„Sława Ukrainie” ?

 Kilkaset metrów – tyle przeszedł we Wrocławiu marsz dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I został rozwiązany przez wrocławski magistrat. Przypadek? Powyższe zdjęcie pokazuje, że przygotowania do rozwiązania trwały znacznie wcześniej, niż marsz się rozpoczął. (zerknijcie na fotkę zrobioną w trakcie marszu)
Powód? Nie ma najmniejszego znaczenia. Sąd i tak wszystko klepnie. Ostatnio w związku z marszem z 11 lipca sędzia Dominika Romanowska uznała, że niedopuszczalne jest hasło „Wielka Polska Niepodległa”. Rozumiecie? W polskim ponoć sądzie nie podoba się hasło „Wielka Polska Niepodległa”, Pewnie „sława Ukrainie” lub „judeopolonia” by sędzinie nie przeszkadzało.
Oczywiście zakończyło się polewaniem ludzi w zimie wodą. Oraz wodą z gazem. Pewnie parę osób będzie miało różnego rodzaju kłopoty. W razie takowych – prośba o kontakt.

Marsz dla żydów – można. Lżyć Polskę i Polaków – można. PiS miał 4 lata, własny rząd, prezydenta, premiera, większość w Sejmie i Senacie. To miał być czas na zmiany.
red, fot BW

https://sklepkibol.pl/pl/p/szalik-smierc-wrogom-Ojczyny-tkany/155
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 52

 1. Co do marszu w poniedziałek.
  To stryczek za zdradę narodu Polskiego dla rządzących Wrocławiem, ponieważ to była jawna prowokacja miasta i służb mundurowych.
  W takie święto nie celuje się z armatek i gazem w ludzi uzbrojonych w biało czerwone flagi.
  Pretekst: raca , flaga biało czerwona, bo tu jest Polska nie polin to są wystarczające powody aby nas powstrzymać ?
  Ja odbieram to jako że nie ma z kim gadać o Wolnej Polsce my po prostu musimy walczyć o naszą wolność.
  Mniej alleluja i poszarpanych zdań więcej nacji ,potrzebnych nam ludzi walczących za kraj , niech nas łączy marsz w stronę słońca.!

 2. Policja była narzędziem w rękach magistratu. Musiała wykonywać rozkazy, bo taka jest ich rola. Żołnierz też walczy na rozkaz i nie ma nic do gadania, czy mu się wojna podoba, czy nie. Za rozwiązanie marszu odpowiada tylko i wyłącznie magistrat, policja nie miała tu nic do gadania. Generalnie tym razem decydenci z ratusza nie dali się zaskoczyć jak rok temu. Wszystko było należycie przygotowane do interwencji po ogłoszeniu rozwiązania marszu. A że będzie rozwiązany to było wręcz pewne. Polewaczki już długo przed rozpoczęciem marszu zajęły pozycje na ul. Mieszczańskiej, zgromadzono odpowiednią ilość wsparcia osobowego, itd. Niestety, tym razem organizatorzy chyba nie do końca spodziewali się takiego rozwoju wypadków.

  1. Kolego sam sobie przeczysz. Piszesz, że milicja była narzędziem w rękach magistratu, a dalej że polewaczki i milicja już długo przed rozpoczęciem marszu czekały na jego uczestników. Jak widzisz milicja już dużo wcześniej była ustawiona z Sutrykiem na rozbicie marszu. Pisowi jest na rękę jak lewacki prezydent wzywa milicję do pałowania prawicy, wtedy wielu takich jak ty myśli, że to nie jest wina milicji, ani pisu tylko Sutryka. Widziałeś kiedyż żeby za rządów pisu pałowani byli lewacy? Ja tez nie. ich się delikatnie wynosi nawet wtedy, gdy ich zgromadzenie jest nielegalne.

 3. Hmm skoro z świeczki magistrat rozwiązuje zgromadzenia to ja będę je odpalał na każdej ich manifestacji! Szybka droga (90s) do rozwiązania każdego zgromadzenia

  1. I to jest pomysł wart wdrożenie w życie. Teraz zobaczymy, czy prawo jest równe wobec wszystkich, a jak nie, to od razu video, foto i krzyk w mediach… kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 4. Dopadło nas lewactwo odgórnie. Stwierdził, że możemy na niego mówić pedał i cwel. To chyba choroba jakaś, być dziwolągiem i się jeszcze tym chwalić?

  1. Nie…
   To taki multi-kulti PR-owy trend, który ma pokazać jak ci „faszyści” (czytaj: Narodowcy) są tacy nietolerancyjni i źli…

 5. PiSowcom, żebyś im na talerzu wyłożył i tak nie przetłumaczysz. Zapytam więc inaczej – PiS ma Prezydenta, Premiera, Sejm – czego potrzeba do zmian? Papieża z PiSu?

  1. Muszę Cię rozczarować nie jestem pisowcem. W Pisie jest trochę patriotów, ale dopóki rządzi Kaczyński nic się nie zmieni. Kaczyński to zawodowy polityk. Patrzy na słupki poparcia, woli święty spokój niż kopać się z koniem, patrz aborcja czy sądownictwo. Po protestach czarnych wdów i komuchów dał sobie spokój. Sprawy ucichły i protesty też.

 6. Nie tłumacząc psiarni i AT, choć oni teraz w mediach nazywani są kontrterrorystami, to pamiętajmy o związku przyczynowo-skutkowym. Służb mogło być jeszcze dwa razy tyle, ale gdyby nie zapadła pochopna i bezpodstawna decyzja „ratusza” o rozwiązaniu marszu, to prawdopodobnie reakcji służb by nie było, bo mieliby związane ręce. Tam zapewne kierował nimi jakiś dowódca zabezpieczenia marszu, będąc jednocześnie na stałym łączu z komendantem miejskim i może wojewódzkim, ale to ten jakiś dowódca bierze na siebie odpowiedzialność za decyzje o użyciu takich sił lub za ich nieużycie. Ktoś w razie czego musi być winny, byle nie wierchuszka.
  Decyzja o rozwiązaniu marszu nałożyła na psiarnię (czyli na tego jakiegoś kierownika-dowódcę) obowiązek wezwania do rozejścia się. Spotkało się to z oporem uczestników marszu, bo taka pochopna decyzja o rozwiązaniu legalnej manifestacji musiała się spotkać z taką reakcją. Jeżeli do tego jest ona wyrażona wg psiarni zbyt ekspresyjnie, to wg nich mają argumenty po swojej stronie.
  Roman kiedyś na łamach FAN-a słusznie napisał, że jeżeli ktoś liczy na to, że po którejś zmianie rządów, któraś władza pozwoli na „fajerwerki na ulicy/stadionie”, to jest naiwny. Owszem, wnerwia pieszczenie się psiarni z dewiantami i pałowanie normalnych ludzi za podobne zachowania. Tak, to jest złe. Pamiętajmy jednak, że za to, co stało się 11.11.2019r. wieczorem we Wrocławiu odpowiada przedstawiciel Sutryka (pewnie na stałym łączu z nim samym), a reszta jest konsekwencją tej decyzji. Piszę o tej konkretnej sprawie.

 7. „Trwają jeszcze procedury pierwszego posiedzenia, a już obowiązki poselskie wzywają do działania. Proszę o nadsyłanie na robert.winnicki@sejm.pl relacji, fotografii i nagrań z wczorajszych zajść we Wrocławiu. Działania władz miasta i policji wyglądają na ciężkie naruszenie prawa.”

 8. A teraz spójrzmy na całą sytuację z wczoraj szerzej…

  Organizatorzy Marszu, jak i osoby wspierające go czyli Red. Nacz. + Pan Międlar to osoby niezbyt przychylne obozowi PiS. PiS stracił trochę głosów przez narodowców i korwinistów przez co wybory paradoksalnie przegrał, nie mówiąc o tym, iż pomimo potężnych transferów socjalnych uzyskał słaby wynik i najprawdopodobniej wrzucenie jeszcze większej kasy na socjał nic nie zmieni – być może to ostatnia kadencja rządzenia, a na bank ostatnia rządzenia samodzielnego.

  Idźmy dalej – jak najlepiej „odegrać się” na w/w środowiskach, mając czyste ręce – ano rękoma obecnego prezydenta miasta. Pogonili narodowców – ależ cudownie – i Pan Sutryk i Pani Lampart oraz państwo PiSowcy zadowoleni…

  Serio AT i reszta działały bez przyzwolenia z Wojewódzkiej i Warszawy? A kto to kontroluje – PiS czy kosmici?

  Myślcie – lewactwo jest dla PiS ok bo to „czarny lud” którym straszy swoich konserwatywnych wyborców. A Narodowcy – przecież to zagrożenie…

  Dodatkowo, skoro hasła wznoszone na Marszu były antysemickie to co powiedzieć o uwolnieniu Ihora Mazura w przedzień naszego święta narodowego? Wiedzie w czym działa ten gość?
  https://www.tvp.info/45273587/ihor-mazur-jest-juz-na-wolnosci-sklada-zyczenia-polakom
  https://pl.wikipedia.org/wiki/UNA-UNSO
  Mówi Wam coś „Prawy Sektor”?
  Ukraiński nacjonalista jest więc dla PiS ok, polski już nie…

  Myślcie!

  1. PiS jest słaby. PiS wielu rzeczy nie kontroluje. To wojna ideologiczna 3. pokolenia ub z 3. pokoleniem AK. To komuchy rozwiązały Marsz.
   PS. Na kładce na Legnickiej przy skrzyżowaniu z Nabycińską stała grupka lewaków . Tak na oko 40-50 osób. Na barierkach wywieszone szmaty. Nawet tam było dużo psiarni, w tym tajniaków.

  2. @Do przemyslenia – 10/10.
   Co do upaińców we Wrocławiu…
   Całkiem niedawno byłem w Jeleniej Górze, gdzie spotkałem się ze znajomymi. Mam tam długoletnią dobrą znajomą – harda babka, która na moje zapytanie kiedy nas odwiedzi we Wrocławiu, odpowiedziała mi, że nie wie, bo nie zna ukraińskiego…
   I gdy mi to powiedziała, wcale nie było jej do śmiechu…

 9. A wiecie czemu Sutryk zatrzymał nasz marsz? (na to nie porwał się nawet Dupkiewicz, choć był z tej samej bajki) Bo mógł. Bo pogoda nie ta, dużo osób w Warszawie, nowa trasa i póżno- te i inne powody dały taką a nie inną frekwencję. Kilkuset tysięcy by nie zatrzymał,a tak po decyzji o zatrzymaniu została nas garstka. Na rynku było nie więcej niż 200 osób.
  Bo poza paroma wpisami na stronach kibicowskich i niezliczonymi lajkami w zasadzie uszło mu to płazem.
  Ale mam pomysł dla środowiska decyzyjnego i organizatorów marszu. Zróbmy powtórkę w tą sobotę, powiedzmy o 17.00 Nie będzie marszu w Warszawie, więc zaprośmy całą Polskę. Jeśli tego nie zrobimy , to za rok nawet do marszu nie dopuszczą. Bo będą mogli.

  1. Dokładnie – tak. Skontaktować się i zaprosić każdego na MARSZ WOLNYCH POLAKÓW z całej Polski i zorganizować go – tak, aby marsz był przez całe miasto, aby zbierał ludzi i miał swój koniec pod UM Wrocław – JEDNO HASŁO – POLSKI WROCŁAW DLA WROCŁAWIAN POLAKÓW !!!

 10. Powinniśmy wczoraj z radością iść w marszu, i nie pozwolić się w żaden sposób prowokować. Tak samo wielu nawalonych na marszu (lub pijących jeszcze chwile przed ruszeniem marszu – to jest dramat. Może najwyższa pora – wyrzucać takich gamoni z Marszu?). Przez nich później są różnego rodzaju incydenty.
  Co do policji – od początku byli nastawieni na spięcie i awanturę – a nie na zabezpieczenie imprezy.
  Co do prezydenta i jego słów – to się nie wypowiem – bo szkoda klawiatury. Nie głosowałem na niego, nie popieram i nie poprę w niczym co robi w naszym Wrocławiu.

  1. I gdybyś „pozbył” się z tej grupy osób pijących, gdybyś zdecydował, że pójdziesz w ciszy aby żadne hasło nie rozdrażniło tego czy tamtego, może gdybyś nawet opanował sytuację na tyle aby nie było rac czy transparentów …. i co by to finalnie miało być ? Marsz Uległych? Nie abym był za alkoholizowaniem się uczestników ale kwestia jest tego typu czyj to jest marsz i kto go organizuje. Z drugiej strony nie namawiając nikogo do burd z sentymentem wspominam czasy w latach 90tych gdy milicję po prostu się goniło. I nie chodziliśmy na siłkę ani treningi walk o nazwach dziwnych jak potrawy kuchni świata. Fakt, że i psy były gorzej zorganizowane i w pierwszej konfrontacji spierda…li z podkulonymi ogonami aby po 15 minutach przyjechać tymi swymi pasatami nieoznakowanymi, w dresach z pianą na psim pysku …. tylko, że wtedy nikogo już nie było.
   A dziś …. dziś psy najzwyczajniej, nie mają za grosz respektu przed tłumem bo znak czasów jest taki, że tłum zmiękł.

 11. 1. Błąd nasz zaspaliśmy/niedoceniliśmy wroga przyczajonego w UM – pozwoliliśmy zepchnąć najważniejsze polskie święto na Wyspę Słodową, jakby to były wygłupy juwenalia.
  2. Było nas zdecydowanie za mało…smutne to…może godzina zbyt późną, być może marsz o 14 po obiedzie zgromadziły naród wrocławski licznie.
  3. To ostatnie ostrzeżenie dla zaślepionych popisfanatyków – prawda wyszła na jaw – jesteś za POPiS = jesteś przeciw Narodowi Polskiemu.
  Konsekwencje/wnioski – nikt we Wrocławiu przy zdrowych zmysłach nie powinien nigdy więcej poprzeć w żadnych wyborach POPiSu. Ani prezydent, ani sejm, ani senat, ani samorząd… dość wybierania mniejszego zła. Na przyszłość każdy niech pamięta jest wojna i z takim nastawieniem i zabezpieczeniem musisz organizować każdy marsz propolski. Należy zawiadomić posłów Konfederacji, dbali o nierozwiazanie marszu w Warszawie, niech zadziałają w sprawie Wrocławskiej – to nasze pierwsze sprawdzam po oddanych głosach na nich.
  POPiS chcecie wojny, będzie wojna – Nasza Trybuna Oporowska nie powinna zapomnieć o tej zdradzie władz miasta, należy na całą Polskę podnieść krzyk, oprawa i w każdych mediach musi być krzyk o zabiciu Dnia Niepodległości Polski we Wrocławiu. Milczenie to nasza śmierć, przegrana. Każdy marsz od teraz powinien we Wrocławiu skupiać środowisko ogólnokrajowe wszystkich nam ideologicznie bliskich środowisk narodowych. Nie wolno przejść do tego, co się stało na porządku dziennym, nie wolno tego zamieść pod dywan, nie wolno zmilczeć. Należy podjąć walkę od tej sądowej, przez medialną, aż po uliczną i stadionową… POPiS stoi tam, gdzie stało ZOMO !!! Dziś Wrocław, jutro cała Polska z zakazem polskości !!! My mamy obowiązek walczyć za Polskę i o Polskę.

  1. Wszystko zgoda.
   Tylko jedna uwaga.
   Na trybunie teraz pierwsze skrzypce (przynajmniej w kwestii finansowania opraw) odgrywa osoba, która jest, choć pośrednio, na etacie miasta.

  2. @Redakcja Porozmawiać z tą osobą – dać wybór jest z nami, albo grzecznie na ten czas bierze sobie urlop, nie jest wykluczone, że stanie po naszej stronie, a jak nie… to czas na działania oddolne kibiców, fanatyków, kiboli, sympatyków itd. po prostu Polaków na Trybunie Oporowska, a także na całym mieście, w całym kraju… Nie ma zgody na tłumienie polskości w nas !!! Nie ma zgody na strzelanie gazem i polewanie wodą Narodu Polskiego w wolnej, suwerennej, niepodległej Polsce (podobno). Postuluję, o złożenie zawiadomienia do posłów Konfederacji z prośbą (żądaniem obywatelskim) o zaangażowanie się w tą sprawę – zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – przekroczeniu dozwolonych i koniecznych środków przez funkcjonariuszy Policji, o sprowokowaniu zajść przez władze UM Wrocławia, pociągnięcie prezydenta i innych decydentów do odpowiedzialności politycznej i karnej. Należy również (niezależnie od wyniku, celem pokazania, że nie jesteśmy bezradni, a najważniejsze, że nie będziemy milczeć i bezsilnie pochylać głowy) zorganizować akcję petycji o odwołanie decydentów i prezydenta miasta Wrocławia, za działania antypolskie, antywolnościowe, za złamanie konstytucji gwarantującej wolność słowa, zgromadzeń, przekonań politycznych, wyznawanej wiary… Powinniśmy zażądać udowodnienia nam w sądzie, że hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna – Raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę – Tu jest Polska, a nie Polin – są hasłami naruszającymi prawo i konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej (która jest tzw. Polską we Wrocławiu, a nie innym państwem, w której można skandować hasła zwalczające zbrodniczy ustrój komunistyczny w Dniu Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którym można gloryfikować i być dumnym z honoru, Ojczyzny, wiary w Boga ).
   Nie możemy stać bezczynnie, zmarginalizowanie nas dziś, niepodjęcie działań jutro, to pewna utrata niepodległości pojutrze !!! Należy zorganizować również marsz-protest przeciw hańbieniu Polskości Wrocławia przez prezydenta – protest pod UM Wrocławia ! Ci, którzy mają kontakt z biurem poselskim i strukturami politycznymi Konfederacji powinni natychmiast rozpocząć naciski na reakcję polityczną i wyjaśnienie zaistniałych zdarzeń we Wrocławiu – nie wolno zwlekać.

  3. Johny88 nie chcesz milczeć? To działaj. Wejdź na stronę Rot Niepodległości i pomóż Nam. Im więcej osób zacznie działać w tego typu organizacjach tym szybciej pozbędziemy się tych ćwoków z urzędów miejskich, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i wreszcie państwowych. Serio. Dawaj z Nami. Wszyscy dawajcie.

  1. Nie „dlatego że wynajmuje mieszkania Ukraińcom”, lecz dlatego, że zarejestrował pod PKP demonstrację.
   A to, że wynajmuje Ukraińcom mieszkania, a więc żyje, z Ukraińców i w swojej narracji jest antyukraiński to kwestia jego wiarygodności.

   Jeden z naszych kolegów miał możliwość pogrzebać w tablecie Piotra Rybaka. A ponieważ jest świetnym znawcą internetu ze zdumieniem wychwycił, że Piotr Rybak jest (UWAGA!!!) modertorem na jednej z bardzo znanych stron „antyfaszystowskich”.

  2. No jak to? Rybak nie jest jednak postacią wiarygodną? Jak palił ickową kukłę to był tutaj bohaterem dla wielu. I do nikogo nie trafiało jak się pisało, że wygląda to na robotę agenta.

 12. W następnym roku do Wrocławia powinna się zjechać cała Polska kibolska. Śmieszny prezydent odgraża się, że będziemy świętować tak jak on chce.

 13. Odnośnie pedała juz kiedyś napisałem,że będą z nim przeboje.Niestety obcy go wybrali, a my musimy się z nim użerać. Myślę ze będzie jednak starał się przebić swojego poprzednika Rafała Dutkiewicza-Baumana,co jak na razie wychodzi mu „doskonale”.

 14. ZOMO , pierwszy lepszy „powód” rozwiązania marszu i późniejsze działania milicji przypominają mi opowiadania dziadka z prlu , należy jednak pamiętać że milicja to tylko ręka , to głowa jest tu problemem

 15. W dniu dzisiejszym od razu wiedziałem źe milicja / magistrat marsz rozwiąże było to dla mnie oczywiste bo tym jak zobaczyłem jak są przygotowani i w pełnym rynsztunku…
  Nigdy tak bojowo nie byli przygotowani..
  Nie znam innego takiego kraju żeby własnych obywateli w takie święto tak traktować…
  Chyba że Rosja???

 16. Ciążyńskiemu i Sutrykowi trzeba podziękować… Sutryk bredzi o tym, że w naszej historii była noc kryształowa i mieszkańcy Breslau 81 lat temu wystąpili przeciw mieszkańcom Breslau… Polibuda przygotowała projekt wielkiej Synagogi…. Czekamy na interpelację poselską i ostrą reakcję posłów Konfederacji…. dostali kredyt zaufania.

  1. Pół posta w koszu.
   Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że Tu tu piszesz w imię pewnych racji. I to niekoniecznie jest racja polska.
   Jak się Tobie pozwoli za dużo pisać, to wychodzą różne kwiatki. Zwierzęca antykatolickość. A i antypolskie wstawki Ci się zdarzyły.

   Od dziś ścisła cenzura Twoich postów.
   RZ

  1. Tramwajarz Muszę przyznać że nie rozpisałeś się zbytnio,i Twój komentarz mi umknął w gąszczu innych.Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. Dużo zdrowia i najlepszego !. Krzychu ok !!!!! .

 17. To oczywiście była z góry zaplanowana akcja antypolskich władz miasta. Ale smutna prawda jest taka, że uczestników Marszu było zbyt mało. Kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy ludzi nikt nie ośmieliłby się zatrzymywać w ten sposób. Ale jest nadzieja, że dzisiejsze wypadki spowodują, że Wrocław, jak to bywało, zostanie symbolem i zarzewiem buntu. A co do tytułu „Sława Ukrainie” to warto pamiętać, że liczba Ukraińców we Wrocławiu jest obecnie szacowana na 100 tysięcy. Co będzie jak oni zechcą zorganizować jakiś marsz?

 18. Pał z AT było kilka grup rozlokowanych w różnych miejscach, wcale się nie kryli.
  Najbardziej żenujące jest to że w takie święto nasyła się polewaczkę, gaz i AT.

  Policja=Wstyd (wiem że czytacie)

  1. Żeby mieć poczucie wstydu, trzeba mieć poczucie honoru. A po wczorajszym spektaklu stróżów bezpieczeństwa podejrzewam, że jest to im uczucie obce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *