Lubińska ucieczka

fotka2 Mecz Śląska w Lubinie jest dla nas dramatyczny. Ledwo się sezon rozpoczął, a Śląsk już musi uciekać ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem.

Jasne, że po pierwszej potyczce bycie na ostatnim miejscu stawki nie oznacza niczego, ale psychologicznie jest to problem. Pół roku strefa spadkowa zaciskała się wokół Śląska niczym wąż boa, teraz wyścig dopiero się zaczyna, a już jest podobnie. To nie robi dobrego wrażenia. To nie może być elementem ściągania ludzi na trybuny.

Mecz w Lubinie (dziś, tj. w poniedziałek 24 lipca o godzinie 18:00) jest przede wszystkim spotkaniem o wizerunek. Ewentualny brak zdobyczy punktowych będzie oznaczał głównie porażkę wizerunkową. Kolejną, bo ostatnio zrobiono naprawdę sporo, by Śląsk był kojarzony z bałaganem, niekompetencją i fatalnymi wynikami sportowymi.

Wygrana w meczu przez niektórych uznawanym za derby obrazu Śląska nie zmieni jakoś diametralnie, lecz na pewno atmosfera wokół klubu się poprawi. I to znacznie.

A sam mecz, chcociaż jego stawką jest ucieczka ze strefy spadkowej, bez udziału kibiców gości nie wywołuje zbyt… ognistych reakcji.

Andrzej P, fot. wroclawianie.info – obrazek z meczu Śląsk – Zagłębie Lubin z wiosny 2014.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

36+

komentarzy: 18

1. Blondyn, Pich, obrońcy dramat. Cotra jakby zahipnotyzowany jak tylko dostał piłkę wrzutka – chyba ani jena nie była zagrożeniem. Bardzo mądrze Chrapek – mógł mieć dwie asysty (druga naprawdę warta uwagi) – jak zszedł środka już nie było – Madej nie chciało mu się biegać. Srnic pierwsze 25 minut chyba jeszcze był w hotelu potem nawet (może być z niego pożytek). Ale blondyna, Madeja jak najszybciej się pozbyć. To co zrobili obrońcy przy wolnym to profanacja. Bez wzmocnień na tych pozycjach słabo to widzę. Wrąbel nie miał nic do powiedzenia.

0
  2. Janek Urban! Sialalalala!

Ten sam, który nie wziął do Legii Lewandowskiego. To jakie mają być wyniki?

II liga będzie nasza. Tam to im wszystkim dopiero pokażemy.

7+
  3. Urban won ze Śląska. Nie potrafił zmobilizować zawodników by w II połowie – jedną, skuteczną akcją pozbawili kretów złudzeń. Kilku grajków zasługuje na wyróżnienie , reszta poniżej oczekiwań.
    Druga sprawa – Dwali. Panowie Matysek i Bobowiec powinni się wytłumaczyć z jego transferu do Pogoni. Nie chcę wyrokować, ale moim zdaniem Lasza jest lepszym obrońcą od Tarasovsa.

18+
    1. Jak to usłyszałem to aż mnie zatrzęsło. Mają braki kadrowe, Dvali może grać na środku i na boku, a oni go sprzedają. Dvali to nie Ramos ale od Tarasovsa jest dużo lepszy, młodszy i wciąż się rozwija. Tarasovsa dziś w ziemię wkręcał każdy. Pewnie jakby wylosować 3 gości z trybun to dwóch też by go ograło. nie wspomnę już jak ze Śledziami strzelił gola głową (!) gośc który ma 165cm(!!), a krył go oczywiście nasz składak.

11+
  4. W 89 minucie mówię do Żony , „Jak się nie strzela bramki w przewadze w 45 minut , to wpada z du**y bramka z drugiej strony” .Tak też się stało. Nie rwę włosów z głowy bo to jednak dopiero 2-ga kolejka ale lampka się zapala – Czyżby znów nie dostali kasy na konta że tak grali ? Madeja ,widziałem tylko przez pierwsze 5 minut po wejściu , Piech za późno wpuszczony a strzał Riery z pierwszej połowy to po prostu „kryminał”. Na 100% walczył (o dziwo) znowu Kosecki . Sama bramkowa sytuacja po faulu …. na Pawelcu odgwizdanym w drugą stronę ( i bez VAR było widać) no ale podsumowaniem jest mój wstęp.

13+
    1. Ja oglądając mecz wisiałem na telefonie z moim ojcem i tak sobie komentowaliśmy końcówkę. Ok. 80 minuty mój ojciec mówi- zobaczysz, że krety nam wcisną bramkę. I wcisnęli.

7+
    2. A ja tam uważam, że jest powód do niepokoju i to dużego. 0 punktów, 0 bramek, po meczach z drużynami, które raczej nie będą nadawać tonu rozgrywkom. Zobaczymy, co będzie po meczu z Lechią Gdańsk. Jeśli przegramy, to trzeba już bić na alarm. Zmieniać trenerów można, ale czy to coś da? Moim zdaniem nie. Do tej pory skutkowało to jedynie, mimo wszystko, nerwowym utrzymaniem drużyny w ekstraklasie. Najpierw muszą być uporządkowane sprawy właścicielskie, bo to w największej mierze teraz rzutuje na postawę zawodników na boisku. Trudno się gra ze świadomością, że klub balansuje na granicy życia i śmierci.

1+
  5. Nikt meczu Śląska z Zagłębiem nie uważa za derby… mówi się natomiast, że są to derby regionu, a to znacząca różnica, którą redaktor lubi ignorować.

12+
  6. Śląsk pokazał jak przegrać wygrany mecz. Kolejny mecz gdzie drużyna piłkarsko wygląda nieźle, prowadzi grę ale nie umie tego udokumentować na boisku. Nazwiska to pierwsza 3 w e-klasie gdy chodzi o atak czy pomoc, ale brak szczęścia, plus cala masa indywidualnych błędów jak bezsensowne pojedynki. Grając w przewadze należało zabiegać Zagłębie szybkimi podaniami a tu zabrakło chłodnej głowy.

9+
    1. Raczysz żartować z tą „3”. Jedynie Robak umie grać w piłkę i on jest faktycznie w czołówce na swojej pozycji. Ale Piech? Żart. Kto z pomocy w WKS jest w „3”? Chyba wysyłanych na olimpiady specjalne albo zawody lekkoatletyczne. Bo w piłkę to nasi pomocnicy grać nie potrafią.