Socjaliści zamiast liści

 Mój stosunek do Korwina jest ambiwalentny. Niby mówi otwarcie jak jest, i za to trzeba go cenić, z drugie jak ci gość powie „kapitał nie ma narodowości”, to też niby nie skłamie, ale nie dopowie już, że właściciel kapitału jednak narodowość ma. I ta narodowość bardzo często ma wpływ na podejmowane decyzje.
Za to jedno zdanie Korwina – mam do niego dystans szczególny. Hasło „kapitał nie ma narodowości” zalatuje żydowską żygowiną. Bo zawsze gdzieś na końcu finansowego łańcuszka siedzi jakiś podejrzany osobnik i spija profity.
Trzeba jednak przyznać, że Korwin ma w sobie „to coś”. Teraz rozwala na internecie lewactwo (głównie) i pisowską pelikanerię, którzy nie potrafią się pogodzić z faktem, że stary zgred dotarł ze swoim przekazem do głównie młodych ludzi za sprawą utworu rap.
Nie ma co opisywać, skoro wystarczy posłuchać. Raptem 127 sekund, które wstrząsają komuchami i komuchami mentalnymi. W dobę półtora miliona wyświetleń.
Roman Zieliński, fot youtube
https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-smierc-wrogom-Ojczyzny-Polska/110

https://www.youtube.com/watch?v=m0XDcTOxQM0

komentarzy: 37

 1. A ja pozwolę się wtrącić i postawić taką tezę, że odpowiedź na pytanie „czy kapitał ma narodowość?” jest tożsame z odpowiadaniem na „czy przestał już pan brać łapówki?”. Odpowiedzenie jednym słowem tak/nie na oba pytania jest błędne (głupie). W mojej ocenie poprawną odpowiedzią jest: nie każdy kapitał ma państwowość/narodowość.

 2. To ze kapitał nie ma ojczyzny to oczywistość….co nam z pieniędzy Kulczyka itp Polaków? Przecież nawet podatków płaca tu tyle co my wszyscy na tym forum. Dla przykładu , polska firma jest Biedronka ( najwiecej w Polsce podatków , nie licząc jakiś tworów państwowych typu Orlen), Taka definicja polskości nie mydli nikomu oczu. Co do socjalistów z wszystkich partii ( od lewa do prawa) jak mawiał Hayek, to chyba już złudzeń się pozbyliśmy ( PiS czy PO, to spór dla naiwnych). Stad tylko Korwin , przy całej jego formie prowokacji, i ludzie z Konfy , są najbliżej ideału wolności ( przede wszystkim ekonomicznej). Dobrze ze ich mamy , trudno w całej Europie znaleźć coś sensowniejszego.

  1. Biedronka jest polska …. bo w Polsce płaci podatki ( tu zatrudnia ludzi, bierze towar od polskich dostawców etc). A polski kapitał Kulczyka płaci grosze tutaj ( woli Kajmany czy inne Szeszele). Ale ma polska narodowość , pociecha z tego dla nas ze hej! Idź do Czarneckich to ci dadzą…..

  1. Aby poważnie porozmawiać, musiałbyś zweryfikować obie rzeczy, o których wspomniałeś.
   RZ

 3. W całej tej akcji rapowego challenge’u, rozumiem irytację raperów, którzy są zniesmaczeni udziałem polityków, którzy w zupełnie bezpośredni sposób mogliby wspomóc cel akcji. No ale przekaz JKM jest OK, ale co chciał przekazać Prezydent? Co miały oznaczać strofy Talmudu?

 4. Specjalnie dla tego kawałka oglądałem w poniedziałek „w tyle wizji” na TVP info. Ciekawy byłem co powiedzą. Oczywiście ocenzurowali, puścili bez kawałka o pisie. W zasadzie czego się spodziewać po ułomnej telewizji dla ułomnych teleodbiorców?

 5. Znaczące jest to, że w tekście Korwina „będą wisieć socjaliści” a nie tradycyjnie „komuniści”.

  Z prawicą ideową w ogóle jest problem. Trzeba pamiętać, że na prawicy jest np.ultrakonserwatywny odłam zachowawczy, np. Jacek Bartyzel, Adam Wielomski, którzy głosili hasła obrony porządku społecznego i jako konserwatyści dążą do obrony starego porządku ze względu na przekonanie o ewolucyjnym, a nie rewolucyjnym charakterze zmian kulturowo-politycznych.
  W tym sensie ich ocena np. stanu wojennego nie jest jednoznaczna, bo traktują Solidarność jako rewolucję o socjalnych postulatach ekonomicznych:

  „A czym dla mnie była „Solidarność”? Wbrew temu co się powszechnie sądzi i głosi, wcale nie była antytezą komunizmu. Jeśli rzucimy okiem na postulaty ekonomiczne związku z 1980 i 1981 roku, to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jego wizja społeczno-gospodarcza to był socjalizm w formie czystej. Konkretniej, był to zestaw postulatów łudząco przypominający hasła Marksa i Engelsa. To były hasła, na których zbudowano komunizm, ale których nigdy w nim nie zrealizowano. To jest ta wizja świata egalitarnego, gdzie wszyscy zarabiają „po równo” i gdzie robotnicy zarządzają fabrykami. To projekt anarcho-syndykalistyczny, polegający na kasacie instytucji państwa i zastąpieniu go ochlokratycznymi strukturami samorządu ekonomiczno-politycznego. System ten polano z wierzchu sosem patriotycznym, narodowym i chrześcijańskim. Właśnie ta „polewka” powoduje, że uważamy „Solidarność” za kompletną antytezę internacjonalistycznego i ateistycznego komunizmu. Prawda jest bardziej złożona. „Solidarność” była buntem w sferze świadomości radykalnie antykomunistycznym. W praktyce był to ruch wyrosły ze społecznej wizji lewicy, zakamuflowany przez prawicowe hasła.

  To powoduje, że konserwatysta nie jest „na prawo” od PZPR. Jest bowiem nie mniej „na prawo” od solidaruchów! Konserwatysta nie może jednoznacznie identyfikować się z którymś z zasadniczych nurtów tego dwubiegunowego konfliktu. Być „naprzeciwko” PRL oznacza zachować racjonalny i krytyczny stosunek do obydwu stron tego sporu. Jeśli w danej sprawie rację miała „Solidarność”, to należy ją poprzeć; jeśli rację miała partia, to należy poprzeć partię. Jeśli solidaruchy domagali się zakończenia walki z Kościołem, to należy ich poprzeć; jeśli komuniści sprzeciwiali się realizacji absurdalnych inflacjogennych postulatów związku, to należy udzielić poparcia komunistycznej władzy.”

  https://www.salon24.pl/u/adamwielomski/64637,konserwatysta-wobec-prl

 6. Od jakiegoś czasu udziela się tu forumowicz @Wsi24
  Oj, jak on jedzie z tymi wojskowymi służbami, jak on jedzie…
  Byłbym temu koledze wdzięczny, gdyby odniósł się do tego, że na maseczkach, które przyleciały na pokładzie Antonowa, skonsumowanych medialnie przez Premierów Morawieckiego i Sasina, za które zapłaciły państwowe ( czyli nasze ) firmy, po 8 złotych na sztuce ( po osiem złotych polskich) przycięła firma założona przez byłego oficera WSI. A teraz przeliczmy… 8 złociszy zysku razy…ile sztuk tego tam było?
  Nie interpretuję, nie stawiam wniosków, hipotez. Natomiast, jeśli się do tego kolego @wsi24 nie odniesiesz, to, proszę, pójdź sobie stąd, jak Twój @antykomunistyczny Kolega

  PS, może zdziwię niektórych, ale nie czepiam się certyfikatów maseczek. Prywatnie uważam, że nie ma raczej różnicy między tymi z certyfikatem, a tymi bez niego. Natomiast, dziwnym trafem, jest coraz więcej informacji medialnych, pewnie zwykłych paszkwili, że na zakupach paramedycznych związanych z Covid19 zarabiają znajomi polityków PISu. Ale chyba uspokoił mnie dzisiaj Minister Szumowski, tłumacząc, że:
  1) Firma jego brata dostała kilkudziesięciomilionowe granty, bo… jest dobra i każdy mógłby je dostać
  2) https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Ministerstwo-Zdrowia-kupilo-miliony-maseczek-bez-norm.-Lukasz-Szumowski-Zawiadomimy-prokurature
  Najlepszy fragment z tego artykułu:
  „Ja go znam sprzed kilku lat, jeździłem z nim. To tak, jakby powiedzieć, że pani przyjacielem jest instruktor, który na feriach uczył panią jeździć. Za dużo powiedziane. Jako normalny kontrahent zgłosił się do ministerstwa. Z tego, co wiem kontakt dostał od mojego brata”.
  Jak to chodziło? W mętnej wodzie…

  3. Ad 2, więc ja się tylko spytam, a gdzie jest CBA? Gdzie prokuratura? Czy Może Prokurator Generalny jest również Ministrem Sprawiedliwości i partyjnym kolegą Ministra Szumowskiego? Gdzie jest MSWiA? Gdzie Policja, gdzie CBŚP?
  Ok, zagalopowałem się, włączę dzisiaj kołysankę w TVP, która upewni mnie, że jest najlepiej od czasów Chrobrego i surowo rozliczamy przekręty poprzedników.
  Po czym zasnę spokojnie jak @bater, @Ajax @zztop i inni koledzy

  1. Generalnie @Ch_R pełna zgoda, ale z jednym zastrzeżeniem. Ja jednak bym się czepiał tych atestów czy też ich braku. Po pierwsze, te z atestem (np maseczki) mają podwójną warstwę filtracyjną, lepszy materiał zewnętrzny i mogą być wielorazowego użytku, przy odpowiedniej, rzecz jasna, higienie przedmiotowego artykułu. No i po drugie, które wynika z pierwszego, jego cna jest 3-4 krotnie wyższa. Sprzęty bez atestów nie mają warstw ochronnych, są z gorszych materiałów i mogą być użytkowane ale nie w dobie epidemii czy innych stanów wyższych. Te sprzęty są wówczas g…no warte.
   Do niedawna byli tu głośni wielbiciele decyzji rządowych i samego ministra zdrowia. Dzisiaj wychodzi coraz więcej ciemnych spraw, również w ministerstwie pana Szumowskiego (niedawnej gwiazdy), którego jedna z koleżanek po fachu, wnioskuje o wszczęcie procedury o zakazie prawa do wykonywania przezeń zawodu lekarza, który nad przysięgę Hipokratesa przełożył interes polityczny. No i oczywiście krew się ścina jak koledzy przedsiębiorcy wypełniają stosy papierków czy innych internetowych szyfrów, żeby uratować firmę, a kolega ministra, instruktor od narciarstwa, w dwa dni zarabia kilka dużych baniek. Bater, Pietras, WSI 24, ZZ TOP, Czerwona Zaraza, panie Koperta? – Co? PISdzielstwo! Złdziejstwo! Polaków robienie w wała.
   Proszę również, niech nikt nigdy nikomu (trawestując pewnego ministra) nie zada już więcej pytania: „No ale jak nie PiS, to kto?” bo uznam go za umysłowo niepełnosprawnego.

  2. @Chłopku Roztropku wyjątkowo odpowiem na Twój genialny wpis. Co prawda artykuł jest o JKM ! No ale niech będzie.
   Za maseczki te z atestem i bez, to ja odpowiadam ! Za loty Antonowa też ! Za Banasia Zenka Martyniuka ,trzy wieże też ! Za tych tutaj – http://niewygodne.info.pl/artykul9/04539-Lista-10-kontrowersyjnych-prywatyzacji-III-RP.htm Za GWno Prawda, KODomitów ,wkładanie łap w majty to ten miły UBek odpowiada ! Mam nadzieje że choć trochę uspokoiłem Twoje skołatane nerwy. Wieczorem proponuję melisę ,ciepłe mleko i zimne okłady, pomoże uwierz ! Ps Na spacer tylko w maseczce z atestem !

 7. To, że kapitał nie ma narodowości to jest truizm. Podobnie jak to, ze narodowość to mają kapitaliści i w różny sposób swoim kapitałem dysponują. Różni klaszczą gdy nierząd przez nich reprezentowany mający mordę pełną frazesów o „obronie polskiego kapitału” daję kasę polskiego podatnika na jakieś niemieckie montownie i murzyńsko-żydowskie Morgany rąbiąc w tym samym czasie polskiego fryzjera, tapicera czy stolarza na podatkach, daninach, składkach itd.
  A kawałek JKM jest rewelacyjny.
  PS. Jakiej narodowości jest kapitał w firmie X, w której po 50% udziałów mają Polak i Czech, firma zarejestrowana jest w Anglii, ma fabrykę na Cyprze, materiały sprowadza z Uzbekistanu, a w której pracują Rumuni, Bengale i Pakistańczycy z Grekami?

 8. Bez urazy, ale jak słyszę Bosaka który mówi w czasie debaty ze jest zwolennikiem emerytury obywatelskiej to mi ręce opadają. Panie Krzysztofie równo to nie znaczy sprawiedliwie. Nie każdemu to samo lecz według jego zasług (przepracowanych lat, zgromadzonych składek. PS dobrze, że nie powiedział ile ta równa emerytura obywatelska maiłaby wynosić, bo co poniektórzy pospadaliby z krzeseł- nie ze śmiechu.

  1. Ja uważam, że Konfederacja za mało o emeryturach mówi. Przy okazji debaty padło tylko hasło. Ale skąd ta emerytura obywatelska miała by się wziąźć? To już pewnie temat na debaty przed wyborami parlamentarnymi. Ale przy obecnie panującym przekonaniu, że jak prawdziwa prawica dorwałaby się do władzy, to emeryci z głodu by wymarli, ten temat trzeba poruszać.

  2. Także pensja obywatelska powinna być. Skąd? A ile kosztują MOPSy, ZUSy… Kto chciałby więcej to pracowałby jak dziś bogaci pracują. A wreszcie zniknęła by nędza. Pieniądz i tak od lat 70tych nie ma pokrycia w złocie. A państwo zamiast likwidować biedę szasta milionami na teatry żydowskie lufthansy i inne mercedesy… Ilu z nas zamarza zimą na ulicach a 500 domów dla Mosulu Morawiecki w zębach zaniósł.

 9. Szanowna Redakcjo, nie widze różnicy pomiedzy TVPis a TVN.
  Aby uderzać psa kij się znajdzie.
  Po 16 latach przebywania za granicą,nie mialem do czynienia z telewizją, po odbytej kwarantannie,pare razy obejrzalem TVPInfo,i pozostaje przy telewizji internetowej. Sądziłem,że skur……stwo to TVN.czy Polsat. Czy za Tuska,czy Morawieckiego,TVP to tuba propagandowa rządu.

  1. @zz top
   Zatem ku uświadomieniu.
   Po 3 latach rządzenia okazało się, że PiS od PO nie różni się kompletnie niczym. A teraz PiS przebija PO już we wszystkim. Hipokryzja – jeszcze większa. Złodziejstwo – takie samo. Polakożerstwo – jeszcze gorzej, bo tamci się przynajmniej przyznawali do tego, że Polakami to oni nie są. A ci wywijają polską flagą, pitolą kacapoły o swoim patriotyzmie, a to sprzedajne towarzystwo. Tyle, że nie Niemcom by nas najchętniej opchnęli, lecz żydom i Amerykanom (przy czym ci ostatni na takie „nabytki” mają wywalone, ale zedrzeć ile się da, to chętnie zedrą).
   RZ

 10. I jeszcze o Korwinie i o całym tym szumie który się wokół niego zrobił.Nie wiem czy ktoś pamięta,swego czasu rozpisywano się o tym,jak od kogoś dostał kosę i leżał w szpitalu,nie sprzedał typa lub typów.I taka postawa się chwali.Na bank załatwił to,jak załatwiać należy,takie sprawy.Szacuneczek.

 11. Bardzo dobry filmik i kwintesencja myśli republikanina nt socjalistów tych faktycznych i tych przebranych za prawicę. Ci ostatni, pokazują ostatnio na każdym kroku, że nawet wydawać grosza publicznego nie umieją z sensem i logiką. A już na pewno nie w zgodzie z ekonomią. Socjaliści z PiS, tak dbają o swój pijar, że sprowadzając z Chin maseczki, przy świetle jupiterów i kamer, nie zadbali, żeby były one atestowane i miały walor ochronny a nie dekoracyjny. Dodatkowo owe buble kosztowały podatnika 4 razy więcej (dwa dolary) niż cena detaliczna w dyskontach takiej niewiele wartej konfekcji (nieco poniżej 2 zł).
  Bardzo dobrą odpowiedź PiSowi nt państwa, polityki, prawa ujętych w wartości republikańskie, korespondującą z wokalizą Korwina, dał ostatnio szef koła poselskiego Konfederacji – Jakub Kulesza w rozmowie z jednym z portali:
  – W niedzielę powinny odbyć się wybory prezydenckie, w których powinien startować m.in. Krzysztof Bosak. Tymczasem wewnętrzne gry w PiS doprowadziły do tego, że nikt nie mógł wziąć w nich udziału (dziennikarz).
  – Widzę, że dla PiS interes polityczny jest ważniejszy od interesu narodowego, interesu państwowego. Dla politycznych i partyjnych celów poświęca się powagę państwa, instytucje i porządek prawny. To nie jest postawa propaństwowa, czy republikańska. Obywatele muszą mieć gwarancje, że władza jest ograniczona prawem. Nie może być władzy, która może absolutnie wszystko (Jakub Kulesza).

  Jeszcze raz pełen szacunek, że mimo nacisków nikt z Konfy nie dał się podkupić, sprzedać socjalistom i pijarowcom z PiS.
  @Nieznany Sprawca pisze (w skrócie), że wszystkie partie, to jeden ch… Może i tak, ale oprócz recenzowania otaczającej nas rzeczywistości w sposób negatywny, istnieje jeszcze szeroki wachlarz aktywności pozytywnej, choćby po to, żeby dać odpór złym siłom, które od czasu do czasu, próbują zdemolować jaki taki porządek w naszym państwie. I tutaj trzeba postawić na jakiegoś konia. Tego wyścigu nie wygra się konikami Pony czy baśniowymi jednorożcami.
  A nawet najbardziej efektowną oprawą stadionową.

 12. Z sieci.

  „Asystent społeczny”

  W ubiegłotygodniowych marszach pod hasłem „Strajk przedsiębiorców” polityczną okazję dostrzegł Grzegorz Braun. W piątek poseł Konfederacji wszedł w otoczony przez policję tłum i poinformował, że kilkudziesięciu protestujących to jego „asystenci społeczni”, co miało uchronić ich przed zatrzymaniem. – Przez chwilę byłam asystentem (Grzegorza Brauna – red.) – mówi portalowi tvp.info pan Sabina (właściwie Norbert Bobin), jeden z nowo mianowanych współpracowników polityka Konfederacji. Kilka tygodni wcześniej – w ramach pikiety środowisk LGBT przeciwko abp. Jędraszewskiemu – ta sama osoba zaczepiała i atakowała wychodzących z kościoła wiernych.

  1. Ha ha ha. zz top na tropie kolejnej afery.
   Ja Ci kolego wytłumaczę. Poseł Braun, jako osoba objęta immunitetem, widząc społecznie uzasadniony protest, który pałami MO zostaje rozgoniony na rozkaz ,,antykomunistów” z PiS, chciał chronić osoby w nim uczestniczące, nie zaglądając im wcześniej ani do majtek, ani do przynależności partyjnej czy organizacyjnej. Działał pro społecznie i przeciwko tępej sile pały milicyjnej.
   A tak nawiasem, nie masz jakiegoś linku do lotu Antonowa z 80 tonami bezużytecznej i przepłaconej konfekcji?

 13. Korwin-Mikke, Braun, Dziambor, Bosak, Berkowitz, Mentzen czy dla was wszystko tu gra? Jeśli w Polsce nie powstanie silna partia narodowa nic się nie zmieni. Naiwnością jest popierać ludzi o poglądach na gospodarkę typu Balcerowicz 2.0 Nie bądźcie w szoku jak wejdą w koalicję z PO i PSL-em. Obniżą wam podatki ale sprywatyzują(rozkradną) wszystkie firmy państwowe, szpitale i szkoły. Będziecie płakać jak po Solidarności, AWS, LPR, Marianie Kowalskim, Kukizie i innych „zbawcach” bo u góry Konfederacji ci sami co zawsze, ci sami co wszędzie. Legia miała rację z oprawą gdzie umieściła Konfederację z resztą.

  1. Dobra. A teraz Twoje propozycje. Masz jakiś pomysł, czy pozostajesz przy „fajnie, jak się coś pojawi, ale kij wie kto to ma być i jak to ma zrobić”?
   RZ

 14. No rzeczywiście,to jest świetne.Jak napisałem kiedyś na Fanie,jest Korwin jest zabawa,na całą resztę całej tej Konfy mam wywalone. Dziadek Korwin ok!.

  1. Sorki, linki do pisowskiej propagandy nie przejdą.
   Jak chcesz to upublicznić i uważasz, że jest to warte, to wrzuć samą treść.
   RZ

  2. @RZ
   Redaktorze Naczelny ten link to była drwina i szydera z oderwania od rzeczywistości Gazety Polskiej poprzez wychwalanie pod niebiosa Sasina.
   Link przedstawia okładkę GaPola ze zdjęciem Sasina i podpisem „Narodowi Czempioni sprawdzają się w trudnych chwilach”…

  3. @doprzemyslenia
   Nawet nie wchodziłem. W debilne linki nie klikam.
   Jeśli uważasz, że beka jest niezła, to wrzuć tu sam tekst.
   RZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *