Las wita Was!

 Drodzy obywatele! Budzicie się w innym, lepszym świecie!
Partia nam miłościwie panująca postanowiła, by dzień 20 kwietnia 2020 kojarzył się Polakom sympatycznie. Nie dlatego, że jest to 131 rocznica urodzin Austriaka, który wmówił całemu światu, że jest Niemcem, i to najlepiej znanym Niemcem w całej historii, ale dlatego, że Partia Nasza Jedyna spowodowała zmniejszenie obostrzeń. Tych obostrzeń, które sama niedawno wprowadziła.
Od dziś można już legalnie wejść do lasu.
Stworzyć problem, a po dwóch tygodniach bohatersko go rozwiązać. Na marginesie: otwarcie lasów i parków przy większej liczbie zakażonych, niż podczas ich zamknięcia, to ma jakiś głębszy sens? No, ale nie dopatrujmy się głębszego sensu w działaniach Partii. Dla Partii liczy się tylko wynik najbliższych wyborów i temu podporządkuje wszystko.
Ludzie kpili z zakazu wstępu do lasu? A ma ten zakaz jakieś sensowne uzasadnienie? No to po dwóch tygodniach zdejmujemy to idiotyczne rozporządzenie. Mało tego, wmówi się plebsowi, że to jest pierwszy etap uwalniania gospodarki, bo się plebs burzyć zaczyna. Ciemna masa widzi, że firmy likwidują się w tempie ekspresowym a bezrobocie wzrasta lawinowo. Nasz wspaniały kandydat na prezydenta ma jeszcze 36% poparcia, ale widać, że krzywa wykresu poparcia się obniża. Zatem wybory koniecznie trzeba zrobić w maju, bo jesienią to nasz Adrianek może nawet do II tury nie wejść. Ludzie zobaczą pustki w portfelach, 13 emerytury już dawno zostaną wydane… trzeba ratować co się da.

Zatem jeszcze raz, spójrzcie za okno. Piękny dzień wstaje. Do parku można iść, albo do lasu… Partia wam na to miłościwie pozwala…
Roman Zieliński, fot. Paweł Fabijański

https://sklepkibol.pl/pl/p/Moja-walka-o-prawde/178
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 43

 1. Jeśli wybory prezydenckie odbyłby się w kwietniu największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda. Głos na niego oddałoby 59 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach. Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia uzyskaliby po 7 proc poparcia. Najmniej osób – 4 proc. – zagłosowałby na Małgorzatę Kidawę-Błońską – wynika z sondażu Kantar. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby po 5 proc. wyborców. Kantar dla RMF

 2. Rząd zamykając dostęp do lasów na 2 tygodnie popełnił błąd, bo skoro lasy stanowią około 1/3 powierzchni Polski i decyzją urzędową wyłącza się tę powierzchnie z dostępu dla ludzi, to na pozostałych około 2/3 powierzchni statystycznie zrobiło się gęściej od ludzi, a zatem wbrew idei izolacji i dystansowania. Cóż za zbydlęcenie?

  A koszt lotu Balack Hawkiem ze zwykłą, szarą pigułą? Jak można było na to pozwolić? Ale podobno 100 tys. zł za ten lot zapłacił ze swojej prywatnej skarpety (bo przecież nie ma konta w banku) JK. Nie ma żony, nie ma dzieci, nie ma zatem innych wydatków ten skarłowaciały, żeliborski staruszek, więc zapewne to prawda, że zapłacił. Do tego przecież nie zdementował nigdzie tej informacji, więc to już zakrawa na fakt, że zapłacił.

  W zasadzie innych tematów poza covid-em i wyborami nie ma, a w tych sprawach już chyba na FAN-ie powiedziano, a raczej napisano wszystko.
  Dziękuję wszystkim za dotychczasową dyskusję. Jeżeli ktoś poczuł się przeze mnie obrażony, czymś dotknięty, przepraszam, nie było to moim zamiarem (raczej wynikiem emocji). Odezwę się na FAN-ie (jeżeli właściciel pozwoli) po wyborach (żeby nie agitować). Tymczasem trzymajcie się zdrowo.

  1. @antykomuch
   Nasz szanowny Czytelnik doszedł do wniosku, że szkoda czasu na indoktrynacje w miejscu, gdzie jego misja przekonania społeczeństwa do miłowania Jego Świątobliwości Kaczyńskiego została wykryta.

   PiS miał swoją szanse. Na Fanie – to może najmniej istotne, ale także wśród kiboli, nacjonalistów, kolesiów z ulicy. Ale sp…ł ją koncertowo. Może gdzieś jeszcze umiłowanie Wodza i Partii Jedynej ma jeszcze posłuch. Tu już nie.
   RZ

  2. Mniejmy nadzieję, że do tych wyborów, przynajmniej w najbliższym czasie, nie dojdzie. Bo po pierwsze będą niekonstytucyjne (równe, tajne i bezpośrednie, to one będą ale w snach Jego Kaczyńskiej Wysokości), po drugie, jeżeli się odbędą, to będzie nie prezydent Andrzej 17% Duda. Zatem legitymacja głowy państwa pierwszorzędna. Jakoś od jakiegoś czasu @Antykomuch nie zadaje pytań, a gdzie w poczynaniach Pisu łamanie konstytucji? Albowiem prawo łamane jest notorycznie.

  3. @Miodek
   Nie będzie przekładania wyborów. Łapówka jest wypłacana w kwietniu pod fałszywą nazwą 13 emerytury. Taki emeryt jak w kwietniu dostanie łapówkę, to do maja raczej nie zapomni. A do jesieni już mógłby.
   Poza tym gospodarka upada. Do maja jeszcze nie będzie tego bardzo widać. Jesienią kasa z 13 emerytur się rozpłynie, bezrobotni będą na śmieciowych zasiłkach.
   RZ

  4. Do redakcja
   „Jesienią kasa z 13 emerytur się rozpłynie, bezrobotni będą na śmieciowych zasiłkach”.
   Jakich „śmieciowych zasiłkach”?
   Wielu ludzi zostanie bez środków do życia. Nie każdy bezrobotny dostanie taki „śmieciowy zasiłek”, bo nie każdemu on przysługuje. By go uzyskać w pośredniaku, liczy się wcześniejszy okres zatrudnienia i okres składkowy. Warunkiem jest zatrudnienie i uzyskiwanie miesięcznego dochodu w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia przez okres co najmniej roku w przeciągu ostatnich 18 miesięcy. A co zrobić jeśli na rynku pracy w dalszym ciągu preferowane są krótkoterminowe umowy śmieciowe, zatrudnianie przez agencje pracy tymczasowej, w niepełnym wymiarze czasu pracy, a w ostatnim czasie zalała go tania siła robocza z Ukrainy?

 3. Zapewne ja nie jeden miałem okazję do posłuchania jednej rządowej tępej dzidy wygłaszającej monolog podczas wywiadu.
  Premierowi też już nie można zadać pytania wprost, gdyż wysyła się elektronicznie a czyta już na wizji swój człowiek.
  Zaczyna to przypominać pensjonariuszy szpitali dla obłąkanych, którzy zatykają uszy a rozmówców zagłuszają słowotokiem
  Ferdydurke pełną gębą.

  1. Ty tak serio? Antyszczepionkowcy, spiskowe teorie dziejów, Protokoły Mędrców Syjonu. Co za banialuki. Fakt, jest nas za dużo. Ale czy na pewno o 90%? Tak, choroby cywilizacyjne, brak higieny i życia w umiarze, powoduja dużą bezpłodność. Do tego nie trzeba jakiejś organizacji, sami sobie to fundujemy. Zalecasz nie szczepienie się? Na zdrowie.

  2. @Miodek 9028
   Z Protokołami Mędrców Syjonu to jest tak, że wszyscy chcący uchodzić za poważnych twierdzą, że to fałszywka, natomiast nikt nie odnosi się do treści.
   RZ

 4. I jeszcze jedna sprawa, która umyka wielu zajętym wojną „anty PiS” czy tam „anty PO” – ta „epidemia” to wojna na wielu płaszczyznach – Chin z USA o nowe rynki zbytu ale także, dla nas ludzi zachodu, wojna wielkiego kapitału i międzynarodowych korpo z „prolem” (zatrudnieni) i mśp (małe, rodzinne firmy, freelancerzy, małe gospodarstwa rolne) – na zachodzie wajcha ma być przesunięta ku jeszcze większej akumulacji kapitału w rękach tej pierwszej grupy.

  Naprawdę nikomu nie przyjdzie do głowy, że zarówno PiS jak i PO mają / miały w swoich szeregach banksterów? Że wygodnie podzielili Polaków na „antykomunistów” (sic!) i „europejczyków” (sic!) w myśl starej zasady dziel i rządź?

  Nie analizujecie jakie powiązania mają kandydaci demokratów i konserwatystów (właściwie NeoConów) w USA?

  I nie chodzi o teorie spiskowe czy inne bzdety ale twardą logikę – prol ma być jeszcze bardziej uwiązany do ziemi (kredyt w XXI wieku), a nie prol (mśp i ska) ma być zniszczony.

 5. Mentzen:
  „Coraz bardziej zdumiewa odklejenie od rzeczywistości najważniejszych osób w państwie. Wygląda na to, że zrobili rzecz niedopuszczalną. Uwierzyli we własną propagandę. Tak jak każdy diler wie, że nie wolno brać swojego towaru, tak politycy muszą rozumieć, że nie bierze się na poważnie własnej propagandy. W przeciwnym wypadku zaczyna się mówić rzeczy wręcz kompromitujące.

  Jadwiga Emilewicz powiedziała wczoraj, że „przedsiębiorcy czują się zaopiekowani przez rząd”. Pomijając już warstwę językową, przyznać muszę, że nie znam przedsiębiorcy, który czuje się „zaopiekowany”. Wiem za to o przedsiębiorcy który był na samochodowym proteście przedsiębiorców. Po kilku dniach przyszli do niego panowie z Policji i wręczyli mu karę administracyjną w wysokości 5000 zł za wysokie ryzyko zakażenia się. Przypominam, że protestujący siedział sam w swoim samochodzie. Ten to dopiero musi czuć się zaopiekowany!

  Podobne problemy z odbiorem rzeczywistości ma Jarosław Kaczyński. Już po wybuchu kryzysu w wywiadzie dla RMF FM mówił, że nikt nie obiecywał przedsiębiorcom, że będzie łatwo. A poza tym rozmawiał z bankierami, a ci powiedzieli mu, że nie będzie tak źle. A co uważa nowy wiceminister finansów Piotr Patkowski? Otóż PiS jest partią klasy średniej, ale takiej klasy średniej dla której 4000 zł brutto jest marzeniem.

  Równie śmiesznie (a może strasznie?) co w gospodarce jest na froncie wyborczym. Do wyborów zostały trzy tygodnie. Albo cztery, bo nie znamy jeszcze terminu wyborów prezydenckich. Nie mamy też ustawy na podstawie której wybory mają być przeprowadzone. PKW utraciła już prawo do zorganizowania wyborów a nowych przepisów jeszcze nie ma. Jeżeli Gowin jednak postawi się Kaczyńskiemu i na kilka dni przed wyborami nie poprze nowej ustawy która właśnie wróci z Senatu, to okaże się, że nikt nie ma prawa do wydrukowania kart wyborczych.

  Nie ma też procedur jak wybory mają zostać przeprowadzone. Nie wiadomo kto wydrukuje karty wyborcze, nie wiadomo jak zostaną one dostarczone wyborcom ani kto przypilnuje, żeby naszej karty do głosowania nie przywłaszczył sobie sąsiad albo roznosiciel tych kart. W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych twierdzą, że nie zaczną drukować kart, dopóki nie dostaną formalnego zlecenia, a to nie może przyjść do momentu uchwalenia ustawy. Sam druk kart ma im zająć trzy tygodnie, więc być może zdążą na czerwiec, ale nie na 10 maja.

  Tymczasem odpowiedzialny za ten cały bardak wicepremier Jacek Sasin twierdzi, że nie widzi żadnych zagrożeń dla przeprowadzenia wyborów. Każdy normalny człowiek widzi takie zagrożenia, ale Sasin nie widzi. Zagrożenia widział nawet Marcin Horała, wprawdzie 3 lata temu, ale widział. Twierdził wtedy, że głosowanie korespondencyjne tworzy dziurę w systemie i umożliwia kupowanie głosów za alkohol, co jest oczywiście naganne. Głosy można legalnie kupować tylko za 500+ i 13 emeryturę.

  Uwiąd obecnej władzy coraz mocniej przypomina schyłkowy okres rządów PO. Wtedy to platformersi uciszali opozycję mówiąc, że jak wygra wybory, to będzie mogła przegłosować sobie co tylko będzie chciała. PiS wziął sobie te rady głęboko do serca a nawet poszedł dalej. Poseł Kamil Bortniczuk poważnie stwierdził, że zdalne głosowanie nie musi działać dobrze, a głosy posłów opozycji mogą być nieuznawane, bo PiS i tak ma większość, więc to jak głosuje opozycja nie ma żadnego znaczenia. Pod koniec rządów PO Cezary Gmyz alarmował, że spółki Skarbu Państwa są zarządzane przez służby specjalne, co oczywiście jest skandalem i patologią. Kilka dni temu do zarządu PZU dołączył właśnie niedawny szef CBA Ernest Bejda, co jak rozumiem już Gmyza nie oburza.

  Mamy to samo co za PO, tylko bardziej. Mieszanka wybuchowa władzy i wiary we własną propagandę sprawia, że odbija prawie każdemu. Powinno to być wielką przestrogą dla wszystkich, którzy dopiero czekają na swoją kolej w tej grze o tron. Łatwo śmiać się z czyjegoś upadku, znacznie trudniej samemu nie upaść.”

 6. Ciebie, Antykomuchu, nawet półroczne zamknięcie, by nie wzruszyło, pod warunkiem wszakże, że zdecydowałby o nim pewien żoliborski staruszek, przed którym, nie wiedzieć czemu, trzęsie portkami stado najważniejszych ludzi w Państwie. PiS, jak na partię z socjalistycznym rodowodem i komunistyczną mentalnością przystało, realizuje politykę sterowania ludem i jego nastrojami, przezwyciężając problemy, które sam wygenerował. Ja nie mam złudzeń, że Ty to zrozumiesz i wyśmiejesz, bo Ty już zaszedłeś daleko za daleko, a z takiej podróży się nie wraca. Krytykując PiS musiałbyś zanegować kawał swojego życia, a o to bardzo trudno, więc nakręcasz się jeszcze bardziej w tym absurdzie.

 7. Jak to jest, że ktoś podający się za antykomunistę jest zagorzałym zwolennikiem partii która nie rozliczyła komunistów a to obiecała. I wprowadza program gospodarki socjalistyczno- komunistycznej.
  Takie pytanie, może Antykomuch odpowie na nie?

  1. Rewolucję w Polsce trzeba rozpocząć od przywrócenia słowom ich prawdziwego znaczenia.I tak mamy antykomucha,PiS uznawana jest za partię prawicową a polska piłka liga-ligą poważną.

 8. Mieszkam w niedaleko stadionu na Pilczycach, dzisiaj moje oczy cieszył widok spacerujących ludzi, rodzin, dzieciaków na rolkach, hulajnogach, rowerach… No ale te radość czterokrotnie zakłóciła milicyjna szczekaczka zamontowana na radiowozie Mitsubishi L200 zainstalowanym bandyckim systemem dźwiękowym LRAD, która wzywała do pozostania w domach, ze względu na obowiązująca pandemię… Byli tak nadgorliwi, że wjeżdżali w małe uliczki pomiędzy budynkami i jadąc powoli swoim szczekaniem wzbudzali konsternacje wśród ludzi…

  No i teraz pytanie za 100 pkt w jakim celu to oni robili, skoro rzekomo nierząd warszawski poluzował obostrzenia..?
  Moja ocena tego jest taka, że jest to cześć tzw. zarządzania strachem, gdzie wszystko jest zaplanowane w celu podtrzymania lęku/strachu w ludziach, co by się zbyt pewnie nie poczuli… W końcu kagańca raz założonego na społeczeństwo nie wolno zbyt poluzować… Polecam wygooglowanie sobie hasła EVENT 201, i obejrzenie tego materiału:
  https://www.youtube.com/watch?v=P35Df9cqdMY

  A co do milicji, zobaczcie jak się rozmawia z tamtejszymi milicjantami:
  https://www.youtube.com/watch?v=HbFYHhnaGJ8

  1. Ktoś wymyślił, że gdyby te komunikaty z milicyjnych szczekaczek leciały w języku niemieckim, to efekt psychologiczny byłby lepszy. Podejrzewam, że gdyby żył pewien budyń, to może spróbowałby tego w zarządzanym przez siebie mieście.

   Nie znam treści komunikatu puszczanego z radiowozów, zatem trudno mi się merytoryczne odnieść co do zasadności takich działań. Jest to o tyle dziwne, że od dzisiaj, nie naruszając prawa, można wychodzić z miejsc zamieszkania w celach rekreacyjnych.

   Rozumiem, że opozycyjnie krzykacze są już dzisiejszych wycieczkach do lasów, bo tak im ich przez 2 tygodnie brakowało.

  2. Zero reakcji z Twojej strony ? 4krotnie zakłócali spokój ,trzeba było nagrać i wysłać na kontakt 24 itp , jutro na bank była by dymisja tych z mitsiubisi !

 9. Gdyby trzymać się twardych danych rządowych i racji prezentowanych przez obóz rządzący – wielkie zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa (zapadalność na koronawirus przed zamknięciem przestrzeni rekreacyjnych była niższa niż w dniu ich ponownego otwarcia), to wobec stanu epidemiologicznego kraju, luzowanie jakichkolwiek obostrzeń jest, delikatnie mówiąc, nieuzasadnione, nielogiczne i niezrozumiałe. Chyba, że rząd bujał, ściemniał i wywoływał poczucie strach u Suwerena, aby po chwili, tak jak w żydowskim żarcie, przywołanym niżej, przez kolegę @Andrzom, kazać nam się radować i sławić twórcę całego zamieszania.
  Wiem jedno, na pewno nie chodzi tu o dobro obywatela, jedynie o domknięcie maratonu wyborczego za wszelką cenę, stąd czasowe znoszenie obostrzeń, nawet za cenę zdrowia i życia. Ale zarówno zdrowie jak i niekonstytucyjny sposób wybrania pacynki na najwyższy urząd w Państwie, będą złożone na ołtarzu dobra wyższego, to trudno. Niejednokrotnie wykazywałem, że PiS w prostej linii bierze garściami od komunistów. No ale jak Główny Mag rzadko wybiera inną trasę niż z komunistycznego budynku na Żoliborzu poprzez Wiejską do Nowogrodzkiej, toteż nie zna świata a idee demokratyzmu, konstytucjonalizmu czy ładu i zwyczaju demokratycznego są mu empirycznie obce, bo też widocznie jego zmysły były przez dziesięciolecia odporne na te doświadczenia w poznaniu i zrozumieniu świata, w tym świata idei.. Brak obycia w świecie, nieznajomość języków, powoduje całkowite przekierowanie swojej aktywności na sprawy wewnętrznego psucia kraju.
  W tym miejscu zalecam poduczenie się się w zakresie nauk społecznych i filozoficznych osobom (osobie) w zakresie terminów przynależnych tym naukom, w tym słowa empiryzm. Albowiem empiryzm, to nie jakieś wywodzenie wniosków na podstawie dowodów.Empiryzm, to nasze doświadczenie w poznaniu (subiektywnym, osobistym) za pomocą zmysłów (do poczytania). Empiryzm stoi w sprzeczności do racjonalizmu, a zatem indukcji, dedukcji-wnioskowania, logicznego wynikania. Przepraszam, nie robiłbym zbędnego wywodu dla 99% czytelników, gdyby nie próba pouczania kogoś, kto błądzi w terminach mu zupełnie obcych.

  1. @Umbert. Cyt „idee demokratyzmu, konstytucjonalizmu czy ładu i zwyczaju demokratycznego są mu empirycznie obce, bo też widocznie jego zmysły były przez dziesięciolecia odporne na te doświadczenia w poznaniu i zrozumieniu świata, w tym świata idei.” Albo chłop miał tak odporne zmysły, albo… albo też idee były tak często brzuchacone przez swych (rzekomych) wielbicieli, że aż brakło tej empirii, a idee zamieniły się w – wygodne dla władzy – slogany. Polecam np lekturę uzasadnienia wyroku TK, w którym Niezawisły Trybunał Konstytucyjny, wyłuszcza szaraczkom, że wiek emerytalny, na który umówili się z państwem, nie jest żadnym prawem nabytym. Przednia lektura.

  2. @Śmiesz i strasz, od jakiegoś czasu symbolami niezależności TK są prokurator Piotrowicz i mgr Przyłębska. Zresztą zaroiło nam się od niezależnych instytucji w państwie za „dobrej zmiany” – obok TK, Sejm, Prezydent, Prokuratura, PKW (gwoli sprawiedliwości chcieli, ale niezależny Sasin nie pozwolił). Co do przyczyn, skutków i praw rządzących sercem, umysłem i wolą szefa wszystkich szefów, to raczej domena psychiatrii. Nawiasem jest jakiś wspólny mianownik dla niewysokich kawalerów uprawiających politykę. Nieprawdaż?

  3. @Miodek O tym własnie napisałem. Teraz mamy takie symbole, a wcześniej mieliśmy innych symbolicznych magistrów. Innymi słowy – ta sama komedia, tylko pod różnymi szyldami. Od niezależnych instytucji się nie zaroiło, bo jest ich dokładnie tyle samo ile było (czyli ni huhu). Na temat kawalerstwa się nie wypowiadam, bo zaraz się zleci @Umbert i zagrzmi aby nie zaglądać w majty, bo trąci ścierwem neo UBeckim.

 10. „Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe” – napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce.
  To dla fanów Trumpa i ska.

  1. @doprzemyślenia
   No więc właśnie, pytanie czy podkulą ogon czy też nie co będzie jednoznaczną odpowiedzią na wiele nurtujących pytań.
   Kobieta napisała krótko, zwięźle i na temat pokazując tym samym, że „możecie nas pocałować w pewną część ciała, a konkretnie zad”.

  2. W pewnym sensie podoba mi się z jaką bezczelnością gubernatorka przywołuje miejscowych do porządku i daje jasno do zrozumienia, że mogą sobie używać na Tusku, Grodzkim, platformiarzach, Niemcach, ale są pewne granice, których tolerować nie będzie. Nie wiem czy Pereira pracował jeszcze w tvp, czy już pogonili go wcześniej, ale jeśli tak to zostanie zapewne złożony w ofierze. pytanie czy to wystarczy.

 11. Ten rząd (jak każdy inny) nie był przygotowany na jakikolwiek kryzys.Uwierzyli w głoszone przez siebie banialuki o potędze no i życie ich zweryfikowało.Rząd nie dość że nie ma środków na działalność to jeszcze nie ma pomysłu na dalszą działalność.Jest to kolejny dowód na to,że niedoszły koalicjant z koalicji POPiS jest nastawiany na administrowanie krajem bo tylko trwanie przy korycie pozwala tym nieudacznikom utrzymać się na powierzchni.Mam nadzieję,że podczas najbliższych wyborów parlamentarnych uwolnimy Polskę od tej bandy.

 12. Nie no lepszy jest Duda z „Obronimy Polskę plus” (500+, 13,14 itp.). Szkoda, że ArcyNotariusz zapomniał „i nie podniesiemy podatków”… Jeśli będzie inflacja + dorzucą nowe obciążenia społeczne utrzymanie „zapomóg” nic nie da – no ale tego przeciętny beneficjent w/w programów i wyborca PiSu nie rozumie. Jest 500 złotych więcej? Jest. Nieważne jakim kosztem i nieważne, że już jest coraz mniej warte.

 13. O tym jest taki stary żart/ anegdota. Żydowi mieszkającemu w ciasnej izdebce rodzi się dziecko. Jest ciasno. Idzie po poradę do rabina. Ten każe mu kupić kozę. Jest jeszcze gorzej. Każe mu kupić krowę. Żyd posłusznie kupuje, jest jeszcze gorzej. Rabin karze mu sprzedać zwierzaki. Żyd szczęśliwy, że ma tyle miejsca, pełny luksus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *