O głowę rzecznika

 Nasz kolega, kibic gdańskiej Lechii, Grzesiek „Śledź” został pobity przez duńską policję w Kopenhadze pod stadionem. Zdarzenie miało miejsce 1 września. Dlatego we Wrocławiu w okolicy konsulatu Danii zorganizowany został protest w tej sprawie.
Dlaczego w okolicy? I tak konsulat był nieczynny, kilkanaście metrów dalej, na Rynku byliśmy lepiej widoczni. I lepiej słyszalni.
Co zostało oficjalnie powiedziane przez niżej podpisanego oraz przez Jacka Międlara?
Tym razem trafiło na kibica, ale równie dobrze mogło trafić na kogoś innego. Na każdego z nas.
W tym przypadku chodziło o mecz. Jednak czy gdyby Polak został potraktowany tak, jak „Śledź” w innych okolicznościach, czy polskie służby dyplomatyczne zadziałałyby skuteczniej? Wątpliwe.
Polska ambasada w Danii nie spełniła swojego zadania. Ministerstwo Spraw Zagranicznych samo też powinno być aktywniejsze, a z przypadku duńskiego musi wyciągnąć konsekwencje wobec kopenhaskiej placówki.
Co nie zmienia faktu, że najbardziej winni pobicia są duńskie służby porządkowe i to sadystę z policyjną oznaką należy ukarać przede wszystkim. A duński wymiar sprawiedliwości powinien finansowo zrekompensować Grzegorzowi uszczerbek na zdrowiu, o co mają walczyć polskie instytucje.
A’propos instytucji. Tą, która najgłośniej powinna protestować, jest Rzecznik Praw Obywatelskich. Niestety, lewak na czele tegoż urzędu, prawa Grzegorza miał gdzieś. Dlatego padł postulat, by starać się o dymisję Adama Bodnara.
Oczywiście inne lewackie organizacje „obrony praw człowieka” o przypadku Polaka w Kopenhadze nawet się nie zająknęły.
Frekwencja podczas zgromadzenia nie oszołomiła, bo zaledwie około 60 osób przyszło by upomnieć się Grześka. Tym większy szacunek dla tych, którzy przyszli, a którzy osobiście go nie znają. Przybyli kibice oraz narodowcy, głównie z organizacji Wielka Polska Niepodległa.
Postanowiono, że wynikiem tego spotkania będzie petycja, która trafi do ambasady Danii oraz polskiego Prezydenta, Premier a także, MSZ.
Treść petycji można znaleźć tutaj:
http://www.citizengo.org/pl/90265-petycja-ws-bestialskiego-pobicia-polskiego-kibica-w-danii
Można złożyć swój podpis elektronicznie. We Wrocławiu podpisać ją można również w sklepie „Kibol”, ul. Kościuszki 32.
RZ, JM, fot, WP wiadomosci – zdjęcie dobrane złośliwie, z zamieszek z lewakami, jakich tak brutalna wobec Polaków policja nie potrafiła stłumić przez… tydzień. Zamieszki miały miejsce w 2008 roku.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

26+

komentarzy: 9

 1. Co do działania konsulatu się zgdodzę. 2 lata temu dzwoniłem się dowiedzieć, jakie dokumenty muszę przygotować przy przeprowadzce. Dowiedziałem się, że to nie leży w ich kompetencji i muszę dzwonić do ambasady Danii w Warszawie. (Ok?) W ambasadzie, co raczej normalne, powiedzieli, że oni są tam pomagać Duńczykom w RP i takie rzeczy to do konsulatu RP.
  Ta placówka jest tam chyba tylko po to, żeby nie było, że jej nie ma.
  Przynajmniej telefony odbierają…

  8+

 2. A’propos RPO powoływanego przez Sejm, czyli wybieranych przez nas posłów, to nawet w takich drobnych sprawach widać jak ważny jest nasz masowy udział w wyborach, by potem RPO bronił polskich obywateli, a Sejm nie wybierał lewaka – absolwenta uczelni Sorosa z epizodem w Nigdy Więcej.
  Wszyscy do urn!

  19+

 3. Tymczasem jak czytam,niejaka organizacja „Akcja-Demokracja”(chyba nikt nie jest żdziwiony ? ) uzbierała już 25 000,podpisów w obronie Bodnara,tym bardziej trzeba się mobilizować.

  20+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *