Śmierć wrogom Ojczyzny

 Okazuje się, że sporo łączy kreowanego na przywódce totalnej opozycji Władka Frasyniuka i pełniącego jeszcze obowiązki prezydenta Wrocławia Rafała D. Według organizatorów pikiety pod ich domami, która ma się odbyć w podwrocławskim Ramiszowie w najbliższa niedzielę 30 lipca o godzinie 18:00, obaj panowie mieszkają w tej samej miejscowości. O kapusiu wiedzieliśmy. O jąkającym Władku – nie.

Natomiast we wtorek 1 sierpnia o godzinie 17:00, jak zwykle na placu Dominikańskim we Wrocławiu odbędzie się przypomnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Jeśli chcecie pomóc w nagłośnieniu wydarzenia związanego z uczczeniem Powstańców – w sklepie „Kibol” ul. Kościuszki 32 we Wrocławiu jest trochę plakatów informujących o akcji.
RZ, rys. ONR

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

26+

komentarzy: 18

 1. Pyrusy to najpierw niech zrobią porządek z banderowcem w swojej drużynie. Fotki sobie strzelał we Lwowie po pomnikiem mordercy. Spokojnie gra sobie i nic się nie dzieje.

  10+

 2. Ciekawa akcja z projektem nowego paszportu. http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

  Można oddawać codziennie po 6 głosów na postacie, symbole narodowe oraz miejsca związane z niepodległością Polski. Jest m.in. orzeł Polski z pieczęci z lat 1918 tak często pojawiający się na łamach Fana. Paszport ma być wydany z zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości a głosy można oddawać do 10 września.

  5+

 3. do LK
  Wyjaśnię trochę o planie Burza. Ten plan był wcześniej, na wschodzie. Wilno, Lublin. Słyszeliście ? A Ruscy AKowców potem pozamykali i mówili że żadnego planu nie było. A nawet że pomagali Niemcom. Postaw się w sytuacji dowódców, masz trzy możliwości i musisz podjąć decyzję.
  1. nie robimy nic i Ruscy głoszą swoje.
  2. jest plan Burza na prowincji i kończy się jak w Wilnie
  3. robimy powstanie w Warszawie, Ruscy nie będą mogli zaprzeczyć że AK walczyła.
  Nie ma dobrego rozwiązania.
  Wybrano trzecią opcję.

  13+

 4. Skoro czcimy Powstanie Warszawskie to może w ramach patriotycznego zacięcia przyłączmy się do Pyrusów i jako pierwsze miasto z poza Wielkopolski uczcijmy w grudniu chyba jedyne powstanie zwycięskie tj Wielkopolskie.

  41+

  1. Niech Pyrusy zaproszą do Poznania to przyjedziemy… my, ze zgonami…pewnie Jaga, Piast Gl…może Pogoń…. Szczecin…Odra Opole… z Polunią…..na pewno… Sosnowiec pewnie nie…. bo oni z Warszawką tylko… aaaale od kiedy w Polonii Warszawa zrobiło się prawicowo to oni też by byli…byłoby ciekawie

   5+

  2. Ja już dawno czczę Powstanie Wielkopolskie. Mój pradziadek w nim walczył o przez to jest mi bliższe niż Powstanie Warszawskie, ale dla naszej historii oba powinny być odpowiednio naświetlane. Co do wypowiedzi kobalta- było nie tylko jedynym zwycięskim, ale przede wszystkim świetnie zaplanowanym, z dobrze obliczonym momentem rozpoczęcia, a następnie wykorzystaniem szoku w armii niemieckiej, która dopiero co przeżywała klęskę w I wojnie światowej. Powstanie Wielkopolskie to jednak nade wszystko sukces terytorialny. Dzięki niemu w granicach odradzającej się Polski znalazła się ogromna powierzchniowo Wielkopolska.

   W18, a po co nas mają Pyry zapraszać? Czy Warszawiacy też nas zapraszają? Chyba nie. Czcimy Powstanie Warszawskie we Wrocławiu przecież.
   Pod tym adresem możecie szukać swoich przodków, którzy stanęli do walki z bronią w ręku o polską Wielkopolskę:
   powstancy-wielkopolscy.pl

   8+

 5. Mam pytanie-czy na obchodach rocznicy wybuchu PW będą czczone ofiary, tj. tysiące walczącej młodzieży(często dzieci) i setki tysięcy cywilów, czy też będziemy zmuszeni słuchać bredni o bohaterstwie i geniuszu strategicznym dowódców i inicjatorów powstania?? Bo jeśli jednak to drugie, to nie przychodzę, bo krew się we mnie gotuje, jak słyszę pochwały pod adresem tych kiepskich wojskowych, którzy podjęli tak fatalną decyzje polityczną i militarną.

  8+

  1. 1. Nigdy nie byłeś? Nie wiesz jak to wygląda? Nie byłeś rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu?

   2. Twoim zamiarem jest sprowokowanie dyskusji do komuszej narracji Powstania „dobrzy Powstańcy i głupie, złe dowództwo”.
   Temat przerobiony przez lepiej obeznanych w temacie tysiące razy. Ferując wyroki warto posłuchać o nastrojach ludności Warszawy w końcówce lipca 1944, warto dowiedzieć się o planach operacji „Burza”, o dylematach tych, na których plujesz i o ich wiedzy tak o siłach wroga jak i o politycznych planach Wielkiej Trójki, samego Stalina. Nie zapomnij również o sowieckim nawoływaniu do wybuchu Powstania z sugestiami szybkiego przyjścia z pomocą walczącym. I dziesiątkach innych drobiazgów wpływających na ludzi w 1944 roku.

   47+

  2. Warszawa nie była przypadkiem wyłączona z akcji „Burza”? Dlatego lwia część broni poszła do „chłopców z lasu”. Wywożenie broni z Warszawy miało miejsce od wczesnej wiosny 44. Dopiero po przylocie Okulickiego w połowie lipca „zmienili zdanie”.

   6+

  3. Chyba nie do końca pewne sprawy rozumiesz.
   1 Powstanie w Warszawie było nie do uniknięcia, mogło przybrać formę przypadkową na żywioł, lub zorganizowana – innej możliwości nie było.
   2 Nie chce się licytować, ale Warszawa była miastem gdzie terror niemiecki był na skalę niewyobrażalna choćby w Krakowie czy Kielcach.
   3 Rozmawiając czy to na Powązkach 1 sierpnia z Powstańcami czy przy okazji jakiś uroczystości lub spotkań rodzinnych, zawsze słyszałem jedno „za te 5 lat, za Pawiak, Palmiry ugryźć, zabić, odpłacić za te wszystkie lata.bez względu na cenę”
   Warszawa, ale nie tylko bo wielu Powstańców było z całej Polski zapłaciła straszna cenę, przez lata pomijana. Czy było warto? 2 lata temu rozmawiałem na Powązkach wieczorem 1 sierpnia z kilkoma Powstańcami, powiedzieli, ze po latach latach komuny dla tego entuzjazmu i szacunku jaki jest obecnie ,dla pokazania światu woli walki w Niemcami było warto.
   PW tak i Wielkopolskie, Styczniowe, Listopadowe, Kościuszkowskie czy wszystkie Śląskie to powód do dumy dla nas wszystkich , wszystkich Polaków.

   14+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *