Krótkie nóżki intryganta

 Gdy parę lat temu znany publicysta Stanisław Michalkiewicz określił Jarosława Kaczyńskiego jako „świetnego intryganta, który jednak na koniec sam plącze się we własne nóżki” uznałem, że jest to kwestia, o której mamy odmienne zdanie. Wcale nie uważałem Kaczyńskiego za tak cwanego, natomiast jego podchody uznawałem za skuteczne.
Minęło tych parę lat i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że się myliłem. Michalkiewicz ma bystrzejsze spojrzenie, a zapewne również – większą wiedzę o knowaniach kurdupla.
Zwiódł mnie nawet w roku 2007. Wówczas wydawało mi się, że on faktycznie „nie może się dogadać z Lepperem i LPR-em”, z którymi tworzył rządową koalicję.
Po latach wyszedł prawdziwy powód, dla którego wtedy przyśpieszono o dwa lata wybory parlamentarne. Chodziło o pieniądze dla PiS-u. Okazało się, że zakwestionowano sprawozdanie wyborcze PiS-u, co miało spowodować ucięcie dotacji dla partii z budżetu państwa. Mając na horyzoncie możliwość rządzenia przez kolejne dwa lata bez tych dotacji lub zarządzenie ponownych wyborów Kaczyński wybrał to drugie. Przegrał, oderwano ich od koryta na 8 lat, ale dotacje z budżetu PiS wciąż otrzymywał, wszakże nastąpiły następne wybory i teraz kasa płynęła na podstawie sprawozdania już nie z roku 2005, lecz z roku 2007.
Kompletnie Kaczyński zakiwał się we własne, krótkie nóżki przy okazji obecnych wyborów prezydenckich. Miały być 10 maja, ale tak namącił, tak nakombinował, że teraz mówi się, iż najwcześniej odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Oczywiście będą później, ale kiedy – tego jeszcze „wielki mag” nie wie.
Dlaczego dążył do wyborów w maju? Ano dlatego, że emeryci dostali w kwietniu łąpówkę w postaci 13 emerytury, ponadto z uwagi na spowolnienie gospodarki już niedługo poziom zadowolenia społecznego zacznie drastycznie spadać. O tym akurat mały Wielki Wódz wie. I tak po trupach dążył do tych wyborów, że sam się zakiwał w swoje krótkie nóżki.
Nie wchodząc w szczegóły – odebranie organizacji wyborów Państwowej Komisji Wyborczej, która do tej pory nic innego nie robiła, tylko 365 dni w roku zajmowała się organizacją wyborów, i przekazanie kompetencji Poczcie Polskiej, która nie radzi sobie z paczkami i roznoszeniem listów, było ruchem idiotycznym. Kto nie widział nigdy kolejek na poczcie, kto w nich nie stał, ten nie powinien dorzucać tej instytucji żadnych obowiązków. Kaczyński poczty na oczy nie widział od kilkudziesięciu lat.
Wybory miały być w maju. Po zakiwaniu się kurdupla, teraz rządząca partia w szoku będzie dążyć do jak najszybszych wyborów. Nawet ich nie obchodzi fakt, że niedługo upływa kadencja obecnego prezydenta i może się okazać, że przez jakiś czas prezydenta nie będzie w ogóle. Ich obchodzi tylko to, by odbyły się w momencie, gdy jeszcze nie będzie czuć krachu gospodarczego.
W państwie z dykty zaskoczyć władzę może wszystko. Już dwa lata temu PiS udowodnił, że się nie nadaje do rządzenia, gdy władze Polski zaskoczył fakt, że 11 listopada 2018 miała miejsce 100 rocznica odzyskania niepodległości.
Ten sam rząd PiSu został zaskoczony datą wyborów, które sam ogłosił i sam ich datę klepnął.
Tak na marginesie – za trzy miesiące 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Już wiadomo, że rząd PiS będzie tą rocznicą zaskoczony.
Wracając do wyborów.
Kto jest odpowiedzialny za organizację wyborów? Aparat państwowy. Kto ich nie potrafił zorganizować? Według PiS-u winna jest opozycja.
Nie dość, że obecna władza to taka sama banda lepkich rączek jak PO, to jeszcze okazuje się, że są idiotami i kompletnymi nieudacznikami.
Roman Zieliński, fot. wprost.pl

PS Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, mi osobiście delikatnie zwisa. Nie mam większych nadziei na to, że te wybory cokolwiek poprawią. Nawet wygrana Bosaka dużo by nie zmieniła, bowiem jedyne co prezydent może to podpisywanie lub nie podpisywanie ustaw i godne, aczkolwiek tylko dekoracyjne, reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Jednak już dwa miesiące temu wyczułem, że ta banda nieudaczników zechce coś wykombinować i tylko po to, by móc w razie czego zagłosować elektronicznie wyrobiłem sobie e-dowód.

https://sklepkibol.pl/pl/p/Koszulka-POLO-z-krzyzem-celtyckim-haftowanym/104
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 47

  1. Jak zmienią kandydata na Trzaskowskiego, to o PAD już niedługo będzie można mówić ” Były Prezydent „.
   Gdyby ktoś chciał się założyć – zapraszam…

 1. je…polityków wszystkich,jedna wielka złodziejska korporacja z wiejskiej,dziś dążymy sympatią pana x ,ale za dwa lata pan x zmieni barwy i co wtedy?ps.wiem że podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

  1. To ile ta mafia wychodowana pod skrzydłami Banasia w MF nakradla??
   Zarzuty obejmują 5 ? milionów co jest promilem tego co wpłynęło do budżetu od 2016r., więc trochę to słabe,
   a co do podatków to najmniej ich płacą ci tzw. przedsiębiorcy, co najwięcej teraz mają do powiedzenia.

 2. Odnośnie podatków,no w końcu płacą Ci co powinni ja płacę, no chyba czytelnicy też….niektórym cwaniaką się to nie podoba, można byłoby ukryć jak kiedyś…wałki kręcić…Co mają podatki do prezesa, on to robi na złość przedsiębiorcą… no ludzie naprawdę … to nie te rządy. Co do kryzysu to było wiadomo że będzie rząd nic nie ukrywał,raport z wsi Duduś nie pokaże,wiedziałem już wtedy kiedy wywalił Macierewicza,co do PAD to jego wina,że nie podpisał ustawy z 4 lata temu, nie byłoby już przepychanek z SN
  i kapusiami z Peło i tym podobnym ścierwą do UE tak to Pad-a wina. Życie mnie nauczyło, ci co najbardziej kwiczą najlepiej mają,rolnicy,nauczyciele,policja, górnicy i teraz przedsiębiorcy wiem ile zarabiają (oprócz przedsiębiorców ale teraz wyjdzie w praniu który jest Januszem A który pozorantem)
  Polityka to największy syf jaki może być,trzeba mieć twardą skórę, być odporny na ataki osobiste rodzinę,pomówienia wystarczy zobaczyć jaką świnie siedzą w sejmie,zwykli ludzie są tylko nakręcani jedni na drugich, rodziny się kłócą przy stole (sam to przeżyłem) papkami półprawd insynuacji,kłamstw. I tak my wszyscy napuszczani na siebie jesteśmy,trybikiem w tej grze komuś na tym zależy nie wiem komu ale na pewno nie zwykłym szarym ludziom … Jeszcze raz szkoda że Konfederacja w to weszła p.Brauna cenię za filmy i wypowiedzi przedwyborcza… naprawdę pogubił się, Bosak…młodzieniec bez charyzmy nie ma tego czegoś drugi Roman Giertych nie jest stały w poglądach…
  Polityka to kompromisy niekiedy z diabłem, nieraz trzeba pomyśleć czy godzimy się na pewne ustępstwa,czy poddajemy się szantażowi czy wracamy do tego co było…wszystkim naraz nic nie dogodził

  1. „Odnośnie podatków,no w końcu płacą ci, co powinni…”

   To znaczy kto?
   Procentowo najwięcej zawsze płacą ci, którzy mają najmniej.

  2. Bater, początkowo chciałem olać Twój wpis, ale się nie da. Pominę pisownię i liczne ortografy (nawiasem, czy redakcja nie mogłaby dokonywać korekty na podstawowym poziomie j. polskiego?). Druga część Twojego wpisu (sprawy, „z życia”) świadczy, że coś tam kumasz, ale opinie o podatkach (przypomnij mi, który z ministrów i jakiego rządu wyhodował sobie pod bokiem mafię vatowską? ), zarobkach (rzekomo dużych, de facto mniejszych od kasjerki w Biedrze) ) nauczycieli i niby reformie sądownictwa (wymianie tzw kasty na nową swoją neo kastę, której twarzą stała się mgr Przyłębska i profesor piżamka Zaradkiewicz) .
   W związku z tym, że wiele rzeczy albo nie kumasz, albo nie chcesz skorzystać z fachowych opisów politologiczno ekonomicznych, tylko słuchasz młotkowych bredni z tvp, to jedną sprawę Ci wytłumaczę. Dlaczego wiążę kolejne podatki rządu z osobą posła Kaczyńskiego? Ano z tego samego powodu, dla którego (co prawda nieformalnie, ale jednak) premier składa dymisję temuż posłowi a nie prezydentowi. To Kaczyński, pomimo, że nie pełni żadnej rządowej funkcji, jest tego rządu twórcą oraz twórcą polityki podatkowej, socjalnej rządów Zjednoczone Prawicy. A przynajmniej, bez „klepnięcia” przez JK nic nie przejdzie nawet na poziomie projektu, a co dopiero głosowania w sejmie a na dzienniku ustaw skończywszy. Dlatego wszystko co dobre i co bublowate, a jest tych ustaw całą masą, idzie na jego konto.

 3. Ten wąsaty poprzednik ze sztucerem to był pacanem zanim jeszcze został wybrany. Defekty poddańcze obecnego wyszły na jaw w trakcie klękania na Nowogrodzkiej ale też i w gabinecie owalnym. Z poprzedniego kabarety w TVP jechały równo i nikt nie wprowadzał cenzury. Dzisiaj według narracji propagandowej publicznej prostytutki to panujący mieni się mężem stanu a w rzeczywistości jest tylko kopany w d… (tyłek nie pasuje) przez własny obóz polityczny…

 4. Trochę przesadzacie z tą krytyka obecnej władzy, mają swoje minusy i to takie wielkie vide 11 listopad we Wrocławiu czy sluzalcza postawa wobec USA ale na pewno jest dużo dużo lepiej niż za PO.
  Nie zgadzam się również z teza że podnoszona podatki 34 …
  Ja osobiście odczułem obniżki tych podatków pit, cit….
  Nie odczułem żadnej podwyżki ..
  Podatek cukrowy chyba nie wszedł w życie.

  1. Dobrze czytam? Przesadzają z krytyką obecnej władzy? Władza która nie umie zorganizować wyborów, władza, dla której jedynym pomysłem na rządzenie, to drenowanie kieszeni co bardziej zaradnych i dystrybuowanie ich poprzez socjal do gminu, w końcu, władza, która nie jest władzą, bo to, że pan Duda, to atrapa, to oczywiste, ale dzisiaj się dowiedziałem, że premier złożył dymisję, która nie została przyjęta przez… posła Kaczyńskiego. Taka władza jest lepsza od kogo? czego? Ta władza, to dno.

  2. To, że Ty nie odczułeś podatków, to nie znaczy, że podatki nie są podnoszone/wprowadzane. Dokładnie 2 sekundy zajmuje znalezienie informacji jakie podatki/daniny zostały wprowadzone. Przykro, że nasz głos w wyborach ma taką samą moc.

  3. W powtarzania lewackich bredni jesteś mistrzem Miodku. Ten poseł o którym piszesz to prezes partii. 3 miesiące zwolnienia z ZUS to nic dla Ciebie ? Jak mawiał minister finansów poprzedniej władzy „piniedzy nima i nie będzie….”

  4. @Wsi 24. Gdzie Ty tu widzisz lewackie gadanie w wykonaniu @Miodka? Przecież ma 100% racji. To właśnie Ty lecisz lewicowymi bzdurami. Swoją drogą masz nick Wsi 24… Hmm… A gdzie jest obiecany aneks do tego WSI? Zaczynam mieć wrażenie, że na FANie zaczęli pojawiać się trole rodem z Pejsbuka. Ten sam język. Podobne, niby antykomunistyczne nicki. Próby zakrzyczenia rozsądnych. Zaczął @antykomuch no i później poszło jak dzik w pomidory.

  5. @CICHB kim Ty jesteś żebyś oceniał innych ?? Trolle, szumuwiny itp gdzie ja to dziś słyszałem ? Pytasz mnie o raport WSI ?? Myślisz że jesteś politycznym mędrcem i wiesz wszystko ok !

  6. Nikogo nie oceniam. Jak się nie ma argumentów do dyskusji to się robi to co Ty teraz czyli trzeba zakrzyczeć. Zero merytoryki. Ot taka przypadłość pisowskich fanatyków.

  7. @CICHB nikogo nie ocenisz ? Napisz na kogo mamy głosować ? A piszący tu lewacy , platformersi, pisowowcy, kodomici, arbuzy , dostosujemy się do tego!
   Czekamy! !!

  8. @Wsi 24. Wiele razy pisałem, że platformersi, pisowcy, kodomici itd to tak naprawdę to samo i nie chce mi się tłumaczyć kolejny raz dlaczego. Nie ukrywam, że głosuję na Konfederację bo jest mi najbliższa światopoglądowo i gospodarczo. Jeszcze nie zdążyli niczego koncertowo spieprzyć więc trzeba dać im szansę. I niech mi nikt nie mówi, że mamy wybór tylko między PO a PiSem bo tak nie jest.

  9. CICHB ok , pamiętam jak wyborcy popierali KPN,UW, LPR, Kukiz15 itp jak się skończyło wiemy ! Za 3,5 roku będziemy mogli coś więcej powiedzieć !

 5. Już jednego wesołka za prezydenta mieliśmy. Skakal koczkodan po siedzeniu,potrzyl pod stół,co by tu ukraść. Ja to starej daty jestem,i takie zachowanie,że orgazmu dostaję,bo mnie jakiś pajac wyprzedził nie rajcuje. Napisałem co myślalem,szczerze,a nie poza oczy. Razi mnie i nic na to nie poradze. Mimo że Bosak szans wielkich nie ma,objecie urzedu to na niego zaglosuje,w celu zwiekszenia stanu posiadania Kondederacji. Czytam w prawo Jacka Międlara,na inne kwestie,też pisze co myśli jak mu sie nie podoba,a chyba prawicowosci zarzucic mu nie można.

 6. Trochę mnie smuci,że Konfederacja się wplątała w ten „cyrk” na ulicy w Warszawie. Dla mnie osobny które myślą,że ten rząd robi na złość przedsiębiorcą powinien odbyć kwarantanne w Lubiążu…
  Ten goguś w okularach ala Owsiak, to palikociarz. Trzeba zapytać się tych „biednych przedsiębiorców ” z Warszawy za co kupili sobie te nowe fury?
  Oni tęsknią za Tuskiem jak rolnicy za deszczem,vacik tu vacik tam, karuzela,karuzela z vatem z vatem co niedziela….

  1. „osoby które myślą,że ten rząd robi na złość przedsiębiorcom powinny odbyć kwarantannę w Lubiążu…”

   Rozumiem, ze 34 nowe podatki/ daniny/ opłaty jakie wprowadził PiS to właśnie z tej miłości do przedsiębiorców.
   RZ

  2. Pełna zgoda. Braun z Korwinem zamiast wspierać Bosaka, w pewien sposób promują jego konkurenta. Marnego, ale zawsze. Zawsze uważałem Korwina za pajaca, a teraz uważam go za pajaca zawistnego. Jedyna postać, która do tego towarzystwa nie pasuje. Braunowi wybaczam. Każdy może pobłądzić.

  3. @Bater, a jesteś tym przedsiębiorcą, że zabierasz głos w ich/moim imieniu? Czy tylko konsumentem programów tvp? Bo ja „dostałem” łaskę 3 miesięcznego zawieszenia w ZUS (też mi łaska, gdyby nie, to bym wyrejestrował albo zawiesił działalność i poszedł na garnuszek państwa) i 2 tyś, którymi nie wiem jakie dziury w budżecie łatać. Zamiast wysyłać kogoś do Lubiąża, to podedukuj się w sytuacji, zrozumiesz wówczas otaczający Cię świat.

 7. Wszystko fajnie tylko gdzie w tym wszystkim jest Konfederacja ? Czyż nie głosuje jak reszta totalnej opozycji ?
  PS. Rząd Pisu jaki jest każdy widzi ale mając wybór ich lub powrót do przeszłość 2007-2015 wybieram bez mrugnięcia oka to co jest teraz.

  1. 1. Nie.
   2. Twój wybór. Skoro dostrzegasz różnicę, pewnie widzisz więcej niż inni.
   RZ

 8. Polemizować już mi się nie chce na temat politykierów.Roman może coś o naszym podwórku.Wrocław się rozpada w ch…

 9. Jak nie przepadam za Kukizem, uważając go za bufona, to jednak dotknął sedna problemu. 10 minuta 15 sekunda filmu w załączonym artykule. Polska jest prywatnym folwarkiem jednego Pana, który nie ponosi nawet odpowiedzialności karnej, ani konstytucyjnej. A banda lizusów I klakierów bezkrytycznie wykonuje jego wszystkie, nawet najbardziej absurdalne, polecenia. Kilkaset milionów pooooszło z dymem na karty i pakiety wyborcze. Można je było przeznaczyć na badania przesiewowe dla medyków? Można było, ale Naczelnik zadecydował inaczej. Kozlem ofiarnym będzie ktoś inny. Się chłopcy bawią za nasze pieniądze, oj się bawią. Na Titaniku też tańczyli do końca…

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kronawirus-raport-faktu-pawel-kukiz-o-wyborach-prezydenckich/j6heb9f

 10. Dopóki nie będzie załamania gospodarczego, które odczuje pisowski wyborca dopóty PiS będzie przy władzy.
  Ludzie poczuli jarkową jałmużnę – 500+, 13, 14 i inne srastki i póki portfel pełen nie zmienią zdania.
  W powszechny przekonaniu panuje, że jak „oni” (PO a już szczególnie Konfederacja) doszliby do władzy to „nam zabiorą” – stąd niskie notowania Kidawy (niezależnie od głupiego bojkotu wyborów), stąd problem Konfy z wybiciem ponad 10%.
  Dziwi mnie, że na proteście przedsiębiorców nie było więcej ludzi z Konfy ale zauważcie, że Mentzen buduje niezłe zaplecze – https://kongres.biz/ – może wypali.
  I jeszcze jedno – mocny PiS na polskiej scenie politycznej jest warunkiem, iż nic na prawo łatwego życia nie będzie miało – pisowcy nie widzą wroga w lewicy, a głównie w innych opcjach prawicowych.

  1. Załamanie gospodarcze nie przemówi do wyborców PiSu. Dystopiczna wizja swiata już się realizuje. Gdy jest kryzys ludzie preferują rozwiązania (nad)opiekuńcze, socjalne i to jest naturalne. Szukają bezpieczeństwa. Nienaturalne jest, gdy w dobie kwitnącej gospodarki takie rozwiazania są stosowane i degenerują społeczeństwo.

 11. Jak odebraliscie zachowanie sie Bosaka,po wyprzedzeniu przez pojazd w barwach gumofilcy? Cieszyl sie jak glupi trabka,co nie? I on mierzy w prezydenture?

  1. Nikt rozsądny nie da się nabrać na P. Tanajno. Tak więc możesz być spokojny o Naczelnego.
   Powiem Ci jak odebrałem zachowanie Bosaka. A no tak, że szukasz dziury w całym. Jeśli mylisz poczucie humoru z byciem pajacem to masz problem. Co ciekawe to im więcej zyskują Bosak i sama Konfederacja to tym więcej tzw „prawicowców” się uaktywnia i atakuje zarówno samego kandydata na prezydenta jak i jego partię. Ciekawy zbieg okoliczności.

 12. Jak sędzia ukradnie wiertarkę to w tvp jest zadyma na 104 fajerki. jak platformerzy jedli i pili na koszt podatnika to pełne oburzenie. jak Lichocka pokazała środkowy palec to było to wielkim skandalem. a jak Sasin wydrukował miliony kart wyborczych (ile to kosztowało?) na wybory, o których wiadomo było, że na 99,9% nie da rady przeprowadzić to wszystko jest w porządku…

  1. Tylko pod warunkiem, że nie zmieni się skład kandydatów. ale przecież pisiory twierdzą, że to będą nowe wybory, więc…

 13. W odróżnieniu od redakcji (zakiwanie się zagmatwanie), opisał bym blamaż wyborczy PiSu jako zużycie się drobnych mechanizmów (czy to wytarcie się łożyska czy też wyłamanie zębatki) w taranie, walcu, który dotychczas niszczył wszystko co napotkał na swojej drodze. Nie zważał na kodeks w ruchu drogowym, nie zważał na pomniejsze pojazdy. Rozbijał, rozjeżdżał, potrącał. Gdzie elementem, który odmówił posłuszeństwa była mała partyjka Gowina, nawet niecała. ot kilku posłów, którzy czy to z pobudek propaństwowych czy z powodu wymięknięcia, teraz to jest nie ważne, postanowiły postawić znak ,,stop”
  Przekładając to na sferę ducha i emocji, były to działania (walcowanie demokracji) nikczemne, podłe i tryumfalistyczne. Do czasu. PiS, zdaje się, spuścił na dno wszystkie kotwice demokratyczne z konstytucją na czele. Pozostała ostatnia: wolne, tajne, transparentne, uczciwe, równe, powszechne i tajne wybory. I gdy się zamachnął na tę ostatnią ostoję ładu i umowy społecznej, jakieś siły ziemskie czy też boskie, lepkie łapska władzy postanowiły przetrącić. Podstawowe prawo demokratycznych wyborów głosi: ,,wybory demokratyczne może, przynajmniej teoretycznie, wygrać również opozycja”. W domyśle: na ogół, partie władzy, mając za sobą aparat państwowy, media pro rządowe, i inne środki, które je uprzywilejowują, zatem, żeby wybory miały swoją odświętność i rangę muszą być zorganizowane tak, by dać się wypowiedzieć kontrkandydatom, oraz, aby sam akt głosowania i liczenia nie budził wątpliwości. Ale PiS na tę naczelną zasadę wyborów postanowił się zamachnąć, i mu … rączkę uwaliło przy samym ramieniu. Pomimo porozumienia w łonie zjednoczonej prawicy, Kaczyński nie zapomni tego Gowinowi nigdy. Otóż ostatni akt domknięcia jego (JK) wizji państwa w ręku jednej osoby, został co najmniej mocno opóźniony, a może nieodwołanie utracony. Wzrastają w nim już roślinki o nazwie zdrada i zemsta, którymi się będzie karmił przez kolejne tygodnie i miesiące, ważąc przy tym napój filozofów – cykutę, którym zechce poczęstować swojego współinicjatorka (powiadacie: ale to już było? To nic, wbrew pozorom, pan naczelnik nie jest zbyt wyrafinowany)
  Gowin, żeby utrzymać swoją i swojej partii podmiotowość, być może się wzmocnić i okrzepnąć po ostatnich zdarzeniach (bo to, że został faktycznym zwycięzcą, to jedno, ale został mocno przy tym poobijany, patrz utrata spoistości we własnej partii), musi zacząć porządki we własnej stajni od wy…nia Bielanów, Tomaszewskich i Urbanów
  oraz inne spady poNowoczesne.typu Grygasy. A dopiero po tym, jak już JK zacznie coraz bardziej zatruwać życie Gowina i jego partii zaoferować swoje względy PSL/Kukiz i części prawego skrzydła PO – bo zapewne taki wektor przyjmie dynamika partyjna w przyszłości. Pytanie czy Gowin zdąży, bo Kaczyńskie szpicle i pisowscy ,,handlowcy” pozostaną nader czynni w rozbiciu gowinowskiego ugrupowania.
  Moralna odpowiedzialność JK za bardak powyborczy i strata kolejnych milinów jest oczywista. Ale to głupek na posyłki Sasin i bankster z Wrocławia zapłacą cenę odpowiedzialności prawnej.

  1. @Uec
   Przeceniasz Kaczyńskiego.
   Będzie się mścił? A po co? Za brata się nie potrafił zemścić, to za jakieś nieposłuszeństwo się będzie mścił?
   Jak się uda, to nóżkę podłoży, ale tak naprawdę jest cienki bolek.
   RZ

 14. Jak na razie kraj sparaliżowany przez 15 tys.(oficjalnie) chorych. Teraz wyobraźmy sobie atak cybernetyczny, hybrydowy czy też np trzęsienie ziemi.
  Za ten brak organizacji wyborów powinno być 10 lat w kopalni obligatoryjnie i niezależnie od długości nóżek czy przeżytych wiosen.

  1. A propos kopalni. Czy wiecie, że zarządzono przesiewowe badania w kierunku koronawirusa u górników na Górnym Śląsku? Przesiewowe czyli u wszystkich, niezależnie od obecności objawów. Uzasadnione to jest znaczną ilością przypadków zakażeń w tej grupie zawodowej. Takie same badania, powtarzane co tydzień, proponował Senat w poprawce do ustawy covidowej dla personelu medycznego (też znaczna liczna zakażeń, brak kadr do walki z epidemią, roznoszenie przez bezobjawowych nosicieli w inne ogniska). Poprawka senacka została odrzucona w Sejmie, personelu medycznego przesiewowo się nie bada, na szczęście wraz z upływem czasu ten się coraz lepiej zabezpiecza na własną rękę. I teraz dowiadujemy się, że w czasie epidemii najważniejsze jest utrzymanie wydobycie węgla. Tego samego, który zalega już na hałdach i trzeba go było w lutym kupować za pieniądze Agencji Rezerw Materiałowych uzyskane ze sprzedaży masek, aby starczyło na podwyżki dla górników. No tak, ale lekarze na PIS nie zagłosują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *