Raz sierpem…

 17 września br. we Wrocławiu odbędzie się marsz upamiętniający 78 rocznicę brutalnej i podstępnej napaści Rosji sowieckiej na Polskę. W wyniku paktu Hitlera za Stalinem Armia Czerwona dnia 17 września 1939 r. najechała wschodnią granicę naszego kraju. Polska od 1 września prowadziła wojnę z hitlerowskimi Niemcami. Atak sowietów był przysłowiowym wbiciem noża w plecy jak i demonstracją dziedzictwa zezwierzęcenia. Czerwonoarmiejcy od pierwszych godzin dokonywali brutalnych zbrodni na żołnierzach polskich i ludności cywilnej nie oszczędzając starców, kobiet i dzieci. Tych zbrodni nigdy nie zapomnimy:

Śmierć wrogom Ojczyzny!
O godz.17.00 wyruszamy spod Placu Solnego i ulicami Ruska, Kazimierza Wielkiego, Szewską, Kotlarską, placem Nowy Targ, Jana Ewangelisty Purkyniego przemieszczamy się na promenadę Staromiejską. Tu odbędą się krótkie przemówienia a następnie złożymy wieniec pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Organizatorem wydarzenia jest Wielka Polska Niepodległa przy wsparciu środowisk niepodległościowych.
DT, rys. ciekawostki historyczne

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

35+

komentarzy: 23

 1. @dkpol… Ja nie wybielam Rosji… niestety jest to nasz sąsiad…. trzymaliśmy go za gardło i był nasz… wystarczyło tylko, żeby Władysław IV u szczytu potęgi I RP będąc jedynym kandydatem na tron Moskiewski przyjął prawosławie tak jak chcieli tego Moskale…. i nie byłoby teraz Rosji Tylko I RP do Władywostoku ale ultrakatolik Zygmunt III- tak ten z kolumny…ojciec Władysława się nie zgodził… bo pogardzał odłamem wschodnim chrześcijaństwa…….i po dwóch latach władzy w Moskwie Polacy musieli opuścić garnizon a do władzy doszli Romanowowie…..Do kogo masz pretensje….? Nie ma przyjaźni między narodami… liczą się interesy grup etnicznych… Nie uwierzysz ale największą grupą etniczną w Europie są Słowianie…Według Ciebie od kogo dostaliśmy po wojnie Ziemie zachodnie…. od Watykanu…? Pijus 10 czy 12 nam dał….?
  Ja chcę, żebyś myślał… nie wierzy…..ł tylko myślał… wyciągał wnioski bo mądrość to cnota a wiara to ślepe słuchanie tych co Ci papkę tłoczą do głowy…jak poznasz prawdę o swojej wierze i dalej będziesz wierzył to tylko będzie to znaczyć, że jesteś naprawdę wierzącym…. ale poznaj tą prawdę i wtedy zadecydujesz czy to wszystko ma sens…? Szczerze wątpię Ja też byłem katolikiem walczyłem ze sobą 10 lat teraz się tego wstydzę… Jak Honor nagrywał „Stal Zemsty” ja jeszcze byłem katolikiem… uwierz mi… też się boczyłem na „Ostatni Drakar” bo go wtedy nie ogarniałem… refleksja przyszła później. Dobrze, że jeździsz na Jasną Górę… nazywała się 900 lat temu Chełmską lub Łysą tak jak ta na której jest teraz św. Krzyż….Tam ludy Aryjskie (Celtowie i Słowianie i wiele, wiele starsze)…od niepamiętnych czasów składały ofiary siłom nadprzyrodzonym…. To miejsce niezwykłej Mocy…. może nie takie jak Ślęża ale też ważne… Na każdej górze gdzie stoi klasztor zawsze było miejsce kultowe podstępnie zawłaszczone przez kościół…przejęte razem z wyznawcami…. Wstydzisz się, że jesteś młodszym bratem w wierze… i że wyznajesz mitologię semicką…? Ja się nie wstydzę, ze jestem Poganinem i wyznaję mitologię słowiańsko/germańską… Musze cię zmartwić… otóż Ty też jesteś Słowianinem czy tego chcesz czy nie…

  0

  1. Nie ma co gdybać, jaki obszar zajmowałaby Rzeczpospolita, gdyby król przyjął prawosławie. Dla historii liczą się fakty, a nie przypuszczenia. Poza tym wszelkie molochy na dłuższą metę nie przetrwały, bo nie pozwalało na to choćby dążenie narodów do niepodległości (takie najprostsze przykłady: Cesarstwo Rzymskie, Austro-Węgry, Imperium Osmańskie czy Związek Radziecki).

   2+

 2. To jest dobre:
  na początek bezczelny szef MSZ Niemiec…
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spiegel-szef-msz-niemiec-odrzuca-polskie-roszczenia-reparacyjne/4rs5jjp
  Schulz wyjątkowo plugawiec jeszcze grozi…że nas naliczy i pewnie będzie chciał odebrać w razie niewypłacalności kawałek terytorium… albo czarnuchów Wam naślemy albo was okroimy z terytorium bo kasy nie macie z czego oddać….
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/schulz-ostro-o-polsce-kanclerz-musi-powiedziec-nie/ktj4lns?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne
  Fajny komentarz pod spodem:
  „Mieliśmy Dziadka. Dziadek mieszkał na wsi. Miał sąsiada. Której nocy w 1939 roku sąsiad z synami zakradał sie do obejścia dziadka. Zatłukł dziadka, babcię, tata i rodzeństwo ukryło się w stogu siana. Sąsiad ukradł traktor, obrazy, złoty krzyż i złote sztućce z inicjałami. Na koniec podpalił wszystko. Dzisiaj wnukowie sąsiada są w naszym wieku. Mają ogromne, powiększone przez ich dziadka gospodarstwo. Część skradzionych, nie spieniężonych naszych dóbr złoty krzyż, obrazy wiszą na ścianach w ich domu. Na dziedzińcu stoi nasz traktor na żółtych tablicach – zabytek unikalnej wartości, jedyny ocalały egzemplarz. Nasze gospodarstwo jest małe i biedne. Nasz tata musiał podnosić je z ruin. Nasz sąsiad pokazywał nasze obrazy i złoto i dostawał w banku pożyczki. My nic nie mieliśmy. Postanowiliśmy dzisiaj udać się do niego o odszkodowanie. O zwrot naszych rzeczy, które jeszcze są u niego. zagroził nam że wszczynamy awanturę. Poleciał do telewizji w Unii Europejskiej i powiedział , że chcemy zniszczyć dobre stosunki sąsiedzkie…. może faktycznie ma rację? Dlaczego upominamy się o ten trakor, obrazy, krzyż i odszkodowanie… przecież to jego a on już na odpłacił się pomagając nam przez wynajmowanie od nas naszej ziemi bo nas nie było stać na jej obrabianie……… tak to wygląda z Niemcami….. ”
  A potem Buzek…. protestant z pod Wisły tak jak Adam Małysz teoretycznie powinien za szkopami obstawać…..bo jest Ewangelicko Augsburski…..
  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/41509/Reparacje-od-Niemiec-Buzek-Polska-ma-moralne-prawo-do-odszkod
  No i „nasi” Pustynni bracia młodsi w wierze…V kolumna…. co? „ble, ble, ble,…” masło maślane….Polaczki nie dostaniecie nic a jeszcze zapłacicie… jak Was Szchulz świnia niemiecka naliczy…. nie pasuje Wam Szchulz… w Waszych ustach słyszę „mowę nienawiści”…Episkopat nie zarobił na Murzynach to próbuje zarobić na „trzymaniu niemieckiego kursu polityki w Europie Wschodniej” a kasa płynie…
  http://episkopat.pl/apel-biskupow-z-zespolu-ds-kontaktow-z-konferencja-episkopatu-niemiec/
  wczoraj był fajny program z Magda Ogórek na TVP Info…. o zagrożeniach medialnych, o wojnie psychologicznej ze wschodu i z zachodu…o polaryzacji świata… wypowiadał się generał Kukuła…. mówił o rozbrojeniu Polski przez PO…. o powrocie Przysposobienia obronnego i nauki od podstaw patriotyzmu…. o totalnej opozycji na usługach Niemiec….. O Ruskich też…. ale jakby mniej się ich obawiają….a zagrożenie główne płynie z lewackiej UE…..mięknące społeczeństwa degeneracja umysłowa, gender… i bohaterowie Schulz, Merkel, Macron, Budka, Schetyna, Syn Bolka… robiący aferę w Wiedniu…i inni….z Magdaleną Środą na czele

  2+

 3. Postanawia się wypowiedzieć pod postem. Moim zdaniem jest zasadnicza różnica między Rosją z związkiem sowieckim, taka sama jak między Polską a unią europejską.To jest po prostu przepaść.Nie obwiniał bym Rosji o całe zło bardziej,już Niemcy heh.Nie twierdzę rówież,że Rosja jest ok,ale jeśli miałbym porównywać ich do Niemców to nie mia bym wątpliwości kto jest kto. Stopień ogłupienia w tamtym kraju jest wręcz porażająca

  2+

 4. @antykomuch jesteś mega obrzydliwy…..ja przez moment próbowałem sobie wyobrazić Angele jak robi loda i uwierz mi kolacji nie tknę.
  Nie pisz proszę więcej o seksie z tą kobietą bez szyi…
  ” Szyja” to nie do Ciebie….zbieg okoliczności… szacun za obrany kurs i trzymanie linii przez ćwierć wieku….

  2+

  1. Wiesz co to rasizm? Myślisz że Czarni, Arabowie, Cyganie, Żydzi i inne nacje nimi nie są. Otóż są. W Twoim wypadku problem jest inny. Nie znasz znaczenia słów których używasz.

   14+

  2. W Stanach czarny zabija białego 27 razy częściej niż w odwrotną stronę
   To jest rasizm!

   11+

  3. Dzięki, to znaczy że jesteśmy dobrymi ludźmi.
   PS przewija się wątek manewrów zapad,wczoraj wracałem z Białej Podlaski po drodze wypadek śmiertelny. Próbuję na na dwóch telefonach znaleźć objazd, brak gpsu , pytam się przez cb, wszyscy tak mają. I teraz kto zakłóca nasi czy kacapy ?

   7+

  4. Ty to wiesz, My to wiemy… Powiedz nam kim ty jesteś. Masochistką czy nawiedzoną fanatyczką?
   Czytasz artykuły i komentarze czy tylko wpisujesz hasła ze szkolenia lemingów?

   Swoją drogą, poprawiasz humor, zwłaszcza redakcji, inaczej by nie przeszły twoje komentarze.

   4+

  1. Miałbyś @degrelle teraz Wrocław gdyby nie pijane rosyjskie Sałdaty….Ruski zabrał wschód ale wcale nie musiał dawać Polsce ziem zachodnich….Nikt by się za nami nie wstawił…. wierz mi…. Kler spiskował z komunistami jak jeszcze powstanie w warszawie walczyło….oni KUL zakładali, żyłbyś teraz pod Łodzią w drewnianej chacie papa krytej… Twój ojciec przesiadywałby na ławce pod rozpadającym się płotem… a Ty chodziłbyś po wina do GS-u… a spocona pani sklepowa „dawała by na ołówek”…. do wypłaty zasiłku socjalnego…… Miałbyś 600 kilometrów wybrzeża…. Gdańsk, Szczecin… Gorzów Zieloną i Jelenią Górę… Legnicę, Wałbrzych, Opole, i GOP….80% terenów przemysłowych Polski….
   My tą wojnę wygraliśmy….bez względu na to jaka była tego cena….Mamy jednorasowy, jednokulturowy, jednowyznaniowy (tfu !) naród… przetrwalismy…. zobacz dookoła ile jest nazwisk ukraińskich, ruskich, białoruskich, litewskich i niemieckich…. a wszyscy są ukształtowani narodowo… zaczynając od nazwisk, Faciejew, Domeyko, Mikitiuk, Hawryszczuk, Adamus, Abramaitis czy szef przedwojennego ONR Mosdorf…. gen Fieldorf…..Rumel… Matejko (pół Niemiec, pół Białorusin), Mickiewicz….. pół Polak, pół Białorusin, Chopin… pół Polak, pół Francuz…..W wojnie 1920 po stronie polskiej walczyło kilak tysięcy Rosjan…. a w 1939 cale bataliony przechodziły na stronę Polską gdzie KOP nie wiedział co z nimi robić…..Józef Kuraś „Ogień” miał w swoich oddziałach 80% Łemków… Łemkowie to Rusini…. moja matka z nich pochodzi…..powiedz jej, że jest Ruską to Ci oczy wydłubie…. 100% katolicka prawica od Rydzyka…..Kobieta ma 74 lata… bibułę rozdaje, podpisy zbiera petycje pisze…..Wszystko co mieszka w okolicach Nowego Sącza, Legnicy, Lubina i Polkowic to w 40% Rusini…. Pierwsza Rzeczpospolita 80% terenów miała na wschód od Bugu… jak myślisz kto tam mieszkał…..? Polacy….rdzenni z pod Piotrkowa Trybunalskiego

   5+

  2. @W18 przestań już wybielać Rosję, bo to takie same parszywce jak Niemcy tylko prześcigają się w mordowaniu naszego narodu … I nie pluj na nasza wiarę katolicką bo wielu z nas kibiców pielgrzymuje na Jasna Górę i jest wierzących .

   0

 5. Może lekko pobocznie ale się dzieje za wschodnią granicą. Wrzucam link ale to mega ściema bo w manewrach „wielkie ponoć” , przydupas Władimira ,Łukaszenko wspólnie i w porozumieniu asygnował pod polską granice ponad 100000 turbopijanych sołdatów.
  http://niezalezna.pl/95731-bialorus-podaje-szczegoly-gigantycznych-manewrow
  Do tego debil z Korei sobie strzela jakby nigdy nic a ONZ się zbierze . Pewnie coś ustalą. Ustalą jak Rosja i Chiny się zgodzą. Czyli debil będzie naciskał guziki jak w kasynie. Szanse są , że obniży stawkę. Czas chyba najwyższy ogarnąć promocje na jakieś namioty bo „dzięki” Korei cały beton wylany we Wrocławiu legnie w gruzach.

  7+

  1. Polecam poczytac o atakach falszywej flagi. Wszyscy zwracaja uwage na manewry Zapad, a NATO znane jest z takich falszywych operacji. Pod pretekstem rakietki w polskiej albo litewskiej wsi mogą ich tak sam8 zaatakować. Komuś ewidentnie zależy na wojnie. Czy tylko Rosjanom? Śmię wątpić.

   3+

  2. Kiedy tacy jak Ty zrozumieją, że Putin na razie nie rozpali żadnego nowego ogniska, bo organizuje za 9 miesięcy dużą, prestiżowa imprezę? Oczywiście te manewry są bardzo dobrym rozwiązaniem, aby u Łukaszenki zostawić trochę sprzętu, który po prostu po manewrach nie wróci do Rosji. Każdy strateg powie, że to z jego perspektywy świetna okazja i po to są te manewry. To jego odpowiedź na natowskie grupy batalionowe u nas. Rosja (a głowie jej oligarchia) ma zbyt dużo do stracenia, aby wszczynać konflikt z paktem północno-atlantyckim. Nie po to inwestowali w Nordstream 1 i teraz forsują N2.

   Zakładam, że upośledź Kim też się nie odważy, bo już by to zrobił (uderzając rakietowo w Guam lub Japonię). Uważam, że Un będzie dalej naciągał strunę, ale nie uderzy. Raczej prędzej „prewencyjnie” uderzy Tramp. Problem pewnie w tym, że broń „A” musi być o wiele słabsza niż obecnie uzbrojone rakiety „Trident” na okrętach podwodnych, bo to stosunkowo niewielkie odległości od Korei Południowej, Japonii i Chin. To musiałby być punktowy atak odpowiednio dobranymi kilotonami. Na desant i broń konwencjonalna nie zgodzi się Pekin, bo wie, że po inwazji ta broń stamtąd nie wyjedzie z jednej już wówczas demokratycznej Korei, a oni nie chcą wojsk amerykańskich za miedzą. o na to Rosja? Ma to w dupie, da zielone światło Trampowi (wyrażając jedynie głębokie zaniepokojenie) w zamian za takie samo wyrażenie zaniepokojenia przez Washington wobec zajęcia Donbasu, na które ew. zdecyduje się po Mistrzostwach Świata. Nie ogłosi włączenia tego terytorium do swojej Federacji, ale proklamuje Ukrainę Wschodnią, przeprowadzi szybko wybory, czyli model krymski. Nikt nie zrobi niczego konkretnego, jak w sprawie aneksji Krymu. USA stwierdzą, że są zaangażowane w ratowanie świata przed Kimem, Merkel od dawna ciągnie laskę Putinowi, Brytole bez zgody Trampa też się nie ruszą, „dzielna” francuska armia musi bronić się przed inwazją arabusów.
   Tym sposobem w liczbie państw zostanie zachowane status quo i będziemy mieli jedną Koreę i dwie Ukrainy (3=3). Najmniej na tym wszystkim zyskają Chiny, najwięcej stracą Korea Pn. i Ukraina, a jak zwykle beneficjentem sukcesu będą Stany i trochę mniej Rosja.
   To jest mój scenariusz, ale jest on tak prawdopodobny, jak wiele innych.

   8+

 6. Aby do aktów antysemityzmu nie doszło. Wszak to żydzi witali AR, a braciom z NKWD podpowiadali kogo do piachu a kogo w podróż na Syberie czy Kazachstanu wysłać.

  33+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *