Kącik polityczny

Wszelkie komentarze na aktualne tematy polityczne.

komentarzy: 1 280

  1. Zz top Szczerze wątpię czy próba,wywalenia pedała w kosmos coś da. Zbyt dużo śmiecia do Wrocławia się napchało,jeden Bóg raczy wiedzieć skąd.Choć oczywiście dużo ludzi z mojej rodziny i znajomych się znajdzie,do podpisania wniosku by go wy…ć z posady.

  1. Sparafrazuję jąkającego się Klasyka-Michnika : „Odpieprzcie się od Generała!”. Powiedział to w 1992 roku broniąc Jaruzela. Ja dzisiaj napiszę: ” Odpieprzcie się od Naczelnika/Prezesa Kraju!”
   On jest niewinny, tak, jak i Car był niewinny, tylko źli bojarzy kręcili własne lody.
   Naczelnik ma prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy. Np. co robił Bartuś Misiewicz, że na Komendantów Głównych Policji mianowani byli ludzie, których trzeba było w zażenowaniu wymieniać po kilku tygodniach, że PBS dawała swoim horrendalne, kilkudziesięciotysięczne premie, bo…im się należało, że Prezesem NIK ( Najwyższej Izby Kontroli sic! ) zostaje facet składający, delikatnie ujmując, nie do końca korespondujące z prawdą, oświadczenia majątkowe i wynajmujący na godziny kamienicę złotołańcuchowym i złotosygnetowym chłopakom z miasta. U tego samego Ministra Banasia, kiedy kierował resortem finansów harcowała prawdziwa mafia Vatowska. Prezes, tak jak Batiuszka Car, nic nie wiedział, bo ufa ludziom i swoim służbom kierowanym przez Mariusza Kamińskiego. Prezes reaguje surowo, jak Prawdziwy Mąż Stanu.
   Zaapeluję jeszcze raz: Odpieprzcie się od Prezesa!

 1. Dzisiaj o godzinie 12:00,rozpocznie się kongres Ruchu Narodowego.Będzie na nim Leszek Żebrowski,Grzegorz Braun,i inni goście. Nie żebym był jakimś specjalnym ich zwolennikiem,ale myślę że będzie warto posłuchać.Transmisja na Facebook,Twitter,i kanale YT Media Narodowe.

 2. Gdybym to ja był na miejscu Kaczyńskiego,zaprosił bym tego małolata na”łyskacza”,wypił butelczynę,szczerze z nim porozmawiał,po czym wstał powiedziałbym „a teraz orient!”i posypały by się bomby na pysk i buty.Lubię ludzi którzy są pyskaci,i idą zawsze pod prąd,ale tego jako szef ugrupowania,to bym takich nie tolerował i tępił ich niemiłosiernie.Nie zdziwię się jak „nielat” zapisze się niebawem do PO.Jeszcze te słowa”niech prezes idzie na emeryturę”, za to powinien mieć ciężko przej….e. Dokładnie chodzi o tego typa http://niezalezna.pl/204786-jak-mlody-posel-stal-sie-quotgwiazdaquot-mediow-internauci-maja-z-rzepeckiego-niezly-ubaw

 3. No,dziś zapowiada się dzień bardzo ciekawie.Oprócz meczu Polska-Rumunia,ma odbyć się także miesięcznica,którą mają zamiar zablokować te szuje,z jak to trafnie ktoś ujął UBywateli RP https://www.youtube.com/watch?v=gGIviIDCTZc ,
  Krótko mówiąc będzie się działo. Kiedyś niejaki Bryczkowski,który trochę sprzyjał ruskim powiedział bardzo mądrą rzecz:” by zaprowadzić w Polsce ostatecznie porządek,trzeba by zastrzelić milion ludzi”. I ja się z nim bezwzględnie zgadzam.

 4. http://niezlomni.com/internet-sie-smieje-bedzie-hymn-kod-u-pulkownik-mazgula-padl/

  „W internecie furorę robi prześmiewcza trawestacja Ballady o Janku Wiśniewski. Tylko to nie „Janek Wiśniewski padł”, ale pułkownik Mazguła…”

  Śpiewa Krystyna Janda…

  Chłopcy od Petru i wy Kodowcy
  Dzisiaj strzelali do nas Pisowcy
  Dzielnieśmy stali i pyskowali .
  Pułkownik Mazguła padł!

  Na drzwiach ponieśli go przez Wiertniczą
  Naprzeciw Szydłom, Macierewiczom.
  Chłopaki z Czerskiej – pomścijcie druha!
  Pułkownik Mazguła padł!

  Tu kciuk zwichnięty, tam zadrapanie,
  Jak długo będą męczyć nas dranie
  Krwi się zachciało Jarka bandytom.
  Pułkownik Mazguła padł!

  Jarosław krwawy, kat niewyżyty,
  To on nam zabrał wszystkie profity.
  Poczekaj draniu – my cię dostaniem,
  Pułkownik Mazguła padł!

  Nie płaczcie matki, ni feministki
  Redaktor Blumsztajn wiezie nam gwizdki
  Za to by nigdy nie musiał rodzić
  Pułkownik Mazguła padł!

  Banksterzy Petru, członkowie sitwy,
  Idźcie do domu nie będzie bitwy
  Świat się dowiedział, nic nie powiedział,
  Pułkownik Mazguła padł!

  Stop! Stop! to jeszcze nie koniec

  Świat się dowiedział, oczom nie wierzy
  O wolną Polskę walczą banksterzy
  To za odsetki, za obligacje
  Pułkownik Mazguła padł!

 5. Tak informacyjnie

  spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.
  Temat spotkania: „Przemilczane ludobójstwo na Kresach”. Będzie także o filmie „Wołyń”.

  Czwartek, 20 października br.
  g. 16.00 – Oława- Dom Kultury (ul. 11 Listopada 27).
  g. 19.00 – Wrocław – Pl. Staszica 4 (przy Kościele św. Bonifacego)

  Wstęp wolny

 6. Na portalu Kresy pl zostalopublikowany list. Związek Polaków w Norwegii : rząd PiS dba o Ukrainę niż o Polaków na Litwie .Moj komentarz jest taki . Witold Waszczykowski . Kret w rządzie.Kazda jego decyzja to walka przeciwko polskości! Panie Witoldzie W. gdzie te miecze z pod Grunwaldu ? Przepraszam z pod Woszingtonu ? Jestem nie piasty po anglo ale wiem ze pana czas sie skończył p W. Waszczykowski w rządzi p Szydło. 3

 7. Mateusz Kijowski resortowym dzieckiem? Nawet bardziej… Okazuje się, że jego dziadek, Józef Kijowski, walczył z Żołnierzami Wyklętymi. Tak, to nie żart, co potwierdza sam Kijowski. „Nawet gdyby był Hitlerem, to nie wpływałoby na to, co robię” – powiedział.
  .
  A więc niepłacący alimentów Mateusz Kijowski broni demokracji w wydaniu Platformy, podczas gdy jego dziadek, Józef, bronił demokracji… w wydaniu Sowietów. Cóż…
  .
  O takiej roli dziadka Kijowskiego w PRL informowali wcześniej internauci. Wiadomości te zostały potwierdzone przez samego Kijowskiego w rozmowie z portalem Niezależnej.
  „Dziadek początkowo walczył w oddziałach NSZ, ale wraz z wkroczeniem armii sowieckiej do Polski przystąpił do LWP. Wtedy walczył z Żołnierzami Wyklętymi” – stwierdził Kijowski. Dodaje, że dziadek tak robił, bo musiał. „Nie chciał ryzykować życiem” – tłumaczy szef KOD.
  .
  W aktach IPN stoi jasno, że dziadek Kijowskiego „po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”. To dokumentacja Ludowego Wojska Polskiego. Po tym epizodzie Józef Kijowski był we władzach Naczelnego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, satelickiego wobec PZPR u ugrupowania współtworzącego komunistyczny system władzy. Działał także w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, które umacniało od strony kulturowej sowiecką okupację Polski.
  źródło: ANTYKOD Polska

  1. Kara śmierci dla totalnej, zaKODowanej opozycji i dla świadomych morderców oraz pedofili. Niech totalna opozycja , i dewianci się cieszą że u władzy jest PiS , bo gdyby u władzy były partie nacjonalistyczne i radykalne( to czego w końcu dojdzie) ,wtedy byłby marny los owej totalnej opozycji i dewiantów , o których wcześniej wspomniałem.

 8. Raport WSI
  Cykl reportaży wyjaśniający okoliczności powstania raportu oraz działania Wojskowych Służ Informacyjnych.

  TVP Historia

  21:00 dziś, 10 lut – TVP Historia
  21:20 dziś 10 lut TVP Historia
  21:35 Sb, 13 lut – TVP Historia
  22:05 Sb, 13 lut – TVP Historia
  13:00 Nd, 14 lut – TVP Historia
  13:30 Nd, 14 lut – TVP Historia
  21:00 Śr, 17 lut – TVP Historia
  21:25 Śr, 17 lut – TVP Historia

 9. http://jihadology.net/2016/01/03/new-video-message-from-the-islamic-state-terrify-the-enemy-of-god-and-your-enemy-wilayat-ḥimṣ/ . Obóz treningowy ISIS . Jeszcze kilka tysięcy takich „uchodżców” a gwałty i krojenie niemieckich kobiet ,to będzie najmniejszy problem , z którym spedalona Europa nie da sobie rady.Pamiętacie sławną akcję w Magdalence jak 2 ruskich położyło „pokotem” antyterrorystów? Co będzie jak do Europy na „łajbach” przypłynęło tysiące ludzi , tak wyszkolonych?.

 10. Możecie napisać jakiś konkretny artykuł na temat trybunału konstytucyjnego?
  Bo ja już się gubię w tym burdelu! Dlaczego platfusy tak szczekają?
  Tylko dlatego, że pisiory chcą tam obstawić swoich ludzi ?
  Skoro pis wybrał już TK to co jest z tym TK nie tak ?

 11. Czy Polska we właściwym momencie wskoczy do pociągu z napisem „rozwój” czy nadal będziemy się trzymać tonącego lotniskowca?
  Koncepcja „One Belt One Road” pojmowana jest jako nowy chiński Plan Marshalla i warto wyjaśnić naturę tej analogii. Siedemdziesiąt lat temu Stany Zjednoczone zainwestowały 4% swego ówczesnego PKB w odbudowę Europy. Motyw był jasny: zwiększenie popytu na produkty amerykańskie, podtrzymanie wzrostu gospodarczego, niedopuszczenie do przyjęcia komunizmu przez kraje zachodnioeuropejskie. Powstanie instytucji takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy, a nawet UE było w pewien sposób następstwem realizacji amerykańskiego planu gospodarczego.
  http://www.rp.pl/Publicystyka/310279887-Jedwabny-Szlak-i-nowe-centrum-Europy-z-Warszawy-do-Tbilisi.html

 12. Grzegorz Braun:
  „Takie są Plany – Nowy Jedwabny Szlak od Szanghaju do Łodzi. Od Polski zależy, czy weźmie w tym udział, czy wybierze nową opcję geopolityczną Euro-Azjatycką (generalnie państwa BRICS), czy odrzuci starą opcję geopolityczną Euro-Atlantycką (amerykańskie NATO i niemiecka UE), czy znormalizuje swoje swoje stosunki z Białorusią a poprzez Białoruś i z Rosją co proponuje m.in. Grzegorz Braun. Amerykański lotniskowiec już stracił zainteresowanie Europą i odpłynął na Pacyfik. Nie łudźmy się – nie jesteśmy pępkiem świata. Wykorzystajmy swoją szansę zamiast wisieć u klamek w Waszyngtonie, Berlinie czy też Tel Avivie”.
  Film-reklamówka jest w języku chińskim z angielskimi napisami.
  https://youtu.be/8sUG8IFcm2o
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1040219996028790&id=667173720000088

 13. Nie tylko polityką człowiek żyje.
  Zagadka,gdzie ukazał się ten cytat?
  „PiS do nieuków dotarł najkrótszą drogą – obiecując po 5 stów miesięcznie na nową flaszkę”.

  1. Kuczok, slunski menel. Wybaczam mu z serca, bo go fater napierdaluł prętem i z tego wszystkiego zaczął się moczyć (można o tym poczytać w jego Gnoju albo obejrzeć Pręgi ). Wydrukowało to rzecz jasna GWno.

  1. O czym dowiadujemy się z „Niezależnej”.
   Chłopaki zamiast zajmować się sobą i wspomagać swoich, nie tylko śledzą szmatławca Szechtera, ale jeszcze się ekscytują wydarzeniami z tegoż szmatławca.
   RZ

 14. Rafał Aleksander Ziemkiewicz (DoRzeczy 47/146): „Obchodami 11 listopada podzielono się, tradycyjnie już, bardzo zgodnie: narodowcy zorganizowali je w Warszawie, PiS w Krakowie, prezydent w Białej Podlaskiej, a służby i prowokatorzy- we Wrocławiu.”

  1. Wrzuciłem tę frazę w google i nic nie wychwyciło.
   Jeśli Ziemkiewicz faktycznie coś podobnego napisał, to stracił u mnie szacunek, jakim go darzę od dłuższego czasu.
   RZ

 15. I taką witrynę mi wywaliło http://mdm-25-jahre-einheit.microsite.de/?wk=1551508&utm_source=google-display&utm_medium=banner-728×90&utm_content=1551508&utm_campaign=25-jahre-einheit&gclid=CL-ioIqwgMkCFUfkwgodzaUAuQ

  „Wir sind ein Volk” – nie chcę mi się gadać, ale jeśli naród morderców wydaje takie okazjonalne monety i buduje baze historyczną dla swojej wielkości, a jednocześnie Polacy są gnębieni za każdy przejaw dumy ze swoich przodków i dokonań, to gdzie my jesteśmy? Kościół – Szkoła – Strzelnica.

 16. http://wpolityce.pl/polityka/270666-prezydent-duda-w-bukareszcie-pokazalismy-jednosc-decyzyjnosc-i-uczynilismy-powazny-wklad-do-kolejnych-decyzji-jakie-zostana-podjete-na-szczycie-nato-w-warszawie . Spoko , Duda godnie prezentuje się w przeciwieństwie do tego półdebila i agenciaka WSI Komorowskiego . Tyle że nie wie ,że jak do władzy w Rumunii dojdzie Noua Draeapta , czy na Węgrzech Jobbik ,to sprzedajne, antynarodowe ścierwa typu Iohannis ( prowadzony na pasku Niemiec ) ,czy Orban zawisnął na suchej gałęzi , czego im serdecznie życzę.

  1. A ja mam nadzieję, że jak na Węgrzech do władzy dojdzie Jobbik, to nie będą szukać wrogów z prawej strony sceny politycznej, lecz jeszcze skuteczniej zajmą się lewactwem wszelkiej maści.
   Przekładając na nasze: jak większym wrogiem widzisz kibica innego, polskiego klubu niż Ruska (Niemca, Araba), to coś jest nie tak, jak powinno.
   RZ

  2. Dobrze to Twój punkt widzenia , mój i nie tylko jest zupełnie inny . Orban to taka „prawa ” strona sceny politycznej na Węgrzech , jak PiS w Polsce . Mniej lub więcej.

  3. Czyli gdybyś się dorwał do władzy, to niszczyłbyś PiS pozostawiając różne „Razem”, SLD, PO, PSL-e czy „Nomady”, squoty, antify, Krytyki Polityczne czy innych wielbicieli Che?
   RZ

  4. Zresztą życzę wszystkiego najlepszego po rządami PiS , tobie Roman i wszystkim innym ( w tym i mojemu Ojcu) którzy na nich głosowali . I Życzę żebyście się nie rozczarowali. Zobaczymy ten „raj”. To będzie piękne . Zgadzam się z Kukizem , nie przetrwają 4 lat . Ja daję im 2 co najwyżej. Oby mniej.

  5. pietras, niechcący dałem Ci łapkę, nie wiem, jak odwołać. Ocknij się i jeszcze raz przeczytaj to, co napisał Romek. Czego Ty chcesz? Żeby się rozpadła jedyna partia, która mimo wszystko w tej palecie „polityków” chce dobra Polski? Jedyna mimo wszystko z ideą? Czy się łudzę, że wszyscy tam są okej? Nie! Ale… podstawa jest i za tą podstawą można iść, postawą obywatelską i działaniem wykluczając tych, którzy działają na pasku służb albo dla własnej korzyści.
   Osobiście mam mdłości, jeśli ktoś pokazuje czystość Kukiza, deprecjonując niepodważalne dokonania braci Kaczyńskich. Służby, służby, służby, media, media, media. Jest czas tworzyć nową Solidarność, bo nas zaraz pożrą ze skarpetkami. I kto się wtedy postawi? Marta, która się nie może oderwać od „Na dobre i na złe”, czy Michał, który właśnie ogląda TVN? Zostaw maila, odezwę się.

  6. Jak masz możliwość, to napieprzaj w Kukiza, żeby pomógł, a ten rząd mógł działać i rósł w siłę, nie czekaj zaś na jego rozpad. Bo jego rozpad, to ponowna degrengolada Polski.

 17. http://autonom.pl/?p=13880 . Nie głosowałem na PiS i dobrze zrobiłem . Ledwie pozbyliśmy się ruskich żołdaków i okupantów , dziś przyjmujemy jankeskich . Przypominam że to IIIRP „wolna” Polska ,jako pierwsza poparła bandycki rozbiór Serbii i utworzenie mafijnego pseudo państewka( takiego samego jaką jest IIIRP mafijna atrapa państwa i republika kolesi) Kosowa któremu przewodził Hashim Thaci islamski śmieć i gangster ,zamieszany także w narkotyki i handel ludzkimi organami .

  1. Po jaką cholerę podsyłasz nam propagandowe filmiki jakichś Arabów? Kij nas obchodzi czy to IS, Hezbollah czy inny syf.

  1. Właśnie miałem zaapelować o to samo. Widzę,że czytelników prasy i portali prawicowych przybywa.
   W tym przypadku czytelnicy Fana zachowają się jak trzeba.

 18. A to znacie? Ojciec założyciel 3RP w chwili szczerości:
  Wypowiedź Czesława Kiszczaka, byłego szefa Zarządu II WSW i MSW w 1992 r. po dymisji rządu Olszewskiego:

  „Odczuwam ulgę, ale tylko częściową, Po prostu nie sądziłem, że ci którym władzę przekazaliśmy nieomal na złoconym talerzu, będą postępowali tak, jak postępują. Nie sądziłem, ze zostanie rozpętana afera teczkowa, że Sejm przyjmie uchwałę lustracyjną, ze wszystkimi konsekwencjami. Nie po to organizowaliśmy „okrągły stół”, nie po to byłem jednym z jego konstruktorów, by działo się to co się dzieje. […] Był to najdogodniejszy moment [do oddania władzy ], przeciwnik był tak osłabiony, ze uznaliśmy, że obędzie się bez jakichkolwiek awantur. Inna rzecz, że nie przewidzieliśmy, iż rząd premiera Mazowieckiego, że grupa mądrych ludzi z obozu Solidarności, tak łatwo odda władze oszołomom politycznym. Zakładaliśmy, ze będzie to stabilna władza.”

  (S. Cenckiewicz, Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej, 1943-1991,Zysk i S-ka, Poznań, 2011)

 19. Pochwalę się małym sukcesikiem. Dziś w dużym kontenerze na śmieci wylądował pokaźny stosik bezpłatnej gazety ZLewicy wyłożonej przy koszykach w dużym markecie.
  Gdyby komuś brakowało jeszcze argumentów przeciw lewicy (ściągnięcie nam na głowę imigrantów, ciągłe bredzenie o tęczy i homozwiązkach) to dziś wyłapano tego ryżego brodacza od lewaków na zdjęciu w koszulce z Marksem. Mam nadzieję, że to ostatecznie pogrąży lewaków w wyborach…

 20. http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/fundacja_sponsorowana_przez_zydow_naslala_policje_na_prof_wolniewicza/119441

  „Chodziło głównie o wypowiedź, że tzw. uchodźców nie trzeba ratować, tylko ich zatapiać. Prof. Wolniewicz oznajmił, że żadnych wyjaśnień w trybie przesłuchania nie udzieli. Poinformował także, iż grozi mu wieloletnie więzienie i grzywna. Tej ostatniej boi się najbardziej, gdyż może ona wynieść aż 720 tys. zł.”

 21. „List gówniarza” do Michnika:
  Jednak sprawami społecznymi i politycznymi coraz bardziej zaczynają interesować się osoby, które urodziły w tej „wolnej od komuny” Polsce. Pokolenie, do którego należę nie ma kompleksów i nie zachłysnęło się ochłapami wolności, które rzucono naszym rodzicom na pocieszenie. Dla nas wolność nie oznacza pełnych półek w sklepach i możliwości oglądania zagranicznych seriali. Dla nas wolność to stan ducha i poczucie dumy z bycia Polakami. Dumy, której Pan – Panie Adamie nie odczuwa. Polskość po prostu Pana boli. Bo Pan jest przecież Europejczykiem. Pan jest obywatelem świata. A my – młodzi, którzy myślimy i mówimy po polsku jesteśmy niewdzięcznikami niedoceniającymi tego, co wy nam daliście.
  http://prostozmostu.net/opinions/list-gowniarza-do-adama-michnika

 22. Pamiętajmy o święcie narodowym naszego najlepszego sojusznika:
  14 października na Ukrainie obchodzone jest święto Opieki Matki Bożej, zwane w tym kraju Pokrową. Pokrowa uważana jest również za Dzień Ukraińskiego Kozactwa. Data ta uznawana jest także za dzień utworzenia UPA. W święto Pokrowy w Kijowie odbywają się co roku Marsze UPA, które organizuje nacjonalistyczna partia Swoboda. Taki marsz odbył się również w stolicy Ukrainy we wtorek.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1258963,Kijow-ustanawia-Dzien-Obroncy-Ukrainy-w-dniu-swieta-UPA-Putin-oburzony
  Plus „klimatyczna” fotka:
  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12112062_1491962291131082_6292651367771738384_n.jpg?oh=0638d3df98398ee2d2cd5bf702e5fdfc&oe=56CF1380

  1. Anka Jabłonka żona zdRadosława Sikorskiego ( Sikorbauma) to ma tupet , pouczać nas Polaków , czyni to zawsze na łamach Głosu Tel Awiwu , a jej mąż Radek ,dzielnie bronił małego ,z metra ciętego żydowskiego pedofila Polańskiego . Jak to mówią : „ręka ,rękę myje”.

 23. Oglądałem teraz na TVP3 , kawałek wywiadu z żydowskim jąkałą, dowódcą GWna Adasiem Michnkiem , znanego jako Szechter, tego który kazał biegać ze świeczkami na groby sowieckich okupantów.

 24. Od lat niezależni publicyści, w tym ja, wskazywali, że:
  a) Wyzwoleńcza Armia Kosowa to organizacja terrorystyczna i kryminalna, a Hasim Thaci był organizatorem i przywódcą syndykatu przestępczego zwanego „Grupą Drenicką” współpracującą z mafiami albańska i macedońską. Ten kryminalista awansował – ze względów politycznych – na tzw. bohatera walki wyzwoleńczej w Kosowie.
  b) Nie było prześladowania w Kosowie tzw. Kosowarów przez Serbów- tylko odwrotnie. To Albańczycy mieszkający w Kosowie wspomagani finansowo przez Albanię i diasporę albańska w USA i w UE – wykorzystując autonomie – prześladowali zamieszkujących Kosowo Serbów. Co powodowało ich ucieczkę z Kosowa.
  c) Tak naprawdę jedyną „winą” Slobodana Milosevica i jego współpracowników było to, że chcieli, żeby Jugosławia nadal zachowała niezależność zarówno od Rosji jak i USA, a gospodarka Jugosławii nie była, w sposób barbarzyński, prywatyzowana.
  http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/2013/07/11/sypia-sie-klamstwa-natowskie-dot-wojny-w-b-jugoslawii-teraz-czas-odklamac-srebrenice/

  1. Gwoli ścisłości – nie mój tekst, a kopia tego co ktoś napisał. Niefortunnie może dobrałem początek cytatu – nie ja jestem autorem tego bloga i daleki jestem od przypisywania sobie tekstów innych osób.

 25. Przeglądając portale natrafiłem na ten artykuł http://niezalezna.pl/71747-szef-biedronki-potajemnie-dostal-order-zaslugi-rp-rzad-ewy-kopacz-bije-kolejny-rekord . Chodzi mi dokładnie o Grzesia Schetyne tego z mordą sołtysa z awansu społecznego ,którego widać po prawej stronie, pani stawiającej loda znanej jako Ewa ,lub dr Ewa ,lub też pani premier. Wiadomo że Schetyna Grześ będzie startował w wyborach z miasta Kielc rywalizując z Liroyem , tak więc życzę panu Grzesiowi by został „POchlastany ” Scyzorykiem. I przepadł raz na zawsze. Tak jak jego banda.

 26. Rosja ma problem z wyjściem na morza południowe, co faktycznie uniemożliwia jej skuteczną kontrolę głównych dróg handlowych świata. Zauważył to i opisał już w latach 70/80 Zbigniew Brzeziński, wyjaśniając to w swojej książce „Plan Gry”, stwierdzając, że jednym z głównych celów polityki międzynarodowej USA musi być niedopuszczenie do przebicia się Związku Radzieckiego na południe, do Oceanu Indyjskiego. Problem dostępu Rosji do mórz południowych nie jest oczywiście nowy – już w XVIII wieku caryca Katarzyna zidentyfikowała go doprowadzając do przejęcia Krymu, nie przypadkiem również Rosja była bardzo aktywna w wypychaniu Turków z Bałkanów i w tworzeniu tam nowych, przyjaznych sobie państw.
  http://blogpublika.com/2015/10/07/rosja-syria-usa-proba-podsumowania/

  1. Dobre ! Ale agenciak z WSI jakim był Komorowski, dodatkowo okazał się jeszcze złodziejem i to małego formatu . 25 października odsyłamy Platfonsów i Kopacz do kibla historii . Zdziczałe PO-wskie lumpy.

  2. Kwaśniewski, Urbach, Kiszczak, Miller tarzają się ze śmiechu, widząc te prostackie mordy, które za kasę się zeszmacą. Taka to polskie elita.

  1. Większa satysfakcja jednak była by , gdyby dostał kule w cymbał pod ścianą straceń , razem z Jaruzelskim , Kiszczakiem i innymi szumowinami , tak jednak się nie stało , no cóż bolkowo-michnikowa III RP „wolna” Polska chroni swoich.

 27. Z sieci.
  Szechterowe dziennikarstwo.

  Wielu publicystów straszy „końcem cywilizacji” po dojściu PiS do władzy, np. Stefan Bratkowski w dzisiejszej „Głos Tel Avivu”. Pan też obawia się, że zniknie „ciepła woda z kranów”?
  Jan Rulewski.
  Panie redaktorze powiedział Pan – w Głosie Tel Avivu. To tak jakby zapytać rybę o brak wody. Żyjemy w dojrzałej i sprawdzonej demokracji. Nawet gdyby… To Polska przyjęła na siebie wiele standardów, w tym prawnych, które mogą przekroczyć tylko szaleńcy. Jednym z nich jest wolne słowo dziś trudne do odrzucenia w kulturze cyfrowych mediów. Myślę, że pan redaktor, bohater dziennikarstwa się zagalopował.

 28. Libia za Kadafiego:
  „Prawo do mieszkania w Libii uznawane było za prawo człowieka. W Zielonej Książeczce autorstwa Kaddafiego pisał on: „Mieszkanie jest podstawową potrzebą jednostki i rodziny, wobec tego nie może ono stanowić cudzej własności”.
  Wszyscy nowożeńcy otrzymywali od rządu 60 tys. dinarów (50 tys. dol.) na zakup swego pierwszego mieszkania i stworzenie rodziny.
  Matka, która urodziła dziecko otrzymywała 5 tys. dol.
  Rząd dofinansowywał 50% ceny zakupu samochodu.
  Cena benzyny: 0,14 dol./litr
  Edukacja i służba zdrowia były bezpłatne
  Jeśli dany zabieg nie mógł być zrealizowany w Libii, rząd finansował koszty zagraniczne, włącznie z podróżą i pobytem.
  25% libijczyków posiadało wykształcenie wyższe. Przed panowaniem Kaddafiego jedynie 25% potrafiło czytać i pisać (dziś 87%).
  Libia nie miała żadnych zagranicznych długów, posiadała natomiast rezerwy w wysokości 150 mld dol.”
  Teraz mają „demokrację”

 29. Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.

  W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. Wśród wniosków pojawił się też m.in. taki, który dotyczył zdjęcia 1 mln 260 tys. zł z rezerwy celowej na pomoc dla repatriantów i przeniesienie tych pieniędzy na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o status uchodźców.

  – Uzasadnienie było jednozdaniowe. Mówiło o tym, że konieczne jest zwiększenie planu wydatków z przeznaczeniem dla Urzędu ds. Cudzoziemców, a wynika ono ze wzrostu liczby cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy – mówi portalowi niezalezna.pl Barbara Bubula, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz członek sejmowej komisji uchodźców. – Wydawało nam się to szczególnie skandalicznie symboliczne, że środki, których bardzo brakuje na pomoc dla Polaków z terenów byłego Związku Sowieckiego, są jeszcze umniejszane – dodawała.

  Bubula podkreślała również, że cudzoziemcy i tak dostają od państwa znacznie większą pomoc niż repatrianci. Co więcej, pieniędzy dla uchodźców zażyczyło sobie w tym przypadku MSW. – Minister Piotrowska znalazła nowe źródło finansowania cudzoziemców, bo wniosek o przeniesienie środków został złożony właśnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wyjaśniała poseł PiS.

  Okazuje się także, że to nie był pierwszy tego typu wniosek. – W tym roku i w zeszłym, odkąd jestem w komisji finansów, dochodziło już do sytuacji, że najpierw planowało się w budżecie środki w wysokości kilkunastu milionów złotych na pomoc dla repatriantów, a potem z tego źródła korzystały ośrodki dla uchodźców islamskiego pochodzenia. Protestowałam przeciwko temu nie jeden raz – zaznaczała Barbara Bubula.

  Zdaniem poseł, takie zachowanie unaocznia, jaką hierarchię w przypadku repatriantów stosuje rząd.

 30. http://autonom.pl/?p=13485 , http://www.nacjonalista.pl/2015/09/13/termopile-2015-zloty-swit-zatrzymac-inwazje-narodowy-opor-do-konca/ . Piękna ,wspaniała sprawa ,serdeczne gratulacje dla Złotego Świtu . A u nas? Szkoda zawiedzionych nadzieji ,pokładanych w Ruchu Narodowym który obiecywał radykalną zmianę , coś na kształt Jobbiku . Przy okazji sukcesu wyborczego Złotego Świtu ,nasuwa się porównanie z naszymi „radykałami” , którzy spierniczyli wszystko co się dało . Zapowiedzieli radykalną zmianę i mając do wykorzystania naprawdę ogromne niezadowolenie społeczne , mogli liczyć na naprawę niezłe poparcie , zaczęli wycofywać się z radykalizmu , by na koniec podpiąć się pod liberałów ( kręcących się obok RN) i szemrane towarzycho tzw : nagłych „antysystemowców” . Złoty Świt w Grecjii , dotknęły zabójstwa , represje władzy , światowa nagonka medialna , policyjne bandyckie prowokacje , a jednak wspaniale ,dali sobie radę . A u nas RN? Widmo niedostania dwóch miejsc w Knesejmie nakazało „realistom ” Z RN zaniechać budowania „ruchu społecznego na lata” , i pójść z jakimiś łachmytami od Kukiza , smutne to bo zmarnowano szansę na jakiekolwiek zmiany w tej atrapie państwa jaką jest IIIRP. Niestety Ruch Narodowy zamiast być siłą nacjonalistyczną ,radykalną , i prospołeczną to chyba ostatecznie stał się zbieraniną od Korwina i jego żałosnej zbieraniny, oraz ugłaskanych liderów którzy za dwa stołki w Knesejmie IIIRP „wolnej” Polski , gotowi są poświęcić wszystko ,także zaangażowanie ludzi z całego kraju.

 31. W niedzielę wszyscy widzimy się na Łączce !

  Apel Fundacji Łączka :
  http://wpolityce.pl/historia/266262-w-niedziele-pogrzeb-zidentyfikowanych-zolnierzy-wykletych-fundacja-laczka-apelujemy-abysmy-tego-dnia-byli-tam-wszyscy

  Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 żałobną Mszą Świętą na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wystawione przy ołtarzu trumny zostaną następnie w kondukcie żałobnym przewiezione na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, do kwatery „Ł”. Uroczystości na „Łączce” przed Panteonem Wyklętych Niezłomnych rozpoczną się o godzinie 12.00 i zakończą Apelem Pamięci, salwą honorową i złożeniem kwiatów.

  Zgodnie z wyrażoną na piśmie wolą najbliższych rodzin w Panteonie na „Łączce” złożone zostaną doczesne szczątki następujących osób (w kolejności identyfikacji):

  por. Edmund Bukowski „Edmund”
  kpt. Stanisław Łukasik „Ryś”
  Eugeniusz Smoliński „Kazimierz Staniszewski”

  Stanisław Abramowski „Bury”
  Bolesław Budelewski „Pług”
  ppłk Stanisław Kasznica „Maszkowski”
  por. Tadeusz Pelak „Junak”

  Władysław Borowiec „Żbik”
  por. Henryk Borowy-Borowski „Trzmiel”
  mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”
  Zygfryd Kuliński „Albin”
  Józef Łukaszewicz „Kruk”
  Henryk Roman Pawłowski „Henryk Orłowski”
  por. Wacław Walicki „Tesaro”
  Ryszard Widelski „Irydion”

  mjr Jan Czeredys
  Adam Gajdek „Agata”
  ppłk Aleksander Kita
  ppłk Antoni Olechnowicz „Pohorecki”
  płk Marian Orlik
  Karol Rakoczy „Bystry”
  por. Edmund Tudruj „Mundek”
  por. Arkadiusz Wasilewski „Biały”

  ppor. Julian Czerwiakowski „Jurek”
  Bolesław Częścik „Orlik”
  por. Stefan Głowacki „Smuga”
  mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin”
  kpr. pchor. Dionizy Sosnowski „Zbyszek”
  por. Zygmunt Szymanowski „Jezierza”
  mjr Ludwik Świder „Johann Puk”
  kpt. Aleksander Tomaszewski „Al”

  Marian Kaczmarek „Paweł”
  por. Józef Kozłowski „Las”
  Stanisław Kutryb „Ryś”
  ppor pil. Edward Pytko

  1. Z treścią artykułu należy się zgodzić, choć otwarte pozostaje pytanie, czy faktycznie napastnicy mieli jakieś istotniejsze informacje wywiadowcze.
   Natomiast jakoś mnie to nie dziwi, że prorosyjski w swojej wymowie artykuł wyszperał w internecie i wrzucił na tę stronę kolega Luckyboy.

  1. Odetniemy dziada od kasy, za szmatławca, który zalega urzędy i instytucje państwowe. Po wyborach, nowy rząd na 100% grosza gojowego nie da.

 32. Czyżby Kaczyński się obudził?
  „Chodzi o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony proces, który będzie wyglądał tak: najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększa, później nie przestrzegają oni naszego prawa i obyczajów, a później narzucają swoją wrażliwość i swoje wymogi w przestrzeni publicznej w różnych dziedzinach życia. I to w sposób bardzo agresywny i gwałtowny. Jeśli ktoś mówi, że to nieprawda, to niech się rozejrzy po Europie. Niech spojrzy na Szwecję, na 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat. Obawy przed wywieszaniem flagi szwedzkiej na szkołach, bo jest tam krzyż. Szwedzkim uczennicom nie wolno chodzić w krótkich strojach, bo to się nie podoba.
  Co się dzieje we Włoszech? Pozajmowane kościoły, traktowane jako toalety. We Francji? Nieustanna awantura, szariat, patrole pilnujące przestrzegania szariatu. (…) Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce? Żebyśmy przestali być gospodarzami w swoim kraju? Polacy tego nie chcą i nie chce tego Prawo i Sprawiedliwość!”.
  http://wpolityce.pl/polityka/265532-jaroslaw-kaczynski-na-debacie-w-sejmie-czy-rzad-ma-prawo-pod-obcym-naciskiem-i-bez-woli-narodu-podejmowac-decyzje-ktore-moga-miec-negatywny-wplyw-na-nasze-zycie-calosc-przemowienia

  1. Wbrew komentarzom na niezależnej, te policyjno-wojskowe (!) manewry wiązałbym (takie są przecieki) raczej z sytuacją Rosja/Ukraina i niekontrolowany zalew Europy przez imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wsch. (m.in. Węgrzy użyli wojska do ochrony granicy), a nie skierowaniem ich przeciwko prawej części społeczeństwa (nie odnotowano np. żadnych prowokacji na marszu antyimigranckjim w sobotę w Wawie)…

 33. Z szacunku dla samego siebie starałem się nigdy sam siebie nie oszukiwać i – niestety – muszę przyznać, że wygląda na to, że na ca. 12.000 sztuk nachodźców po cichu zgadza się także Prawo i Sprawiedliwość. Przedwczorajsze oświadczenie Gowina w tej sprawie uważam za balon próbny wypuszczony w imieniu całej koalicji skupionej wokół PiS. Mamy więc taką sytuację, że przyjęcie ca. 12.000 sztuk nie-muzułamanów objęte jest konsensusem PO-PiS. Z rodzinami, które ściągną przyjęci, daje to pewnie gdzież z 30-40 tysięcy.

  Nie mogę już dalej popierać PiS.

 34. Czytajcie i rozpowszechniajcie, jak trzeba walczyć ze złodziejami-parchami i ich pachołkami ( w jedności siła).

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/afera-bankowa-z-kredytami-w-chf.html

  „Jak nie chcesz czytać całości, najważniejsze jest na samym dole, jak antypolski rząd zamierza zdobyć luksusowe mieszkania dla dżihadystów opracowując kolejną haniebną Ustawę nie tylko dla kredytobiorców CHF, kredytów w złotówkach też to dotyczy. To pułapka dzięki której zdobędą mieszkania dla wojowników ISIS których kopara sprowadza na rozkaz Makreli do Polski!
  To co teraz robi z Polakami ten arcyhaniebny zdradziecki rząd woła o pomstę do Nieba! Coś mi się zdaje, że nie doczekamy wyborów w jesieni …. akcja zdrady na Narodzie Polskim za bardzo przyspiesza.”

  Powyższy link i cytat pochodzi z http://niezalezna.pl/70642-cenzorzy-z-wyborczej-w-akcji-zadaja-zwolnienia-dyrektora-galerii-arsenal

 35. Paweł Kukiz ma głos:
  Ja pani powiem szczerze, że ja na początku byłem bardzo zadeklarowanym wrogiem sprowadzania uchodźców, natomiast zdjęcia, które widziałem, te zwłoki dzieci wyjęte, niesione przez żołnierzy to jest wstrząsające i rzeczywiście, jeżeli policzy się te dwa tysiące ludzi, mamy w Polsce chyba około 10 tys. parafii, to jest też ogromne zadanie Kościoła, to jest działalność nie tylko misyjna, ale działalność charytatywna, czynienie dobra
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fkukiz-zmienia-zdanie-w-sprawie-przyjmowania-uchodzcow#

  1. Co się zaczyna? Nic nikomu niewinny 3 latek zmarł przez głupotę swoich rodziców i ich znajomków, a ktoś w internecie się z tego cieszy, mówiąc, żeby świętować. Chyba tutaj niektórym ta nienawiść do imigrantów przysłoniła oczy i myślenie.

  2. Tak sobie myślę, że w Polsce, gdyby jakiś rodzic w dużo mniejszym stopniu niż pływanie po morzu w pontonie naraził dziecko, to przy wrzasku medialnym by mu te dzieci odebrano, a samego gościa by wsadzono do pudła z artykułu o narażaniu małolata na niebezpieczeństwo.
   Natomiast lewacka opinia publiczna teraz będzie żałować tatusia, który przyczynił się do śmierci swoich dzieciaków i ścigać klienta, któremu się to nie podoba.
   Jeśli nie widzisz paradoksu tej sytuacji, to chyba siedząc przed komputerem powinieneś zaglądać do Głosu Tel Awiwu, a nie tutaj.
   RZ

   PS. Ci dzielni islamiści, którzy lubują się odcinaniem głów „niewiernych”, lub „wiernych mniej wiernie” (czyli wyznającym islam inaczej niż ci, którzy mają noże), też wcale nie tak dawno temu mieli 3 lata i byli „słodkimi dzieciakami”.

  3. Przyglądam się wpisom kolegi aaaaadasd od pewnego czasu. Raczej działa na zasadzie „wpiszę koniecznie coś kontrowersyjnego”, o czym świadczy choćby „punktowanie” jego wpisów przez innych Czytelników.

   PS. Pod płaszczykiem „obiektywizmu” sączy tutaj polityczną poprawność, zatem wątpliwe, by należał do środowisk prawicowych.

  4. Ech. Ludzie punktują, bo widocznie nie potrafią czytać, włącznie z Redaktorami, jak widać.

   Napisałem, że ktoś w Internecie cieszy się i śmieje ze śmierci 3 letniego chłopaka, który nic nikomu nie zawinił. Napisałem też, że zmarł przez rodziców-debili, którzy go na taką śmierć narazili. Co w tym „kontrowersyjnego”? Co w tym politycznie poprawnego? Co w tym lewackiego?

   To, że ktoś się cieszy ze śmierci tych kilkudziesięciu trupów w ciężarówce na Węgrzech – sprawa jego sumienia, ja bym się cieszył, gdyby tych ludzi w ogóle w Europie nie było i co za tym idzie takich spraw też byśmy nie musieli omawiać. Ale tamci przynajmniej wiedzieli co robią, wiedzieli na co się piszą i musieli znać ryzyko, więc musieli liczyć się z tym, co mogłoby się stać; pojechali na własną odpowiedzialność.

   I pytanie za 100 pkt – jakie ryzyko znał ten 3 latek? Jaką decyzję podjął? Z czym się liczył? Zabrali go jego rodzice-debile i przez nich chłopak nie żyje. Oczywiście, nie mówię, że trzeba rozpaczać czy ogłaszać żałobę. Ale ktoś, kto się śmieje ze śmierci 3 latka, powiedzmy sobie szczerze, skazanego na śmierć przez własnych rodziców, jest pajacem. I tyle.

   Proszę zacytować tutaj zdanie świadczące o przemycaniu przeze mnie poprawności politycznej.

   PS. Doskonale widzę ten paradoks i w ani jednym momencie temu nie zaprzeczyłem.

   PS2. Polecam czytać to co piszę (a nie tylko oglądać literki), zanim zacznie się kogoś obrzucać błotem.

   PS3. To, że się odzywam wtedy, kiedy się z czymś nie zgadzam, nie oznacza, że chcę być na siłę kontrowersyjny. Oznacza to jedynie to, że nie zaśmiecam forum postami „masz rację, zgadzam się”. Jak się zgadzam to daję plusa, jak nie, to piszę post. Ot cała tajemnica.

  5. Twoje wypowiedzi podważające rolę kibolstwa w artykułach „Handel czy sprzedaż”. Nie chciało mi się odpisywać Ci o „tłumach” w Bydgoszczy po zdobyciu przez Zawiszę Pucharu Polski. Anktykibolskie wypowiedzi zaliczałeś wcześniej, np. pod „Bez wpisu do historii” i w naprawdę wielu innych komentarzach. Jak bardzo chcesz, to mogę pogrzebać i je powyciągać.
   Oczywiście, jak to u Ciebie, są to wypowiedzi upudrowane, ugrzecznione. Ale poglądy w tej sprawie masz wyraźne.
   Natomiast tak naprawdę się odkryłeś wpisując pod artykułem „Poziom ignorancji”. Wcześniej na Ciebie nie zwracałem uwagi, ale tak zaleciało ukrytym lewactwem, że od tego czasu się przyglądam Twoim wypowiedziom i szukając Twoich innych wpisów dających do myślenia trafiłem na takie pod artykułem „Śmiesznie i strasznie”.
   Zawsze ubierasz się w piórka obiektywizmu.
   I jeszcze jedno.
   Wypowiadasz się autorytatywnie o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Wiem to po wpisie dotyczącym meczu Wisła – Śląsk z 6 maja 2012.
   RZ

 36. Nikt tak celnie nie ujmuje problemów związanych z nieproszonymi gośćmi jak Grzegorz Braun dlatego Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie z Nim.
  10.09.2015 r. o godz. 10.00 w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu przy ul. Energetycznej rozprawa Grzegorza Brauna – o „pobicie” 5 policjantów. Warto wesprzeć takiego „Wojownika”.
  Tego samego dnia o godz. 20.00 w Auli Papieskiej również we Wrocławiu spotkanie z
  Grzegorzem Braunem, na które warto przybyć.

 37. Stany Zjednoczone nie przyjmą dalszych imigrantów z Bliskiego Wschodu.
  (…)
  Życzymy naszym europejskim partnerom powodzenia w rozwiązywaniu tego kryzysu. Cieszymy się, że Europa rozpoczęła w końcu walkę z tymi, którzy wykorzystują trudną sytuację imigrantów, czyli z przemytnikami

  http://wpolityce.pl/swiat/264299-usa-nie-przyjma-dalszych-uchodzcow-z-syrii-bialy-dom-zyczymy-europejczykom-powodzenia-w-rozwiazywaniu-tego-kryzysu

 38. Groteskowa sytuacja sprzed kilku tygodni, ale warta przypomnienia dla poprawy humoru czytelników. Otóż, UEFA zmusiła nie tak dawno kibiców MTK Budapest do zdjęcia flagi z cyframi 1888. 18 i 88 to zdaniem delegata UEFA, w tym przypadku symbolika „neonazistowska” nawiązująca do Hitlera.

  Rzecz w tym, że MTK Budapest to klub założony w – uwaga – 1888 roku przez budapeszteńskich Żydów, zarazem jeden z bardziej utytułowanych klubów węgierskich (choć z niewielką ilością kibiców, za to z dość rozwiniętą szkółką piłkarską). Klub uważany jest za żydowski, zaś kibice wywieszają często na meczach flagi izraelskie. Wielu z nich ma pochodzenie żydowskie.

  https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11986516_826248220805758_5260860677002252725_n.jpg?oh=feb29480122d899210d43f7bd035f8fc&oe=5669D40C

 39. Z sieci.
  Żydzi w Novym Yorku podjeli decyzję o zlikwidowanie Państwa Polskiego
  23 lat temu w prestiżowym Financial Times ukazał się pod datą 22 czerwca 1989 roku króciutki artykuł Edwarda Mortimera, Johna Lloyda, Petera Riddella i Lionera Barbera, przedrukowany niewiele później w polskim Forum pod datą 2.07.1989. Tekst informował o zaaprobowaniu w zasadzie przez ekspertów komunistycznego rządu Mieczysława Rakowskiego i „Solidarności” planu opracowanego przez światowego finansistę nowojorskiego Georga Sorosa.Plan ten, nazwany później „terapią szokową”, zakładał rozwiązanie ekonomicznych i finansowych problemów Polski za pomocą drastycznych oszczędności połączonych z wprowadzeniem wymienialności pieniądza i szybką odbudową kapitalizmu.
  Oprócz drastycznych wyrzeczeń socjalnych oczekiwanych od polskiego społeczeństwa, jego kluczowym założeniem był faktyczny rozbiór gospodarczy polskiego przemysłu państwowego w formule prywatyzacyjnej, dzięki temu iż, rząd polski (…) przekazałby wszystkie przedsiębiorstwa państwowej agencji likwidacyjnej, która przeprowadziłaby ich reorganizację w spółki akcyjne. Z 25-30 proc. kapitału stworzono by fundusze powiernicze zajmujące się obsługą zadłużenia kraju – ich szefów – mających prawo odsprzedaży tych akcji – mianowaliby wierzyciele.
  Zaaprobowanie tego planu przez przedstawicieli ówczesnego rządu komunistycznego i postolidarnościowej grupy politycznej tzw. doradców na czele z nieżyjącym już prof. Bronisławem Geremkiem, było samo w sobie czymś zdumiewającym. Oznaczało to, że polski rząd poza granicami kraju i w tajemnicy przed własnymi obywatelami zawiera międzynarodowe uzgodnienia dotyczące nie tylko najważniejszych spraw gospodarczych i socjalnych, ale zasad zbycia całego majątku przemysłu narodowego, co po prostu nazywa się zdradą narodową.
  W Polsce o tym planie zapadło zgodne i głuche milczenie (z dwoma jednostkowymi wyjątkami – nieżyjącego już prof. Józefa Balcerka i niżej podpisanego) trwające po dziś dzień. Ale w 1991 roku autor tego planu G. Soros opublikował książkę, w której dość szczegółowo omówił swoją rolę w polskiej transformacji, poczynając od założenia w Polsce swej Fundacji Batorego w 1988 i spotkania z gen. Wojciechem Jaruzelskim oraz przedstawienia idei terapii szokowej nieżyjącemu już komunistycznemu premierowi M. RakowskiemuG. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).
  Przygotowałem szeroki program ekonomiczny obejmujący trzy elementy: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne oraz reorganizacje długu – pisze G. Soros – Zaproponowałem swego rodzaju makroekonomiczną wymianę długu na akcje polskich przedsiębiorstw.(…) Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Uniwersytetu Harvarda, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego. Współpracowałem również blisko z prof. Stanisławem Gomułką, doradcą Leszka Balcerowicza.
  Plan Sorosa zmodyfikowała zmiana sytuacji po spektakularnej porażce partii komunistycznej i jej politycznych satelitów w częściowo demokratycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku. Po odwróceniu zaś sojuszy w parlamencie przez dotychczas satelickie wobec komunistów stronnictwa polityczne, doprowadziło to do destrukcji sceny parlamentarnej i politycznej oraz umożliwiło powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego.
  Sam program G. Sorosa został zmieniony przez współpracującego z nim J. Sachsa już w nowych warunkach politycznych w czerwcu 1989 roku i zaakceptowany przez postsolidarnościową elitę polityczną. Plan w wersji J. Sachsa w ostatecznej formie zasad Consensusu Waszyngtońskiego, zakładających priorytet walki z inflacją, deregulacji gospodarki i prywatyzacji własności publicznej, został zaakceptowany na jesieni 1989 roku przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
  Jego realizację już pod szyldem postsolidarnościowych nowych elit politycznych zaakceptowano z końcem 1989 roku. „27 grudnia 1989 r. Sejm przyjął (…) – pisze Janusz Skodlarski – pakiet 11 ustaw, które stanowiły podstawę transformacji ustrojowej w gospodarce polskiej. Program uzyskał miano Planu Balcerowicza. (J. Skodlarski, Zarys historii gospodarczej Polski, PWN, Warszawa – Łódź 2000)
  W opublikowanym w 2006 roku polskim tłumaczeniu książki J. Sachsa Koniec walki z nędzą (J. Sachs, Koniec walki z nędzą. Zadania dla naszego pokolenia, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006), przedstawia on szczegółowo okoliczności powstania ostatecznej wersji planu, potwierdzając informacje G. Sorosa.
  Otóż to również przedstawiciel komunistycznego rządu M. Rakowskiego w Waszyngtonie Krzysztof Krowacki zwrócił się do niego w imieniu tego rządu o opracowanie projektu reform, wzorowanych na reformie „szokowej” w Boliwi – Nauki płynące ze stabilizacji i umorzenia zadłużenia w Ameryce Łacińskiej – pisze J. Sachs – naprawdę okazały się przydatne dla Polski, na co miał nadzieję Krzysztof Krowacki, kiedy po raz pierwszy przyszedł do mnie na Uniwersytet Harvarda w styczniu 1989 roku.
  Ostatecznie przy patronacie G. Sorosa i za pieniądze jego fundacji J. Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z ekonomistami z „Solidarności”.
  W czerwcu już po częściowo wolnych wyborach wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem w redakcji informacyjnej „Gazety Wyborczej” powstał ostatecznie tzw. Plan Balcerowicza –
  Pracowaliśmy całą noc do świtu, a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform.
  (…) Lipton i ja ponownie przyjechaliśmy do Polski na początku sierpnia i przedstawiliśmy plan reformy członkom polskiego parlamentu z ramienia „Solidarności”. Kilka artykułów opublikowała też „Gazeta Wyborcza”, popierając „plan Sachsa” jako sposób wyjścia z polskiego kryzysu zadłużeniowego.
  Oprócz kluczowej akceptacji przez triumwirat „Solidarności, jak J. Sachs nazywa Adama Michnika, Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a następnie akceptacją Lecha Wałęsy – będących żałosna kompromitacją merytoryczną i polityczną elity nowej „Solidarności” – decydująca okazała się rozmowa w sierpniu 1989 roku z desygnowanym do roli nowego premiera T. Mazowieckim, który Musiał znaleźć kogoś, kto naprawdę byłby w stanie podjąć się tak ogromnego wysiłku.
  Wspomniał o Leszku Balcerowiczu, którego nie znałem. W końcu to właśnie Balcerowicz pokierował wykonaniem trudnych zadań gospodarczych.Efektem tej „szokowej terapii”, której zasadnicze założenia opracował G. Soros a rozwinął J. Sachs przy wsparciu D. Liptona, acz oznakowanej nazwiskiem L. Balcerowicza, była skrajnie neoliberalna transformacja gospodarki i społeczeństwa lat 90. z wszystkimi tego katastrofalnymi skutkami w postaci od spadku produkcji przemysłowej o 30% poczynając, a ma głębokiej pauperyzacji i tak już zbiedniałego społeczeństwa kończąc.
  Realizacja planu zasadniczo uprzywilejowywała kapitały i gospodarki państw wysoko rozwiniętych kosztem rodzimej gospodarki i polskiego społeczeństwa.W latach 90. doprowadził on do załamania popytu wewnętrznego, zalania rynku krajowego importowaną produkcją, upadku zadłużanych polityką finansową przedsiębiorstw państwowych i wyprzedaży najlepszych z nich w ręce głównie kapitałów państw zachodnich, silnej pauperyzacji większości społeczeństwa i skokowego wzrostu bezrobocia.
  Przesądzającym wszakże na pokolenia skutkiem planu było stworzenie możliwości przeprowadzenia prywatyzacji majątku państwowego w formule latynoamerykańskiej w postaci wyprzedaży, aż do skali rozbioru gospodarczego, enklaw nowoczesności i rentowności zagranicznym korporacjom za 4,5 -5% ich wartości odtworzeniowej, jak to oszacował Kazimierz Z. Poznański (K. Z. Poznański, Wielki przekręt. Klęska polskich reform, Warszawa 2004).
  Stworzyło to możliwość bezpośredniego drenażu ekonomicznego Polski przez zewnętrzne centra kapitałowe. Zasadniczo opóźnia to rozwój ekonomiczny i będzie w przyszłości kluczową barierą rozwoju innowacyjnej struktury gospodarki kraju.
  Plan „szokowej” transformacji o wręcz jawnie kompradorskich i antyspołecznych oraz antynarodowych intencjach, przygotowany na zlecenie i za zgodą władz komunistycznej Polski przez amerykańskich postneoliberałów, został wdrożony pod szyldem niepodległościowego ruchu pracowniczego „Solidarności”, który miał swe kluczowe znaczenie w demontowaniu imperium komunistycznego w latach 80.
  I jak to jest możliwe, że w kraju o dziesiątkach tysięcy naukowców z ekonomii, historii, socjologii i nauk politycznych oraz dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, dzieci i młodzież polska uczą się o nieistniejącym „planie Balcerowicza”, a większość społeczeństwa jest przekonana, że „nie było alternatywy”, a profesor Leszek Balcerowicz wielkim ekonomistą jest.

  1. Niesiołowski o Dornie.
   Gdyby do Platformy starał się wejść Ludwik Dorn, to położyłbym się w drzwiach, jak Rejtan.
   O Platformie Obywatelskiej.
   Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (…) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.
   O liberałach.
   Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.
   O Napieralskim.
   Jak śmie ten obrzydliwy załgany hipokryta, ten obłudnik Napieralski, mówić, że nie dali legitymacji partyjnej telewizji.
   O Szechterze.
   Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Aaron Szechter, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną.

  1. Kukiz to podstawiona marionetka, oraz ta jego jego żałosna zbieranina kosmetycznych poprawiaczy systemu (nazwanych dla nie POznaki „antysystemowcami”) wykonała zadanie. Rozwaliła po prostu na jakiś tylko czas możliwość stworzenia ,jednolitego ,radykalnego i naprawdę antysystemowego ruchu i uchroniła partyjniacką „wierchuszkę” ,przed jakimkolwiek zagrożeniem dla władzuchny ( PO ) . To bezideowa zbieranina ludzi( za wyjątkiem Mariana Kowalskiego) ,nie miała szans na przetrwanie , miała być tylko chwilowym „wentylem bezpieczeństwa” dla parchów z PO i jej władzy oraz systemu. Krótko mówiąc „zadanie Kukiz wykonał , Kuki spadaj”. Przykre jest jedynie to ,jak wielu Polaków dało się na to nabrać. Piszę to z ciężkim sercem , bo Kukiz , Kostrzewski -ex Kat ( po stronie lewaków) i inni dali się wciągnąć w polityczne rozgrywki . Chociaż przynajmniej jeden zacny Człowiek z wrocławskiej punkowej kapeli ,nie włazi do tego śmietnika . I niech tak zostanie!

 40. http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/214-miron-sycz-autor-uchwaly-wolynskiej, http://lustracja.net/index.php/rozne-listy/205-lista-ukraincow-w-polsce-nacjonalistow-czlonkow-oun-upa . Wybitny i Wielki człowiek , jakim jest ksiądz Isakowicz-Zalewski nie powinien z tym szmaciarzem wogóle rozmawiać , tylko wstać i wywalić mu „bombę” w ten kwaśny ,zakłamany banderowski ryj. https://www.youtube.com/watch?v=crRYWwT9-wE.

  1. Tak jest ja napisałeś , ja dodam że powinni na otwarcie pociągu zaprosić ważne delegacje z USA , Izraela, Ukrainy , Rosji , Niemiec i na przysłowiowe „raz ,dwa trzy” zdetonować ładunki wybuchowe , byłoby otwarcie z wielkim hukiem. A na poważnie to władze III RP ,tej atrapy państwa ,zostaną przywołani do porządku i oddadzą wszystko i jeszcze wystosują przeprosiny.

 41. Tzw „postępowa” i „wykastrowana” Europa i cywilizowany Świat , tą walkę z islamskimi fanatykami (stworzonymi przy wsparciu Izraela , USA , Wielkiej Brytanii i niektórych krajów Arabskich , w specjalnych obozach szkoleniowych w Jordanii ,USRAel wypłaca im pensję w „dolcach”) przegra jeśli nic się nie zmieni : w 3:00 minucie małolat wybucha: http://jihadology.net/2015/08/19/new-video-message-from-the-islamic-state-holding-wounds-of-their-nation-7-wilayat-ṣalaḥ-al-din/ , nieźle szkolą swoją młodzież.

 42. Do samolotu prezydenckiego na wizytę Andrzeja Dudy w Berlinie nie zostaną zabrani dziennikarze m.in. „Gazety Wyborczej”, „Gazety Polskiej”, „Newsweeka” i TOK FM, co wzbudziło różne komentarze w środowisku dziennikarskim.
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-gazeta-polska-i-newsweek-bez-akredytacji-na-wizyte-andrzeja-dudy-w-berlinie

  Dziennikarka pytała Kukiza również o relacje z Ukrainą i sprawy międzynarodowe. Polityk stwierdził, że „przeszkadza mu zaangażowanie prezydenta Dudy” w sprawy Ukrainy, mówił też, że „prowokuje Rosję”. – Czy pani mnie zaprosiła do studia po to, żeby gnębić, czy żeby rozmawiać? Ja już wolę chyba u Olejnik, jak Boga kocham – powiedział prowadzącej, a parę minut potem odłączył mikrofon i wyszedł ze studia, rzucając na koniec, że „nie chce tego programu” i nie zgadza się na jego publikację.
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pawel-kukiz-przerwal-wywiad-w-tv-republika-stacja-zarzuca-mu-obrazenie-dziennikarki-wideo

  1. I jako uzupełnienie:
   Prezydent Andrzej Duda jest na najlepszej drodze, aby powtórzyć błędy swoich poprzedników. Wczoraj dostał upokarzającą nauczkę od ukraińskiego prezydenta, który publicznie w Berlinie odrzucił pomysł polskiego prezydenta o tak zwanym +wariancie genewskim+, według którego Polska miałaby być dopuszczona do rozmów na temat przyszłości Ukrainy. Stanowisko ukraińskiego prezydenta oznacza, że nasz kraj był wprawdzie do tej pory potrzebny jako usłużny dostawca sprzętu wojskowego i pieniędzy, ale miejsca przy stole rokowań wraz z Rosją, Niemcami i Francją nie otrzyma. Parafrazując stare powiedzenie, „Polak zrobił swoje, Polak może odejść””.
   http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/ks-isakowicz-zaleski-ukrainska-nauczka-dla-prezydenta-dudy,14666809905#ixzz3jpbTW5XJ

  2. Dodam uzupełnienie do uzupełnienia.
   I można by jeździć po Dudzie, gdyby to był jego autorski pomysł. Tymczasem wychodzi na to, że stanowisko Dudy było wcześniej uzgadniane z ministrem spraw zagranicznych. Dla przyPOmnienia – Grzegorzem Schetyną z PO.
   Uwielbiam wpisy Luckyboya. To, że zioną antyukraińsko mi nawet pasuje. Natomiast mniej widoczne u w/w Pana jest włażenie w …. Ruskim. Stąd specjalnie nie dziwię się wpisom o wywiadzie Kukiza, gdzie redaktorka bez sensu próbowała wejść w polemikę z odpytywanym na ukraińsko – rosyjskie tematy śpiewakiem, gdzie Kukiz przyjął postawę promoskiewską i antyukraińską. Ale zastanawiam się, czy autorowi komentarza bardziej chodziło o to, że Kukiz mówił źle o Ukrainie, czy dlatego, że był spolegliwy wobec Rusków?

  3. Odpiszę raz jeden, żeby nie spamować oraz nie zaśmiecać – nie mam ochoty z Tobą dyskutować na tym poziomie jaki prezentujesz w swoich komentarzach insynuując głupoty. Bez odbioru.
   PS Minimum uczciwości nakazuje zaznaczyć, że to co wkleiłem to cytat z księdza Isakowicza i z nim polemizujesz. Ale do kogo ta mowa…

  4. Aby upodlić Ukraińców zacytujesz nawet Lucyfera. Nie mam z tym problemu, a nawet popieram.
   Jednak wczytuje się uważnie w Twoje komentarze uważnie i zauważyłem pewną zależność. Nic złego na Rosjan w Twoich uwagach nie ma. A po USA jeździsz równo.
   Ponieważ czytam także między wierszami, zatem wychwytuję takie niuanse i mam pewne spostrzeżenia, którymi się dzielę z innymi.

  5. @degrelle”To, że zioną antyukraińsko mi nawet pasuje” .Przestań kłamać. Chciałbym Ciebie zapytać :Czy to prawda że „pomajdanowe” kadry politycznie szkoliła Fundacja Clintona(której donatorem był żydowski oligarcha Pińczuk ,zięć Kuczmy?), i nie zgadzam się w końcu, by do wrogiej w stosunku do Polski i Polaków, armii wykolejonych post-banderowskich śmieci , bezprawnie z naszych podatków szła jakakolwiek zapomoga. I Kacapia( Rosja ) w końcu , jako jedyna zawetowała rezolucję w sprawie „ludobójstwa” w Srebrenicy. Polecam :http://autonom.pl/?p=1924.(rozumiem,że jeśli fakty nie pasują do USRAEl-skich faktów ,to tym gorzej dla faktów?).Zresztą Waszyngton nie musi sprawdzać czy amerykańskie żołdaki są na Ukrainie ,bo oficjalnie się tym chwali. Inwestycja w obalenie legalnej władzy i rozruchy się tym koszernym bandytom i inwestorom zwróci, już ich obrzezani bracia ,pobsadzani na najwyższych stołkach tam są.

 43. Europa zmaga się w kolejnymi falami uchodźców i nielegalnych imigrantów. Oczywiście już wcześniej Stary Kontynent był miejscem docelowym dla wielu przybyszów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, ale w ostatnich miesiącach zjawisko to przybrało niezwykle na sile. Duża w tym zasługa Amerykanów, którzy w największym stopniu przyczynili się do zdestabilizowania tych regionów.
  Zadecydowały o tym dwa złudzenia, którym ulegli republikanie i demokraci w USA. Pierwszą iluzją okazała się koncepcja odgórnej demokratyzacji państw islamskich, która powstała w administracji George’a W. Busha. Jego współpracownicy mieli nadzieję, że powtórzą scenariusz z Japonii, gdy generał McArthur narzucił okupowanemu krajowi nowe rozwiązania ustrojowe i przekształcił go w demokrację w stylu zachodnim. Próba powtórzenia tego eksperymentu pod amerykańską kuratelą w Afganistanie oraz Iraku zakończyła się jednak niepowodzeniem.
  http://wpolityce.pl/polityka/263013-wielka-imigracja-czyli-jak-amerykanie-nawarzyli-piwa-ktore-musza-dzis-wypic-europejczycy

 44. Z sieci.
  Polski dług zagraniczny wynosi obecnie 380 mld dol., a więc jest porównywalny z greckim i 10 razy większy od zaciągniętego w czasach PRL-u przez Edwarda Gierka.
  “ Mimo umorzenia części tamtych zobowiązań, spłacaliśmy je przez 32 lata. W świetle tego nikt chyba nie ma wątpliwości, że długi PO-PSL są właściwie nie do spłacenia. Tym bardziej że w przeciwieństwie do Greków my, przez naszych neoliberałów, już wyprzedaliśmy wartościowy majątek narodowy”.

  1. Poza propagandą, trzeba też trochę pomyśleć. Żeby zacząć spłacać długi, budżet musi być na plusie, bez deficytu. PiS to gwarantuje, czy nie? Jeśli nie, dokłada się do zadłużenia.
   Matematyka to bardzo prosta nauka.
   A prawdziwy liberał gospodarczy nigdy by nie dopuścił do deficytu budżetowego.
   PO i PiS to klasyczne partie socjalistyczne. Mogą udawać, że czymś się różnią, w praktyce są takie same. PO tylko wkłada ciuchy nowoczesności i światowości, a PiS zawłaszcza sobie wyłączność na polskość i patriotyzm i tak zgarnia głosy lemingów (takich samych jak PO, tylko wydaje im się, że są lepsze). W sprawach rzeczywiście kluczowych partie te głosują ramię w ramię.

  2. Oczywiście. Masz rację, ale w kwestiach obyczajowych , religijnych itp , PiS nie dopuści do żadnych że tak powiem, przewrotów i to mnie cieszy , choć oczywiście ja na PiS nie zagłosuję . Zagłosowałem na Andrzeja Dude i wystarczy , to jest pierwsze i ostatnie co zrobiłem dla PiS. Krótko mówiąc : Niezbyt dobrze się z tym czuję , ale agenciaka z WSI i POwskiego szmatławca, szkodnika jakim był Komorowski trzeba było wywalić. Ja osobiście 25 pażdziernika idę głosować na referendum w sprawie pytań dla mnie istotnych , nie zaś na kandydatów do Knesejmu .Ale jeżeli zobaczę kandydata na którego warto zagłosować (oprócz PO , PiS ,PSL ,SLd),to może to uczynię.

  3. A to już jest drugie referendum? O referendum w dniu 6 września słyszałem, a na drugie, w dniu 25 października z tego co wiem, się nie zanosi. Z całym szacunkiem dla Twojej osoby, na dziś dzień tylko PiS jest w stanie pozbawić żydokomunę z PO i Szechtera, pedalstwa opłacanego przez zachodnie koncerny, wpływu na losy kraju. Wolałbym aby to RN miał tyle poparcia co PiS. Na dziś dzień swojego głosu nie marnuję.

  4. Wiem,wiem,jak kasy zabraknie,to liberał ci pokaże jak obywatela łupić, czy jakoś tak to leciało.
   Milton Friedman widzi to tak – Jednym z największych błędów jest sądzenie programów politycznych i rządowych na podstawie ich zamiarów, a nie rezultatów. A rezultatem „25 lat wolności” jest powyższe zadłużenie.

 45. http://niezalezna.pl/70210-po-do-spolki-z-psl-wciaz-zadluzaja-skarb-panstwa-czeka-nas-grecki-kryzys . Szczęśliwa rodzina , pookrągłostowa , zbieranina przeróżnych szmatławych szumowin, cmentarnych przekrętaczy ,aferzystów i ostatnich kó…ew i złodziejii , PiS ma też w tym swój udział mniejszy ,bądż większy ale ma. Krótko mówiąc: mam nadzieję że zobaczę ich wszystkich , kiedyś „dyndających” na drzewach zamiast liści, tuż koło komunistów.

 46. „23 sierpnia 1939 r. to jeden z najbardziej symbolicznych momentów w historii XX wieku – stulecia największych zbrodni i dramatów w dziejach ludzkości. Z inicjatywy Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność powstała przypinka „Remember. August 23”, upamiętniająca ofiary reżimów totalitarnych. Każdy, kto chciałby ją otrzymać, może złożyć zamówienie lub pobrać jej elektroniczną wersję na stronie internetowej http://www.enrs.eu/august23. Organizatorzy akcji zachęcają do udostępniania i dzielenia się symbolicznym znakiem pamięci o milionach ofiar totalitaryzmów XX wieku – brunatnego i czerwonego. Uroczyste obchody Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu odbędą się w tym roku na Litwie.

  Znaczek z czarną wstążką na tle fotografii, przedstawiającej bratających się żołnierzy sowieckich i hitlerowskich, przypominać ma tragiczny w skutkach pakt podpisany 23 sierpnia 1939 roku przez ministrów Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa. Niemcy Hitlera i Związek Sowiecki Stalina dokonały wówczas podziału znacznej części Europy, który w tajnym protokole dodatkowym zakładał m.in. likwidację państwa polskiego. Nastała najpierw rzeczywistość kacetów, gułagów, obozów pracy i krematoriów, a potem zimnej wojny. Symbolicznym gestem sprzeciwu wobec ówczesnego świata podzielonego żelazną kurtyną były demonstracje „czarnej wstążki”, organizowane na Zachodzie przez emigrantów z krajów bloku sowieckiego – właśnie 23 sierpnia.

  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu został proklamowany przez Parlament Europejski 23 września 2008 roku. Jego celem jest upamiętnienie ofiar masowych deportacji i eksterminacji, a także zakorzenienie demokracji oraz wzmocnienie pokoju i stabilizacji w Europie. W tym roku ministrowie sprawiedliwości i przedstawiciele tych resortów oraz młodzież krajów europejskich spotkają się na Litwie – w Wilnie, Trokach, Ponarach i Druskiennikach.

  Obchody Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu zorganizowane zostały po raz pierwszy 23 sierpnia 2011 w Warszawie, pod patronatem polskiej Prezydencji. Podpisano wówczas „Deklarację Warszawską”. Sygnatariusze zwrócili w niej uwagę na konieczność podtrzymywania w pamięci Europejczyków o zbrodniczych konsekwencjach działań reżimów totalitarnych i wezwali Unię Europejską do wspierania, badania i gromadzenia dokumentacji związanej ze zbrodniami popełnionymi przez te reżimy. W zeszłym roku uroczystości miały miejsce na Węgrzech.

  Europejska Sieć Pamięć i Solidarność (ESPS) jest międzynarodowym przedsięwzięciem, które ma na celu badanie, dokumentowanie oraz upowszechnianie wiedzy na temat historii Europy XX wieku i sposobów jej upamiętniania ze szczególnym uwzględnieniem okresu dyktatur, wojen i społecznego sprzeciwu wobec zniewolenia. Członkami Sieci są: Niemcy, Polska, Słowacja i Węgry, a niebawem dołączy Rumunia, status obserwatora mają Austria i Czechy. (enrs.eu)”

  http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/centrala/23-sierpnia-europejski-dzien-pamieci-ofiar-stalinizmu-i-nazizmu-w-rocznice-podpisania-paktu-ribbentrop-molotow

  Mam nadzieję, że dzięki polskiemu (nie PeKaWueNowskiemu) Prezydentowi RP ten dzień będzie zyskiwał znaczenie wśród narodów Europy a inicjowany i sponsorowany przez sprawców proces zafałszowywania historii zostanie zatrzymany.

  1. Mam serdeczną nadzieję, że Luckyboy z równą żarliwością będzie wyszukiwał podobnych filmików, w których rywalami polskich kiboli są kibole z Rosji.

  2. Jako, że nie jestem uczestnikiem życia „kibolskiego” nie wyszykuję żadnych filmików na ten temat – ten rzucił mi się w oczy, bo to bardzo dziwne, że nasi sojusznicy z państewka o dwudziestokilkuletniej historii ryczą do swoich ukochanych sąsiadów „polska k*rwo”, skoro tak nas kochają. Bójka to bójka, inna sprawa, ale jak to we Lwowie o ku*estwie polskich matek się dowiem? Niebywałe!?
   Ten jest zdecydowanie lepszy („Legia hooligans against UPA and Bandera. Riots in Kiev”):
   https://www.youtube.com/watch?v=BzRL1NMQzxY&sns=fb

 47. W czasie rozmowy została także poruszona kwestia broni atomowej. Podkreślił, że Polska powinna się o nią starać. „Polska musi szukać pokojowej energii, a jej źródłem jest właśnie energia atomowa. Warszawa powinna zacząć budować swoje własne reaktory i elektrownie. O potrzebną do tego technologię można się zwrócić np. do Francji” – powiedział. Zaznaczył, że jest to najbardziej pokojowa broń, która powstrzymała III wojnę światową, bo strony bały się kompletnego szaleństwa.

 48. (…)co Pan sądzi o zaangażowaniu obecnych polskich struktur wojskowych w politykę obronną USA, o obecności US Army w Polsce i o tym, jak polska polityka obronna powinna według Pana wyglądać?
  No cóż, słyszałem jak pan minister ogłasza z triumfem, że uda się doprowadzić do stacjonowania na początek może nie jednostek amerykańskich, ale magazynowania broni – i tutaj na to stawiam akcent – pan minister powiedział, że Polska weźmie na siebie część kosztów tej operacji. Zacznę od tego, że pomijając kwestie geopolityki, kwestie geostrategiczne, pomijając kwestie racji stanu, to jest to przede wszystkim bardzo zły interes. Ci ludzie, którzy takie złe interesy robią w imieniu Polaków doprowadzili do tego, że sami degradujemy się do roli pionków w cudzej grze, podwykonawców w cudzej produkcji. I na dodatek mamy do tego jeszcze dopłacać. (…) Problem w tym, że wszystko wskazuje na to, że ci, którzy idą do władzy w tej kwestii nie różnią się zasadniczo od tych, których zamierzają zastąpić. W polskiej polityce zagranicznej to jest dogmat, którego wszyscy się trzymają i to jest zjednoczony front ponad podziałami od prawa do lewa, że mianowicie asymetryczny sojusz, sojusz, w którym relacja nie jest równoprawna, jest podstawowym aksjomatem polskiej polityki zagranicznej. Jak wiadomo mówi się o sojuszu polsko-amerykańskim, ale nieczęsto wspomina się o tym, że jest tu pewien element w pakiecie, to znaczy sojusz polsko-izraelski. Aby utrzymać lojalność i pełną gotowość sojuszniczą wobec Stanów Zjednoczonych, trzeba utrzymać pełną lojalność sojuszniczą względem państwa położonego w Palestynie. I to ubezwłasnowolnia w znacznym stopniu polską politykę zagraniczną, całą polską rację stanu, czyni zakładnikiem cudzej racji stanu.
  http://xportal.pl/?p=22216

  1. Absolutnie zgadzam się z Braunem, choć szczerze go nie cierpię (łagodnie mówiąc) , kiedyś michnikowszczyzna robiła propagandową akcję w stylu: „ślij życzenia dla Andrzeja Poczobuta” ,tego parszywca i koncesjonowanego „opozycjonisty” tresowanego przez GWno ,Michnika oraz innych w celu obalenia legalnie i demokratycznie wybranej władzy na Białorusi, ja natomiast z przyjaciółmi wolałem wysłać życzenia dla Janusza Walusia . Powiem tak , polscy rolnicy i my Polacy powinniśmy być generalnie wdzięczni kołchoźnikowi Łukaszence za to co zrobił ,gdy KGBista Putin wprowadził sankcje na naszą żywność ( ciekawe gdzie ostatnimi czasy podziała się owa wielka niechęć do Białorusi i jej legalnie wybranych władz) , a białoruscy”opozycjoniści ” typu Poczobut i inni powinni zgnić w pierdlu i tyle .

 49. Witam ….
  Klimaty kibicowskie odkładam na boczny tor.
  Coś co się wydarzyło przed rocznicą zbrodni Lubińskiej w 82″…. ciężko aż mi komentować.
  Nie ukrywam że czytam Wasze artykuły. Artykuły pod względem patriotycznym… dlatego też, zdecydowałem się umieścić info na Waszej stronie – oczywiście jeżeli przejdzie (mimo podziałów kibicowskich Jesteśmy Polakami, wspólnie żądamy prawdy, pragniemy pamięci o poległych za Nasz Kraj i nie ważne w których latach, teraźniejszych czy w ubiegłym wieku etc.)

  http://www.lubin.pl/aktualnosci,37760,_skandal_zdjeciem_ze_zbrodni_promuja_wodke.html

  http://lubin82.pl/fotografie1.html

 50. Coście solidaruchy obalili? Z tym walczyliśta, motłoch pchaliśta pod lufy i gąsienice czołgów, darliśta mordy „precz z komuną”, jak Staśka Gierkowa do Paryża uczesać się latała, chcieliśta zlikwidowania sklepów z firankami, przywilejów władzy, a sami kim jesteście? Szczerze? Jesteście gorsi od komuchów, patrząc z perspektywy czasu. Oni działali w białych rękawiczkach.
  http://wpolityce.pl/polityka/262079-skandal-w-szpitalu-wyrzucili-pacjentow-bo-matka-pani-minister-ma-prawo-do-intymnosci

  1. Przeddzień święta Wojska Polskiego i tematem numer jeden jest skamlenie o obce wojska na naszym terytorium. Co to ma ma k*rwa być zabory czy co? Te solidaruchy krzty honoru nie mają? (źródło specjalnie wykasowane):
   „- Prezydent Andrzej Duda, rząd i większość polskich obywateli chcą większych gwarancji bezpieczeństwa ze strony NATO – powiedział w czwartek w Szczecinie minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
   Siemoniak odniósł się do wywiadu Andrzeja Dudy dla „Financial Times”, w którym prezydent powiedział m.in.: „Nie chcemy być strefą buforową. Chcemy być prawdziwą wschodnią flanką sojuszu. Dziś, kiedy patrzymy na rozmieszczenie baz… to granicą są Niemcy”.

  2. Mam nadzieję, że cytujesz jakieś źródło, lub parafrazujesz czyjś tekst…
   Słowo „Solidaruchy” wymyślone zostało przez „Nie” Urbana, jako przeciwwaga dla ‚komuchów”. Używali go starzy ubecy, byli funkcjonariusze i zabity komunistyczny beton.
   Solidarność była wielomilionowym ruchem społecznym. W ogromnej większości tworzyli ją zwykli uczciwi Polacy. Oczywiście popodłączało się mnóstwo lewaków i środowiska, które reprezentuje Wybiórcza. Kuronie, Michniki, Labudy, Geremki. Ale, podkreślam, większość sympatyków i członków Solidarności to porządni ludzie, którym za to, że nie chcieli komuny i zależności gospodarczej poodbijano nery.
   Wybacz, ale jeśli ktoś używa słowa „Solidaruch” jest u mnie na cenzurowanym. Nie byłem członkiem S, ale kiedy słyszę/widzę to słowo, czuję, jakby ktoś napluł mi w twarz…

  3. A,to komuna im śmierdziała, tyle że zachowanie i sposób bycia już nie? To może Miller powinien wyprowadzić OPZZ pod wille Szechtera, Wałęsy, Tuska, Borusewicza i pod oknami wyć „złodzieje”?
   Słuszna uwaga z tym określeniem, wszystko co kontrowersyjne będę brał w cudzysłów. Zwykły „motłoch uliczny”, pałowany, do którego strzelano, gazowano, który to wywalczył wolność, został puszczony w skarpetkach i jako kula u nogi rządzącej żydokracji jest traktowany jak śmiecie. W tym kontekście użyłem tego wyrazu. Resztę podtrzymuję. W moim rodzinnym miasteczku na Podkarpaciu, większym zakładem pracy była mleczarnia, a młodzi preferowali KPN.

  4. Zakładałem, że piszesz z gorzką ironią.
   Ale słowa „solidaruch” czy wymyślone przez palikociarnię „katol” powodują u mnie wkur… nerwia. Tak samo jak „Polaczek”. Trzeba uważać, żeby nawet przypadkowo nie mówić jak ci, którzy nienawidzą Polski i polskości.

 51. http://wpolityce.pl/polityka/262188-nie-tylko-kopacz-puszczaja-nerwy-kaminski-do-wyborcy-w-krotoszynie-zdrowia-zycze-zwlaszcza-psychicznego-zobacz-film . Apel do ludzi z okręgów wyborczych którzy czytają Fana ,a z których ten cham będzie startował w jesiennych wyborach. Powiedzcie „nie” cynicznemu spaślakowi bezczelnie pchającemu się do koryta! Zastopujcie Kamińskiego, który nie skalał się nigdy uczciwą pracą . Od ukończenia studiów żyje szmelc na Nasz koszt i zajmuje się praniem mózgów. To cynik,” człowiek” bezideowy ,pozbawiony moralności ( jak każdy w PO) i poglądów musi być raz na zawsze wyeliminowany z polityki ! Nie skreślajcie na listach Kamińskiego i namawiajcie swoich znajomych do tego . Nie bądzcie obojętni nato , kto Was reprezentuje w polityce! To samo tyczy się bydlaka i ostatniej szui oraz moralnego kundla Niesiołowskiego https://www.youtube.com/watch?v=N__4Ggw89ho , https://www.youtube.com/watch?v=RIUSZSNIgA8

 52. Patriota Kulczyk,i złodziej,Abramowicz.

  Uwłaszczenie nomenklatury, a także nowej biurokracji, jest faktem z pewnością mało estetycznym, ale chyba nieuchronnym w procesie tak radykalnej transformacji. Nie myślę, by była to zbyt wysoka cena za rozbrojenie sił „starego porządku” i wpisanie ich w system demokracji parlamentarnej i gospodarki rynkowej. Źródło: Jak powstaje realna demokracja, „Głos Tel Avivu” nr 152, 1–2 lipca 2000, s. 20

  http://wpolityce.pl/polityka/261670-dlaczego-jan-kulczyk-byl-wielkim-polakiem-a-roman-abramowicz-wielkim-rosjaninem-nie-jest-wizja-swiata-jest-na-czerskiej-zdecydowanie-niekonsekwentna

 53. W sąsiedniej Danii pewien mullah stwierdził, że wszystkie kobiety, które nie zakrywają głowy są „dziwkami”, więc gwałcenie ich jest zgodne z islamem, gdyż Mahomet też gwałcił kobiety z podbitych krajów jako swoje łupy wojenne. Reszta muzułmanów też tak sądzi. Gdy dziennikarze pytali muzułmanów na ulicach Szwecji, czy gwałcenie Szwedek im się należy, oni zawsze odpowiadali, że tak, bo to i tak są „dziwki”. Oni mają je tylko do gwałtów, albo żeby się wyżyć przez jakiś czas, a potem żenią się z arabską dziewicą. Muzułmanie widzą tylko problem, gdy zgwałcona jest Arabka, gdyż „one mają moralność i dla nich to jest potężny cios”, a „Szwedka i tak cały czas się puszcza, więc dla niej to nie problem. Nie zasługują one na szacunek i dlatego są rozp…lane na kawałki”.
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/13097/gwalt-na-szwecji

 54. @Luckyboy: nazwałem i nazywać będę Falangę i xportal sowieciarzami, bo jeżdzą po Polsce ze szmatą tzw. „Noworosji” – nie z polską flagą, ale właśnie z flagą tego bandyckiego kremlowskiego nowotworu. Dlatego są i będą fornalami putina.

  Czytaj sobie ile ci wlezie „ciekawych tekstów” Dugina o wielkim Stalinie czy „awatarze Eurazji” Leninie, na zdrowie.

  1. Tu masz uzupełnienie tej listy, jest na niej również Grzegorz Braun na którego głosował redaktor naczelny. Życzę owocnych odlotów.
   „Przyglądajmy się im jak odchodzą w niebyt ostatnie prorosyjskie pionki, moskiewscy fighterzy Putina. Lista jest długa … czas pokaże, że jeszcze dłuższa. Większość Moskwa wykreowała jako tzw. Prawicę: Korwin –Mikke, Michalkiewicz, Braun, Ruch Narodowy, Max-Kolonko, Kowalski, Gorzelik i RAŚ, Piskorski i Zmiana, katyńscy motocykliści Putina, czyli Wiktor Węgrzyn i koledzy, ks. Isakowicz-Zaleski, który publicznie zadeklarował poparcie dla polityka chcącego legalizacji prostytucji i marihuany w Polsce, prof. Łagowski, etc. Długa jest również lista ich medialnych sługusów: Gazeta Warszawska, Polska Niepodległa, Najwyższy czas, Myśl Polska, Fides et Ratio, Kresy.pl, Prawy.pl, Konserwatyzm.pl, jak również Intronizatorzy Chrystusa na Króla Polski, czyli zwykli intronizatorzy Putina”.
   http://www.fronda.pl/a/pionki-moskwy-ida-na-ostatni-boj,54282.html

 55. @ Luckyboy
  Napisałem, że to jest moje określenie na pewną grupę i oficjalna definicja nie ma z tym nic wspólnego, po prostu nazwa mi przypasowała.
  Byłem niemal pewny, że wszystko ładnie koledze Pietrasowi wytłumaczysz.

 56. @degrelle. Tak to się na Fanie porobiło, że niektórzy marzą o Polsce od morza do morza a inni o Przywiślańskim Kraju. Namnożyło się nacboli.

  1. Przyswoiłem sobie to określenie w stosunku do niektórych naszych, podszytych sowieckim ścierwem „narodowców”.

  2. @Pietras
   NacBol to po prostu rosyjski NS, który nie jest internacjonalistyczny.
   Zresztą – to zawsze był zgrzyt w tym ruchu (prymat interesu własnego kraju nad interesem „antykomunizmu” lub stricte rasizmu).Ciekawostką jest fakt, że NSi ze Skandynawii „walczyli” po stronie Chachłów, a ze wschodu i południa Europy po stronie mniejszości rosyjskiej.

   Przy tej okazji podam dobry smaczek – Sołżenicyn, którego tak lubią w
   Polsce wychwalać solidaruchy jest rosyjskim nacjonalistą niezbyt chętnie patrzącym na niepodległość krajów bałtyckich i całego bloku postsowieckiego. Jeśli kogoś to zainteresuje – warto podłubać, zrozumiecie jaką głupotą jest narzucanie „Archipelagu Gułag” jako lektury szkolnej. Niektórzy muszą mieć z tego zdrową bekę…

   Tylko, żeby wychwycić pewne smaczki trzeba się trochę bardziej interesować niż przeglądaniem „wiarygodnych” ekspertów z Gazety Polskiej w rodzaju Żurawskiego, Wildsteinów czy Rysia Czarneckiego (to taka uwaga ogólna).

   @fant Zdrowy rozsądek nakazuje, że jeśli się o czymś ma marne pojęcie to lepiej milczeć, bo można się skompromitować.

  1. Falanga to tacy sami sowieciarze jak koszerne Wildsteiny i Sakiewicz z orderem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy patrioci.

  2. Wystarczy kilka chwil, by na xportalu odnaleźć tłumaczenia tekstów chorego psychicznie i/lub opętanego Dugina, sławiące Lenina, Stalina i bolszewizm. Tytułem przykładu (uwaga dla męczących się czytaniem: fragmenty będą obszerne):

   1. „Ostatnim schronieniem łajdaków pozostaje narodowy kapitalizm, antysocjalistyczny, antykomunistyczny, prawicowy faszyzm (jako zasada, połączony z rasizmem, ksenofobią etc.). Jest to sprzeczne i nieodpowiedzialne. Jest to absolutnie fałszywe i prowadzi donikąd. To teoretyzowanie o nienaturalnym kompromisie jest koncepcyjnie i historycznie skończone. Jest to rozmyślnie amoralny i nieinteligentnie martwy cel, zmieszany z resentymentem i/lub paranoicznymi kompleksami.Przeciwnie, wszystkie drogi są otwarte dla historiografii narodowo-bolszewickiej. Jest ona jedyną która ma przyszłość. To ujęcie, w którym namiętność do prawdy historycznej jest związana z odpowiednim wyborem etycznym, dumą narodową i chwalebnym ideałem społecznym.Już można zobaczyć, że w przyszłości odejdzie najdrobniejsza potrzeba używania terminu „bolszewizm” z przedrostkiem „narodowy”. Bolszewizm sam w sobie jest narodowym bolszewizmem, ponieważ żaden „bolszewizm nie-narodowy” nigdy nie istniał.”

   2. „Zatem, Lenin zmienił znaczenie…? Myślę, że gdy historia zmieniła kurs, wyszła na jaw jego prawdziwa wartość. Kiedy jego czaszkę wreszcie przestano ssać jak cukierek, kiedy brudny tłum rzucił się w ściek „liberalnych reform”, tajemne linie na horyzoncie kreślą rysy kontynentalnego tytana…Dziwnego, zbłąkanego tytana obdarzonego wielką mocą – Starke von Oben – czarodziejskiego karła Eurazji, który ogłosił niemożliwy dżihad przeciw oplatającej świat sieci finansów, wyzysku i występku i… odniósł triumf w wielkiej bitwie. Lenin zmiażdżył mózg obywatela, zrównał z ziemią giełdy i banki, wybił do nogi przedrewolucyjne próżnujące robactwo (ówczesnych Gusinskich i Bierezowskich), do góry nogami przewrócił Rosję czasów ostatnich wyalienowanych Romanowów, zbudowaną na trupach staroobrzędowców i europejskiej nicości. Lenin zmobilizował naród do totalnego wstrząsu. Tak, było to krwawe. Ale krew towarzyszy narodzinom. Tak, to była przenośnia. Ale świat tradycji musi od wieków przybierać wątpliwą i kompromisową formę, inaczej zdegenerowana ludzkość niczego nie zrozumie. Jednakże nowe odczytanie Lenina i leninizmu nie jest łatwe. Wulgarność, zwykła nostalgia lub bezrefleksyjny dogmatyzm są nieprzydatne jak płaskie antysowieckie wzorce. Przy okazji – dziś najbardziej antysowieccy są wczorajsi doradcy władzy. To nie przypadek. Dla prawdziwych i szczerych dysydentów nie ma miejsca w nowym establishmencie politycznym. Nowy leninizm wymaga odczytania magicznego, eurazjatyckiego, eschatologicznego i geopolitycznego.Lenin to poważna i smutna postać, chudy maniak poprzez którego zawyły szalone wichry Kontynentu. Sepleniący, niespokojny, zwinny, sprytny, dziko cielesny, z połową mózgu i świdrującymi oczami jest piękniejszy sprawniejszy od każdego sportowca i lalusia. Bardziej żywy, wzniosły i idealistyczny od wszystkich demagogów „tradycjonalizmu”. Lenin – tragiczny i potężny anioł, jeden z Aniołów Apokalipsy, wylał ją na ziemię zawartość ostatniej czary. Anioł ostatnich wiatrów… Anioł krwi i bólu …Myślę, że Lenin był pomniejszym awatarem Eurazji. Chciał zatrzymać czas i otworzyć cykl Wielkiego Powrotu. To był nasz Lenin. Ale umarł. Zabiliśmy go. Wy i ja.”

   3. „Dulce et decorum est pro Stalin mori. Wielokrotnie cytowano słowa Stalina skierowane do generała de Gaulle’a w odpowiedzi na jego gratulacje: „Na końcu zwycięża śmierć”. Tak, śmierć. Cóż to za teza, mgliście przypominająca głębokie prawdy religijne?Śmierć – to jest rzeczywistość, kładąca kres indywidualnej egzystencji. To koniec czasu i przestrzeni dla pojedynczego atomu. Jakbyśmy wchodzili do ciemnej komnaty którą trwale wypełnia spokój, wieczny triumf uzdrowienia. Śmierć jest najwyższym stadium zróżnicowanej całości. Neurotyczny indywidualista próbuje zaśmiecać dziewicze połacie śmierci scenami i perypetiami wzorowanymi na tej stronie świata – wyścigiem szczurów, zastępami żałosnych ludzkich dusz, „ludzkimi, arcyludzkimi” aniołami i diabłami. Ale tak jak prawdziwy sen – pozbawiony marzeń sennych – tak i najprawdziwsza śmierć jest ciemną ciszą mocną i szlachetną. To, co następuje po śmierci, nie ma nic wspólnego z tym, co ją poprzedza. W chwili agonii sprzeczności zmieniają się w kojące gotyckie zapomnienie. Śmierć jest tajemniczym napędem życia, to ona daje duchowe bogactwo wszystkiemu, co jest na świecie godne, szlachetne i ciekawe. Co może być piękniejszego od samurajskiego kultu śmierci z którego początek biorą lojalność, honor i kodeks szlachetnego wojownika. Dulce et decorum est pro patria mori. „Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę.” Jeśli uważnie przyjrzeć się tej formule, można zobaczyć, że nacisk kładziony jest nie na to za co się umiera, ale na samą śmierć która uwzniaśla okoliczności. Wszystko za co się umiera zyskuje wartość dzięki śmierci. Ojczyzna, kraj rodzinny – to idea związana z pokoleniami które odeszły, z cichym światem tych, którzy poświęcili się kiedyś by z chaosu wydźwignąć wzniosłe struktury państwa. Dla Rzymianina Imperium było święte (bez umowy społecznej), zatem umierał za nie chętnie i z radością. „Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za sprawiedliwość”. „Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za wielki ideał Całości.” Wszystko, co przekracza jednostkę, godne jest by oddać za to życie. Śmierć nie jest wygrana, to wygrywa osobowość, złudzenie bycia osobą. Wszystko inne pozostaje bez zmian. I jeden po tej stronie. W tajnym harmonii, łącząc wszystko, co naprawdę wartościowe. Józef Stalin z którego imieniem na ustach miliony Rosjan, Sowietów szły na pewną śmierć, z którego imieniem na ustach pracowali w nieludzkich warunkach, pokonując upartą materię swoich ciał, którzy pokorni i gniewni znosili nałożone słusznie lub nie jarzmo Gułagu, którego imię było marzeniem fanatyków wszystkich ras i narodów walczących z upokarzającą, mroczną entropią kapitału – ma niewyjaśniony związek z ostatnią tajemnicą Historii – z tajemnicą śmierci. Wydaje się, że przez pół życia wpatrywał się uważnie w ciemny horyzont. Bez tanich sztuczek oratorskich, bez medialnych marszy dla klasy średniej (przypominających parady „dumy gejowskiej”), bez cukierkowej mistyki rycerzy z papierowymi mieczami, bez karykaturalnych pseudo rytuałów. Surowy, świecki i skromny, niewysoki Gruzin był posłańcem Najwyższej władzy na świecie, przynoszącym tajne wieści o Śmierci ogarniającej istotę, o przesłaniu Ciszy, o dziwnej godności tego, co opuściło sfery transformacji. Wielki Stalin. Milczący posłaniec śmierci. Indyjski tekst filozoficzny „Madźdźhima nikaja” zawiera aluzje co do charakteru tej tajemnicy: „Ten kto zrozumie umieranie i śmierć, pochodzenie umierania i śmierci i pomyśli, iż śmierć jest jego ostatecznym celem przez co umrze szczęśliwy, ten nigdy nie pozna śmierci.” Oznacza to, że Stalin żyje. Potajemnie żyje w każdym z nas.”

   Wszystko powyżej to tłumaczenia tekstów szura Dugina, pomieszczone na xportal.pl. Jeśli to nie jest apoteoza sowieciarstwa, to nic nią w takim razie nie jest.

   Może w was żyje Stalin, we mnie nie.

  3. Gość o którym piszesz zalicza się do tak zwanego nacjonal-bolszewizmu i w zasadzie może być uznawany za odmianę takiego rosyjskiego NSa (wraz z Limonovem).

   Dodatkowo, jest jednym z wielu ludzi, którzy są tam cytowani / tłumaczeni – i chwała xportalowi za to, bo umożliwia zapoznanie się z szerszym spektrum poglądów, a nie tylko tłuczenie ciągłych bredni amerykańskich jak GazPol.

   Redakcja tego portalu współpracuje z partią al-Asada oraz Hezbollahem – redakcja „Gazety Polskiej” natomiast współpracuje ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy oraz popiera ludobójcze działania Izraela.
   Pytanie – gdzie Ci bliżej?

   PS I jeszcze jedno – PiS jest lewicowy gospodarczo więc w zasadzie do czego pijesz – Dugin też? PiS to taki narodowy-socjalizm light a Dugin hard.

  4. Jak widzę komentarze Luckyboya, natychmiast zapala mi się czerwone światełko. Przy czym kolor jest tu dość istotny.
   Bardzo mi pachnie rusofilią.

  5. Przecież Falanga to ludzie, którzy kumają się z „partią” Razem, która jest od początku do końca robiona za kremlowskie pieniądze! Wcześniej proponowali sojusz z Komunistyczną Partią Polski i branie pieniędzy z chińskiej ambasady.

   Bliski niiegdyś Falandze i xportalowi Roland Lasecki w tekście „O porządku eliminacji” relacjonuje poglądy psychola Dugina nazywane ogólnie IV Teorią Polityczną lub antyatlantyzmem i wyciąga praktyczne – zrelacjonowane do polskich realiów – wnioski taktyczne antyatlantyzmu/duginizmu. Każdy może się z tym zapoznać i wyciągnąć wnioski. jest to najogólniej biorąc projekt międzynarodówki od islamistów po komunistów, która ma zapewnić Moskwie skuteczne przeciwstawienie się USA i współpanowanie z Niemcami w Europie.

   http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11787/o-porzadku-eliminacji

   Natomiast kilka dni temu Lasecki opublikował artykuł „Dlaczego z Rosją”, w którym już całkiem wprost wyrzeka się polskości i całą miłość przelewa na Rosję. Zachęcam do lektury i wyciągania wniosków.

   http://www.konserwatyzm.pl/artykul/13093/dlaczego-z-rosja

   Duginizm i antyatlantyzm są tym samym, czym był bolszewizm i stalinizm: ideologiczną platformą wielkoruskiego podboju. Niczym innym.

   Jestem Polakiem i nigdy nie będę Rosjaninem. Polak, który chce być Rosjaninem, jest dla mnie rabem, niewolnikiem, innymi słowy: szmatą.

   „Polakom, narodowi żyiącemu w naywiększey wolności, samo spomnienie odmiany wiary, płacenie haraczu i zburzenia zamków jest naynieznośnieyszem, zwłaszcza póki tylko prawice ich oręża iąć się mogą. I choć tu sam dla utwierdzenia pokoiu od Pana mego przybyłem, brzydzę się temi trzema nayhaniebnieyszemi rzeczami i woynę mam za nayuczciwszy środek.”

  6. Człowieku, jestem Polakiem, Rzeczpospolita Obojga Narodów z Rusinami jako znaczącym komponentem etnicznym to jest moja ojczyzna, mój punkt odniesienia.

   Przez wzgląd na czytającą ten portal młodzież nie napiszę, gdzie ja mam FSB, Banderę, Hezbollach, antyatlantyzm, Dugina, Bekiera czy Asada i całe to ciapate towarzycho.

  7. @nomeansno Czytaj sobie dale GazPol i śnij o Polsce od morza do morza z Litwinami, Rusinami no i oczywiście Wildsteinami i Giedroyciem (dziwnym trafem tej samej proweniencji) na czele. Nikt Ci nie broni.
   Teorie o których mówisz znasz bardzo pobieżnie, na tyle ile Ci do głowy wbito skrótowe banialuki na ich temat ale to również Twoja sprawa.
   Ja natomiast powiem jedno – że te koncepcje („Rzeczpospolita trojga narodów” w 2015 roku) to chore rojenia o miłości polsko-litewsko-białorusko-ukraińskiej pod auspicjami USA co pokazuje historia, antypolonizm Litwinów i Ukraińców (oraz białoruskiej opozycji forowanej w Polsce), a także jasna deklaracja USA, że żadnej bazy wojskowej w PL nie będzie, choć całe solidarnościowe towarzystwo na kolanach robiło „łaskę”.
   Koncepcja runęła jak domek z kart.

  8. @degrelle – odpowiem Ci klasykiem:

   „Oni więcej nienawidzili Rosji, niż kochali Polskę”

   „Otóż taki patriotyzm, który myśli przede wszystkim o zemście na wrogu, nie zaś o pożytku własnego narodu, jest niesłychanie groźnym niebezpieczeństwem, bo stanowi prostą drogę do narodowego samobójstwa. Kierowana nim polityka przestaje być polityką polską: rozgląda się ona tylko za wrogami swoich wrogów, ażeby się im wysługiwać, kosztem własnej ojczyzny oddać się im za narzędzie…”

  9. Ronald Lasecki:

   „W przeciwieństwie do przebierających się za małpy i pyszczących ciągle narodowców, Bauman powąchał prochu i brał czynny udział w wojnie. Urządzający dzisiaj awantury na jego wykładach nie tylko nie mieliby szansy być przyjętymi do NKWD lub jakiegokolwiek wywiadu wojskowego, ale posrali by się ze strachu w gacie na sam ich widok, zważywszy że już dziś biegają z płaczem do telewizji, gdy któregoś policjant z drogówki przejedzie pałą po plecach. Banda jakichś niedorobionych szczylów i gówniarzerii wyzywających weterana wojennego, nawet jeśli jest to weteran formacji z naszej perspektywy wrogich, to dowód kompletnego upadku wszelkiej kultury. Tak samo jak polityzacja uniwersytetu, z placówki naukowej przekształcanego w wypełniony państwową kasą łup rozmaitych starających się go zawłaszczyć grupek narodowych, katolickich, lewackich…”

   Bez odbioru.

  10. Ja nie wiem czy Ty masz człowieku problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego czy totalnie klapki na oczach ale przeczytaj to co napisałem powyżej 1000 razy, może zrozumiesz moje stanowisko.
   Osobiście dynda mi Lasecki, Falanga, „narodowcy” itp. bo nie jestem z żadnego z tych środowisk (wypowiadam się w swoim imieniu), aczkolwiek część ich poglądów podzielam (tak jak i cześć poglądów choćby PiS – głosowałem na Dudę).
   Xportal to miejsce, gdzie po pierwsze można znaleźć wiele ciekawych tłumaczeń (z którymi nie zawsze trzeba się zgadzać), a po drugie, od początku konfliktu na Ukrainie zamieszczał bardzie rzetelne informacje od mediów głównego ścieku, do których ochoczo dołączyła „antysystemowa” niezależna.

 57. W Poznaniu zawieszono billboard obrażający pamięć Żołnierzy Wyklętych i zrównujący ich z Wehrmachtem i Armią Czerwoną. Wykorzystano przy tym zdjęcie mające przedstawiać pacyfikację ukraińskich mieszkańców wsi Wierzchowiny dokonaną rzekomo przez żołnierzy NSZ, na co jednak nie ma dowodów, a o wiele więcej wskazuje na prowokację władz komunistycznych.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fpoznan-zolnierze-wykleci-zrownani-z-wehrmachtem-i-armia-czerwona-foto#

 58. Obława Augustowska. Żyd, Maksymilian Sznepf (tatulo ambasadora Ryszarda)maczał w tym palce.
  pamiec.pl/download/49/44353/OblawaAugustowska.pdf – 385k

 59. Z sieci.

  Jan Tomasz Gross wyjezdzal czesto do Wloch i Francji. Finansowal te podroze
  jego stryj Feliks Gross, kierownik katedry socjologii na uniwersytecie w
  Nowym Jorku , autor ksiazki „The Seizure Of Political Power” (przejecie
  wladzy) m. in. w krajach socjalistycznych… Innym krewnym Jana , z ktorym
  utrzymuje on bliskie kontakty, sa Ludwika Gross – dyrektor Instytutu Walki
  z Rakiem w Nowym Jorku, Maria Klein z domu Gross zamieszkala w Izraelu i
  dalsi krewni zamieszkali we Francji i Austrii. Ojciec J.Grossa – doc. dr
  Zygmunt Gross byl kierownikiem Katedry Filozofii WSP w Katowicach i
  pracownikiem naukowym PAN. Matka – czlonkiem ZLP. Grossowie wywodza sie z
  bogatej zydowskiej rodziny krakowskiej , wlascicieli kamienic w Krakowie i
  Wiedniu.
  Jak sie wydaje powodem tych zagranicznych wojazy byly nie tylko wzgledy
  rodzinne, lecz rowniez zaangazowanie, zreszta podobnie jak to mialo miejsce
  w przypadku innych tzw. „komandosow”, w przygotowanie rozruchow w 1968 roku
  w Polsce. Duza czesc czlonkow tej grupy wywodzila sie z organizacji pod
  nazwa „Klub Krzywego Kola”, ktora zostala zalozona w 1955 roku z inicjatywy
  i pod nadzorem pulkownik Julii Brystigierowej w celu sterowania i
  infiltrowania przeciwnikow owczesnej wladzy ([6] str. 98). W ciagu kilku
  lat Klub rozrosl sie obejmujac inteligencje roznych zawodow, w sumie okolo
  200 osob. Z jego skladu mozna przykladowo wymienic: P.Jasienice,
  A.Malachowskiego, J.Jedlickiego, L.Hassa, L.Kolakowskiego, B.Baczko,
  K.Fischera-Modzelewskiego, J.Kuronia, A,Zambrowskiego i
  A.Szechtera-Michnika ([5] str. 123). Osoby te stanowily liczaca sie grupe
  nacisku, zwazywszy ich rozlegle europejskie koneksje, takze w srodowiskach
  masonskich. Protektorem „komandosow” byla stalinowska frakcja PZPR zwana
  „pulawianami”, w znacznej czesci odsunieta od wladzy w 1956 roku, ale
  posiadajaca nadal mocne wplywy w aparacie partyjnym i administracji
  panstwowej. Byli w tej grupie wyzsi funkcjonariusze KC PZPR, ministrowie ,
  dyrektorzy departamentow i szefowie wielu instytucji naukowych i
  kulturalnych. Niejednokrotnie synowie i corki tych notabli nalezeli do
  aktywu „komandoskiej” organizacji ([6] str. 153). Zagraniczne wyjazdy
  „komandosow” nie mialy jedynie charakteru turystycznego czy rodzinnego,
  bowiem podczas tych podrozy „nawiazywano kontakty z reprezentantami
  organizacji syjonistycznych i trockistowskich. Szczegolnie scisle wiezy
  laczyly Komandosow z dzialaczami IV Miedzynarodowki .” ([6] str. 154). Z
  informacji III Departamentu MSW na temat miedzynarodowych kontaktow tej
  grupy grupy wynika miedzy innymi, ze ([6] str 155-157):
  „B. Torunczyk w latach 1966-1967 przebywala we Wloszech, Francji i Belgii.
  W Paryzu odwiedzila przyjaciela swego ojca – Sama Lannadare’a i jego
  kuzynke Katherine – czlonka organizacji „La Revolte”. Katherina zapoznala
  B. Torunczyk z dzialalnoscia „Jeunesse Communiste Revolutionaire”. B.
  Torunczyk spotkala sie z J. Giedroyciem, K. Wierzynskim i znanym jej z
  pobytu we Wloszech T. Nowakowskim. Nawiazala tez kontakty z bylym Poslem RP
  w Wiedniu F. Mantelem (w 1948 roku odmowil powrotu do kraju) i Z. Zaremba,
  z ktorymi omawiala dzialalnosc J. Kuronia i K. Modzelewskiego (…)
  Nawiazane podczas wyjazdow za granice kontakty z JCR byly przez Komandosow
  podtrzymywane. W latach 1966-67 przyjezdzali do Polski czlonkowie JCR –
  Pierre Goldman i Charles Urjewicz. Prowadzili rozmowy z A. Michnikiem, J.
  Grossem, A. Rapaczynskim. Poza Polska byli rowniez w Czechoslowacji. W 1967
  roku Urjewicz mowil o swych misjach w Polsce, polegajacych na utrzymywaniu
  kontaktow miedzy JCR a grupa Komandosow. Wyjazdy za granice Komandosi
  wykorzystywali do zaopatrywania sie w literature antykomunistyczna i
  syjonistyczna, ktora nastepnie kolportowali w swym srodowisku (…) ”
  Czytelnikom nie pamietajacych tamtych czasow wypada przypomniec, ze
  otrzymanie paszportu nie bylo prawem Polaka, lecz rzadko udzielana laska
  wladzy, ze najmniejsze chociazby podejrzenie o nieprawomyslnosc
  wystarczalo, aby granice Polski staly sie dla Polaka murem nie do
  przebycia. Ilez to rozlaczonych rodzin polskich nie moglo wyprosic,
  wyplakac prawa juz nie do polaczenia, ale chocby do krotkiego spotkania po
  wielu latach wojennej rozlaki. Jak to sie wiec dzialo, ze Adam Michnik,
  Barbara Torunczykowna, Wlodzimierz Kofman, Irena Grudzinska, Henryk
  Rubinsztajn, Julia Jurys i wielu innych Komandosow w tym wlasnie czasie,
  mimo swej opozycyjnej dzialalnosci, otrzymywalo bez zadnych problemow
  paszporty ? ([6] str. 157).
  O tym jak przygotowywano sie do wydarzen w marcu 1968 swiadczy takze
  ponizszy fakt. Mieszkajaca w kraju Helena Lemanska , czlonkini
  syjonistycznej organizacji Haszmer Hacair „zorganizowala w 1967 roku dla
  przygotowujacych sie do wzniecenia rozruchow na Uniwersytecie Warszawskim
  komandosow, pokaz filmow dokumentalnych przedstawiajacych przebieg wydarzen
  na ulicach Warszawy w 1956 i 1957 r. W pokazie brali udzial
  E.Zarzycka-Neugebauer, J.Jurys, J.Gross, A.Perski, A.Duracz i inni .” ([5]
  str. 125)
  Jak napisano w cytowanym na wstepie oficjalnym zyciorysie Grossa , znalazl
  sie on w „ambitnym gronie zalozycieli Klubu Poszukiwania Sprzecznosci.
  Poniewaz owczesne wladze panstwowe nie byly zainteresowane rozwijaniem
  przez mlodziez zbyt daleko idacej dociekliwosci, postanowily wiec polozyc
  kres dzialalnosci tego klubu …” Informacje na temat genezy „Klubu
  Raczkujacych Rewizjonistow czyli Poszukiwaczy Sprzecznosci” oraz rodzaju
  rozwijanej tam „dociekliwosci” wsrod mlodziezy, mozna znalezc w ponizszym
  cytacie z ksiazki J.Brochockiego ([6] str. 113-115) :
  To dziecie Pulawian zrodzilo sie gdzies tam po obydwu stronach Alei
  Przyjaciol, przeslicznej, slepej uliczki odchodzacej od Koszykowej. Po
  jednej stronie uliczki stal gmach, w ktorym, miescilo sie Ministerstwo
  Bezpieczenstwa Publicznego. Po drugiej zamieszkiwali sobie w nowoczesnych,
  obszernych lub wrecz super luksusowych mieszkaniach najwierniejsi z
  wiernych, najpewniejsi z pewnych stalinizmu w Polsce. Takich osiedli za
  zoltymi firankami bylo w Warszawie kilka. Aleja Przyjaciol wyrozniala sie
  tym, iz tu przewazali wysocy funkcjonariusze MBP z ministrem Radkiewiczem
  wlacznie i oczywiscie tym, ze wiekszosc lokatorow tych mieszkan stanowila
  narodowa mniejszosc, wiec byla to rzeczywiscie aleja przyjaciol. Takie
  getto na wlasne zyczenie, czyli prawie sami swoi. Do Klubu Raczkujacych
  Rewizjonistow nalezeli milusinscy nie tylko z Alei Przyjaciol, ale ta
  uliczka ze wzgledu na swe usytuowanie i lokatorow urosla nieomal do rangi
  symbolu. W latach 90-tych telewizja publiczna wyemitowala nawet
  nostalgiczny, liryczny, slodki jak miod, film dokumentalny, w ktorym byli
  mieszkancy wspominaja swoja ulice i dramat opuszczenia jej, gdy paskudni
  antysemici „wypedzili ich” z Polski. Nie wdajac sie w szczegoly, odnotujmy
  fakt, iz z Klubu Raczkujacych Rewizjonistow wywiedli swoj polityczny
  rodowod pozniejsi Komandosi, m.in. Adam Michnik, a w dalszym biegu wydarzen
  faktyczni tworcy KOR-u. Czy juz wowczas marzylo im sie powtorzenie w innym
  wariancie drogi ojcow do wladzy nad Polska, trudno orzec. Gdyby tak bylo i
  tak nikt z nich nigdy sie do tego nie przyzna. Pewne jest, ze byli od
  dziecinstwa przysposabiani do wielkich zadan wlasnie na miare historycznych
  dokonan ojcow. W planach dzialan bezposrednich nie liczyli sie. Byli kadra
  przyszlosci, nie drugim lecz trzecim pokoleniem wybrancow, nastepcami moze
  nie tronow ale bardzo wygodnych foteli. W polowie lat szescdziesiatych w
  pierwszej linii pretendentow do wladzy bylo ciagle pokolenie CBKP, byli,
  bezlitosni pogromcy „AK – zaplutych karlow reakcji”, „odchylenia
  prawicowo-nacjonalistycznego”, „kulactwa” i innych ciezkich chorob
  toczacych ten okropny, polski narod. Z tego zrodla wywodzi sie nieustajacy
  antypolonizm czesci srodowisk zydowskich w Polsce i nie tylko w Polsce.

 60. Jeżeli już państwo decyduje się na przyjęcie imigracji, powinno przestrzegać zwłaszcza dwóch reguł.
  Po pierwsze – nie wpuszczać imigrantów z państw ościennych, ponieważ stopniowe powstawanie dużych ich skupisk w obszarach przygranicznych stwarza podłoże dla przyszłych postulatów rewizji granic i rozwijania się irredenty.
  Po drugie, nie przyjmować imigracji z krajów, z którymi samo miało wrogie zaszłości w nieodległej historii, ponieważ może się tam utrzymywać nacjonalistyczny resentyment, a wówczas będący jego nosicielami imigranci stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Polska obecnie lekceważy obie te reguły, bo masowo wpuszcza Ukraińców, a oni osiadają w Rzeszowie, Przemyślu, Lublinie, Chełmie – czyli na terenach, do których roszczenia wysuwają neobanderowskie ugrupowania polityczne, protegowane przez rząd w Kijowie. W ten sposób Polska tworzy sobie własne Kosowo.
  Z jugosłowiańskiej tragedii trzeba wyciągnąć wnioski: ograniczać ukraińską imigrację, dążąc do jej całkowitego wygaszenia.
  http://xportal.pl/?p=21689J

 61. Pani płaci i Pan płaci – wszyscy płacimy:
  Przyjęcie 2 tysięcy uchodźców zadeklarowała Polska podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej w Luksemburgu. Poinformował o tym wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. Bruksela zobowiązała się wcześniej do przyjęcia 40 tysięcy imigrantów, którzy docierają przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji oraz 20 tysięcy uchodźców z obozów spoza Unii.
  http://m.rmf24.pl/fakty/polska/news-polska-zadeklarowala-przyjecie-2-tysiecy-uchodzcow,nId,1849440

 62. Wywiad ze śp. Profesorem Wieczorkiewiczem:
  Aleksander Szycht: Czy podpisałby się Pan pod poglądem, że OUN-UPA zajmowała się głównie mordowaniem ludności – chodzi tu choćby o stosunek liczby ofiar do liczebności tej organizacji – czego o Armii Krajowej nie można powiedzieć?
  Prof. Paweł Piotr Wieczorkiewicz: Fakty są rzeczą upartą. Nawet, gdyby nie chciano się na nie zgodzić, to nie można ich ignorować. To, co Pan powiedział jest przedstawieniem faktów. Jeśli organizacja ma dwu- czy trzykrotnie więcej cywilnych ofiar na swoim koncie niż sama liczy członków, znaczy to, że ludobójstwo jest głównym celem jej działalności. Przecież ci zabici polscy i sowieccy partyzanci oraz żołnierze niemieccy na koncie OUN to jest tylko 10% zabitych wobec strat zadanych ludności cywilnej.
  http://www.polskiekresy.pl/index.html?act=nowoscifulldb&id=28

  1. Nie widzę związku,pomiędzy roszczeniami a złożeniem życzeń. Weiss,pisze w tym samym tygodniku co Rafał Ziemkiewicz.

 63. Google Photos uznał, że czarnoskóra para to goryle. „Jesteśmy wstrząśnięci”.
  W niedzielny wieczór Jacky Alcine z nowojorskiego Brooklynu zalogował się na swoje konto na Google Photos. Co zobaczył? Algorytm posegregował jego zdjęcia i utworzył album „Gorillas” (goryle). Wrzucił do niego fotografie, na których Alcine pozuje z przyjaciółką.
  ” Google Photos, spier…ście! Moja przyjaciółka nie jest gorylem!” – napisał oburzony Alcine na Twitterze. Jego post podało dalej ponad tysiąc osób. Wielu oburzonych Amerykanów słało Alcine’owi wyrazy współczucia, niedowierzając, że ogólnoświatowy koncern mógł dopuścić do tak „rasistowskiej” pomyłki.
  Źródła nie podaje specjalnie.

 64. „Przypomnę, że już dwa lata temu rząd w Chinach zniósł podatki od firm, których obrót jest mniejszy niż równowartość 3200 USD miesięcznie. Nie wspomnę, że i tak cały towar idzie bez faktur a jeżeli ktoś już bardzo musi to robi sobie jeszcze dwie firmy: jedna na żonę, druga na syna i ma limit 9600 USD obrotu miesięcznego zwolnionego z jakichkolwiek podatków. Jeżeli chodzi o dochód osób fizycznych to miesięczna kwota wolna od podatku w Chinach wynosi obecnie 2100 zł (rocznie daje to kwotę 25200 zł) z tym, że są już plany aby podwyższyć tę kwotę do 36000 zł rocznie”.
  http://raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl/2015/06/29/zdjecia-z-chin/

 65. Być może czas na normalność, która u niektórych może budzić zdziwienie:
  Czy ktoś kompetentny może potwierdzić, ze ten idiotyzm jakim było wyjście Posłów PiS z posiedzenia grupy ds Ukrainy, bo goście – deputowani ukraińscy nie chcieli się pokajać za Wołyń i za uchwałę swojego parlamentu – faktycznie miał miejsce?

  Hm, to nawet dobra idea: każde polsko – ukraińskie spotkanie na szczeblu rządowym, parlamentarnym a dorzućmy jeszcze i ministerialny, zaczynać od żądania pokajania się za zbrodnie wołyńskie, a jak się nie pokajają – to won.
  http://blogpublika.com/2015/06/25/agnieszka-romaszewska-czy-to-prawda-ze-poslowie-pis-wyszli-z-posiedzenia-grupy-ds-ukrainy/

  Prywatnie bardzo mnie cieszy to oburzenie Romaszewskiej.

 66. Konewncja PO,prezentacja programu wyborczego.
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
  43) Plany wprowadzenia podatku kastralnego parcie przez prezydentów miast PO

 67. Pytanie – czy Panie feministki, zamiast pieprzyć o lesbijstwie, nie powinny raczej zając się takimi tematami? Czy kobieta-matka to, wedle ich rozumowania, coś gorszego? Grodzki, Jaruga, Szczuka – gdzie jesteście?

  W tym roku kończę 68 lat, ale mimo to ZUS odmawia mi prawa do emerytury – pisze pani Eugenia. – Po skończeniu 60 lat złożyłam do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia. Okazało się, że przepracowałam 9 lat i 9 miesięcy. Moje zatrudnienie skończyło się wraz z urodzeniem szóstego dziecka. W 1977 roku rozpoczęłam urlop wychowawczy, z którego już nie wróciłam do pracy. Zajmowałam się trzynaściorgiem swoich dzieci. Wszystkie były zdrowe i każde z nich obecnie pracuje zawodowo. W oddziale ZUS powiedziano mi, że nie mam co liczyć nawet na minimalne świadczenie. Czy naprawdę kobietom, które poświęciły się wychowaniu dzieci, nie należą się specjalne emerytury – pyta czytelniczka.

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/877525,matka-trzynasciorga-dzieci-bez-prawa-do-emerytury.html

 68. Polecam każdemu, zanim skomentuje i oceni, wysłuchać i przemyśleć to co mówi ten człowiek wartościach konserwatywnych i zestawić to z twierdzeniami Obamy i innych zachodnich polityków. Szczególnie – legalizacja homo małżeństw, plucie na religię, akceptacja emigracji z krajów Islamskich.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwladimir-putin-nikt-nas-nie-zdola-oderwac-od-naszych-zrodel-i-korzeni-video

 69. Poleciał POtwierdzić ,POddaństwo tej atrapy państwa jaką jest bolkowo-michnikowa III RP w domyśle „wolna” Polska wobec zbrodniczego pseudo państewka jakim jest Izrael i jego władz ,słyszeliście ludzie o tym ludzie że inaugarcję pro-izraelskiego lobby „zaszczyci” Shai Hermes , szefunio Światowego Kongresu Żydów wraz z delegacją realizującą syjonistyczne interesy w „wolnej ” Polsce, a którą kierować będzie Jan Dziedziczak poseł PiS ?.
  Najlepszych 26 lat „wolności ” życzę , w żydowskich gazetach można poczytać , a „polskie” media milczą. http://www.wprost.pl/ar/510043/Schetyna-w-Izraelu-Chce-walczyc-z-klamstwami-historycznymi-i-wlaczyc-Polske-w-rozmowy-izraelsko-palestynskie/ .http://autonom.pl/?p=12499 . Mogę jeszcze napiać Wam więcej. Chcecie?

 70. POdstawione na stołek ludzki odpad i śmieć(zwykle koszerne), z ponaciąganymi parszywymi mordami przez chirurgów plastyków, chwytają się każdej , już ostatniej deski ratunku by zrobić ,dobry PR sobie i całej tej zbieraninie jaką jest PO czyli ,dobrze zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym http://wpolityce.pl/polityka/255825-jak-im-nie-wstyd-w-takim-towarzystwie-do-papieza-kopacz-gronkiewicz-waltz-i-kidawa-blonska-w-watykanie-zobacz-zdjecia

  1. http://parezja.pl/marian-kowalski-wzywa-zablokowania-nominacji-wasyla-pawluka-na-konsula-ukrainy-lublinie/, http://wmeritum.pl/sakiewicz-czlonkowie-rn-sa-werbowani-przez-rosje-marian-kowalski-odpowiada-wideo/. Czy w końcu na najróżniejszych zjazdach nacjonalistów były również animozje , różnego rodzaju nazwijmy to ” bratania” się Polaków z naszymi braćmi Rumunami co do których z kolei nasi bracia Węgrzy mają i mieć będą jakieś „ale” . A le przynajmniej ja , z mordercami moich przodków UPO-wcami nie chcę mieć nic wspólnego, a innym to nie szkodzi . Obwinianie całego RN to jest nie poważne.

 71. Gdyby Rosja zaatakowała Polskę:
  Ośrodek Pew Research Center przeprowadził sondaż w 6 krajach Europejskich – Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W badaniu najmniejszą skłonność do pomocy sojusznikom z NATO wyrażali Niemcy. Tylko 38 procent mieszkańców tego kraju opowiada się za użyciem niemieckich sił zbrojnych w razie zaatakowania któregoś z sojuszników przez Rosję. 58 procent jest temu przeciwna, podobnie jak ponad połowa Włochów i Francuzów.
  http://forsal.pl/artykuly/876444,nato-to-papierowy-sojusz-niemcy-wlosi-i-francuzi-przeciwni-wyslaniu-wojsk-w-obronie-polski-przed-rosyjska-interwencja.html

  1. Ciekawe kiedy napisze się coś o nowej agresji , bandyckiego , pseudopaństewka o nazwie Izrael na Palestyńczyków , ale chyba nie prędko.

 72. W Poznaniu dużo ciekawych inicjatyw społecznych … się działo podczas świętowania Mistrza, biednych anarchistów uratowała policja przed linczem i spaleniem squotu.

  A tymczasem we Wrocławiu mieszkańcy squotu Wagenburg Breslau trenowali swoje bojówki. zacytuje :
  „Celem turnieju jest propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia w szeroko rozumianym ruchu punk, anarchistycznym, scenie DIY. W sportowej walce, odbywającej się w przyjacielskiej atmosferze, mamy szansę podnieść oraz sprawdzić swoje umiejętności. Wydarzenie ma już swoją historię – pierwszy turniej został zorganizowany w 2010 roku, podczas 8 edycji festiwalu Punx Piknik. Chcemy nawiązać do tej tradycji i zaprosić was na tegoroczny turniej odbywający się również podczas Punx Pikniku na wrocławskim Wagenburgu, dnia 6 czerwca godz. 12:00.”

 73. Źródła nie podaję specjalnie:
  „W centrum Moskwy policja zatrzymała aktywistów środowisk LGBT, którzy usiłowali przeprowadzić pikietę przed siedzibą władz miasta. Wcześniej władze odmówiły działaczom zorganizowania parady równości w tym mieście. Zatrzymano też działaczy prawosławnych, w tym lidera ruchu „Wola Boża” Dmitrija Enteo, którzy protestowali przeciwko środowiskom gejowskim. Doszło do przepychanek i bójek. Do aresztu trafiło ok. 20 osób.

  (…)
  Aktywiści ruchu LGBT po raz kolejny usiłowali otrzymać pozwolenie na przeprowadzenie parady równości w Moskwie, jednak władze rosyjskiej stolicy po raz kolejny odmówiły. Podobnej zgody nie wyraziły również poprzednie władze – ani za czasów mera Jurija Łużkowa, ani Siergieja Sobianina”.

  Każdy sam oceni.

  1. Stek bzdur. W jednym wywiadzie Mroczek wystrzelił z kwotą 13 mld za kontrakt śmigłowcowy stąd obecna gównoburza. Kontraktu jeszcze nie podpisano, negocjacje trwają. Poczekajmy najpierw na testy śmigłowca. Nigdzie też nie podano, co dokładnie wchodzi w skład pakietu, więc porównywanie kontraktu dla Brazylii z naszym to czysta demagogia (np. Brazylia zamówiła m.in.Cracala w wersji ASuW, my mamy mieć śmigłowce ZOP (ASW) a to dwie różne maszyny z innymi bebechami i inną ceną). Teraz niektórzy produkują się w mediach płacząc, że nie wybrano produktu AW czy SAC. Niestety Augusta i Sikorsky sami się wyautowali. Jedni oferując na wstępie cywilną maszynę, drudzy małpią wersję dla jakiegoś bambustanu Blackhawk S 70i, bez systemów walki, bo ten trzeba by było negocjować oddzielnie. Gdyby chociaż Sikorsky wystawił UH-60M, byłbym za, jednak w tej sytuacji zwyciężyła najbardziej odpowiadająca naszym wymaganiom opcja…reszta to polityka….Blackhawk Down…

   PS. Zapomniałem wspomnieć, że część kwoty z kontraktu (ok 25%) na śmigłowce powiedzmy – transportowe, przerzucono na program Kruk, czyli śmigłowce uderzeniowe. A to już sprawia, że dzielenie maksymalnej kwoty kontraktu przez ilość śmigłowców jest do dupy.

  1. Co za różnica czy Dudzie odbierze czy nie odbierze głosów, skoro i tak będzie druga tura i rozdanie od nowa? W ogóle jak można popierać Dudę mając do wyboru Brauna, JKM, Kowalskiego, Kukiza i Wilka.
   Ja osobiście znam kilku platformersów, którzy zagłosują na Kukiza, więc profesorek nie wie o czym mówi, szczególnie w kontekście drugiej tury(Komor vs. Duda). A porównywanie Kukiza do Palikota tak jak wcześniej JKM jest żenujące. Ale tak to jest na tej prawicy czy też „prawicy”. W środę Marian Kowalski jakoś w 10 minucie swojego wystąpienia wyśmiał po kolei każdego z antysystemowców. Dlatego jakaś październikowa koalicja to byłby naprawdę cud.

  2. Nie będzie żadnego marnowania głosów! W pierwszej turze nie ma to znaczenia, byle by pójść i zagłosować na swojego faworyta. Dlaczego Duda? Jestem przeciwny takiemu podejściu „bo tylko on ma szansę i zaplecze polityczne” – właśnie, że nie! Niech każdy zagłosuje na tego z kim naprawdę się utożsamia – wtedy będzie widać prawdziwy rozkład poparcia społecznego, a nie ten kreowany przez media. Nie nakręcajmy systemu „dwójkowego”: Szogun – Duda. Mi nie pasuje żaden z nich i swój głos oddam w sposób proponowany przez Kolegę dopiero jak będę „zmuszony” (czytaj: ewentualnie w drugiej turze).

  3. Nie zamierzam głosować na Kukiza, po tym jak zobaczyłem jego wystąpienie w tvn24 u boku Biedronia i Olejnik, niczym starzy kumple przy browarku.
   Najlepsze jest to że Kukiz jeszcze niedawno był przeciw legalizacji związków homoseksualnych, bo to tylko krok do adopcji dzieci przez gejów, dziś jest za legalizacją związków homo…
   Te maślane oczka do gejowskiego krzyżowca w tęczowej koloratce… ehh zawiodłem się..
   https://www.youtube.com/watch?v=tYCph5FYaPY
   Coraz bardziej zaczynam rozumieć tych którzy piszą, że poparcie dla Kukiza jest na rękę PO.

  4. Paranoja? Powycinane, wyjęte z kontekstu? Kto jeszcze jest agentem Moskwy, PO, ufoludków? Na pewno Korwin (też żartował z Olejnik, szatan jeden), narodowcy, Braun. Zluzujcie, w każdym wywiadzie można takie rzeczy wynaleźć, w każdej wypowiedzi. Ja jestem ciekaw kto by te absurdalny oskarżenia powiedział Kukizowi w twarz. Kto jak kto, ale Kukiz agentem? Który jest antysystemowcem od występów w Jarocinie i nic się nie zmienia? I gdzie on popiera homozwiązki? Zresztą ocena filmiku mówi wszystko. Na siłę szukanie jakichś haków. W takim razie Korwin, Kowalski, Braun i reszta ma taką niewyjaśnianą przeszłość, że faktycznie wypada poprzeć tylko PiS. To jest propaganda pseudo prawej strony.
   A głosuję na Brauna, żeby nie było.

  5. To jest oczywista sprawa.
   Kukiz przez dlugi czas pisywał na forum portalu rebelya.pl (pod własnym nazwiskiem) i nie mam złudzeń, kim jest: urodzonym sympatykiem i zwolennikiem PO, tylko rozczarowanym ogromem wałków z jednej strony, coraz bardziej widoczną absolutną mizerią intelektualną Komoruskiego i Kopaczowej z drugiej. Znajdźcie mi kogoś z wyborców PO, kto nie jest tą partią rozczarowany? Rozczarowanie panią Kopacz czy panem Dziadzią nic jeszcze nie znaczy, Palikot pewnie też jest rozczarowany.
   Kto nie potrafi dostrzec i zrozumieć, że od kilku tygodni Układ lewaruje Kukiza we własnym interesie, ten już nigdy niczego nie dostrzeże; trudno się dziwić, że wladcy marionetek gardzą Polakami, skoro ci dają sobie wcisnąć najordynarniejszy kit.

   „Rozgrywka z nimi to nie żadna polityka, to wychowanie dzieci biorąc rzecz en masse”

  1. Nieuchronnie zbliżają się pogromy Żydów. A gdzie się zaczną ? Jak zawsze. Na zachodzie Europy.
   http://swiat.newsweek.pl/czy-zydzi-znowu-beda-musieli-uciekac-z-europy-na-newsweek-pl,artykuly,345569,1.html
   http://blogmedia24.pl/node/23984
   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wypedzenia-zydow-2014-04 – tu daty, wygnań, pogromów itp. w Europie i nie tylko. I co, żydki (pewnie zaglądają tutaj, szczególnie ci z UB) ? Tylko w Polsce mieliście źle ? Tu mieliście i macie, jak u Pana Boga za piecem, ale Pan Bóg chyba ten piec rozgrzewa za wasze kłamstwa i judzenie.

 74. Czy skompromitowany do cna, aferzysta ” prezydent Europy” Donald Tusk ,wraz ze swoim kumplem od rozpijania czerwonych „bełtów” i cygar Grzesiem Schetyną, Radusiem „Sikorbaumem ” Sikorskim , i pro banderowskim Komoruskim wezmą tych nielegalnych imigrantów do siebie do domów , czy to my będziemy na nich dokładać ze swoich kieszeni? Wypędzili już 2 miliony Polaków na emigrację a w ich miejsce ciągnie się ukraińców , czy afrykańskich i arabskich darmozjadów . Widać skompromitowane elity władzy tej atrapy państwa jaką jest IIIRP ,boją się że po prostu że dojdzie tu do rewolucji i będą wypieprzać z tych swoich pałaców w płomieniach , a na wybrzeżach Włoch powinno ustawić się zasieki z drutów kolczastych i rozstawić karabiny maszynowe, zeszłym tygodniu przybyło tam 10 ,000 imigrantów którzy potem rozpełzną się po Europie , będą ‚wybuchać” , obcinać głowy i darmo żyć , a utrzymują ich zgnębieni europejczycy ,sterroryzowani przez nich samych ,przez władze i polityczną poprawność http://www.nacjonalista.pl/2015/04/20/iii-rp-przyjmie-imigrantow-z-afryki-i-bliskiego-wschodu/

  1. Żyd Max Naumann, który z I wojny światowej powrócił w stopniu kapitana, w 1932 roku poparł nazistowską NSDAP. Trzy lata później w liście do Adolfa Hitlera namawiał do wydalenia z Trzeciej Rzeszy Żydów wschodnioeuropejskich. Przekonywał, jak groźne są dla Niemiec te „pół azjatyckie hordy” – w odróżnieniu od porządnych niemieckich Żydów.
   Zwolennik nazistowskiej rewolucji nacjonalistycznej, szef Zwiazku Żydów Narodowoniemieckich, przeciwnik ”Ostjuden” (wschodnich Żydów), których atakował z pozycji antysemickich. Autor m.in. ”Sozialimus, Nationalsozialismus und nationaldeutsches Judentum”.

 75. Bardzo zacna inicjatywa – linku nie podaję z wiadomych przyczyn:

  „- W najbliższych dniach przedstawimy projekt nowelizacji polskiego kodeksu karnego, w którym będzie wprowadzona możliwość karania tych wszystkich, którzy negują ludobójstwo na Wołyniu – zapowiedział w piątek w Rzeszowie Leszek Miller, szef SLD”.

  Boli mnie jedynie, że wysuwa ją postkomuch, a nie środowiska prawicowe.

  1. Czerwony ryju i szmaciarz Miller i jego post komusza klika okazuje się zadziwiać , przytoczę pewien artykuł na Fanie w którym Roman także zwrócił uwagę na pewien szczegół http://fanatik.ogicom.pl/?p=4176 , śmiać się chce gdy komuch i ostatni szubrawiec okazuje się być bardziej rozumny i normalny niż niektórzy probanderowcy mieniący się „prawicą” i wypinający cyce po banderowskie ordery .

 76. Hehehehe najlepsze jest że ci dwaj powinni dostać od Głosu Tel Awiwu poradnik z koszernymi poradami dla Szabes-gojów + Ziobro kartę policyjną. Bolkowo-michnikowa III RP w całej krasie .

 77. Edward Lucas w GWnie:

  Niedobrze jest siać panikę, ale równie niedobre jest myślenie, które od dziesięcioleci napędza politykę Zachodu wobec Rosji. Może więc warto się zastanowić, jak wyglądałby świat, w którym to my przegrywamy, a Władimir Putin dostaje to, czego chce.
  Po pierwsze, skoro poprosiliśmy Ukrainę, czyli naszego najsłabszego sojusznika, żeby ponosiła największy ciężar obecnego kryzysu bezpieczeństwa, nie powinniśmy się dziwić, że w końcu pod tym ciężarem pada. Zmęczeni wojną Ukraińcy buntują się przeciwko uciążliwościom wynikającym z reform, a Rosja skwapliwie po wszystkim sprząta. Europa zostaje z rozżalonym kadłubkiem kraju nękanego przemocą, głodem i ekstremizmem, źródłem zbrodni i uchodźców.
  Zachęcona sukcesem Rosja zwraca się w stronę krajów bałtyckich. Rzuca wyzwanie NATO za pomocą serii prowokacji i sztuczek. Żadna nie wystarczy, żeby uruchomić artykuł 5 traktatu Sojuszu. Jednak każda jasno pokazuje, że jeśli chodzi o inne zagrożenia – zbrodnie, zamieszki, korupcję, propagandę, sabotaż, kwestię dostaw energii i bezpieczeństwa w sieci – Estończycy, Łotysze i Litwini są pozostawieni samym sobie.
  Dziś Donbas, jutro Pribałtyka, pojutrze…
  Oczywiście taka presja podkopuje publiczne morale i – w jednym z tych trzech krajów – wymusza zmianę rządu. Przy czym ochoczo pomagają w tym czynniki nacisku, głęboko osadzone w polityce i państwowych agencjach. NATO jest skonsternowane. Przecież nowy rząd, na przykład na Łotwie, doszedł do władzy zgodnie z konstytucją. Co ma w tej sytuacji zrobić Sojusz? Najechać Łotwę? W każdym razie w rezultacie niewiele się dzieje. Bo – inaczej niż w 1940 r. – tym razem Kreml nie domaga się wojskowych baz ani nie organizuje plebiscytów z żądaniem aneksji. Tyle tylko, że kilku prominentnych zwolenników atlantycyzmu zostaje usuniętych ze stanowisk w wywiadzie, służbach bezpieczeństwa, w obronności i w aparacie ścigania. Media stają się bardziej potulne. Łotysze zaczynają emigrować. Stopniowo zmienia się prawo dotyczące języka i obywatelstwa.
  Jednak prawdziwa zmiana leży gdzie indziej. Ta symboliczna porażka pozostawia wiarygodność NATO w strzępach. Rosji nie jest już nawet potrzebne spektakularne zwycięstwo w krajach bałtyckich. Wystarczy, że pokaże, jak bardzo wielostronne bezpieczeństwo zawodzi. A zrobi to, stawiając w stan gotowości swoje siły nuklearne i regularnie przeprowadzając ostentacyjne manewry z użyciem bojowej broni atomowej.
  Rządy europejskie, borykające się z gospodarczymi kłopotami i politycznym chaosem (być może obejmującym nawet wyjście z Unii Europejskiej Grecji albo Wielkiej Brytanii), z wysychającymi budżetami na obronę i mocno sceptyczną opinią publiczną, nie są już w stanie przeciwdziałać ruchom Rosji.
  A kluczowy moment nadchodzi, kiedy amerykańscy decydenci wyraźnie dają do zrozumienia, że nie zaryzykują trzeciej wojny światowej po to tylko, żeby bronić Europy, która sama nie kwapi się do obrony.
  Od tego momentu zaczyna się walka europejskich rządów, z których każdy chce dogadać się z Rosją na własną rękę. Warunki wydają się wyjątkowo hojne: długoterminowe kontrakty gazowe z preferencyjnym oprocentowaniem zamiast mieszającej się do wszystkiego, skompromitowanej UE; gwarancje dla zagranicznych inwestorów; stałe przepływy finansowe oparte na nowych zasadach prywatności; bliska współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, szczególnie w walce z terroryzmem. W zamian Rosja prosi tylko o jedno – gwarancję niemieszania się w jej sprawy wewnętrzne, w tym – w ekstradycję mieszkających na Zachodzie osób, które uznaje za „ekstremistów” (szczęście będą mieli ci, którzy zdążą w porę wyjechać do Ameryki).
  Oczywiście takie pojedynczo zawierane umowy są o wiele gorsze, niż Europejczycy mogliby uzyskać, gdyby działali wspólnie. W końcu blok liczący 500 mln ludzi, z 20 trylionami dolarów PKB, miałby zdecydowaną przewagę w negocjacjach z krajem 140 mln ludzi i gospodarką wartą 2 tryliony dolarów. Jednak wielostronne targi sromotnie zawiodły, a w nowych czasach bilateralizmu pozycja Rosji się umacnia. Owszem, Moskwa nadal uprzejmie odnosi się do państw dużych, jednak wobec tych mniejszych nie waha się użyć siły.
  I tak, za obopólną zgodą, Ameryka wycofuje z Europy swoje ostatnie siły. NATO nadal istnieje, ale w postaci szczątkowej – wyłącznie w charakterze forum współpracy z Rosją w dziedzinie bezpieczeństwa.
  Oto świat, w którym przegrywamy: owszem, jeszcze możemy go uniknąć, ale jest bliżej, niż nam się wydaje.Edward Lucas Dziennikarz „The Economist”

  1. Ja wiem czy na pohybel…? Skur… raczej nie nie mają za dużego wyboru wśród ewentualnych „bohaterów”. Przynajmniej nie w najnowszej historii.

  1. Bardzo dobry link . Dziękuję, i apel do Redakcji gdy przyciskam przy którymś z komentarzy zieloną ( jak w tym przypadku) lub czerwoną łapkę pojawia się ona ze sporym opóznieniem , czy nie można coś z tym zrobić?

  2. W ogóle zauważyłem że coś „dziwnie się robi” Po prostu Fan jest baaardzo i coraz bardziej Jaruzlesko – Kiszczakowo- Michnikowej III Rzeczy niewygodny. No ale cóż.

  1. Ludzie, podpisujcie petycję. Wiem, że ta banda takie petycje ignoruje, jak choćby petycję w sprawie wieku rozpoczęcia nauki przez 6-latków, jednak taki sprzeciw będzie widoczny i może oni w końcu zaczną się bać, bo ktoś z nas może nie wytrzymać, jak Eligiusz Niewiadomski.

 78. Szkoda że w Siemianowicach Śląskich ,a nie w którymś z miast Dolnego Śląska będzie można obejrzeć film o Zapateros( Zapatystach) , ciekawym meksykańskim ruchu narodowo-wyzwoleńczym , ale w końcu myślę że i do któregoś, z miast Dolnego Śląska zawita prelekcja i film , ten kto siedzi w klimatach szeroko pojętej muzyki metalowej skojarzy pewnie legendarny zespół Brujeria który wciąż oddaje im cześć ( i nie bez powodu zresztą) http://autonom.pl/?p=11875, ISIL niby w końcu dotarło do Rumuni , niestety islamscy , miłośnicy kóz i innych „smakołyków” szczerze się zawiodą ponieważ Rumuni lub dawniej Wołosi umieją stawiać im opór http://autonom.pl/?p=11872

  1. „Rozwiązania stosowane w zarządzaniu na terenach powstańczych (np. demokracja uczestnicząca) i radykalny sprzeciw wobec neoliberalizmu sprawiają, że EZLN wspierana jest przez organizacje trockistowskie, anarchistyczne i socjalistyczne z całego świata. Widzą one w działalności Zapatystów prakty