Po wrocławsku

 Zdjęcie przedstawia wrocławski plac Dominikański w czasie „Godziny W” 2017. Polacy pamiętają najmłodszą armię świata, która chwyciła za broń, by walczyć o Polskę wolną i niepodległą. I w ten właśnie sposób upamiętniają tych, którzy poszli na barykady, oraz tych, którzy zginęli nie walcząc.
Datę 1 sierpnia 1944 w Polsce powinni znać wszyscy. Niestety dla wielu jest ona niewiele mówiąca, choć trzeba przyznać, że ostatnimi laty świadomość co ona oznacza wśród młodzieży wzrasta.
Poniżej film z tago wydarzenia opublikowany przez portal wdolnymslasku.com:
http://wdolnymslasku.com/2017/08/01/godzina-w-wroclaw-pamieta-1-sierpnia-2017r-pl-dominikanski/

Link do nowej piosenki nagranej przez wrocławskich kibiców robiących muzykę hip-hop:
https://www.youtube.com/watch?v=Q7PGYxa02p0
RZ, B

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

20+

komentarzy: 13

 1. Szacunek, nie chcę pisać wielkich slow. …ale jako warszawiak, zwyczajnie dziękuję. Pamiętajmy o wszystkich Powstaniach, Styczniowym, Listopadowym, Śląskich, Wielkopolskim. Każdy zryw budował naszą Polskę.

  7+

 2. W mieścinie której pracuję nikt nic nie upamiętniał , żadne auto nie przystanęło choćby na chwilę, inni patrzyli na mnie jak na głupka, a na dźwięk głośnej, dość długiej syreny to nawet starsi ludzie mówili na chodnikach cyt.: „znowu się gdzieś pali”.

  6+

 3. Pozytywne jest to, że Powstanie Warszawskie pozostało tematem łączącym wszystkich Polaków. Praktycznie wszyscy oddają cześć żywym i zmarłym uczestnikom Powstania i pomordowanej ludności cywilnej. Oby tak pozostało.

  24+

 4. Odnośnie info z mediów ” Teraz akcje należące do konsorcjum może kupić każdy, bo umowa między nim a biznesmenem wygasła.” ,czy kilka tysięcy fanów nie mogło by zawiązać stowarzyszenia do wykupu?

  12+

  1. Może by i mogło. Ciekawa inicjatywa. Proponuję, żebyś podjął działania inicjujące i został animatorem projektu. Załóż stowarzyszenie, a jak nie jesteś w stanie tego sam udźwignąć, to spróbuj zarazić swoim entuzjazmem ewentualnych pomocników. Sam wpis na Fanie i rzucenie pomysłu to za mało. Do dzieła kolego! Nie oglądaj się na innych.

   18+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *