Niemca chronić trzeba

 W sumie można się tego było spodziewać. Lewacka UEFA zapowiada sankcje dla Legii za antyniemiecką oprawę. Nie, to nie jest przejęzyczenie. Dla Polaków była to oprawa upamiętniająca Powstanie Warszawskie, ale chyba nie jest możliwe, by UEFA karała za upamiętnianie setek tysięcy ludzi, spośród których wielu grało w nielegalnych w czasie okupacji meczach piłki nożnej. Zatem musiała ta oprawa przez działaczy futbolowych zostać odebrana jako negatywna. Wobec kogo negatywna? Oczywiście wobec Niemców. A to należy ukarać…
I zdarzył się cud. To, że szef pewnego legijnego portalu udającego portal futbolowy ogłosił że natychmiast po nałożeniu kary otworzy zbiórkę na jej zapłacenie można przyjąć za działanie autopromocyjne. Natomiast bardzo sympatycznie zaskakuje postawa wielu znanych osób ze świata polityki i mediów, które zaoferowały się wesprzeć finansowo oraz medialnie akcję.
Mało tego. W programie „W tyle wizji” jedna z osób dzwoniących do studia zaproponowała, żeby tego typu akcje jak oprawa na meczu Legii z Kazachami były wspomagane finansowo przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, bo akurat ta oprawa zrobiła więcej dla przypomnienia polskiej historii niż udało się zdziałać rządom Polski przez wiele lat.
Roman Zieliński, fot. wroclawianie.info

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

50+

komentarzy: 27

 1. Prawda jest taka Mistrzostwo w wielkim stylu i szacunek dla NS! chcemy czy nie, lubimy czy nie ale brawo na stojąco się należy! Pomysł, wykonanie, przekaz… ukłony panowie!

  22+

 2. Krew mnie zalewa, jak można karać za tak wspaniałe oprawy. Gdyby PZPN miał jaja to sam zapłaciłby karę żeby pokazać debilom z UEFA solidarność z polskimi patriotami.
  Gdyby w oprawie na miejscu młodego powstańca był żyd to pewnie Legia dostałaby nagrodę z UEFA a ochom i achom nie byłoby końca.
  Szacunek dla kibiców za takie oprawy prawdą jest, że przekaz ten dotarł prawie do całego świata i żadne kary nie mogą powstrzyma nas przed wyrażaniem prawd historycznych i patriotyzmu.

  51+

  1. Co do nagrody, to jeszcze mundur musiał by być taki mniej niemiecki… najlepiej nie ze swastyką, a za element NSZ to nagrodę wręczył by sam Szechtrer w towarzystwie Andżeli Makreli. Jeszcze jakby to na Stadionie Miejskim w Breslau pokazano, to by Kapuś pierś wystawił do dekorowania.

   29+

  2. Slaw – całkowita racja. PZPN – maja kasy jak lodu i powinni ruszyć tyłki. Co do oprawy to pójdę dalej. Gdyby na oprawie był Polak z AK, z pistoletem i żydowskie dziecko to Legia by pokojowego Nobla dostała a Michnik z Lisem orgazmu. Reakcja „Europy” na tą oprawę to tylko kolejna odsłona, która ukazuje jak chora jest Europa Zachodnia. Niestety lewacy z PO, nowośmiesznej, czy innych grup chcą na siłę u nas zaprowadzić to samo co tam.

   21+

 3. Po pierwsze śmieszne jest głoszenie , że piłka nożna ma być wolna od polityki, kiedy przed każdym meczem mamy ogromną kampanię Nie Rasizmowi. Po drugie jeśli mamy nie robić polityki na stadionach to niech Izreal gra w strefie azjatyckiej a nie europejskiej. UEFA to szczyt lewackiej hipokryzji.

  47+

 4. Ja tam się nie zdziwię, jak za jakiś czas podczas podobnej oprawy, pojawi się komunikat wydany przez dajmy na to; fundację polskich obozów śmierci, która stanowczo zaprotestuje w insynuowaniu, że za zbrodniami II wojny światowej stoją Niemcy. Wiadomo bowiem wszystkim, że ten dzielny naród był pod stałą okupacją już od 1933 r., kiedy to podczas sfałszowanych wyborów władzę zdobyła nazistowska partia. Jak każdy wie, naziści to istoty z Marsa, lub Księżyca, ewentualnie byli to polscy gastarbeiterzy poprzebierani w mundury od Hugo Bossa, które najpewniej wykradli z niemieckich domów handlowych. W tym samym komunikacie wspomni się, że wredne polactwo dostało uczciwą pracę, przy montażu silników cywilnych pojazdów u Ferdynanda Porsche, a tym czasem na nocnej zmianie montowali czołgi, by od środka zaatakować uczciwych pracodawców…

  …Kończyłem podstawówkę jakieś 20 lat temu. Na lekcjach historii podczas dysput nad „dokonaniami” III Rzeszy mówiło się o Niemcach, a w serialu TV: Allo, allo czołowe postacie, na widok zbliżających się do kultowej kawiarni chłopcach zza Renu, mówili „Germans are coming”. Jedno pokolenie później, a narracja jakby inna.

  54+

  1. Jest nas tak wielu wierzących kibiców a w żywym Różańcu kibicow, modli sie tylko pare osób. Pozdrowienia dla ks. Jarka

   1+

  1. Dutkiewicz to o ile dobrze pamiętam,mówił że Wrocław to miasto wolnych i równych ludzi. Za spowodowanie wypadku już odpowiedział? Czy jak za komuny sekretarz PZPR niewinny bo równiejszy?.

   41+

 5. Oprawa kozak! Tymczasem na fejsbuczku lewactwo szaleje, pisząc o obrzydliwości i tradycyjnie już o faszyźmie i nacjonalizmie.
  Gdzieś w zagranicznym artykule było, że oprawę do UEFA podje… podała organizacja „Nigdy więcej”.

  43+

 6. Czy ktoś pamięta za jaką oprawę ukarała nas kiedyś UEFA? Nie pamiętam czy o Powstaniu, Wołyniu czy uchodźcach. Coś mi świta, że nas karali za to tak jak teraz Legię. Mają na to jakiś paragraf, oprawa meczowa nie związana z meczem i klubem i drugi jakiś o polityce na stadionie. Oni tego nie chcą bo poprawność polityczna + lewactwo = UEFA.

  29+

  1. Dzięki za zaufanie, jednak wolałbym żeby im kasę dawać bez mojego pośrednictwa. To po pierwsze, a po drugie – uśmiejesz się, ale ja swojego konta nie posiadam. Jak na jakimś odcinku życia nie muszę być inwigilowany, to robię sporo by się inwigilować nie dać.
   RZ

   59+

  2. Niestety, ale takie wpłaty przez US będą traktowane jako źródło przychodu za który należy odprowadzić podatek,chyba, że to konto jakiejś instytucji, np. fudacji. Nie dziwię się, że Roman nie chce w czymś takim pośredniczyć.

   26+

  3. Można np. sprzedawać kartki pocztowe z tą kapitalną oprawą…
   Coś jak nasze kartki pocztowe z fotami z meczy. Sam mam takie cztery : Śląsk – Lech ’93 , GKS-Śląsk ’93 , Amica-Śląsk ’95 , Śląsk -GKS ’99 i powiem wam, że to bezcenna obecnie pamiątka.

   17+

 7. Piękne jest to jak na przestrzeni kilku lat zmieniliśmy takimi oprawami, transparentami, pikietami, marszami, protestami świadomość Polaków tych w średnim i młodym wieku. Nie spodziewałem się takiej reakcji wypowiedzi Polaków w dobrym tonie obronie oprawy, jak i wypowiedzi osób medialnych. To naprawdę podnosi na duchu i powoduje motywacje do dalszych działań. Niezależnie czy na kibicowskiej mapie się lubimy powinniśmy więcej działać razem w kraju.
  Czy nie byłoby fajną inicjatywą obranie ogólnopolskiej grupy kibiców przedstawicieli, która by podejmowała wspólnych inicjatyw w sprawach dla naszego kraju?

  47+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *