Cholera, dżuma, ospa

 Będąc na przełomie wieków w jednym z bogatszych niemieckich miast u „R”, zażartowałem sobie z gospodarza, że w Niemczech niedługo będzie wojna.
– Co ty gadasz? – koleżka był zdziwiony.
– Turcy z Ruskimi będą walczyć o to, czyje mają być Niemcy.
Pośmialiśmy się. A teraz się okazuje, że to nie był tylko żart, lecz przepowiednia.
Dzisiejsze wybory w Niemczech z punktu widzenia Polski to wybór miedzy dżumą, cholerą i czarną ospą. Nie ma dobrych wariantów. Znany jest natomiast waria(n)t najgorszy. Gestapowski syn Schulz Martin nie tylko ma mózg zboczony lewactwem, na domiar złego nienawidzi Polski i Polaków w sposób szczególny. Dlatego jego SPD jest dla nas wyborem najgorszym z najgorszych. Na szczęście Niemcy zbytnio za SPD już nie przepadają.
Teoretycznie powinniśmy ściskać kciuki za inna złą dla Polski opcją, czyli za brzydką, grubą babę która za kanclerza w Niemców robi już trzy kadencje.
O „dobrodziejstwie” jej rządów mogliśmy się przekonać naocznie. Najdobitniej przekonała się o tym rodzina i znajomi Łukasza Urbana, polskiego kierowcy zamordowanego przez muzułmańskiego terrorystę.
Według sondaży na trzecią siłę polityczną wyrasta „Alternatywa dla Niemiec”. W Polsce zbyt wielu informacji na ich temat nie ma, wiadomo tylko, że swoją siłę budują na sprzeciwie wobec zalewu imigracyjnego. Ale jak się wczytać w szczątki informacji docierających zza Odry, to Polska nie jest przez nich krajem uwielbianym. AfD daje co prawda szansę na zachowanie Niemiec w tradycji europejskiej, lecz nie liczmy na to, że odwołując się do dawnych haseł odrzucą „Drang nach Osten” czyli „marszu na wschód”. Tym bardziej, że oficjalnie mówią o konieczności zbliżenia z Rosją.
Dziś (24 września) losy Niemiec decydować się nie będą, lecz wyniki wyborów mogą zmienić kierunek lub intensywność zmian. No, chyba, że AfD zamiast planowanych 10 zdobędzie 40 procent głosów.
Roman Zieliński, fot. WordPress.com

24+

komentarzy: 20

 1. @chłopek to nie jest rusofilstwo tylko rzetelna ocena sytuacji….widziałem na marszu niepodległości kolesi w koszulkach z Khamidowem… co to u Wojewódzkiego wcześniej opowiadał jaki jest radykalny w islamie…

  7+

 2. Trafnie ostatnio powiedział minister Waszczykowski: ” w polityce zagranicznej nie ma przyjaźni, są tylko interesy”. (No może z wyjątkiem stosunków polsko-węgieskich, gdzie obie te rzeczy wdpółwystępują).
  Prezes Kaczyński jakiś czas temu stwierdził, że z dwojga złego dla Polski lepszy jest wybór Merkel niż lewaka Schulza.
  Nota bene Afd chce chyba rewizji granic. PS co Red. Nacz. myśli o wypowiedzi WC o oddaniu Niemcom Szczecina…?

  11+

 3. Wejście AfD jest chyba niezłym impulsem dla Merkel. Tym bardziej przy znaczącym spadku poparcia dla jej macierzystej partii i dla Schulza. Musi się zastanowić nad tym zradykalizowaniem „jej” społeczeństwa.

  7+

 4. Coby nie mówić mamy przesrane. Jedynym wyjściem jest wzmocnienie się wewnątrz i sojusze z sąsiadami + ewentualnie z krajami na południe od nas. Z polityki islamizacji europy nie zrezygnują, to teraz nie dzieje się przypadkowo i nie jest trudno ten problem rozwiązać, czy też zatrzymać. Prawda jest taka, że tego nie będą robić, bo nie taki jest plan tych ludzi.

  4+

 5. @W18 Nie wiem czy się orientujesz być może tak a być może nie ale w Moskwie jest największy meczet w całej Europie. Putin pompuje pieniądze na Kaukaz i zgarnia ja Kadyrow, który jest muzułmaninem a biedna rosyjska prowincja wygląda jak średniowiecze. W ogóle pokutuje mit Rosji jako ostoi tradycji i białego człowieka a tymczasem tam islamizacja przebiega na równi z zachodem a może nawet bardziej, na dodatek najbardziej elitarne jednostki wojskowe specnazu składają się z Czeczenów którzy mają najlepszy sprzęt, więc spokojnie z tym hura optymizmem, że będziemy błagać ruskich na kolanach. Na dodatek Rosjanie są najbardziej zdegenerowanym narodem gdzie alkoholizm i narkomania jest pandemią.

  19+

  1. @beduin… Nie chodzi o to ilu muzułmanów jest w Rosji…. chodzi o to, że Ruskie potrafili w trzy dni wywieźć z Nadwołża 800 tysięcy Niemców Nadwołżanskich za Kaukaz… 12 milionów Niemców pogonić z naszych ziem zachodnich i północnych i mistrzowsko przeprowadzić „Akcję Wisła” w rok czasu….Jak będzie trzeba to wymiotą hordy „Pustynnych głupków” z Moskwy i okolic… U Ruskich cały czas jest dodatni przyrost naturalny…. tak jak w naszej II RP… bo dzieci tam się rodzą, gdzie jest bieda i wojna…Tak natura chce… Niemiecki program Lebensborn w Niemczech „wyprodukował” 20 tysięcy dzieci „Typu Nordyckiego” a z Polski Szkopy wywiozły 800 tysięcy dzieci… z blond włosami i niebieskimi oczami…. oddając je do adopcji dla bezpłodnych niemieckich par….Himmler oczywiście twierdził, ze to „niemieckie geny”… szkoda tylko, że „niemieckich genów” tak mało jest w samych Niemczech” U nas cały czas natura i genetyka robi swoje… popatrz na dzieci z przedszkoli spacerujące po mieście…. wszystko jest blond…. 80% to blond i ciemny blond…. bo natura to regeneruje…. My mamy to utrzymać za wszelką cenę wszelkimi sposobami….a nie pieprzyć o zdradzie stanu…
   Pisałem Ci już drogi @degrelle…. że to narodowo-katolicki Degrelle zdradził ojczyznę służąc narodowo-socjalistycznemu okupantowi…
   Wielkie słowa nas nie obronią… nie chodzi o to, żeby umrzeć pięknie za naszą ojczyznę… chodzi o to, żeby Twój wróg umarł za swoją…. a Ty masz przeżyć i zachować masę biologiczną…. za wszelka cenę.

   12+

 6. Dla Polaków najlepiej będzie, jeżeli znowu wygra Makrela. Dla Niemców najlepiej byłoby, gdyby wygrała AfD. Jeżeli natomiast wygra SPD, to oba narody mają przerąbane (rzecz jasna Niemcy bardziej).

  39+

 7. Zmian personalnych nie będzie i śliczna inaczej Andżela zostanie kanclerką (jakby powiedziała Joanna Mucha). Pytaniem zasadnym jest to, czy i ew. jak zmieni się jej polityka w którymkolwiek obszarze.
  Poza Niemcami u nas też szykuje się w miarę ważny dzień w polityce, bo okaże się, czy prezydentem jest Andrzej Duda, czy jednak Adrian Kornhauser.

  Redakcja FAN-a już wcześniej ogłosiła, że PAD zdradził, ja w odpowiedzi rekomendowałem wstrzymanie się z ostateczną oceną do ogłoszenia przez niego projektów Ustaw „sądowniczych”. Podejrzewałem, że oba veta i odmowa awansów generalskich (na wniosek MON) jest realizacją scenariuszem lub częścią scenariusza napisanego przez JK. Dalej uważam to te tezę za wielce prawdopodobną.
  Nowe projekty tych Ustaw wcale nie muszą zostać przyjęte w treści zaproponowanej przez PAD-a. Zakładam bowiem, że PIS ich nie uchwali, ale też nie odrzuci i w ramach ścieżki legislacyjnej w tzw. pierwszym czytaniu przekaże je do prac w komisji. Ta oszlifuje teksty i zarekomenduje Sejmowi poprawki. Izba przyjmie prezydenckie projekty Ustaw po poprawkach, Senat oczywiście też to przegłosuje (lub dorzuci jakieś swoje poprawki, w zależności od realizowanego scenariusza, a PAD podpisze obie Ustawy z poprawkami i stwierdzi, że wniesione przez Sejm lub obie izby parlamentu poprawki mieszczą się w jego wizji zmian w sądownictwie.
  W ten sposób PAD wykorzystując swoje prerogatywy oddali się od miana Adriana, PIS przepcha w tych Ustawach to, czego rzeczywiście chciał na starcie, 11 IX AM uzyska awanse dla typowanych wcześniej generałów, a europoseł Czarnecki powie dyplomatycznie* „tak się niszczy leszczy”.

  Oczywiście to jeden z możliwych scenariuszy i po ujawnieniu sprawy z pułkownikiem Juźwikiem (prezydenckie BBN) oraz sprawy mec.Królikowskiego (doradzał PAD-owi przy projektach Ustaw) wydaje się on mniej realny, niż jeszcze miesiąc temu.

  Oczywiście niezależnie od scenariusza totalna głuPOzycja i tak opluje PAD-a i PIS.

  24+

 8. Dlatego życzmy naszym zachodnim sąsiadom utrzymania dotychczasowego kursu. Są na dobrej drodze by doprowadzić do destabilizacji struktury społecznej, co finalnie zaowocuje załamaniem hegemonii Niemiec. Obyśmy tylko my byli przygotowani do tego czasu, bo sąsiad ze wschodu gotów jeszcze przyjść z „bratnią” pomocą przez nasze terytorium.

  32+

  1. Mówisz i masz, słyszałem że wygrała brzydka i przygłupia NRD-ówka,czyli zostaje po staremu.Ona jeszcze nieraz pokaże,na co ją stać.

   8+

  2. @Probus scenariusze są dwa albo będzie tak , że pani bez szyi zwycięży ale będzie miała 90 posłów AfD patrzących jej na ręce… którzy mówią, ze Polska nie ma się ugiąć i nie wpuszczać imigrantów…Pani bez szyi już wie, że przegrała, więc nie będzie kozaczyć a AfD będzie miała głos w mediach na całe Niemcy i popiera Polskę.
   Uważam, że biały człowiek nie zagrozi Ci cywilizacyjnie….bo nie raz próbował to robić i nie wyszło….. wtedy przy wsparciu (czytaj kupowaniu broni i gazu od zdzierców) USA nie mamy się co bać Ruskich…. albo zawiąże się znowu koalicja CDU/CSU i SPD i podwoją liczbę muzułmanów w Niemczech do…. 20 milionów….Czyli za cztery lata AfD już nie dojdzie do władzy a za 8 lat pierwszy minister będzie muzułmaninem tak jak teraz pierwszy Pakistan jest merem Londynu….Wtedy…..(posłuchaj tego i przemyśl) będziemy na kolanach błagać Ruskich…. żeby chociaż ze dwie armie podesłali „na stare śmieci”… bo z zachodu kipiące nienawiścią hordy prymitywnych Pustynnych głupków będą czekać na sygnał do ataku… Aaaaa wtedy Ruski powie…. nakarmicie nas jak Amerykanie w 1942 roku… uszyjecie nam mundury, oddacie nam kawał ziemi to was obronimy….” hahahaha…Tak, tak… przemyśl to bo arytmetyka jest nieubłagana… jak huragany w „stanach”… prosta i do przewidzenia. Polska może wystawić 2, 5 miliona zdolnych do trzymania karabinu w rękach….chcących walczyć…. Słowacja 300 tysięcy, Czechy pół miliona, Madziary…. pół miliona… może milion….resztę najemników z Słowenii, Chorwacji czy Serbii… jakieś pół miliona… trochę niemieckich nazioli…..daje jakieś 4 miliony… może 4 i pół miliona…. a atakować może 10 milionów ciapoli.. z samych Niemiec….. i 10 milionów z Francji, Belgii, Hiszpanii+ 2 miliony lewaków z Europy i zdrajców z Polski…… kogo poprosisz o pomoc…? Amerykanów…? Amerykanie wraz ze „Starszymi braćmi w wierze” wyciągną od Niemców odszkodowania i zabiorą się stąd szybciej niż myślisz….nasz kler ucieknie tak jak uciekał z Kamieńca Podolskiego przed Turkami zostawiając załogę na pastwę losu…. pokazał to dobitnie Sienkiewicz w „Panu Wołodyjowskim”. Amerykanom na rękę jest zniszczona Europa bo będą mogli pożyczać potem „zielonego śmiecia” na odbudowę Europy tak jak to zrobili 70 lat temu….na lichwę oczywiście…. Reasumując biały Polak musi kibicować AfD teraz… pisząc tekst wiem, że AfD jest trzecią siła w Bundestagu i się bardzo cieszę…. choćby dlatego, że Schetyna jest tym przerażony….AfD będzie miała 90 posłów…. to taka partia jak Kukiz 15 trochę bardziej na prawo od narodowych katolików z PiS….skoro chrzescijańska demokracja CDU/CSU odeszła od niemieckich „KKK” nie chodzi tu o Ku Klux Klan tylko o , Kinder…Kueche…..Kirche i chce zislamizować Europę jak nasz Episkopat….z papieżem włącznie to tylko naziole mogą tą Europe uratować…
   niestety…!

   11+

  3. W18
   Z Rosjanami można robić interesy tylko z pozycji siły.
   W naszym, polskim przypadku wchodzenie z nimi w jakiekolwiek układy polityczne jest zdradą stanu. W najlepszym przypadku głupotą kończącą się zdradą stanu.

   14+

  4. @Degrelle
   Wiesz, co jest głupotą w polityce?
   Zbyt szybkie zarzucanie komukolwiek „zdrady stanu”.
   Jesteś bystry, masz dużą wiedzę historyczną. Prześledź sobie nasza historię, powiedzmy ostatnie 200-300 lat. Jak dobrze poskrobiesz, możesz się doszukać, że ci, którzy nadawali innym miano „zdrajców” lub „tchórzy”, bardzo często byli po prostu prowokatorami i agentami.
   W wracając do głupoty i zdrady stanu. Orbana też uważasz za zdrajcę, bo kolaboruje z Ruskimi przy elektrowni atomowej?
   Kolego, jeśli będziesz nazywał każdego, kto trzeźwo patrzy na Rosję i potencjalne interesy z nimi, zdrajcą, sam otrzesz się o głupotę. Interes narodowy powinien polegać na trzeźwym, racjonalnym traktowaniu wszystkich wariantów, bez zacietrzewienia i obrażania się na partnerów/sąsiadów/potencjalnych partnerów-sojuszników.
   Bo inaczej można doprowadzić do absurdu. Chcesz przykładu?
   W latach 90tych powstało i chyba istnieje do dzisiaj coś, co nazywa się Komitet Wolny Kaukaz. Jednym z jego członków jest Piotr Lisiewicz. Drugą organizacją była Liga Republikańska, której przewodniczącym był Mariusz Kamiński. Lidze kibicowałem, bo na sztandarach mieli wypisaną dekomunizację i, delikatnie mówiąc, nie byli zwolennikami Bolka, którego kukłę spalili. Ale już wtedy wkur… irytowało mnie, jak cholera, że wspierali… Czeczenów. Ja doskonale rozumiem, że można nie lubić Ruskich i chcieć im dopiec, demonstrować przed Konsulatem Rosji, hmmm, nie okazywać szacunku do jej flagi. Ale wspieranie Czeczenów, zaznaczam – Muzułmanów i co by nie było terrorystów, jest dla mnie, hmmm, polityczną nieroztropnością, żeby nie napisać tego słowa na „G”, którego użył Degrelle.
   Mariusz Kamiński gdzieś około 2002 -2004 roku grzmiał nawet z trybuny sejmowej, że Polska ma moralny obowiązek przyjąć kilkuset uchodźców z Czeczeni. Nieważne, że wyznających Islam. Polska ma obowiązek, i już. Ok, poszukałem jednak w necie więc wklejam linka
   http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-2002-mariusz-kaminski-z-pis-chcial-przyjecia-uchodzcow/27d278h.
   A na zakończenie proszę, żeby:
   1) nie robić ze mnie rusofila
   2) nie robić ze mnie wroga PISu, Kamińskiego i Lisiewicza.
   Błędy młodości zdarza się popełnić każdemu. Jestem w stanie zrozumieć i wybaczyć. No, chyba, że obaj panowie w dalszym ciągu pałają tą samą miłością do islamskich milusińskich z Czeczeni i nadal chcieliby organizować w Polsce Radio Wolny Kaukaz.
   A jeśli mój wpis czyta Redaktor Lisiewicz, udzielający się czasami na Fanie jako „Pyra”, którego, aż sam się sobie dziwię, ale coraz bardziej lubię i zacząłem wierzyć, że jest szczery w tym, co robi i pisze, prosiłbym, żeby skrobnął, co dzisiaj sądzi o wspieraniu Czeczeńców i jak się czuje, że Komitet Wolny Kaukaz, w którym działał, powstał z inicjatywy krakowskich anarchistów.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Wolny_Kaukaz
   Mnie tam od zawsze nie było po drodze ani z Muzułmanami, ani anarchistami.
   Wprawdzie Piłsudski mówił, że ” Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skur…ynem „, ale jak dla mnie bycie socjalistą nie jest powodem do dumy. To taki delikatny eufemizm.
   Aha, a jak ktoś chce ze mnie zrobić rusofila, albo zwolennika Putina, to podam jedną rzecz, w której w pełni się zgadzam z byłym KGBistą i bandytą. Jest to… całkowity zakaz propagowania na terenie Rosji homoseksualizmu. No dobra, dodam do tego jeszcze skazanie na łagier dziewczątek z „Pussy Riot” za zbezczeszczenie Cerkwi.
   https://wpolityce.pl/polityka/141304-cerkiew-apeluje-do-sadu-by-uslyszal-ewentualna-skruche-pussy-riot

   10+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *