Fan chuligan z tytułem

 To akurat nie wynika z tego, co można usłyszeć. Ale bohater odcinka ma tego pecha, że wiemy o nim dużo więcej, niż opowiedział. Rozmawiał z wielkimi świata polityki i biznesu, w swoim notatniku ma numery najważniejszych osób w Polsce, i tych, którzy mają największe pieniądze. Do tego może się podeprzeć tytułem doktora.
Na co dzień zajmuje się gospodarką, jest najlepiej zorientowaną osobą w naszym kraju, jeśli chodzi o górnictwo węglowe. Ale ma przeszłość chuligana i chyba w duszy wciąż nim jest.
Autor książki „Fani – chuligani”, która jest jego przeredagowaną pracą doktorską, czyli kibic Zagłębia Sosnowiec Jerzy Dudała, jest kolejnym przepytywanym przez Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem”. Lubiący sobie pogadać o polityce Lisiewicz tym razem został stłamszony opowieściami socjologa. Bo ten kompletnie nie chciał rozmawiać o polityce ani gospodarce. Tylko o życiu kibicowskim.
Dudała powiedział co go fascynowało w przeszłości, ale też powiedział o tym, co w obecnym świecie kibicowskim go niepokoi, z czym się nie zgadza, czego nie lubi ani nie akceptuje. Przy okazji świetnie opowiada o rozwoju ruchu kibicowskiego. O relacjach między kibolami, oraz między kibolami a policją… Opowiada o historiach z życia, jakich w obecnym świecie młodzież przeżyć nie ma najmniejszych szans. Gdy się zacznie słuchać, to nie sposób się oderwać, a po zakończeniu programu pozostaje niedosyt. Że to już koniec…
Tym bardziej jesteśmy dumni, że kilka swoich tekstów dr Jerzy Dudała opublikował na naszych łamach.
RZ, fot, J. Dudała
Zajrzycie tutaj:

36+

komentarzy: 11

  1. Znamienne, że obok zgodowej Legii największa ilość wymienionych klubów z szacunkiem to Lechia i Śląsk. Nie wiem, czy to wzgledy wyłącznie układu czy może ten odłam Zagłębia, który kiedys aktywnie dążył do Zgody.

    11+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *