Śląsk w gościnie

 Korzystając z wyjazdowych zakazów paru fanów Śląska zrobiło sobie wypady na mecze innych, lubianych we Wrocławiu klubów.
Dość poważnie swój wyjazd do Karviny potraktowali kibice Opavy. Jechali i pociągiem i autami. Dla nie znających geografii Czech – Karvina jest tak położona, że z Opavy trzeba przejechać przez Ostrawę.
Ostatecznie na meczu pojawiło się 309 sympatyków gości w tym 5 kibiców Śląska.
Także stosunkowo licznie w Grodzisku Wielkopolskim na meczu z Wartą Poznań zameldowała się Miedź Legnica. Na stadionie w sektorze gości zasiadło w 280 osób, w tym 7 fanów Śląska.

Tak dla statystyków:
Wcześniej w Zabierzowie pojawiła się 12-osobowa grupa kibiców Śląska. Tam grała drużyna z Lublina. Wrocławianie przyjechali przed meczem, ale ponieważ ekipa się spóźniała, więc nie wchodzili na stadion. Okazało się, że fanatycy z Lublina, którzy przybyli w 70 osób nie zostali wpuszczeni na stadion, zatem bractwo sobie postało pod stadionem.
B, fot. A. Tichaczek – zdjęcie jednego z naliczniejszych wyjazdów Śląska, mecz w Dundee z tamtejszym Dundee United w 2011 roku.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-Slask-Miedz/112
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 13

 1. Prosiłbym, jeśli Redakcja ma czas i chęci o napisanie artykułu (myslę, że wszystkich on zainteresuje, a może i „władze” Śląska zmotywuje) o drodze, którą zaczyna zmierzać Śląsk Wrocław, może uda się Wam dotrzeć do ludzi (może sztab trenerski coś powie) ze Śląska i dowiemy się, czy nasz Lavicka może zbudować we Wrocławiu, to co zbudowano w Pradze, czy Waśniewski i jego elita zamiast sponsorów za 1 mln zł rocznie, potrafi dogadać się z miastem (UMiG Wrocław na czele z Sutrykiem) i znaleźć Śląskowi właściciela na miarę chińczyków ze Slavi Praha, może powiedzą, co robią, aby wreszcie Śląsk Wrocław miał właściciela z kasą, który zbuduje w tym wielkim i o olbrzymim potencjale kibicowskim i sponsorskim mieście klub na miarę tego potencjału (na 44 tys. stadionie, przy wynikach dobrych Śląska może co mecz być 30-40 tys. kibiców). Zachęcam do przeczytania tego krótkiego artykułu – zwłaszcza, że filozofia oparcia drużyny na swoich i nam mentalnie – kulturowo bliskich zawodnikach, jest też bliska Redakcji Fana i wielu z nas (gdyby Exposito się nie aklimatyzował i wciąż był nie zaaklimatyzowany, gdyby był tu nawet nielubiany Robak z kontraktem na 3 lata, za tą samą kasę, co wcześniej…to gdzie byłby Śląsk i o co mógłby grać w sezonie 2020/2021 ?). Patrząc na mecz Real-Club Brugge to wszystko jest możliwe i Śląsk mógłby być też na miejscu Slavia Praha, gdyby był trener (może jest) i gdyby byli sponsorzy (może są) i właściciel z prawdziwego zdarzenia. W czym gorszy miałby być potencjał Wrocławia od potencjału Pragi, w której potencjał dzielą między sobą 2 kluby w najwyższej lidze Slavia Praha (21 tys.) i Sparta Praha (stadion 21 tys.) (Praga 495 km2, 1,28 mln ludzi – Wrocław 300 km2, 0,65 mln ludzi (1 mln ze studentami)), dzieląc Pragę na dwa zasłużone kluby powstałe 1892 i 1893, o stadionach tej samej wielkości i liczbie kibiców na meczach porównywalnej, to czy tak bardzo się różni Wrocław (jego potencjał kibicowski, finansowy, organizacyjny itd.) od tego potencjału, jakim dysponuje Praga ? Jednocześnie to pokazuje gdzie jest piłka ligowa polska, a gdzie jest czeska, przy potencjale – Czechy 10,65 mln ludzi, 16 drużyn w 1 lidze – Polska 38,4 mln ludzi, 16 drużyn w 1 lidze (ekstraklasie). Porównałem Pragę do Wrocławia (bo o Śląsk mi chodzi), gdybym porównał do Warszawy, byłoby dramatycznie – 2 drużyny ze stolicy Czech grają w najwyższej lidze krajowej oraz Slavia Praha (1 miejsce w 1 lidze, faza grupowa LM z Interem (remis), Borussia Dortmund (dziś zagrają), FC Barcelona), Sparta Praha (9 miejsce w 1 lidze, nie dostała się do fazy grupowej LE, ale od lat wychodzi z grupy i kończy na 1/8-1/4 finałów LE), porównując to do Legii, jednej drużyny w stolicy w 1 lidze krajowej, od lat nie awansującej do fazy grupowej (a właściwie przegrywającej w LM/LE w pierwszych meczach i z szansą na grę z Interem, Dortmund, Barcelona w jednej grupie zerową). Co jest nie tak z budową naszych klubów, naszych drużyn? Czy Redakcja Fana wie?
  https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/europuchary/liga-mistrzow/liga-mistrzow-slavia-praga-chce-byc-niespodzianka-rozgrywek/13dczex

  1. @Johnny
   Tauron płacił tyle, bo jeden z Wrocławian, w sumie przyjezdny, który wtedy miał ogromny wpływ na Spółki Skarbu Państwa (SSP), a wtedy Tauron miał siedzibę we Wrocławiu, tak kazał. Nie będę pisał, który to polityk, żeby mu kampanii nie robić, ale jednak, co fakt, to fakt.
   Coś na zasadzie sponsorowania ZL przez KGHM, Turowa przez Elektrownię, czy Wisły Płock przez Orlen. Jak dla mnie – skandal, kiedy ogólnopolskie SSP sponsorują, z naszych wspólnych ogólnopolskich pieniędzy, lokalne kluby. Obojętnie, czy piłkarskie, jak Łęczna ( Kopalnia Bogdanka ), czy Żużlowe – Unia Tarnów i Grupa Azoty. Jak kasę od Tauronu dostawał nasz klub, z jednej strony się cieszyłem, bo… może, w jakimś stopniu, również dzięki temu były medale Mistrzostw Polski, ale gdzieś tam w środku siedziało, że jednak taki sponsoring, wynikający z polityki to patologia.
   A tak a propos patologii…
   Mówiło się kiedyś o arogancji władzy. Polegli na tym czerwoni( Rywin ) i Platfusy ( Ośmiorniczki )
   A teraz trzy sytuacje…
   Kuchciński lata ponad 100 razy do domciu, na dożynki, na otwarcie Klubu Snopowiązałki w Kurptatnikoszkach. Lata sam, ale i z przyjaciółmi partyjnymi, rodziną, sąsiadami itd. Coś się dzieje- nic!
   Glapiński, Prezes Narodowego Banku Polskiego płaci swoim asystentkom,/Króliczkom, ważne, że mają nogo prawie tak długie, jak on sam ma centymetrów, po 50, 60, 65 Tysięcy miesięcznie. Czy coś mu się stało? Nie, Naczelnik Państwa, którego Pan Glapiński trzyma za ja.a, bo zna jego tajemnice z PC, , jakoś nie jest zbyt radykalny i surowy i nie każe, w trybie natychmiastowym odwołać funfla.
   Tryskająca intelektem Pani była Pani Premier Beata Szydło, daje podległym sobie Ministrom roczne premie/dodatki/nagrody w wysokości 50 000, 60 000. 70 000 PLN rocznie. A później butnie mówi z trybuny sejmowej, ze im „te nagrody się po prostu należały” ! co na to Suweren?
   Nic!
   Bo… Prezes Państwa obniżył parlamentarzystom uposażenia o 20% ( czyli kowal zawinił, a cygana powiesili ). A poza tym, wprawdzie kradną, jak wszyscy, ale jednak dzielą się z nami, 500 +, 13ta emerytura itd…
   Na zakończenie, jakby jakiś „apolityczny czytelnik” typu @autokomuch, chciał mnie prosić o więcej przykładów rozpasania, to, przedrę się przez internet i wyrzygam ich kilka razy więcej.
   Aha, bo bym zapomniał
   Minister Finansów, pan Banaś. Który powinien być mega zweryfikowany przez wszystkie służby, czy nie kręci lodów i jest krystalicznie czysty. Ma w Krakowie kamienicę. Tę kamienicę podarował mu…stary żołnierz AK, tak, jak Ojcowi Tadziowi bezdomny 2 mercedesy. I Pan Minister Banaś nie wie, że działa w niej burdel na godziny. Pan Minister składa, hmmm, niezbyt jasne, oświadczenia majątkowe, w których zapomina zgłosić dochody z kamienicy, Służby ( czyżby kierowane przez Mariusza Kamińskiego ? ) nie są zbyt dociekliwe. Jak dziennikarze zaczynają z kamerą węszyć i nagrywać ( tak, tvn, zarzuć mi to @efc albo @antykomuch ) , prowadzący burdel, tfu, dom schadzek gangster ( ale może nie mam racji, bo na godziny wynajmuje się tez pokoje, żeby różaniec odmówić, albo po prostu, będąc zmęczonym i te marne 50 i minut się zdrzemnąć) , mający łańcuchy na piersi i złote sygnety na palcach, grozi, że zadzwoni do Mariana i właśnie to robi, co potwierdzają bilingi.
   I wiecie co?
   Pan Banaś niedawno został…Prezesem NIKu, rozwinę skrót Najwyższej Izby Kontroli.
   Facet, który optymalizował ( ktoś mógłby napisać, że czynił przez to mniejsze wpływy do Budżetu Państwa Polskiego ) zyski podatkowe i chachmęcił w zeznaniach majątkowych został Ministrem Finansów i…Prezesem NIK. Oj działa nasze Państwo, działa, Ch.. D i kamieni kupa przeszło do historii…
   Więc albo nadal mamy państwo z tektury, albo…ktoś ( Dojna Zmiana ) robi to celowo?

  2. Gdyby Banaś wynajmował to uczciwej firmie po zaniżonej kwocie czynszu to kwota daniny dla państwa by się wyrównała. Zaniżanie oficjalnych kwot za usługę ma jedynie sens gdy końcowy płatnik tak jak w tym przypadku nie dostawał paragonu. Normalnie każdej uczciwej firmie mającej dochód zależy na jak największych kosztach tak aby płacić mniejsze daniny od małego zysku. Układ w którym był Banaś to jawne okradanie państwa z podatków. Można wprost powiedzieć że ten który miał być strażnikiem czyli Banaś jest zwykłym złodziejem w białym kołnierzyku pod parasolem ochronnym „prawa” i „sprawiedliwości”

  3. Banaś dom sprzedał w sierpniu , a wcześniej wynajmował pod hotel , czy to co robi wynajmujący w lokalu hotelowym , jeżeli nie ma skarg . Poseł sekretarz Gawlowski wynajmował mieszkanie pod uciechy , inny jego kolega handlował w swoim mieszkaniu , Graś był cieciem w domu Niemca, Były prezes NIK Kwiatkowski miał zarzuty prokuratorskie itd itd to tak dla równowagi. Ps W każdej partii są złodzieje ale w PO wyłącznie …..

  4. @Różnica Cytat za PS „…z pewnością nie są to tak wielkie pieniądze jak z czasów współpracy z grupą energetyczną Tauron, który za sponsoring płacił rocznie 5 mln złotych.”

 2. Cytuję: „Piłkarski Śląsk Wrocław ma sponsora głównego. Klub może zarobić nawet milion złotych” Noble Bet głównym sponsorem, ale 1 mln rocznie, to 83 tys. miesięcznie, 20 tys. na mecz (4 w miesiącu) i tylko około 1 tys. za koszulkę (25 koszulek – 11 + 14 „równorzędnych” zmienników). No to z tej kasy nie wystarczy nawet na 1 napastnika… Waśniewski brawo Ty. Przypomnę Noble Bet to główny sponsor (tajny, utrzymywany przez ostatnie 2 miesiące w tajemnicy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *