Pałką po głowie

 Sprawę zna większość z Was. Przed meczem kadry w Danii, jaki został rozegrany w Kopenhadze, miejscowi milicjanci pobili przechodzącego obok nich Grzegorza, kibica Lechii Gdańsk.
Grzegorz wraz ze swoją kobietą szedł w kierunku wejść innych, niż na sektor gości, bowiem tam właśnie miał swoje miejsce na zakupionych biletach. Bezpodstawnie zaatakowany został przez „stróżów prawa” wręcz skatowany. Oberwało się również Ani.
Sprawa Grzegorza ma szansę być jedną z tych, pokazujących, że państwo polskie stoi za swoimi obywatelami. Fanom Lechii udało się wydarzeniem zainteresować media. Informacje o pobiciu przebiły się do głównego nurtu informacyjnego. Nie bez znaczenia był fakt istnienia filmu udowadniającego, że pobito zupełnie przypadkową osobę.
Co ciekawe – film ów bardzo nie spodobał się „społeczności fejsbuka”, gdzie wszędzie, gdzie tylko się ukazywał albo kasowano link do niego, często wyrzucano całe informacje, a nawet blokowano konta tych, którzy ten filmik udostępnili.
Redakcja Fana naciskała na prawicowych dziennikarzy, którzy również podjęli temat. Dziś (wtorek, 5 września 2017) na TVP INFO do programu „Minęła 20” redaktor Rachoń ma zaprosić Anię, dziewczynę Grzegorza.
Udało się poruszyć także świat polityków. Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) sam się zadeklarował, że będzie w tej sprawie interweniował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Poseł Sylwester Chruszcz (Kukiz’15) swoją akcję nacisku na MSZ rozpoczął, z tego, co nam wiadomo, dzięki działaniom ludzi z Częstochowy. My poprosiliśmy o podjęcie działań przez posłów Roberta Winnickiego (niezrzeszony – Ruch Narodowy) i Przemysława Czarneckiego (PiS), którzy zadeklarowali swoją pomoc.
Stanowisko w tej sprawie ma przedstawić Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Ale każdy z nas może dołożyć własną cegiełkę. Niektóre czynności nie wymagają żadnego wysiłku. Wystarczy zrobić kilka wpisów pod artykułami dotyczącymi pobicia. Wasz, mały szum medialny może stać się częścią wielkiej fali oburzenia, a to wzmacnia siłę przekazu.
Każdy może pomóc również finansowo. Poprzez wpłaty konto
PL87175000120000000031402287
SWIFT: RCBWPLPW
Paypal:
annaolenko@wp.pl
Można też wspomóc Grzegorza inaczej, poprzez zakup specyficznych towarów: http://sklep.gungnir.pl
Stan Zdrowia Grześka budzi wątpliwości najbliższych. Co prawda sami Duńczycy twierdzą, że jego zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, lecz powiedzmy sobie szczerze – to źródło informacji ma wiarygodność niewielką. Niepokojące jest to, że swojej dziewczyny nie rozpoznał podczas rozprawy, jaka miała miejsca dzień po pobiciu.
Według kolegów Grześka najpóźniej od czwartku ma on mieć stały kontakt z adwokatem.
Na razie luźno została rzucona propozycja zorganizowania demonstracji pod placówkami dyplomatycznymi Danii. Jeszcze nic nie zostało ustalone, ale taka podpowiedź, że Dania oprócz ambasady w Warszawie (Marszałkowska 142) ma swoje konsulaty w Gdańsku (ul Długi Targ 1-7), Wrocławiu (Rynek 7B), Krakowie (ul św. Anny 5), Łodzi (ul. Piotrkowska 89), Poznaniu (ul. Strusia 10), Szczecinie (ul. Piłsudskiego 1A).
RZ, ML-LG, P-NR, fot. A.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

43+

komentarzy: 21

 1. Ja też jestem nazista i narodowiec. Moje przekonania nikogo nie powinny interesować i nie są powodem do agresji sk…li w mundurach. Czy ja leje w mordę od razu każdego lewaka? To się szybciutko wszystko może odwrócić. Trzymaj się Grzesiek!

  4+

 2. http://ekstrabladet.dk/sport/fodbold/udenlandsk_fodbold/efter-voldsom-tilskueranholdelse-videoer-viser-anden-historie/6809214

  Coś tam jednak jest. Raz próbował kopnąć policjanta i coś tam wymachiwał rękami. Rzucał się w oczy bo jest duży i wydziarany. Zapamiętali go i jak spokojnie szedł potem z dziewczyną dostał wpierdol. Pchał się to dostał. Proste. Dla duńskiego sądu pewnie wystarczy, żeby mu dojebać napad na policjanta, pobicie policjanta a jak ładnie podkoloryzują to jeszcze dostanie gwałt na policjancie albo kurwa pobicie własnej dziewczyny. Takie życie. Ale trzeba walczyć, żeby jak najmniej dostał, bo porównanie tego co on zrobił z tym co jemu zrobili to dwa różne światy. Nie jestem prawnikiem ale agresja policji na pewno nie była współmierna do zagrożenia jakie stwarzał. Pozdrawiam

  7+

  1. Czyż przekaz nie jest taki: skoro chłop ma jakieś odstające od innych poglądy to duński „stróż prawa” może go obić, a nad nieprzytomnym się znęcać? Powielasz ten punkt widzenia?

   13+

  2. Rozumiem że jeśli neonazista to można lać pałą w tył głowy? Co to ma za znaczenie jakie ma poglądy, ba nawet jaką ma historię. Co z tego że był chuliganem? Już nim nie jest, a nawet jeśli by był dalej to w tej sytuacji przecież nic złego nie robił.

   Tefałeny i inne żydowskie media, chcą nam wcisnąć kit, że jeśli to skrajny prawicowiec to znaczy że sobie zasłużył. Zresztą te same media wmawiały nam, że chłopak zabity na komisariacie też był winny, bo miał rzekomo posiadać narkotyki.

   Można mieć różne poglądy, nawet potępiać chuligankę i nazistowskie poglądy, ale nie można wybielać agresji policji wobec bezbronnego człowieka. Nie znam przepisów, które by zezwalały na bicie pałką po głowie. Albo na rażenie prądem ludzi w komisariatach doprowadzając do ich śmierci.

   15+

  1. Daj linki do tych filmików, to ci to puścimy.

   Od razu Cię podsumuję: nie dasz, bo ich nie ma. Trudno nagrać coć, co się nie wydarzyło.

   10+

  2. Czyli filmu nie ma?

   Tak się głupio dla Ciebie składa, że z Grześkiem znam się od lat. Wiem co ma w glowie i jakie ma tatuaże. I wiem również, kiedy broi. W tym przypadku robił za aniołka.
   To, że chłop ma cokolwiek wydziarane, że w potrafi być, nazwijmy to delikatnie – mało grzeczny, to nie upoważnia żadnej ze służb do obijania go, gdy nie wariuje.
   Podejrzewam, że w Twoim życiorysie znajdzie się jakaś skaza. Pewnie niejedna. Czy jest to powodem do obicia Cię do nieprzytomności, na dodatek przez „stróżów prawa”, za to że jesteś gdzieś pod stadionem/ na ulicy/ nieważne gdzie, jeśli nie ma tam napisu „zakaz wstępu”?
   RZ

   17+

  1. Monisiu, przerażona to ty będziesz, jak ten nasz rasizm zniknie a pojawi się twoja tolerancja z hordami uchodźców.

   36+

  2. Monisiu, w jaki sposób trafiłaś na to forum? Raczej nie przez przypadek. Chyba, że Twój komentarz to forma szyderczej przenośni, ale jednak większość wzięła to na poważnie.

   8+

 3. To powinno być kwalifikowane jako próba zabójstwa z premedytacją i nie ma przebacz. Każdy bandzior w mundurze wie że pałką nie uderza,się w głowę czy twarz,i tyle.Poza tym każde silne uderzenie w głowę, powoduje nieodwracalne skutki,stąd problem u niego z rozpoznaniem osoby nawet bardzo bliskiej,co tu dużo gadać na zdjęciu widać że potraktowano go wyjątkowo brutalnie i bezwzględnie.Ale głowa do góry,wyjdzie z tego i wszystko będzie w jak najlepszym porządku.Niema innej opcji,a i warto zmówić modlitwę za zdrowie Grzegorza,to jeszcze go wzmocni i jego bliskich.

  34+

  1. A teraz znajdź prokuratora, który zakwalifikuje ten czyn według Twojej sugestii i przedstawi zarzuty konkretnemu funkcjonariuszowi. Według mnie marzenie ściętej głowy. Nikt z duńskich mundurowych nie poniesie żadnych konsekwencji, zwłaszcza, że nie dotyczy to ich obywatela.

   21+

 4. Problemem tego pana było to, że nie miał smagłego oblicza. Duńscy policjanci zapewne są tak sfrustrowani mnożącą się wokół afro-azjatycką patologią, której nie wolno im tknąć, że jak tylko dorwali jakiegoś „tykalnego” to poszli na całość.

  48+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *