Walka z pamięcią

 Poniżej link do kanału Wyklęci TV oraz pierwszy z serii filmów o Powstaniu Warszawskim z udziałem Leszka Żebrowskiego. Będzie tam o kilku miejscach w Warszawie – zapomnianych i mniej pamiętanych. Leszek Żebrowski krótko o tym, co, kiedy i gdzie się wydarzyło oraz – uwaga! Jak komuchy walczyły z Pamięcią o Powstaniu i jak starli się te miejsca zamazać.
Kibole.pl, fot. archiwum
https://www.youtube.com/watch?v=xVszHjiaODA

Mieszkańcy wszystkich polskich miast – dziś 1 sierpnia, kolejna rocznica wybuchu wielkiego polskiego zrywu w marszu po niepodległość, czyli Powstania Warszawskiego. Zaczęło się o godzinie 17:00. Warto w tej właśnie chwili, o tej godzinie, stanąć na moment. Na ulicy, na podwórku. A nawet jadąc samochodem. We Wrocławiu pewnie najwięcej będzie się działo na placu Dominikańskim.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

28+

komentarzy: 10

 1. Jako, że mój szef to taka trochę menda to za każdym razem kiedy chcę wyjść wcześniej z pracy lub nie iść do niej w ogóle bo to sprawy osobiste albo mecz, robi mi problemy. Tym razem po prostu po godzinie szesnastej wyszedłem z pracy i pojechałem godnie uczcić Powstańców Warszawskich. Nawet nic mu nie mówiłem. Są sprawy ważne i ważniejsze.

  7+

 2. Dobrze, że doczekaliśmy się Muzeum PW . Przez wiele lat gdy w Warszawie rządziła lewica i liberałowie mówiono, ze jedyne powstanie to to z 1943 roku. Taki przekaz szedł w świat. Pierwszy raz na Powązki rodzice zabrali mnie gdzieś na przełomie lat 70 i 80 . Zawsze 1 sierpnia można było posłuchać wspomnień poznać bohaterów, zapalić znicz na Łączce . Dziś w tych tłumach czuć dumę z bycia Polakiem. W całej Polsce ludzie staja w milczeniu , tak wzbiera w nas świadomość narodowa w każdym mieście w każdej wsi. Wreszcie kończy się to wmawianie w Nas, że jesteśmy zaściankowi, słabi i wiecznie musimy się czegoś wstydzić. Nie , mamy Swoja historie walki o wartości o których ta światła Europa nieraz zapominała, my nie paliliśmy ludzi w piecach nie robiliśmy z nich mydła nie gazowaliśmy ich w obozach koncentracyjnych. My wolność wywalczyliśmy sami płacąc krwią za każdy metr Polski. Wara wam wszystkim od naszego Kraju, to Polska powinna was pouczać a nie odwrotnie .

  22+

  1. Absolutna racja,za Muzeum Powstania Warszawskiego my Polacy,musimy być dozgonnie wdzięczni tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu,którego osobiście ja uważam za najlepszego prezydenta,jakiego kiedykolwiek miała Polska. Oczywiście wad miał więcej ,ale to już dyskusja na inny temat. Tak samo jak dyskusja nad tym czy ta walka miała sens czy nie. Ja osobiście uważam że miała,są tacy którzy twierdzą że nie,na dodatek posługują się podłą narracją. Tak czy owak, dobrze kłócić się siedząc wygodnie przed ekranem komputera czy smartfonem. Cześć i Chwała Bohaterom!.

   13+

  1. Taka emocjonalność jest głupotą w polityce, która z zasady wymaga elastyczności. Z historii trzeba wyciągać wnioski, aby się nie powtórzyła, a nie boczyć się na innych za grzechy ich dziadów. Może następnym razem warto też być cynicznym?

   22+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *