Nowe rozdanie

 Żenująca Kidawa Błońska widząc swoją katastrofę, która jest również katastrofą Platformy Obywatelskiej, nie miała wyjścia i „na prośbę” swoich kolegów partyjnych wycofała się z wyścigu o fotel prezydenta Polski.
Startowała po całkiem niezłe apanaże. Okazuje się, że kancelaria prezydenta za kadencji Dudy to dość drogie przedsięwzięcie. 880 milionów poszło na tego ananaska do 2019 roku. Czyli nas, Polaków każdy dzień urzędowania Pana Podpisa kosztował około 602 740 złotych. Dzień w dzień, nieważne, świątek, piątek czy niedziela ponad 600 tysięcy złotych w ciągu doby znikało.
Żal ściska
Kidawa jeszcze dobrze się nie oswoiła z rolą kompromitującej katastrofy i wejścia do historii polskiego parlamentaryzmu jako definicja porażki, a już pół PiS-u zaczyna jej fałszywie współczuć. Och, ile nagle napływa wyrazów poparcia dla Kidawy, och jaka ona biedna, jak tak można traktować kobietę?
Wyrzucanie Szydło już nie pamiętają. Ale co tam, płacz nad skrzywdzoną przez los… W sumie trochę te chlipanie jest prawdziwe. Bo Kidawa zagrożenia dla Dudusia nie stwarzała, a zastępujący ją Trzaskowski może się okazać poważniejszym przeciwnikiem. Zresztą zaciekłość z jaką atakują go od paru dni wskazuje, że w siedzibie Kaczyńskiego mają stracha na serio. To już trochę inna gra.
2 miliardy, 18 milionów
Po tym, jak wybory w maju padły na pysk z uwagi na niekompetencję obecnych rządów, reelekcja Dudusia jest coraz bardziej wątpliwa. I gdy wydawało się, że przynajmniej jeden front został opanowany, to nagle Kaczyńskiemu wyskoczyła niespodzianka.
Ludzie niedługo dostaną po kieszeni w związku z załamaniem gospodarczym, ponadto w środowiskach młodzieżowych powoli PiS staje się synonimem obciachu, zatem jedną z niewielu płaszczyzn na których PiS będzie toczył walkę o reelekcję JudeoDudy będzie TVP. Ta sama, która niedawno dostała podarunek w wysokości 2 miliardów złotych, bo sobie nie radzi w warunkach wolnej konkurencji. A w której teraz, po otrzymaniu dotacji, za dobrą pracę (dobrą propagandę?) TVP przeznaczy 18 milionów złotych na nagrody dla pracowników, bo miała „zysk”. 1% z darowizny oficjalnie poszedł do prywatnych kieszeni pracowników propagandy kaczystanu na pełnym legalu. Tak się kroi!
Obłuda PiS-u wychodzi jak robaczek z jabłka. Pamiętacie jeszcze narracje jaką serwowała nam „dobra, zmiana” po objęciu rządów? Początkowo było grzecznie i mówiono wprost. Teraz trzeba się wsłuchiwać w to, co oznajmiają mimochodem:
2015 – Wystarczy nie kraść.
2016 – My nie kradniemy, nam się to należy.
2017 – Poprzednicy też kradli.
2018 – Inni kradli więcej. My transferujemy kasą zgodnie z prawem.
2019 – Kradniemy, ale się dzielimy.
2020 – Kradniemy i co nam zrobicie?
Roman Zieliński, fot.odrowaz.24.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/odznaka-srebrna-Krzyz-NSZ/123
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 64

  1. Dla mnie bardziej niebezpieczni, bo działający skrycie, pod ochroną i jako ,,funkcjonariusze” zaufania publicznego są księża pedofile i biskupi, którzy przymykali albo wręcz chronili zboków w czarnych sukienkach. Dorosły ,,Edziu” ze swoim partnerem, to ich prywatna sprawa, olewam to. Olewam nawet biskupa czy innego kapłana mającego partnerki i potomstwo z tego wynikłe (te ostatnie niech się chowają zdrowo) czy (częściej) partnerów. Będą się tłumaczyć na Sądzie Ostatecznym (w który raczej nie wierzą, zachowując się wbrew regułom Watykanu).
   Ale nie rozumiem tego, że ogół społeczeństwa bardziej porusza dorosły ,,Edward” niż skundlony kapłan. Ba, tego ostatniego, starsi parafianie, gotowi bronić jak ostatniej reduty wolności. Świat jest dziwny. Na koniec stary dowcip.
   Przychodzi zbulwersowana bogobojna parafianka do biskupa i mówi:
   – Wasza Ekscelencjo, jestem w szoku, naszemu proboszczowi urodziło się dziecko!
   Na co biskup, ze spokojem, odpowiada:
   – A co, koza miała mu się urodzić?

  2. @Ueco
   A mnie zastanawia fakt, że najbardziej na pedofilów w kościele jadą ci, którzy nie tylko ze swojego, ale również z naszego życia chcą uczynić jedno wielkie rypanie we wszystkich możliwych konfiguracjach. W tym z dziećmi.

   Często masz rację, jednak narracja TVN, tematy TVN, sposób patrzenia na świat rodem z TVN jest Twoim jedynym punktem odniesienia do otaczającej nas rzeczywistości.
   RZ

 1. Wobec mojego niżej zaprezentowanego wpisu, @Redakcja pyta: „Coraz więcej jadu w Twoich wpisach. Czyżby w salonach PO jakieś zmiany zachodziły?”
  Jak jest na salonach PO, to nie wiem, natomiast mogę zaprezentować, tak dla śmiechu, jak ja to widzę – oczyma wyobraźni. A czy więcej jadu? Gdyby była merytoryczna rozmowa, to bym w niej uczestniczył na poziomie, ale wobec tanich i buraczanych wrzutek kilku zdaniowych ,,popartych” linkiem, który te wypociny ma uwiarygodnić, jakoś nie mogę przejść mimo. Takim się stajesz jak twój interlokutor. Staram się nie, bo to brudzi człowieka, umniejsza i sprowadza do poziomu stajennego wykidajły. Nieraz się nie udaje.
  A teraz prezentacja wprost ze sztabu wyborczego PO:
  Jak zwykle siedzimy w kilku chłopa. Już bez maseczek, w odległości 2 -3 metrów. Wszak odmrażanie obostrzeń codziennie aplikuje nam min Szumowski i pan premier. Markowa fajka, czerwone francuskie wino, świeże kwiaty w wazonach. kilka bon motów na niezłym poziomie, bo w końcu ,,salon” do czegoś zobowiązuje. Nawiązuje się dialog pomiędzy dwoma kolegami.
  – Ale my tu mamy „salon”. Większa pakamera na 4 piętrze w marmurze i szkle, od których zbiera na wymiot. Powiada A.
  – Kolego, „salon”, to stan ducha, a nie ułomna materia architektoniczna. Odpowiada mu R.
  – Wiem, wiem kolego. Ja tu sobie dworuje, stosując figurę wieloznaczności semantycznej , jakby kolega mnie nie znał. Ducha i intelekt karmię ostatnio nad wyraz szczodrze. Jestem po 6 tomach naszej noblistki a teraz dla arytmii literackiej przerzuciłem się na Myśliwskiego.
  – No no, czuję, że nastąpi erupcja erudycyjna, wtrąca S.
  – Dobra koledzy, za 3 godziny mam odebrać dziecko od teściowej. Zatem skracamy zagajkę i przechodzimy do bieżącej analizy politologicznej i strategii wyborczej na przyszły tydzień – w końcu zaakcentował swoją obecność szef sztabu – X.
  Przez chwilę panowała ,,poważna” cisza, aż tu nagle wszyscy wybuchnęli śmiechem.
  – ,,Strategia wyborcza na przyszły tydzień”, dobre sobie. S nie posiada się ze śmiechu. Oczywiście nie robimy nic i czekamy na kolejne samobóje PiSu i potknięcie się o własne nogi. Szefie, oto nasza strategia.
  – Bardzo dobrze. Nic nie trzeba robić, dobijają i wyżynają się sami. Ciągnął X. Zatem panowie: podgrzewanie zakupu bezwartościowych szmateczek za kilkadziesiąt milionów i szoł premiera – ha, ha. Zdychające biedne koniki w Janowie, posilające się trocinami i własnymi odchodami – puścić tam miłośników zwierząt, niech narobią wrzawy na cały świat. Brat ministra jako pośrednik w zakupie przez M Zdrowia, przepłaconego kilkukrotnie sprzętu higienicznego i zwiększenie obrotów rodziny Szumowskich tysiąckrotnie. Walić w to.
  – Szef jeszcze zapomniał o Kaziku i cenzurze w Trójce. Dorzucił z końca sali, milczący dotychczas T.
  – Rany, muszę zadzwonić do Bielana, żeby się nie podkładali tak często, bo ludzi nie mam aż tylu, żeby punktować ten PiS za każdy babol. Dobrze by było, żeby taka jedna czy druga wtopa pożyła kilka dni, a tu jena afera goni drugą. No dramat z tymi matołkami. Zakończył tę część X.
  – No dobra panowie. No to mamy Rafiego i wzrost notowań z 2-3% na 16%. Nieźle jak na 2 dni – zagaja nowy temat kolejny sztabowiec.
  – Owszem, Małgośka złożona na ołtarzu nieodbytych wyborów 10 maja, moralna zwyciężczyni, he. he. Ba, wznosząc znów naszą rozmowę na wyższy poziom, można przywołać słowa śp. Edelmana, żydowskiego powstańca z getta: kto ratuje chociażby jedno życie, to tak jakby ratował cały świat.
  – Uuuuu, to kolega pojechał na wysokim diapazonie. Trochę to emfatyczne, egzaltowane, ale kto empirycznie podważy, że jeden z drugim listonoszem i trzecia z czwartą staruszką żyją dzięki stanowczemu no pasaran Małgośki?
  – Tak nawiasem, czego ci ludzie oczekują od przyszłego prezydenta? Akurat Gośka nadawała się na to stanowisko najlepiej. Spokojna, zrównoważona, wykształcona, z dobrym pochodzeniem z II RP. Nie, ludzie potrzebują albo pięknie mówiącą ciapę, powolną i usłużną jakiemuś dyktatorowi, albo naładowanego testosteronem samca, albo/i misjonarza rzucającego nam kamyszki pod nogi. Dlatego trzeba było z Kidawy zrobić idiotkę, próbować ją wtłoczyć w ramy, jakby się ubiegała o urząd kanclerza. Do czego się rzeczywiście nie nadaje. Ale prezydentka? Jak najbardziej.
  – Kolego, trawestując pewną sentencję: nie czas płakać nad zwiędłą różą, gdy nam tu rośnie (16%) wspaniały las.
  – Ale po tej dymisji, mówiąc słowami Tokarczuk „W głowie pojawiły się tysiące myśli, naderwanych, ponadgryzanych, niepełnych”.
  – Panowie, ja też błysnę noblistką: „Ze słów nic nie wynika, są ledwie słyszalne, markują zdania, poruszają powietrze jak nasiona dmuchawca”. Dlatego szkoda więcej bić piany. Ja lecę po małego do teściowej, a wy notujcie kolejne wywrotki, wpadki i afery Pazernych i Socjalistycznych. – Zakończył posiedzenie sztabu PO jego szef X.

  1. @umberto
   Najlepszy z tego wypracowania, jest cytat z czupidrona zwanego Noblistka…..bełkot w czystej postaci!
   Tęczowy Rafalek ratuje drugie miejsce by spór PO PiS był wiecznie żywy ( 15 lat już trwają te tance, co to my im nie zrobimy, a póki co ssamy z tysięcy posadek tzw polskich , narodowych spółek). Już tylko najprymitywniejsze jednostki (z ujemnym wynikiem IQ , jak u Kidawy) dają się wpuścić w te gierkę.
   W jednym zbiorze pseudosporu – biorcy 500+, Jandy i Karolaki, Frasyniuki i Gowiny, intelektualiści od Baumanow i czupidrona….. słowem doborowe towarzystwo połączone zakrzykiem „Zostań w domu „ i oznaczone namordnikiem od Szumofona. Trzymajmy się od tego towarzystwa z daleka, nawet jak nie do końca wiemy dlaczego…….

 2. W 100 rocznicę urodzin Leopolda Tyrmanda Sejm ustanowił 2020 jego rokiem a hucpiarze z PO wystawiają jako kandydata do wyborów prezydenckich syna donosicielki SB na tego wielkiego pisarza.

 3. Pojawiły się ostatnio mądrale co chcą głosować na Trzaskusia jako mniejsze zło niż Duda. Gratuluję pomysłu. Jeśli ktoś nie kuma konieczności wcześniejszego – cytując klasyka – dorżnięcia watahy to jest słaby w kumaniu.

  1. Jak była okazja dorżnąć lewactwo spod znaku SLD, to PiS wolał ich podpromować, byle tylko PO nie osiągnęło zbyt wysokich słupków poparcia. Tak że bajki o „dożynaniu watahy” w wykonaniu PiS można włożyć własnie między bajki.
   RZ

  2. Redakcjo czy naprawdę uważasz że dorżnięcie SLD za jakiś ważny cel polityczny? Nie róbmy błędu myląc watahę starych wyliniałych czerwonych pchlarzy ze zgrają wilków która jest faktycznie groźna.

  3. Samo życie pokazało, że tak.
   Można ich było usunąć z polityki ostatecznie. PiS zamiast likwidacji SLD, co zresztą deklarował w swoich zapowiedziach przedwyborczych z 2015 roku, postanowił zagrać inaczej. Wzmacniał SLD kosztem PO. Czyli tym samym PiS udowodnił, że dla nich ważniejszy jest interes partii niż interes kraju.
   RZ

 4. @WojtasRN, wszystko racja, ale w Pisie nawet z pobożnością kłopot. Wszystko fasada na rzecz sondaży, wszakże z pobożnością jak z miłością:
  „cierpliwa jest, łaskawa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
  nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości,
  lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, we wszystkim pokłada nadzieję,
  wszystko przetrzyma”
  . Chyba tak to szło w hymnie o miłości. A bez miłości nic nie jest warte, nawet pobożność, która była by bez niej pusta. A emblematycznym przykładem owej miłości i pobożności w PiS jest radny z Bydgoszczy lejący latami swoją żonę i traktujący ją słowami z rynsztoka, z chlewa.

 5. Odkryto w Polsce lek na koronawirusa. Jest nim gaz pieprzowy i ściśnięcie grupy suwerenów RP jak sardynki, tak, by koniecznie nie zachowywali od siebie odstępu 1.5 metra.

 6. Trybunał Stanu to żaden pierdel,a zakaz zajmowania stanowisk państwowych. Proszę sprawdzić jaka krzywda stała się gumofilcom z tzw Trójkąta Buchacza. W sumie to osądzonych przez ten trybunał to na palcach jednej reki można policzyć.

 7. Krótki wywód, jak TVPis może wyprać ludziom mózgi…
  Chłopcy chcieli dopiąć kolanem wybory 10 maja. Nie było jeszcze ustawy, a wydrukowali około 30 milionów kart do głosowania, co więcej, część z nich podostarczali do domów. Jaki to koszt? Jeśli jedna z kart kosztowałaby złotówkę, mamy 30 milionów złotych. Ale w tej sytuacji mówimy raczej o 200, 300 milionach. Teraz bronią się i przerzucają odpowiedzialnością. Sasin, Morawiecki, Dworczyk. Dlaczego? Bo… za to grozi Trybunał Stanu i… zwykły pierdel za niegospodarność. Karty idą na przemiał. Ktoś ( na żądanie Naczelnika ) zagrał hazardowo i wydrukował makulaturę ( swoja drogą w niemieckiej drukarni, sic! ). Kiedyś będzie rozliczony. Dyscyplina finansów publicznych, niegospodarność, marnotrawstwo, kwestia czasu, kiedy będzie wyrok. Podkreślam – nie było ustawy, więc nie było podstaw prawnych, żeby drukować karty!
  A co robi TVPis?
  3 dni temu Dziennik Telewizyjny, przepraszam „Wiadomości” zrobiły o tym materiał. i Kto był winien? Sasin? Morawiecki? Prezes Poczty Polskiej? Nie, opozycja.
  Cytuję TVPis: ” Pojawia się pytanie o niegospodarność. Bo wydrukowane już karty do głosowania, wskutek decyzji polityków PO trzeba będzie wyrzucić do kosza i wydrukować nowe. […] Zmarnowane zostaną miliony złotych, które mogły zasilić np. szpitale.”
  Każdy zdrowo myślący przeciera oczy i wybucha śmiechem, Złodziej woła ” gonić złodzieja”. I można by się śmiać z goebelsowskiej propagandy, gdyby nie to, że i na Fanie pełno pisowskich funkcjonariuszy.
  Zacytuję kolegę @czerwona zaraza:” Rachunek za karty do głosowania wysłać do oPOzycji ?” Przecież Ty kolego musisz zdawać sobie sprawę, kto ponosi odpowiedzialność za zmarnowane setki milionów złotych. No, chyba, że jednak łykasz TVPowską papkę dla pelikanów… w sumie nie wiem, co gorsze…

  1. @ Chłopie_ Roztropie. Bo inaczej powiedzieć się nie da. Wstydź się. No jak możesz podważać zdanie PZPRu, pardon PiSu? Jak możesz mówić, że TVP nie ma racji? Podważasz zdanie Bieruta? Znaczy się Pana Jarosława Kaczyńskiego. Przepraszam za pomyłkę. W ogóle jak możesz mówić, że funkcjonariusze PZPRu obecni na FANIe mogą się mylić? Przepraszam, znowu się pomyliłem. Oczywiście nie PZPRu a PiSu. Za to co powiedziałeś podaję Cię do MBP. No znowu się pomyliłem. Oczywiście chodziło mi o prokuraturę kierowaną przez Pana Zbigniewa Ziobro. O ile mnie jutro nie zwinie UB… Znaczy się „Polska Policja”

  2. Szkoda że nie ma Antykomucha on by napisał tekstu na 100 linijek w stylu no faktycznie rząd źle zrobił coś tam coś tam ale patrząc z drugiej strony to nie do końca ich wina bo coś tam coś tam… oczywiście jak On to zawsze podkreśla merytorycznie.
   Swoją drogą to jest fenomen wyznawców pis-u mieniących się antykomunistami, którzy są mentalnymi komunistami bo pis to komuniści tyle, że pobożni. Pisałem o tym na Fanie przed wyborami w 2015 ale wtedy byłem tu jednym z niewielu, którzy to widzieli.

  1. @Pietras
   dobrze, że odpowiedzieli i nie nabyli nawyków zachodu, a więc opluwania bez odpowiedzi, a co gorsza pójścia do Niemca z whisky przez Suche Stawy.

  1. Była Kidawa z Budką suflera ! Mamy resortowe dziecko Czrzaskowskiego vel Czajka ,który dziś w wstajesz i łżesz 24/h stwierdził że wybory nie odbyły się dzięki opozycji i samorządom ! Rachunek za karty do głosowania wysłać do oPOzycji ?

  2. Listonosz Sasin Pomnikowładny, wydrukował prywatnie, no bo jeżeli jako urzędnik, to niezgodnie z prawem, kilkadziesiąt milinów bezużytecznych karteluszek. Czyja wina? Wiadomo: Tuska.

 8. @CR
  Na 100% na Szambolana nie zaglosuję. Ani na PO. Masz racje,małe miasteczka,wioski,na Szambolana nie zaglosują,żyja swoim życiem,bez pedalstwa,gender,lewackiej chołoty przewleczonej w taborach ze wschodu,a reanimowanej przez PO.
  16 lat spędziłem za granicą,i widziałem na czym lewacka ideologia polega. Będąc czernuchem można grać na telefonie podczas pracy,za co po wielokrotnych upomnieniach został zwolniony z pracy,a przez sąd przywrócony. Plus odzkodowanie,rzecz jasna.Czarnuch z Erytrei,został wyrzucony nie za kopnięcie Angola w zad,a za uderzenie drugiego czarnucha tyle że wyznawce Allacha,sam bedąc chrześćjaninem. Oraz strach Angoli przy próbie komentowania tych wydarzen.Somalijczyk,siedzący z Polką,wie o powstaniu żydow w gettcie,a o warszawskim to się od Polaków dowiedział. Czytajacy byc może ten post,wrocławianin znajacy mój nick,potwierdzić prawdziwość tych słów. W końcu razem pracowaliśmy a on podal mi namiar na Waszą strone.
  W ostatnich wyborach głosowałem na kandydatów Konfederacji.
  W najbliższych na Bosaka pierwsza runda,Duda 2 runda.POyeby zagłosują nawet na małpe jak Budka z Szechterem takową wystawi. Spekulować nie będę,życzę Trzaskowskiemu doktorowi Szambolanowi,inteligentowi usuwającego usterkę taśmą jak najgorzej.No merci.

  1. Zz top zgadzam się i potwierdzam,jak wiesz mam rodzinę na Podkarpaciu. Podkarpacie to jeden z ostatnich bastionów,zdrowego rozsądku,tradycji i niezłomnego patriotyzmu.

  2. @ ZZ Top, może kiedyś ktoś przetłumaczy bełkotliwą narrację kolegi na język polski, bo przyznam, poza swojsko brzmiąca łaciną kuchenną, przy dłuższej wypowiedzi, trudno zważyć o co chodzi w powyższym wpisie. Te krótkie (wpisy) rozumiem, syczący jad, bez argumentu. Ok. No ale te obszernie, to proszę o pomoc. Groch z kapustą sprawdza się na kuchennym palniku, niestety w wypowiedzi publicznej gorzej.
   @Pietras idealizowane Podkarpacie, to nie tylko rządy (często niedouczonych) proboszczów, o których pisał już kilkaset lat temu biskup Krasicki, toporny patriotyzm, tradycja, która ustawia często kobietę w roli inkubatora i posługaczki, ale również obskurantyzm, wstecznictwo i niski poziom skolaryzacji na wyższym poziomie. Co by korespondowało z tym, że blagier JK jest tam czczony jak świecki papież. Nie chciałbym obrażać wszystkich rodaków mieszkających w tamtym pięknym regionie, albowiem takie ośrodki jak Przemyśl czy Rzeszów to świetne miasta z otwartymi ludźmi, ale miałem też do czynienia z tzw ludem … , no sorry, to on stanowi tam czynnik dominujący.

  3. Redakcja no tak rzeczywiście w PO idą zmiany na gorsze,wraz z tonącą łajbą członkowie tej zdychającej partyjki,nabierają wody wszystkimi otworami.

  4. @Pietras, czytając Ciebie myślałem, że w PeO już gorzej być nie może. Zdychają już od kilku lat i zdechnąć nie mogą, wody to już nabrali chyba tyle, że tankowiec powinien pójść na dno, a Ty jeszcze dolewasz. Albo coś u Ciebie nie tak z ośrodkiem poznawczym, albo chciejstwo przesłania rzeczywistość polityczną. A co do wieszczącego nieraz pierdla i celi +, jak przez 5 lat nic się nie wydarzyło, to już raczej „zapomnijcie o ogrodach”, Dzisiaj bliżej celi + jest kolega Sasin, Mateo i spółka niż druga strona barykady. „Taka gmina”.

  1. To raczej efekt „polityki” pislamizmu. Myślałem, że już powielili wszystkie PRLowskie praktyki judzenia, niegodziwości, propagandy, piotrowiczów, nepotyzmu, dodając od siebie TKM. Nie doceniłem ich. Przecież można jeszcze cenzurować piosenki. Nisz ku… a, jak nic początek lat 80. Był czas generała jest czas prezesa. Taki Trzaskowski, to nieszkodliwy, popierdółkowaty baranek na przeciw bandy współczesnych Hunów

 9. Nowe rozdanie czyli dzisiaj wróciła cenzura. Notowanie listy przebojów Trójki zostało unieważnione z powodu antysytemowej piosenki Kazika ( który nota bene do tej pory raczej po cichu wspierał piss ). Nawet w czasach głębokiej komuny nikt nie bawił się w takie gierki , wiedząc że taki a nie inny tekst do czegoś tam nawiązuje. Czy szanowni czytelnicy nie widzą , że powoli pełza dyktatura. Kupiła naród za socjal i naród się zdziwi jak nagle socjal się urwie ale dyktatura zostanie, Policja robi co chce i z kim chce – pamiętacie z historii brunatne mundury ? A pewien prezydent bez chwili wahania też podpisywał co mu kanclerz kazał. Jaki był finał wszyscy wiemy………..

  1. PiSowska gadzinówka w akcji:
   Polityk zauważył, że Warszawie, cytuję, „nie warto gniewać Rosji”. On osądził rozszerzenie obecności wojskowej USA w kraju i podkreślił, że ze strony Waszyngtonu żadnej dobroczynności nie ma. Szczególną uwagę parlamentarzysta zwrócił na oświadczenie Trumpa, że Warszawa będzie musiała utrzymywać amerykańskie bazy wojskowe na swój koszt. Bosak zaapelował o zapomnienie czasów zimnej wojny i przejście do polityki zgody

   – podsumowała dziennikarka telewizji Rossija 24.

   To nie pierwsza aktywność polityków Konfederacji, którą odnotowują rosyjskie media. Niedawno propagandowa tuba Kremla, Sputnik, przygotowała obszerny materiał dotyczący sejmowej wypowiedzi Grzegorza Brauna o obecności wojsk amerykańskich w Polsce. W przeszłości Sputnikowi udzielał wywiadu również przywołany dzisiaj Krzysztof Bosak.

  2. Od pewnego czasu mamy, jak mawiał Stefan Kisielewski: dyktaturę ciemniaków. Otóż usłużne miernoty, na wyprzódki będą chcieli przypodobać się jaśnie nam panującemu, odczytując jego wizję państwa, kastrując i dokonując gwałtu na kulturze. Moi drodzy antykomuniści, czy poza początkowym SLD, były rządy po 89 r bardziej czerpiący z „dorobku” PRL? Widać, że główni magowie władzy, mentalnie (propaganda, cenzura, nepotyzm, ręczne sterowanie) pozostali w poprzedniej epoce.

  3. Jeśli ktoś chce czytać pisowską propagandę, to zapraszam do lektury.
   Krótki opis:
   Wszyscy dziennikarze mają komunistyczne korzenie i są bolszewikami.

   Moje spostrzeżenie:
   Skoro faktycznie oni wszyscy są tacy „be”, to dlaczego 5 lat po przejęciu rządów wciąż pracują w mediach utrzymywanych przez Skarb Państwa i „przypomniano” sobie o problemie w chwili, gdy pisowski świat się zawalił (poprzez jaja z piosenką Kazika)?
   RZ

  4. @michuchu
   Twój wpis (całkiem fajna szydera) nie przeszedł, gdyż ostatnio na Fanie pojawiło się sporo świeżych Czytelników, przy czym część z nich tej szydery nie wychwyci. A nie chce mi się tłumaczyć rzeczy oczywistych.
   RZ

 10. Przepraszam za cytowanie samego siebie

  „Jak zmienią kandydata na Trzaskowskiego, to o PAD już niedługo będzie można mówić ” Były Prezydent „.
  Gdyby ktoś chciał się założyć – zapraszam…
  posted by Chłopek_Roztropek czwartek, 14 Maj 2020 3:48 pm”

  Więc teraz analiza politologiczna… błagam, nie imputujcie mi, że stawiam na Rafałka, PAD, ani nawet na Biedronia, gdyby ktoś mnie podejrzewał ( mam żonę i potomstwo, a ze spoconym facetem to tak, jak wpadnie na mnie na boisku )

  @zztop zachłystuje się informacjami, jaki to niszowy facecik. Ta ZiZi, tak samo mówił jego kontrkandydat Na Prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, po czym… Trzaskowski wygrał w…pierwszej turze… \
  Trzaskowskiego dotąd nie było, ale… gdzież nasza TVP….
  Od rana do wieczora będzie walić w niego jak w bęben. Czajka, ceny prądu w Warszawie, że matkę ma z KGB, że założył maseczkę na pysio ze mchu i…
  Tu będzie mała dygresja, co do mistrzostwa TVP…
  Nie było wyborów- nie było
  Na jakiej podstawie wydrukowano kilkadziesiąt milionów płacht ( i pakietów wyborczych ) ??? To są pieniądze idące w setki…Milionów złotych. Minister Sasin przerzuca się odpowiedzialnością kto jest winien. Kto? Zadecyduje Trybunał Stanu .
  Ok, kończę, z jednej strony, „wybory wygrywa się w Polsce powiatowej i gminnej…”
  Tak, ale…wybory wygrywa się…Ładną Buźką….
  ile mamy uprawnionych kobiet…?
  Zakończę to tak…
  Proszę Państwa… zagłosuję na…
  ( Krystyna z…, …… ….. ) Jaki on ładny jest…
  Ps. @zz top, Ty i Twoje otoczenie i tak na niego ni8e zagłosuje
  \ps2 Trzaskowskiemu nie będzie tak łatwo, bo…małe miasta i…wioski nie będą jego rezerwuarem głosów…
  \Reasumując… druga tura PAD – Trzaskowski
  i….
  T

  początek analizy….

 11. Nie na temat, aczkolwiek godne uwagi (zdania mogą być podzielone ze względu na strukturę wydarzenia), Drużyna z Lublina w III lidze. Zwanej II.

 12. Ugrupowanie Partia i Socjalizm w końcu, ma jakiegoś przeciwnika – co prawda leminga pełną gębą, ale jednak. To też już nie niezdecydowana i podstarzała głupia Gośka. Tak więc towarzysze z Nowogrodzkiej łączcie się… w ostrym cieniu mgły!

  1. Wiesz co to jest błąd statystyczny?
   Jak się z tym jeszcze nie spotkałeś w życiu, to doczytaj, wówczas mniej będą cie ekscytować wzrosty/spadki +/- 3%. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak metoda doboru i dziesiątki innych zmiennych, ale za tę wiedzę pobieram już honorarium, bo to lata studiów, a nie łykanie wszystkiego z netu jak leci.

 13. Komorowski jest magistrem,a to cham zwykły i nieuk,Sikorski po Oxfordzie znajacy jezyk a do znalezienia w sieci jak w zaszczanych spodniach chodził,a dzieki Millibandom,został wżeniony z Appelbaum,Trzaskowski,wypromowany przez Geremka. Magister Kwasniewski,też sie umiał zachować w towarzystwie. Tak że wyksztalcenie nie idzie w parze z kulturą. Dzisiejsze elyty w wiekszosci to banda i hołota powiązana z żydokomuną i żrąca kanapki z Sorosowej łapki.

 14. Fan club PO to w glownej mierze żydokomuna,zlodzieje,holota przywleczona w taborach armii Stalina,TW,aparat polityczno-partyjny PZPR,jest tak tępy,że zaglosują na koczkodana,jak trockistowska PO go wystawi.

  1. @Raptor Na pewno nie były tanie ale patrząc na dług publiczny i całokształt tego marnotractwa jakie mamy to powiem Ci że „co to tam kilka jakiś głupich zmarnowanych kartek” na jedną osobę…
   Żeby wszystko było jasne – pobożnych komunistów z pisu nienawidze tak samo jak folksdojczy z po.

 15. No to jestem w końcu świadkiem,całkowitego upadku znienawidzonej bandy z PO,po tym jak wystawili kolejne trefne mięso,w osobie tego gó….o jada Trzaskowskiego.
  Bo przecież bez żadnego trudu przejadą po nim, i powiatowy felczer z ZSL-u,że o Bosaku nie wspomnę.Także cieszę się ogromnie,i przecież spece od kampanii różnych kandydatów,nie będą mieli żadnych problemów,by w spotach kampanijnych pokazać „zasługi” warszawskiego”księciunia”.Jednym słowem będzie się działo. Kocham to.

  1. Masz rację. Będzie się działo. Teraz już pójdzie na ostro. I sprawny łapacz hostii nie będzie już mógł liczyć na klapniecia miękką kobiecą dłonią. Tu już będzie ostra wymiana. I zobaczymy jak zareaguje na to pulchną, różowa faciata Adriana 9 rząd, drugi garnitur Dudy.
   Są ludzie używający oleju nie tylko do podsmażania swoich fobii, nienawiści i utrwalaniu paździezowgo porządku świata, ale również „oleju” do trzeźwego osądu i oglądu rzeczywistości. Jako stary czekista, łopatologii rodem z publicznej dziewki medialnej, mówię stanowcze „nie”.

  2. Czy ja dobrze rozumiem, że Miodzio nas tu agituje za głosowaniem na Trzaskowskiego? Rozumiem nie głosować na Dudę, ale zagłosować na propagatora LGBT to już coś innego.

  3. Nie mów „hop” póki nie przeskoczysz.Na razie Kidawa (kandydatka wystawiona na odstrzał) została zamieniona przez prezydenta stolicy.Przypominam,że pokonał on w bezpośrednim pojedynku jednego z pisowskich tytanów intelektu-Patryka Jakiego.Co prawda z Jakim wygrałby niemal każdy (te paradne założenie szalika Legii Warszawa i przekonywanie,że jest się kibicem…) no ale fakt podmianki kandydatów wzbudził w partii rządzącej nerwowe reakcje.O ile w Kidawę można było bić jak w bęben a tyle Trzaskowski to poziom Dudy (oczywiście o ile można tu mówić o jakimkolwiek poziomie…).Osobiście uważam,że wygra (niestety) Duda ale zwycięstwo będzie pyrrusowe.No i-warto obserwować dążenia do stworzenia tylko dwóch rzekomo przeciwstawnych sobie obozów partyjnych.

 16. Proszę aby każdy czytelnik tego miejsca, niezależnie czy głosuje na PiS, PO czy Konfę bardzo głęboko zastanowił się nad tym co może się stać jeśli Pani namiestnik doprowadzi do instalacji na naszej ziemi tak poważnej broni nad którą stan naszej kontroli będzie wynosił 0%.

  „Nawiązała do wystąpienia amerykańskiego ambasadora w Niemczech, który odniósł się do trwającej w Niemczech debaty. „Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska – która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO – mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie” – brzmi pełen wpis Mosbacher”
  (….)
  W maju w Niemczech odżyła debata nad udziałem Niemiec w natowskim programie nuclear sharing – udostępniania broni jądrowej w ramach Sojuszu. Na początku miesiąca przewodniczący frakcji SPD w Bundestagu Rolf Mützenich opowiedział się za wycofaniem amerykańskiej broni jądrowej z Niemiec i za rezygnacją RFN z udziału w tym programie, zakładającym przenoszenie amerykańskich bomb jądrowych przez samoloty innych państw sojuszniczych”.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ambasador-usa-jesli-niemcy-nie-chca-broni-jadrowej-moze-zechce-ja-polska/llks59p

 17. Trzaskowski,oprócz zasług dla pedalstwa a wlasciwie kasy dla LGBT, oraz tytułu szlacheckiego szambolana,nic soba nie reprezentuje. Powalczy o pedałów od Biedronia.

  1. Tutaj paski grozy z TVPiS nie przejdą. Ludzie na Fanie umieją, a nie „umią” w odrużnieniu od wielu telewidzów tv publicznej, np „googlować”. Po wykonaniu tej czynności z nazwiskiem Trzaskowski, wyjdzie im, że nowy kandydat zna 5 języków i to te wiodące, ma tytuł doktora nauk humanistycznych, studiował na UW, w Oxfordzie i Uniwersytecie w Sydney, był eurodeputowanym, posłem na Sejm, zasiadał w kilku komisjach europejskich i w odróżnieniu od posłanek Mazurek, Kempy i Szydło, swobodnie porozumiewał się z członkami tych ciał, został również wice przewodniczącym największej partii w europarlamencie, a w ostatnich wyborach samorządowych, zmiażdżył konkurencję, w tym gwiazdę Patryka Jakiego uzyskując pod 60% w pierwszej turze. Na dobitkę trzeba dodać jego ministrowanie w rzadach6Tuska i Kopacz. Zatem Trzaskowski Anno Domini 2020, to ekstraklasa polskich polityków w odróżnieniu od Andrzeja Dudy AD 2015, który został wyciągnięty jak króliczek z kapelusza z 9 rzędu od strony kibla. Nota bene, wobec braku zaplecza politycznego, de facto, pan Duda, w tym 9 rzedzie od strony… tkwi do dzisiaj. Można oczywiście Trzaskowskiego nie lubić, czy to za te 5 języków, tę bezczelną pewność siebie oczytanego salonowca, szybko rozwijająca się karierę, czy brak sukcesów w fachowym łapaniu hostii czy nadwyrężaniu łąkotki w klęku niskim przed Wujem Samem, ale nie da się pominąć jego cv politycznego i naukowego.
   Flaki z olejem się już skończyły, teraz Dudusia czekają schody.

  2. Zgadza się miodku, Rafałek to nie byle gość, a jeszcze zapomniałeś dodać że to zaufany koleś wujka Sorosa rozdającego kasę na lewo i prawo (w sumie to bardziej na lewo) oraz uczestnik konspiry z Bilderbergu.

  1. @miodek
   Wystarczy posłuchać bełkotu tego salonowca ( od UW do Oxfordu) żeby stwierdzić , ze nie ważne w ilu językach, ale ważne co masz do powiedzenia. Ten pospolity grandziarz nic ciekawego , poza bełkotem TVNowskim , nie ma do powiedzenia. Typowy wytwór medialny , Lady Gaga polskiej polityki! Dla wątpiących proponuje odsłuchać speech po ogłoszeniu przez PO jego kandydatury …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *