Tym razem serio?

 Pisanie o tych wszystkich Mieszkach Gniezno, Górnikach Pszów, Gawinach Królewska Wola czy innych futbolowych potęgach, które spuściły łomot wielkiemu Śląskowi w meczach o Puchar Polski staje się nudne. Bo co rok opisujemy to samo i niemal co rok jest tak samo, czyli rozgrywki o PP są na Oporowskiej traktowane… powiedzmy delikatnie… mało poważnie.
Szczytem był rok 2008. Najpierw Śląsk podszedł niepoważnie do meczu w PP z Nielbą Wągrowiec, bo przygotowywał się do poważnego starcia w lidze. No to w Wągrowcu było 0-1, a mecz miał miejsce 27 sierpnia. Usprawiedliwieniem dla niepoważnego podejścia był fakt, że kolejny mecz ligowy został wyznaczony dwa dni później, 29 sierpnia. Dowodem na niepoważne potraktowanie rozgrywek o PP był fakt, że nikt na Oporowskiej nie protestował przeciwko takiemu ustawieniu spotkań „ze środy na piątek”. A jaki był efekt?
Zespół tak się „przygotował do gry w lidze”, że w tejże lidze poległ z Groclinem 0-3.
Mistrzem taktyki trenerskiej wówczas był Ryszard Tarasiewicz. Ale nie tylko ten szkoleniowiec miał rozgrywki PP gdzieś. W zasadzie jedynym, który PP traktował poważnie był Tadeusz Pawłowski, a Stanisław Levy miał w tej materii farta. Reszta szkoleniowców, gdy tylko pojawiają się we Wrocławiu, natychmiast rozgrywki o PP zaczyna traktować jako zło konieczne. O działaczach wspomniany przypadek z roku 2008 świadczy dokładnie to samo i to niezależnie od personalnych konstelacji na prezesowskich stołkach.
Dziś, 8 sierpnia, rusza 1/16 tegorocznej edycji Pucharu Polski. Mecz Śląska z aktualnym zdobywcą tego trofeum, Arką w Gdyni został wyznaczony na czwartek 10 sierpnia na godzinę 20:00. Spotkanie zostało przesunięte z uwagi na terminarz Arki, która właśnie jako zdobywca PP kilka dni temu grała w Lidze Europy, gdzie dostała łomot od anonimowych Duńczyków tracąc gola decydującego o awansie rywali w doliczonym czasie gry.
Z Arką w Gdyni Śląsk już w tym sezonie zdążył zagrać. Choć był to mecz ligowy z rzędu tych „granych na poważnie”, to zaliczyliśmy łomot 0-2. Możemy się pocieszać tym, że w tamtym spotkaniu nie grał nasz nowy nabytek Marcin Robak, który ma być super snajperem.
Podobnie jak w meczu ligowym, także w rozgrywkach o PP sektor kibiców gości będzie pusty. W lidze obowiązywał zakaz wydany przez Komisję Ligi działającą pod przewodnictwem Zbigniewa Mrowca, teraz obowiązuje zakaz wydany przez wojewodę pomorskiego, Dariusza Drelicha.
Mecz Arka Gdynia – Śląsk Wrocław, który będzie ostatnim spotkaniem 1/16 tegorocznej edycji PP będzie można obejrzeć w Polsacie Sport. Zwycięzca tego pojedynku zagra z wygranym w rywalizacji Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Podbeskidzie Bielsko-Biała, jaki zostanie rozegrany dziś (wtorek 8 sierpnia) o godzinie 19:00. Mecz 1/8 został zaplanowany na 20 września.
RZ, AP, fot. sport onet

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

24+

komentarzy: 11

 1. Właśnie powiedziałem żonie, że jadę 200 km na mecz. Szczęśliwa nie była, bo jesteśmy na urlopie. No co, będą dwa ciche dni i jej przejdzie. Ale z tyłu głowy siedzi mi, niestety, że nasze orły przejdą obok meczu. Serce nie sługa, mam nadzieję, że odszczekam.
  Hej Śląsk!

  4+

 2. Ci Duńczycy to średnio anonimowi. Przy nich prędzej Arka czy Śląsk to anonimowe drużyny. Ale rozumiem, że piszemy z naszej perspektywy. Co nie zmienia faktu, że pięknie areczka dostała w ostatnich minutach.

  32+

 3. Mam nieodparte przeczucie, że tym razem będzie dokłądnie tak samo, jak w opisywanych przypadkach. „Nadrzędnym celem jest wejście do pierwszej ósemki”, zatem PP będzie traktowany jak kula u nogi.

  24+

  1. Będzie to wyglądać tak: jak awansujemy dalej, to dobrze, a jak nie awansujemy…to też dobrze. Mam jakieś dziwne wrażenie, że Arka to będzie pierwszy i zarazem ostatni przeciwnik w tej edycji PP.

   5+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *