Patrz, kto płaci

 Są sytuacje w których trudno jest się zorientować o co tak naprawdę chodzi. W naszym, wrocławskim przypadku zdarza się tak między innymi przy przejmowaniu klubu przez coraz to nowe podmioty (na przestrzeni ostatnich 10 lat Drzymała, Solorz-Żak, Han, Holanowski, Ślak).
Także w polityce, tej dużej i tej małej często jest tak, że pozornie nie wiadomo o co chodzi. W tym w polityce gospodarczej. Ze zdumieniem obserwowaliśmy, jak we Wrocławiu polscy wykonawcy byli wyrzucani z budowy stadionu na Pilczycach i inwestycję przejęła firma niemiecka.
Śladem kasy
Aby zrozumieć co jest celem działań nie ma co zwracać uwagi wątki poboczne, wystarczy jedynie prześledzić jakimi drogami przemieszczają się… pieniądze.
Ważne jest również to, kto płaci. Bo to określa czyje interesy są reprezentowane, co z kolei ułatwia określenie celów.
W polskiej polityce odbywa się inwigilacja fundacji, która brała się za rozkręcanie protestów antyrządowych. Jeśli ustalenia są rzetelne, to by znaczyło, że próbę destabilizacji w naszym kraju próbowano rozpętać za kasę z Rosji. W sumie – żadna niespodzianka. Inne ślady prowadzą do znanego, międzynarodowego grandziarza.
We Wrocławiu wiele przedsięwzięć finansowanych przez Urząd Miasta ma charakter albo kosmopolityczny, albo wręcz germański. Biorąc pod uwagę, że ostatnio urzędujący na fotelu prezydenta Wrocławia Rafał D. został uhonorowany niemiecką nagrodą narodową – raczej nie ma się co dziwić*. Nagradza się takich, którzy działają w interesie nagradzającego.
Jeśli Rafał D. płaci na jakieś fundacje, to znaczy, że te fundacje mają spełniać oczekiwania Rafała D.
Jeśli Radał D. płaci na Śląsk, znaczy, że pracownicy klubu mają spełniać oczekiwania Rafała D.
Jeśli w czyichś działaniach nie potrafimy się dopatrzeć sensu, wystarczy się dowiedzieć, kto finansuje daną organizację. Nigdy ona nie będzie występować przeciwko darczyńcom. Bo natychmiast przestanie istnieć. Nigdy osoby opłacane przez darczyńcę nie będą działać wbrew jego interesom. Bo wylecą z roboty.
I tak właśnie należy rozumieć politykę. Tę wielką i tę małą. Na poziomie państw, korporacji, na poziomie lokalnej społeczności. A także klubów, fundacji czy stowarzyszeń.
Roman Zieliński, fot. Joe Monster, blox.pl,

* Jeden z naszych Czytelników @Gabber podesłał nam link do artykułu, w którym znajduje się informacja, że znany reżyser i były kandydat na Prezydenta Polski, Grzegorz Braun, domaga się uznania kapusia Rafała D. winnym zdrady stanu za jego proniemieckie poczynania. Informacji nie weryfikowaliśmy. Tu można poczytać o tym:
http://www.pobudka.org/2017/07/29/gzrogorz-braun-zawiadomil-prokurature-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstw-przez-rafala-dutkiewicza-prezydenta-wroclawia-i-podleglych-jemu-urzednikow/

41+

komentarzy: 13

 1. Kocham Magdę Ogórek….oprócz Miriam Shaded
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rem-red-ogorek-zlamala-zasade-szacunku-i-tolerancji/4nmelmp
  Kto płacił Bormanowi….?!? Facet co nawet na rowerze nie potrafi jeździć był specjalistą od wydzielania kartek plebsowi…. czy robol miał dostać 1,2 kilo wieprzowiny czy 4 kilo płucek…. specjalista jak Michnik, Kuroń Balcerowicz i Petru… jaka obraza o tatusia co Mareczka upchał na stołku ministerialnym, żeby mogła miernota dobrze się w życiu ustawić…. A Maciejowi Kuroniowi kto płacił…. kolejna żydzina co w Stanach kucharzem był na lotniskowcu…. Fachowiec od kuchni światowej…. całe życie na obieraku i zmywaku spędził a w TVN-ie był twarzą kulinarna Polski…. mało takich

  29+

  1. A nie o Bermana pytała Borowskiego przypadkiem ? Czy coś popierrniczyłem ?
   A tak poza tematem – jakiś czas wstecz, popełnił był Redaktor artykuł nt. jawnego kryptolewactwa (w całości się zgadzam!) niejakiego red. Warzechy i „kombinował” jak to jest z imć red. Ziemkiewiczem ?
   Otóż jakież było moje zdziwienie oglądając niedzielny program „Salonik polityczny” (taki tytuł nosi chyba ten program ?) kiedy owóż red. Ziemkiewicz bardzo pokrętnie „bronił” (dla mnie baaardzo nieprzekonywająco!) veta pana Prezydenta A.Dudy. Natomiast w pewnym momencie, zadeklarowany lewak, onetowy red. Stankiewicz, dość jasno i precyzyjnie(szok !), zupełnie inaczej (chyba moje przemyślenia też „biegną” w tę stronę) zinterpretował całe zdarzenie i logicznie wyjaśnił sytuację. Normalnie szok.

   11+

 2. Czy twierdzenie jakoby fundacja, która wspierała zamach stanu przeciwko prorosyjskiemu rządowi na Ukrainie a następnie chciała wywołać podobny, tym razem skierowany przeciwko antyrosyjskiemu rządowi w Polsce, była inspirowana w Rosji nie jest aby zbyt naiwne? Są w Polsce tacy, którzy nawet gdy Ukrainiec będzie podrzynał im gardło, do końca będą wrzeszczeć, że to ruska prowokacja.

  23+

  1. Kijowski Majdan to efekt działań co najmniej 3 sił, a może i Rosji, wiem , ze to może głupio brzmieć ale o tym za chwile. Olbrzymie pieniądze i poparcie polityczne Ukraińcy otrzymali z USA / Canady, Niemiec czy od wielu fundacji powiązanych z Sorosem. Ta która jest wyjątkowo aktywna w działalności antyrządowej to właśnie powiązana z Sorosem co nie wyklucza powiązań z FSB. Czy FSB mogło w chwili gdy Majdan obalał władze chcieć zinfiltrować ten ruch od środka? Oczywiście ze tak. Pomyślmy komu na rękę, są takie akcje jak „blokada drogi” przez udających Polaków Rosjan czy inne akcje gdzie widzimy ludzi w mundurach SS Galizien , komu zależy, żeby taki obraz Ukrainy wysłać na ” zachód” .

   4+

  2. @Belial. Tylko, że Ukraińcy często w trakcie różnych świąt paradowali w takich mundurach. Zwalanie wszystkiego na Ruskich to jakaś umysłowa aberracja. UPAińcy nie lubią nas naprawdę. I między innymi, jacyś Majdaniarze chcieli też zrobić Majdan w Warszawie. Ruscy się w takie coś bawić nie będą, zwłaszcza przy swoich granicach. Bo to w końcu może przyjść do nich. Lepiej nie dawać zbytnich przykładów opozycji antyputinowskiej.

   5+

  3. Dziś już można dopisać resztę do mojego postu, teraz już chyba nie masz żadnych wątpliwości co do fundacji, kto ja tworzył i w jakim celu. PO / FSB przy pomocy SKW.

   2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *