Na szczęście

Po 3-2 z Lechią Gdańsk kamienie z serc pospadały chyba wszystkim.
Jaki Śląsk jest ten prawdziwy? Ten z pierwszej połowy, gdy zdominował rywala i prowadził 2-0, Czy ten z drugiej części gry, w której o mało nie doszło do katastrofy, bo nie dość, że w ciągu zaledwie kilku minut zrobiło się 2-2, to jeszcze obraz gry przepowiadał wygraną gości?
Na szczęście udało się odwrócić to co mogło być katastrofą. Zadecydowała głowa Celebana. Zresztą był to drugi celny strzał głową wrocławskiego obrońcy w tym meczu.
Dwa wnioski personalne po tym spotkaniu. Gdzie są ci (głównie pryszczaty Żelem), którzy zrobili wiele, by się pozbyć ze Śląska portugalskich bliźniaków? Na szczęście umiejętność oceniania piłkarzy szwankuje także w Lechii. Lewandowski w Śląsku pokazał, że nie nadaje się do gry. W Lechii chyba też nie pogra sobie. Miał dwie doskonałe okazje, żeby dobić Śląsk. Futbolowy zezik jednak mu na to nie pozwolił.
Mecz inaugurujący rozgrywki we Wrocławiu ściągnął sporo widzów na trybuny. Na szczęście udało się zwyciężyć, bo inaczej w kolejnych spotkaniach na wysokie frekwencje specjalnie liczyć by nie można. A już na pewno mecz z Termaliką, który zaplanowano na wtorek na godzinę 15:30 pod względem frekwencji będzie bił rekordy oglądalności.
Pod względem kibicowskim – doping wybitnie zgodowy, oprawa zgodowa, a po meczu zawodnicy obu drużyn wspólnie dziękowali publiczności. Wspólne, a w zasadzie wymieszane „przybijanie piątek” to rzadkość nawet na meczach określanych spotkaniami przyjaźni.
RZ, fot. slasknet.com

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

32+

komentarzy: 24

1. Mecz super, doping super, wczoraj na stadionie czuć było, że jest dobrze pod każdym względem. Nie chce psuć tych wrażeń, ale dwie uwagi
    1. w czasie rozwijania oprawy można prowadzić doping, przestoje są niepotrzebne,
    2. nie ma co sztucznie spowalniać szkocji, to powinno być bardziej płynne i dynamiczne

42+
  2. Dobrze by było jakby ktoś ogarnął małolatów którzy przyszli wczoraj na mecz w barwach innych klubów, a takich nie brakowało.

30+
  3. Sędzia „musiał” wybitnie nas nie lubi. To nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. Jak sędziuje to nie ma lekko dla naszych grajków. Przy drugiej bramce wyrównującej nie powinno być rzutu rożnego a wcześniej faulu. Jak się pomyliłem co do oceny to proszę o porawke.

19+
    1. Też wydawało mi się kilkukrotnie, że przy spornych sytuacjach korzyść z decyzji sędziego miała Lechia. Przy bramce masz sto procent racji. O ile nie pomyliłem sytuacji to wślizg Srnicia był czysty w piłkę, a nasz zawodnik dostał za to zagranie żółtko.

8+
  4. Co do oprawy (świetnej) to pytanie: „czy klient w krawacie jest mniej awanturujący się”….. nie sądzę….

Śląsk&Lechia!!!

25+
  5. Lewandowski w Śląsku grał straszny piach. Natomiast we wczorajszym meczu biegał po kresce w tą i z powrotem robił sporo zamieszania. Macie dziwną przypadłość jezeli chodzi o oceny zawodników.

14+
  6. Fajny ( do oglądania dla kibica eklasy ) mecz, dużo bramek, dramaturgia. Śląsk zagrał dobre 60 minut, fajnie grał Riera , Pich czy Madej. Celeban gracz meczu, o Kose bylem spokojny, można się z niego śmiać ale na poziomie naszej ligi zrobi swoje, liczby będą się zgadzać na koniec sezonu. Cały czas twierdzę, że Śląsk ma pakę na pierwsza 4 w tabeli, trochę słaba ławka i trener ale skład dobry.

47+
    1. Mario Pawelec i stoperzy na minus ! Na Plus Kosa, Riera,Pich, A co do Lechii niby grają ale czegoś brakuje tej drużynie,Lewandowskiego strzał niecelny ale miał przed sobą 3 zawodników WKSu myślę że ten piłkarz pokaże że potrafi grać na lepszym poziomie. Fajna oprawa meczu tylko trochę za długa, co do liczby widzów to wydaje się że było więcej przed meczem wysprzedane wszystkie miejsca na C sektory 218-221 na oko wyglądało na 15-16tys

14+
  7. Z braćmi P. zgoda, ale to już dawny temat. Z niedawnych, to bym napisał, że taki J. Roman przydałby sie nam bardzo w tym sezonie.

28+
  8. Redakcjo, nie bądźcie tacy. Słowa uznania należą się też Rierze, który nie dość, że zagrał bardzo dobry mecz to jeszcze przepłacił to kontuzją po faulu Łukasika, za który powinien wylecieć z boiska.

49+
  9. W sumie ten termin meczu z Termaliką nie jest taki zły, bo mimo że to wtorek, to jest święto i większość osób nie pracuje wtedy, A jeszcze jak słonko przyświeci to idealnie by pójść na meczyk.

32+
    1. Dokładnie. Jeszcze zatęsknimy za Nim ,jak i za Więzikiem ,Sochą czy Zielińskim . Stawiam ,że szybciej śnieg spadnie niż Bila uzyska trzy gole dla Płocka.

17+
  10. Mecz z Termaliką faktycznie będzie we wtorek o 15.30, ale to przecież będzie dzień wojny od pracy, to chyba trochę inaczej, jakby to był wtorek dzień powszedni.

22+
  11. Lechia i Śląsk! Co do pierwszego Pana pytanie, to prawda musi leżeć gdzie pośrodku.. Ja będę się upierał przy swoim, twierdząc, że brak u nas trenera motywatora (wszak 2:0 to pewny wynik nie jest).

6+
  12. Z Termaliką we wtorek, ale dzień wolny, bo to 15 sierpnia.
    Co do piątek, to spora część piłkarzy Lechii, grała tu dosyć niedawno, więc jakby u siebie byli.

13+
  13. Lechia przegrała z Kuciakiem. Dwa takie babole, że zawstydził nawet Pawełka. Pierwsza połowa w wykonaniu WKS świetna, ale także dlatego, że Lechia nie dojechała na mecz. Ale była ambicja, wola walki i dużo biegania. W drugiej połowie chyba się zamienili koszulkami. I fizycznie nie było szansy żeby biegali w takim tempie przez 90 minut.
    Wygrana jest wygrana i to najważniejsze.