Nie od Fryzjera?

 O meczu kadry PZPN z Kazachami nie byłoby co się rozwodzić, gdyby nie akcent łotewski. Czy tam sędziowski. Takiego arbitra – gamonia ogląda się rzadko.
Patrząc z perspektywy telewizyjnej sędziowie odwalili trzy kardynalne błędy. Nieuznany gol dla Kazachów, niedostrzeżony gol Lewandowskiego, za to dostrzeżony faul w polu karnym, który faulem to mógłby być w… koszykówce chyba.
W polskiej lidze byłoby wiadomo o co chodzi. Parę lat temu takie babole byłyby pochodną kontaktów z Fryzjerem. Obecnie z jego lepiej utajnionymi następcami.
W przypadku meczu eliminacji MŚ, i to takim bez wielkiego ładunku emocjonalnego, jest to chyba emanacja nieudolności.
Kadra pokonując wyraźnie najsłabszy zespół tej grupy zrobiła krok w kierunku awansu do turnieju w Rosji… Tak, to może być ciekawe. Turniej w Rosji. Tam na pewno będzie ciekawie, niezależnie czy z polskimi akcentami, czy bez.
Czarne widzenie
Jak już sumujemy wyniki… We Wrocławiu katastrofa, bowiem Śląsk grając dwoma różnymi składami w dwóch połowach dostał łomot od innych geniuszy krajowego futbolu – grajków Piasta Gliwice 1-2. To niespecjalny prognostyk przed potyczkami ligowymi, a teraz Śląsk będzie się mierzył po kolei z:
Legią we Wrocławiu, Górnikiem w Zabrzu i Amiką we Wrocławiu.
Trudne perspektywy się rysują.
RZ, AP, fot. pakamera.pl

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

39+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 12

 1. Jeśli chodzi o spalonego przy bramce dla Kazachów sytuacja jest nie do rozstrzygnięcia i można była bramkę zarówno uznać jak i nie i obie decyzje są do obronienia.
  Widać sędzie uznał że zasłaniał Fabiańskiemu

  24+

 2. Dobrze że sędzia nie miał do dyspozycji, tuż za linią boczną, telewizorka ze srebrzystym kocykiem. Wtedy to mogłyby zacząć się prawdziwe jaja.

  14+

 3. Gol dla Kazachów został nieuznany słusznie. Kazach znalazł się w świetle bramki i absorbował uwagę Fabiańskiego. Z karnego dla Polski sędzia się wybroni. Kontakt był, Lewandowski dodał trochę od siebie pięknie padając. To i tak czystsza sytuacji niż z karnym w meczu Śląska z Cracovią, choć ja osobiście bym nie gwizdnął.

  11+

 4. Rosyjska scena kibicowska i „społeczeństwo” bardzo mocno żyją zadymami z Polakami na Euro w 2012 roku. Twierdzą, że to my zaczęliśmy i czekają na „zemstę” za atakowanie „normalnych” rosyjskich kibiców. Więc raczej można się spodziewać powszechnego przyzwolenia na polowania na polskich kibiców.

  43+

  1. Na mundialu w Niemczech w 2006 roku, też straszono hordami kiboli-zadymiarzy, nad którymi nie zapanuje żadna policja. Też miały być polowania Niemców na polskich kibiców. Byłem, widziałem i po mordzie nie dostałem. Także nie ma co tutaj demonizować. Kto będzie chciał zadymy, znajdzie ją, a kto pojedzie na mecz, a nie na zadymę, raczej oglądnie go w spokoju.

   7+

  2. @KKK głupoty gadasz to działa w górę tak jak w świecie kibicowskim ekstraklapy…. dla kibiców z Górnika Wałbrzych największą kosą jest Śląsk dla Śląska Amika dla Amiki Legła…. dla Miedzianki Zagłębie, dla Zagłębia Ślàsk….dla Śląska Legła dla Ległej Amika….. dla Piasta Gl, Górnik dla Górnika, Ruch dla Ruchu Zagłębie Sosnowiec…. taki jest mój subiektywny ranking… dlatego uwierz mi oni Polakami nie są zainteresowani… prędzej razem z nami łupiliby Ukraińców i to nie dlatego, że to „idzie w górę” ale dlatego, że po prostu nimi gardzą….
   Od jakichś 400-500 lat…. system zabił w Rosji Sowieckiej 110 tys Polaków w latach trzydziestych… potem pół miliona wywózek i Katyń….20 tysięcy Ukraińców w Samych latach 20-tych zamorzyli głodem jakieś 15 milionów… tak na oko potem rozjechali 5 milionów w latach 1945-53…..zabrali im samostijną…rozpędzili kijami a elitę kupili za „czapkę śliwek” nie szanują ich w ogóle….z nami jest inaczej.
   Oni mają do nas dystans bo my tu jesteśmy od kilku tysięcy lat i trwamy…
   Połamał zęby Niemiec, połamał Ruski a my jesteśmy i trwamy. Bardziej Ruskie szanują nas niż my siebie na wzajem… tam jest inaczej co nie znaczy, że gorzej… takiego Niemcowa zastrzelili na środku Moskwy… Niemców to taki nasz Borys Budka… bezczelny sprzedawczyk… powinno się go jak Św. Stanisława „patrona Polski” porąbać mieczami publicznie za zdradę… św Szczepan był z Krakowa…i zdrajca… hahahaha… pewnie też był…..(już 900 lat temu)
   „Od ludzi z zasadami” hahahaha…
   W Moskwie jak w metrze usłyszą język polski zaraz masz 10 chętnych do wódki… obejrzyj film ruskiej produkcji 1612… tam na prawdę z szacunkiem się do nas odnoszą… szarże husarii są lepiej tam pokazane niż w filmie „Bitwa pod Wiedniem” na który to niewyobrażalny gniot minister kultury dał 2 mln złotych z naszych podatków. Pod Moskwą zrobili makietę Reichstagu i odtwarzają zdobycie z 1945 roku… Po zdobyciu reichstagu wywieszają dwie flagi Czerwoną i białoczerwoną… nie patrz na proukraińskà politykę PiS bo to Nie tędy droga….

   4+

  3. Ruscy kibice mają duże ciśnienie, żeby udowodnić, że mają najmocniejszą chuligankę na świecie. Pomijając już całkowicie atmosferę polityczną i zatargi narodowościowe to na bank na mundialu w Rosji będzie grubo.

   2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *