Jednak kogoś boli

 Legia zaliczyła spektakularną porażkę nie awansując w tym sezonie do Ligi Mistrzów. Okazali się gorsi od Kazachów. Jedni żałują, bo znów Polska nie ma swojego reprezentanta, inni się cieszą, bo lubią spuszczać powietrze z warszawiaków.
Natomiast czy się Legię lubi, czy nie, to z polskiego punktu widzenia zrobili coś niesamowicie pozytywnego. Ostry przekaz oprawy upamiętniającej Powstanie Warszawskie, pistolet przy głowie polskiego dzieciaka trzymany przez Niemca dla większości z nas jest trafieniem w punkt. Negować samą oprawę i jej przekaz mogą jedynie (tu każdy może wstawić własne najbardziej obelżywe słowo określające osobników nienawidzacych Polski i Polaków).
Jednak tacy którym oprawa się nie podobała się znaleźli. Nie wśród prostych ludzi, lecz oczywiście wśród celebrytów.
No cóż, widać, że szechtero czy lisopodobni tracą zdrowy rozsądek a wraz z nim instynkt dziennikarski. Cóż, tyle lat pracy nad polskim społeczeństwem, a ono nie dało się ogłupić i czci to wszystko, co zwalczano.
RZ, fot. twitter

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

24+

komentarzy: 29

  1. To było kierowane do całego świata, żeby każdy turbo kretyn mógł przeczytać bo mecz leciał w telewizjach ogólnoświatowych…
   Bardzo dobrze zrobili, że było po angielsku UEFA już zapowiada postępowanie…. będą sądy, będą kary, będą odszkodowania… sprawę o odszkodowania składa się do sądu w NY… nie na darmo Trump przemawiał przed pomnikiem PW… oni wyciągną od Niemców odszkodowania dla nas a my zapłacimy im za gaz i broń i infrastrukturę… oczywiście połowę dostaną z tego żyyyyyyydziiiiiiiiii….

   11+

  1. Za ostro?! Jak napisano w artykule trafili w punkt. Powiem więcej – idealnie w sam środek. Bardzo emocjonujący przekaz. Wzbudza najgłębsze z uczyć. Zwłaszcza gdy ma się dziecko. Bardzo mnie poruszył. Mogą sobie mówić, że Powstanie nie było potrzebne i takie tam pierdoły. Łatwo się ocenia z perspektywy czasu – zwłaszcza żyjąc w czasie pokoju. Ciekawe ilu z tych współczesnych „patriotów” byłoby w stanie dać ofiarę z siebie. Czy ja sam bym potrafił – nie wiem. Dlatego wszystkim, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim z takich czy innych powodów należy się szacunek. Przede wszystkim należy się pamięć i prawda. Chodzi o nazywanie rzeczy po imieniu. Pokazanie kim był wróg i co robił. Jest to istotne szczególnie dzisiaj, gdzie non stop zakłamuje się historię naszego narodu.
   Dla mnie przekaz jest czytelny i jasny. Świat powinien wiedzieć, w szczególności ten po drugiej stronie Odry, który myśli, że jesteśmy jego kolonią. Nie jesteśmy. Niech o tym wiedzą. Jak w słowach poetki –
   „Nie będzie Niemiec pluł na w twarz”. Cześć i chwała Bohaterom.
   Tak na koniec – stosunek do oprawy pozwala stwierdzić jaki mamy stosunek do własnej ojczyzny – jakimi jesteśmy ludźmi. Może idę za daleko, ale to taki klucz podziału i weryfikacja kim jesteśmy. Już rozumiem co miał na myśli autor definicji gorszego sortu.

   26+

 1. Petarda ! Jeżeli chodzi o oprawę Legia zrobiła to w odpowiednim czasie tak aby zamknąć te wszystkie kłamliwe komentarze, i informacje na temat naszego kraju.
  Nic tylko bierzmy z tego lekcje ,aby działać. Pozdrawiam

  48+

  1. Czy zatem ludzkie było wymordowanie około 200 tysięcy Polaków w samym tylko Powstaniu? Ludzkie było okupowanie Polski? Ludzkie były zachowania Gestapo i innych jednostek? Ludzkie było zabijanie cywilów w tym kobiet i dzieci? Ludzkie były łapanki w Warszawie i innych częściach kraju a następnie masowe mordy? Ludzkie były obozy koncentracyjne? Ludzka jest obecna narracja historyczna, zgodnie z którą Polskę obarcza się winami za Holocaust? Pytań są tysiące. Większość na tej stronie wie o co chodzi. Ale ty nie bo ty jesteś nowoczesną Europejką i lewaczką z krwi i kości i masz gdzieś tradycję, wiarę, Polskę, naszą historię czy kulturę. Za to obchodzą cię imigranci i chore typy spod znaku tęczy. Lecz się.

   71+

 2. Nie ma słów co opiszą moc przekazu tej oprawy. ZDF, platfusy i reszta lewactwa musi mieć ból pupy co najmniej taki jak przy wystąpieniu Trumpa w Polsce. Natomiast kadr użyty w oprawie pochodzi z filmu ”Idź i patrz” radzieckiego reżysera Elema Klimowa.

  35+

 3. Niemcy mordowali nas przez tysiąc lat, współwymordowali praktycznie wszystkich Słowian Połabskich. Teraz uczą nas demokracji i tolerancji…
  Proponuję lekturę książki „Troja Północy”…

  57+

 4. To jest jedna z lepszych opraw w historii i zapewne też jeszcze długo nią pozostanie. Można przypomnieć naszą z 2012 roku (?) która zapewne była w jakimś sposób inspiracją. Po takich akcjach bezsprzecznie potwierdza się racja co do wartości dodanej gry w pucharach europejskich nawet na podstawowym poziomie.

  43+

 5. Tę k… zawsze boli wszystko co polskie:

  http://wmeritum.pl/tomasz-lis-oburzony-powstancza-oprawa-kibicow-legii-warszawa-wybitnie-glupia-kazachstan-kraj-wiekszosci-muzulmanski-widze-tym-sie-stalo-antypolska-prowokacje/194350

  ale już komar dopiął się do konta:

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/37488/Klopoty-Tomasza-Lisa-Komornik-zajal-mu-konta.html

  z niepozdrowieniami:

  http://polskaracja.com/graficiarz-obrazil-tomasza-lisa-przy-okazji-hipokryzja-dziennikarza-wyszla-na-jaw/

  28+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *