Wszystko załatwione?

 Zmieniła się Polska na przestrzeni ostatnich paru lat. Nie ma już odgórnego przyzwolenia dla złodziejstwa w białych kołnierzykach, nie ma naśmiewania się przedstawicieli władzy z patriotyzmu i bezkarnego bezczeszczenia narodowych barw oraz symboli przez pseudointelektualistów.
Zaczęto czcić Pileckiego zamiast opluwającego polskość Grossa. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to jest poważne, polskie święto, a nie impreza na której „faszyści idą czcić faszystów”, jak to opisano w 2011 roku na łamach szmatławca będącego Głosem Tel Awiwu dla osób polskojęzycznych. O Bolku już oficjalnie mówi się „Bolek”, od 1 października zabrane zostaną pieniądze SB-kom, którzy przecież służyli obcemu mocarstwu, a nie Polsce. A „męczenników prywatyzacji” Balcerowicza, Lewandowskiego i tym podobnych Bonich pokazuje się jako winnych rozkradzenia majątku narodowego, a nie jako zbawicieli narodu, co było normą jeszcze do niedawna.
Wielu doszło do wniosku, że po zmianie władzy ze złodziejskiej PO na PiS Polska nam znormalniała i już nie trzeba nic w niej zmieniać. Ci, którzy uważają, że zmieniło się na gorsze (dla nich pewni tak) chodzą sobie na demonstracje KODomitów i innych genderystów, które to demonstracje obchodzą tylko ich samych.
Z tymi myślącymi, że wszystko jest już pozałatwiane jest problem. Najwyraźniej nie dostrzegają, że zmiany są jeszcze zbyt płytkie, że jest wiele obszarów naszej rzeczywistości, które trzeba zmienić, by Polska zrzuciła z siebie pozostałości po komunie typu sowieckiego i nowe naleciałości płynące do nas z Zachodu.
Daty 17 września i 13 grudnia, a w zasadzie stosunek społeczeństwa do tajemnic, które kryją się pod tymi datami są świetnym odwzorowaniem naszego aktualnego stanu emocjonalnego. Państwo dostrzegło te daty, więc my nie musimy już nic robić by je upamiętniać i by były przestrogą dla kolejnych pokoleń Polaków.
Polakom się już nie chce walczyć, bo zdaje się nam, że już wywalczyliśmy.
Otóż nie. Przed nami jeszcze długa droga do tego, by Polska taka, o jakiej marzyły pokolenia. Jaka? Taka o jakiej mówił podczas manifestacji 17 września 2017 Jacek Międlar. Niestety, mówił do niewielu. A jeszcze niedawno, za rządów PO, na wrocławskie manifestacje czy to 17 września (rocznica napaści w 1939 roku sowietów na Polskę) czy na 13 grudnia (rocznica wypowiedzenia wojny Polakom przez tak zwane polskie władze z nadania sowieckiego w roku 1981) ściągały tłumy.
Przemówienie, jakże emocjonalne, Jacka Międlara, pokazujące kto jest kim w naszym kraju wysłuchać naprawdę warto. Można je zobaczyć tutaj (drugi i trzeci filmik w tym materiale):
http://wprawo.pl/2017/09/18/wielka-polska-musi-wyrosnac-sposrod-nas-wazne-i-mocne-slowa-podczas-obchodow-78-rocznicy-sowieckiej-agresji-na-polske-wideo/
Roman Zieliński, fot. wroclawianie.info, zdjęcie przedstawiające jedną z manifestacji z roku 2012.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

38+

komentarzy: 11

 1. Co by nie mówić,nie wszystko jest załatwione.Jednak na dzień dzisiejszy jest dużo bardziej lepiej niż było,zadowolić wszystkich nie można,to jest po prostu niemożliwe.Do rządów PiS mam ogrom zastrzeżeń, przede wszystkim te o których wspomniał Szanowny@hmn,oczywiście jest ich dużo więcej,ale on przypomniał te najcięższe.Tak na marginesie,czytał ktoś tę książkę? http://autonom.pl/?p=19407

  2+

 2. Wcale nie jest dobrze. To że nie jest żle, to nie znaczy, że jest dobrze. PiS pucuje się Łitwinom, Ukraińcom, jankesom czy żydom. Ma wiele plusów, ale misusy trzeba wytykać.

  16+

 3. W końcu ktoś zauważył to, że nasz obóz spoczął na laurach, bo prawica jest przy władzy to nie potrzeba manifestować, robić transparentów, przypominać kto jest kim. We wcześniejszych komentarzach wspominałem o letargu, jakiego dostała prawa strona, a cały artykuł weryfikuje, dlaczego tak się stało. Tylko oby nie było jak zwykle, że Polak mądry po szkodzie.

  18+

 4. Niestety, w Polsce wciąż są silne ośrodki w sporym stopniu zinfiltrowane przez Rosjan, a nawet takie, które jawnie reprezentują rosyjską stronę i ich interesy. A że Rosjanie nie odcięli się od komunistycznej zaszłości, zatem ich polskie przybudówki nie mają zamiaru tego robić. Tym bardziej, że najczęściej wywodzą się spośród postkomunistycznych elit lub są z nimi związani. Na przykład rodzinnie lub biznesowo.

  16+

  1. Kto go ma odwiedzić ? Katarzyna Lubnauer -Polska Róża Luksemburg z miejscowym imamem…?!?
   Albo walczymy albo się boimy… ja cały czas wnoszę o listę podpisów w sprawie delegalizacji Koranu albo przynajmniej wyrzucenia z tej księgi wszystkich sur mówiàcych o nienawiści do niewiernych…siądźmy i zróbmy wniosek- bądźmy pierwsi w Europie i na świecie…” bo jak nie my to kto ?!?”…. szef Alternatywy dla Niemiec mówi otwarcie, że po wygranych wyborach pogonią islam z Niemiec i zapłacą innym państwom za więzienie niemieckich więźniów… ku…wa to był mój pomysł, żeby płacić Ruskim za zakłady karne dla dożywotek i terrorystów… ” pakiet koło podbiegunowe..” kopalnie Workuty…

   1+

 5. To jest niestety prawda znana doskonale – łatwiej i chętniej się demonstruje przeciw niż za. Dlatego też niedawne protesty KODu i innych zwolenników starych czasów mają/miały niezłą frekwencję, gdyż były przeciwko PiSowi. Nasze protesty (manifestacje, demonstracje) również gromadziły więcej ludzi, gdyż de facto obok świętowania kolejnych rocznic/wydarzeń były zgromadzeniami antyPO, gazetom i innym takim tam…. No i druga rzecz, że wtedy coś się mogło dziać, a dziś? Spokojnie przejdziemy z jednego miejsca na drugie, coś tam pokrzyczymy, odśpiewamy hymn, wysłuchamy przemówień i grzecznie do domu. Dla wielu to niestety za mało. No i kolejna sprawa. Trochę tych zgromadzeń jednak się odbywa – 17 września, 11 listopada, 13 grudnia… Ludzie są leniwi i dopóki nic ich nie przymusi, to trudno będzie im ruszyć d….a tak często z domu. Tym bardziej, że już się robi chłodniej… Smutne, ale chyba prawdziwe. Mam nadzieję, że 11 listopada będzie nas duuuużo więcej.

  24+

  1. Kiedyś z ciekawości poszedłem się przyjrzeć z boku kodomitom u nas we Wrocławiu i powiem ci że to nie jest jakiś margines i nie tylko maszerowali tam dziadki i babcie ale tez nie brakowało rodzin z dziećmi i młodzieży lemingowej wiec dochodzę do wniosku że z polowa naszego społeczeństwa jest tępa a wcale się nie zdziwię jak za 2-3 kadencje wybory wygra jakiś twór pokroju Nowoczesnej czy Razem bo Polak niestety nie jest mądry po szkodzie i szybko zapomina.

   7+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *