Lolek

bajki dla dzieci Śmierdziało tym od kilku dni. Sprawujący urząd Prezydenta Polski Andrzej Duda poddał się naciskom opinii społecznej i ogłosił, że zawetuje ustawy o sądownictwie.

Czy były to dobre ustawy? Nie wiem, nie czytałem. Pewnie jakieś babole, niedociągnięcia, błędy się w nich przemknęły. W pierdołowatych ustawach jest wiele nieprzemyślanych rozwiązań, to w takich, które są naprawdę ważne, babole pojawić się muszą. Nawet gdyby procedowano je przez dwa lata, też by się jakieś znalazły.

Ustawy o sądownictwie zostaną zawetowane.

Gdyby wetował ustawy o szkolnictwie, które potrzebuje zmian (wiem coś na ten temat, syn właśnie zdał maturę) – bym milczał. Gdyby wetował zmiany w wielu innych obszarach życia – bym milczał. Gdyby wetował ustawy nakładające opłaty na paliwa – biłbym brawo. Ale w przypadku sądów i całego tak zwanego wymiaru sprawiedliwości – nie mam dla niego usprawiedliwienia. Żadnego.

Media, sprawy ustrojowe i sądownictwo – to są trzy obszary życia, w których każde cofnięcie się jest zdradą. Andrzej Duda, który od dziś nie jest moim prezydentem okazał się młodym, głupim naiwniaczkiem. Jemu się wydaje, że na trzy lata przed reelekcją robiąc łaskę (aż się prosi nie wstawiać kreski przy „ł”) Schetynom, Petrom, Gersdorfom, Różom Thun und Hohenstein, Milewskim, Tuleyom, Chodkowskim, temu sk…wi, który w imię prawa kradł niewinnym rolnikom ciągniki i innym złodziejom w białych kołnierzykach oraz złodziejom w togach – że niszcząc szansę na zerwanie dotychczasowych, antypolskich układów poszerza sobie elektorat.

jeja pl 222No to muszę go wyprowadzić z błędu. Ci, którzy teraz będą go głaskać, tak naprawdę go nienawidzą. I na ich głos to może liczyć jedynie w przypadku, gdyby w II turze Duda konkurował z kimś z obozu Polski Niepodległej. Braunem, Kowalskim lub kimś podobnym. Jak w II turze rywalem będzie jakiś śmieszny Lubnauer, Scheuring-Wielgus, Kukiz, Szejnfield, Balcerowicz czy antypolski Tusk, to takiego wała dostaniesz, a nie ich głosy.

Natomiast bezpowrotnie straciłeś głosy takich jak ja. Na Bolka ze Stoczni Gdańskiej głosowałem i do tej pory mam z tego powodu kaca moralnego. Na żadnego innego Lolka oddawać głosu nie zamierzam. Ten jeden, w II turze wyborów w roku 2015 wystarczy.

Roman Zieliński, fot. jeja.pl, bajki dla dzieci

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

44+

komentarzy: 48

 1. Wszyscy się śmiali, jak michniki w trakcie kampanii wyborczej Andrzeja Dudy przypominali, że kolaborował z Unią Wolności. A tak naprawdę była to przestroga.

  5+
 2. Wczoraj wieczorem jeden z urzędników biura ds uchodźców przy radzie europy, miał zapewnić włoskiego posła do parlamentu UE, ze po zmianie rządu w Polsce zostanie rozwiązany problem z relokacja „uchodźców” – islamistów z Włoch i Grecji, już wiemy jaka jest cena za powrót do władzy PO-PSL i pewnie N . Szkoda, ze Kukiz 15 wpisał się tez w ten nurt angażując się w walkę z PiS przy okazji choćby reformy sadownictwa. Dzięki tym ugrupowaniom można zapomnieć o takich programach jak Mieszkanie + , 500 + czy wcześniejszych emeryturach wszystkie te środki zostaną przekazane na zasiedlenie i zasiłki dla uchodźców z ” Syrii ” czyli dla terrorystów z IS oraz islamistów z Afryki. Zapewne przyjmiemy tylko 200 000 – 250 000 co w połączeniu z prawem UE do łączenia rodzin doprowadzi do zasiedlenia w Polsce ok 1 500 000 islamskich imigrantów w przeciągu 2 do 4 lat po obaleniu rządu i przejęciu władzy przez koalicje PO-PSL -N przy cichym poparciu Kukiz 15.

  12+
 3. A ja tak obserwując to wszystko mam co raz bardziej nieodparte wrażenie, że to wszystko z Dudą, to jest jedna wielka ustawka… Ta reforma tak, czy siak, i tak będzie przeprowadzona. Duda podjął taką decyzję tyko mając jedno na celu: druga kadencja – musiał pokazać, że jest tzw. „niezależny”.
  A co protestów zdrajców, zwanych tzw. „totalną opozycją”, zobaczcie kto już się angażuje w walce o odzyskanie koryta:
  https://wrealu24.pl/7284-zaczelo-sie-ukraincy-chca-pomoc-rozpetac-polski-majdan

  Powiadam Wam, że jeszcze będziemy z nimi mieli duże problemy…

  9+
 4. Wychodzi na to,że jeżeli prezydent RP będzie bezmyślnie wykonywał rozkazy Kaczyńskiego to jest dobrym prezydentem,jeżeli jednak zrobi coś niezgodnego z jedyną słuszną linią partii to zdrajca. Proponuję ochłonąć bo zbyt wielu ludzi nie widzi analogii pomiędzy komuną a dążeniami obecnej władzy. Jestem dumny,że głosowałem na Andrzeja Dudę i nie poparłem PiS-u w wyborach parlamentarnych.

  5+
 5. Cytat za Moralne: „Tusk przynajmniej sprzedał kraj za stołek w UE i niezłą kasę. Duda po prostu stchórzył, oszukał ludzi dzięki którym wygrał nie zyskując nic. Ugiął się przed kim? Bo ludzie wypełnili rynki miast? Korwin też wypełnił krakowski rynek to żaden problem, ale jakoś podatku dochodowego rząd wtedy nie zniósł. Będzie nowa ustawa? Tak, ale bardzo delikatna i nic nie zmieniająca! Duda miał wybór pomiędzy rozwaleniem w pył postkomuny + sankcjami lub vetem. Wybrał veto, a sankcje i tak dostaniemy. Duda to największa porażka obozu patriotycznego! Największa zdrada od czasów okrągłego stołu! Wstyd i hańba!” 100/100

  15+
 6. Dzisiaj Andrzej Duda rozpoczął walkę o II kadencję prezydencką. Dla przypomnienia, wygrał wybory w 2015, nie tylko dla tego, bo poparła go wyłącznie macierzysta partia, lecz głównie dla tego, iż zjednał sobie centrum i wielu wkurzonych wyborców poprzedniej ekipy rządzącej. Pamiętacie od kogo uzyskał poparcie? Nawet od takich tuzów:

  https://www.tvp.info/20164742/legierski-nie-glosuje-za-duda-ale-przeciwko-po-i-komorowskiemu

  Gorszące? Straszne? Ale prawdziwe. By w Polsce zostać prezydentem, nie wystarczy jedynie elektorat szeroko pojętej prawicy. A w 2020 r., za kontrkandydata nie będzie miał już ciapowatego Bronka, ale zdecydowanie poważniejszego kandydata, takiego cwańszego i lepiej ustawionego medialnie.

  Najgorsze jest to, że o ile niepoważnie Dudę traktowała opozycja – co można zrozumieć, to nadziwić się nie mogę PiSowi. Walnie przyczynili się, żeby zrobić z niego „notariusza”, przez co tracił szansę na reelekcję. Szczytem szczytów było procedowanie ostatnich ustaw, w ogóle nie konsultując z nim projektów, a potem zdziwienie że nie podpisał. Oni chyba na prawdę uwierzyli, że to nie Andrzej a Adrian.

  W polityce już tak jest, że czasami trzeba wykonać krok wstecz, by pójść dwa do przodu. Czekaliśmy na reformę od 1989 r., poczekamy dwa miesiące dłużej, trudno. Ale jeśli przeforsowanie tej ustawy na siłę miało kosztować Dudę II kadencję, to do kosza z taką ustawą. Lepiej przegrać jedną bitwę, aby potem wygrać całą wojnę.

  11+
 7. Nie poddał się opinii społecznej bo tą ma gdzieś. Pokazują to poprzednie ustawy on ugiął się pod obrzezanymi, nie na damo żonka ma fajne nazwisko i spotkał się z inną babka o innym dziwnym nazwisku z sądu naj… nie na darmo tworzyli klikę i skazywali ludzi aby dzisiaj przez jakiegoś Kaczora to oddać…

  7+
 8. Rozumiem obronę Prezydenta i Rząd, ale tu chodziło o czystkę sądownictwa, bo ludzie Czekaja na to już tyle lat to jest ważne,a Rząd wraz z Prezydentem naraźił się na poważne zwycięstwo Obywateli RP stawiając ich w świetle ludzi naprawdę o coś walczących. Nie przekonają mnie,że to gra Jarka i Andrzeja itp. Po prostu to cios dla prawej strony.

  15+
 9. Nie dajmy się podzielić Czekaliśmy 27 lat na reformę sądów to poczekajmy 2 miesiące. Też wolałbym żeby PIS dojechał Nadzwyczajną Kastę ale dawanie pełni władzy w sądownictwie jednemu człowiekowi dziś Zbigniewowi Ziobro a w przyszłości Schetyny jest niebezpieczne. Trzymajmy ciśnienie i budujmy silny ruch narodowy.

  27+
  1. Przyszłość Schetyny jest w pierdlu,lub w na śmietniku i przytułku. A bolkowo-michnikowa prostytutka jaką jest III RP, musi się rozpierdolić i to jak najszybciej.

   19+
 10. Decyzja PAD o ile nie jest to tylko element gry politycznej ( wejście w życie ustawy o sadach powszechnych, uspokojenie sytuacji międzynarodowej ) jest zaskakująca. Nie zapominajmy jednak o dwukrotnym odniesieniu w orędziu do osoby pani Gersdorf, moim zdaniem wskazującym, ze KRS i SN będą wymagały całkowitej zmiany personalnej ( dekomunizacji tak jak np na Węgrzech ) . Wydaje się, że celem ma być reforma sądownictwa krok po korku, pokazanie społeczeństwu , że celem zmian nie jest zawłaszczenie polityczne sadownictwa a oddanie ich obywatelom ( wszelkie eliminacje patologii w sadach powszechnych zwiększy mandat społeczny do zmian w KRS i SN ) istotna sprawa z punktu widzenia polityki zagranicznej będzie pokazanie, ze propozycje ustaw Prezydenta RP to efekt szerokich konsultacji społecznych popartych przez wiele środowisk. Ja wstrzymam się z ocena te dwa miesiące, zawsze w przypadku kolejnych protestów opozycji, łamania prawa Prezydent będzie mógł zaproponować rozwiązania tożsame z np Niemieckimi wytracając jakiekolwiek argument do interwencji lewaków z UE a jednocześnie dający prawo do zaorania tej stajni Augiasza przez Prezydenta RP i ministra sprawiedliwości.

  13+
 11. Zabawnie brzmią głosy, które przypuszczają, że Kaczyński wszystko przewidział i ułożył z premedytacją i ukartował. Proszę Was, to są pobożne życzenia naiwniaków politycznych, a nie realna ocena bieżących zdarzeń. Przecież już podczas debaty widać było, że kilkukrotnie puściły mu (Kaczyńskiemu) hamulce. A walec legislacyjny ugniatał ustawy zawetowane przez PAD nie zważając ani na ich niekonstytucyjność (skracanie kadencyjności w KRS), ani na procedury (brak wysłuchań poselskich i senatorskich), ani na babole w świeżo procedowanych ustawach. No i najważniejsze, w ogóle pomijały (owe ustawy) rolę PADa, umniejszały, ba wręcz upokarzały go. Prezydent przy Ziobrze stawał się już tylko naprawdę Adrianem – Notariuszem. No i jak ktoś mało pochlebnie napisał: ,,W Adrianie odezwało się 2/3 Andrzeja”. Nie jestem za obrażaniem głowy państwa, ale coś w tym jest. Panie Redaktorze, tu pytanie do Pana po Jego komentarzu po decyzji PAD. A na co Pan liczył? Że Prezydent, który jest prawnikiem z doktoratem szrajbnie się pod bublem niekonstytucyjnym? Że da przyzwolenie na to, że Ziobro przeczołga po jak pierwszego lepszego pętaka, odbierając mu honor i kompetencje? No przepraszam, to albo zwolennicy PADa mają do niego szacunek, również w kwestii jego obecnej decyzji, albo za opozycją i popularnym kabaretem mają go za Adriana – Notariusza. Należy się zdecydować. Ja na tym portalu wiele razy czytałem komentarze brzmiące z szacunkiem o polityku z trzeciego szeregu, który została Prezydentem RP? Ciała nie dał tu PAD, ciała dało tu PiS, olewając głowę państwa podczas ekspresowego dociskania kolanem bubli legislacyjnych. To, że już niejednokrotnie takie buble podpisywał budzony nad ranem? No cóż, w końcu i on powiedział VETO. Z jednym się tylko zgodzę, co do artykułu redakcyjnego. Na pewno nie przysporzy mu ta decyzja zwolenników w opozycji, co najwyżej w bliskim planie politycznym, a z pewnością zaszkodzi wśród twardego jądra zwolenników rządowej opcji.

  24+
 12. Myślę że Prezydent nie jest idiotą, i to o czym pisałeś Romanie w temacie głosów wyborczych jest mi wiadome. Teraz to wygląda niby tak jakby wynajął na siebie płatnego zabójcę. Jednak te veta mają jednak jak mi się wydaje drugie dno i dążą do rozmiękczenia krzykaczy, poprzez łagodne wprowadzenie w/w ustaw. Zobaczcie że niby lemingi się cieszą, a jedna ustawa przejdzie mam nadzieję już bez krzyku. Spokojnie, trzeba być cierpliwym. Bardziej mnie irytuje to – gdzie my byliśmy, kiedy trzeba było wesprzeć ten rząd w tej walce? A wcale nie musi to być „nasz” rząd, żeby wspierać go w walce z naszymi wspólnymi wrogami.

  22+
 13. Myślą że to jest ruch Jarka i Andrzeja do spóły. Andrzej pokazał że:
  a) niezależny
  b) teraz protesty kretyńskiej opozycji nie maja sensu, tracą wizerunkowo
  c) że ataki na Kaczyńskiego o to ze ma cała władze nie maja sensu.
  Na jesieni Andrzeja wprowadzi ustawę z takimi poprawkami ze opozycja będzie mogła mu skoczyć z okrzykami o konstytucji. Jednak dobrze by było by Andrzejek się pośpieszył. Co do wyborów to Andrzej myśli tak- PiS -owcy zagłosują na niego na zasadzie, przeciw po. Natomiast może zyskać na centrum. Ciężko jest wygrać bez centrum z kandydatem odrobinę mądrzejszym niż komór.
  Sam starając się zrozumieć Dudę zgadzam się z Romkiem ze trzeba było walić komunę jak najszybciej.

  19+
  1. Andrzej Duda właśnie pokazał,jak się koncertowo za przeproszeniem zesrał w gacie. Nic go nie usprawiedliwia. Ja osobiście na dzień dzisiejszy, gdyby nie było żadnego innego kandydata w wyborach prezydenckich poparłbym Patryka Jakiego, polecam zobaczyć jego wczorajszy wywiad w programie Mineła 20-sta.

   11+
  2. JarKacz to wybitny szachista, reszta nawet nie wie jak pionki rozstawić, ba, nawet nie umieją grać w warcaby. Prezes z PAD idealnie rozprowadził to sponsorowaną hołotę, przeszli w galop i zaparkowali na szklanych drzwiach.

   4+
 14. ..ja też jeszcze się łudzę,że to ustawka z góry przemyślana,Kaczyński głupi nie jest,a z doświadczenia wiem,że doniesienia medialne nigdy nijak się mają do rzeczywistości…poczekamy dwa miesiące i po owocach go poznamy,a jak przyjdzie jesień,temperatura spadnie deszcze popadają to i kodomitom się nie będzie chciało wychodzić na ulicę,teraz to i ciepło i czas mają,bo sezon urlopowy jest…pożyjemy zobaczymy…

  17+
  1. Nie Jarosław Kaczyński nie wiedział o decyzji, w piątek pojawiły się pierwsze informacje, ze część najbliższego otoczenia prezydenta naciska na veto. Rząd do ostatniej chwili był przekonany o decyzji wysłania ustawy do TK, co pozwoliłoby na dokonanie korekt i poprawek. Prawdopodobnie Prezydent będzie chciał mieć decydujący wpływ (wskazać kandydatów na okres przejściowy do SN i KRS ) na tryb wprowadzania reformy , wejdzie w kompetencje zarezerwowane w tej ustawie dla prokuratura generalnego, co może być odebrane jako odpolitycznienie ustawy. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia.

   0
 15. Duda przecież podpisał jedną z ważniejszych ustaw i zapowiedział, że sam złoży ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym. Zawetował ponieważ chce wprowadzić drobne zmiany. Podpisując jedną ustawę i tak w dużej mierze umożliwi partii wpływy na sądy.
  Autorze tekstu sam piszesz, że nie wiesz czy to dobre ustawy i że ich nie czytałeś, może gdybyś je przeczytał to sam byś nie chciał ich podpisać.
  Nigdy nie byłem za aktualnie rządzącą partią, ale bacznie się jej przyglądałem, wydaje mi się, że nie ma co podejmować pochopnych decyzji i dać Prezydentowi szansę i zobaczyć jak się dalsze wydarzenia potoczą.
  A może wszystko było zaplanowane, żeby zrobić w konia opozycję i za chwilę dalej trzymać się swojego toru?
  Pozdrawiam

  12+
  1. Nie czytałem ustaw, za to bywałem w sądach. I wiem, co się tam wyrabia. Nawet najgłupsza ustawa zmieniając w sądownictwie cokolwiek, a tym bardziej personalia, jest słuszna. A jeśli ma błędy, to można wprowadzać kolejne nowelizacje, gdy jej działanie już trwa.
   RZ

   23+
  2. Redakcjo, czy lepiej wypuszczać na rynek auta z uszkodzonym systemem hamulcowym, czy wstrzymać produkcję i poprawić niedoróbki?

   5+
 16. Redaktor Naczelny zbyt szybko feruje wyrokiem (nomen omen). Żeby później się nie okazało, że trzeba się wycofać z kilku słów… To co zrobił Duda, a za plecami Kaczyński, to mistrzostwo świata. Soros, KOD, POpaprańcy, Rysiu i inni mieli już pokupowane lampiony, zamówione artykuły, dużo pary do działania. I co? Kaczor i Duda ich wykiwali w 5 minut. Spuścili z nich powietrze i wytrącili każdy argument. Uspokoili Zachód i USA. A za dwa miesiące, kiedy zacznie się rok szkolny i normalna praca bez urlopów wtedy już bez emocji przejdzie ustawa o sądownictwie o której mało kto będzie pamiętać. I założę się, że jeszcze mocniej dobierze się do mafii sędziowskiej.

  16+
  1. ..bardzo cenię polityczne zapatrywania redaktorów Fana , lecz również często odnoszę wrażenie ,że wyroki są tutaj zbyt szybko orzekane, a słowo zdrajca itd ( jest tutaj rzucane zbyt szybko i zbyt lekko), ..mi też dzisiejszy ruch na pierwszy rzut oka się nie podoba, jednakże polityka to gra wielopłaszczyznowa i nie można jej rozumieć na zasadzie ..czarne i białe…, możliwe ,iż Duda wykonał cwany ruch , który ma zamknąć ryje temu cyrkowi z opozycji …mam nadzieję ,że tak właśnie jest…., z wyrokami i zdrajcami się jeszcze wstrzymuję

   ps. PIS tez wali babole, olali swego Dudę ( prawnika !!!) i nawet do wgladu mu nie wysłali ustawy, to się chłopak uniósł….

   15+
  2. Pełna zgoda. To jest polityka.Podejście Red. Nacza i kilku osób, które komentowały poniżej jest zero-jedynkowe. Natomiast o polityce można powiedzieć wszystko oprócz tego, że jest czarno-biała. Warto pomyśleć o tym, że Duda jest doktorem prawa (praca doktorska pt. „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym”). Jeśli znalazł jakieś niezgodności wypada mu jednak zaufać. To nie żyrandol jak poprzedni prezio. Jestem pewien, podobnie jak Cebula, że za dwa-trzy miesiące ustawy i tak przejdą, tyle że z poprawkami Dudy. Ludzi na tą samą akcję nie będzie już tak łatwo wyciągnąć, bo kto będzie latał, skoro raz już należał się i natupał? Temat się przeżre. Być może zaskoczenie PiS-u pokazuje, że w partii nie spodziewano się takiego ruchu prezydenta, ale naprawdę odnoszę nieodparte wrażenie, że z tego kroku mogą wyjść tylko plusy. Pożyjemy, zobaczymy. Ale nie rzucajmy wyroków po jednej decyzji.

   10+
 17. PiS i Duda nie realizując zapowiedzianych zmian i zobowiązań programowych igrają z ze swoim żelaznym elektoratem który dał mu zwycięstwo absolutne. Nie tylko reforma sądownictwa na która liczył red. naczelny ale również wiele innych spraw idzie bardzo opieszale albo nie tak jak były zapowiadane. Choćby sprawa emerytur dla ludzi długiej i ciężkiej pracy czy wyższa kwota od podatku dla najuboższych. Prezes Kaczyński mając większość i Prezydent mają się czego obawiać i na pewno nie są to podrygi 3 RP. Jeżeli dobrze czytam sondaże to zauważam w nich wzrost osób rezygnujących z zamiaru wzięcia udziału wyborach. To są takie osoby jak ja i być może red naczelny – takie przynajmniej odniosłem wrażenie po dzisiejszej publikacji. Cierpliwość ludzi się powoli kończy albo już się skończyła. Nie wiem na czyje głosy w następnych wyborach liczy prezes Kaczyński ale już dzisiaj mogę mu powiedzieć że wyłącznym rozdawnictwem 500+ nie wygra.
  PS . Czy dalej w Sądzie Najwyższym wiszą portrety sędziów z PRL-u?

  8+
 18. Z racji, że, jestem stałym czytelnikiem Fana wiedziałem doskonale ,że pojawi się na temat Veta wzmianka i komentarz naczelnego.

  W tej sytuacji zgadzam się w stu procentach Duda nie jest także moim prezydentem. Głosowałem na PiS i na Dudę w II turze. Sadzę ,że stracił poparcie bardzo dużej grupy ludzi młodych patriotów, a także pokolenia solidarności i rodzin niezłomnych, którzy byli tępieni za komuny przez sędziów-katów i liczyli w końcu na porządek i sprawiedliwość. Przestraszył się grupy uprzywilejowanej nie dawno wykreowanej powiązanej ze starym betonem. Dla mnie to przegrana rządu i upokorzenia Patriotycznej postawy Polaków, którzy walczyli z komuną, ale także pokazanie Polakom tym nieświadomym z marszu młodym w średnim wieku ludziom, że ich protest nie był pusty i dał świadomość i poparcie na przyszłość dla Obywateli RP.

  7+
  1. Mając do wyboru pedała czy zdrajcę jest mi kompletnie obojętne kto ten wyścig wygra.
   Mając do wyboru zdrajcę i zdrajcę też mi to zwisa.
   I dlatego w takim przypadku na wybory nie pójdę, lub jeśli już się wybiorę, skreślę obu.
   RZ

   PS Skreślę, a nie „postawię krzyżyk”

   23+
 19. Mam nadzieję, że to nie człowiek pokroju naszego fałszywego ramiszowskiego barona. Mam nadzieję, że to przemyślana strategia, bo drugiego kaca jak po bolku już chyba nie wytrzymam.

  17+
 20. A ja tak sobie myślę, że być może Duda zaczyna dostrzegać pewną sytuację. Otóż biorąc pod uwagę „najazd” większości polityków UE na PiS, a w szczególności polityków Niemiec, Francji, czyli tych, którzy w tej UE mają najwięcej do powiedzenia, blokowanie ustaw PiS może dać mu wiele plusów w Europie. A jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo Merkele i reszta nienawidzą obecnej władzy w Polsce, zachodnie „media” mogą z niego zrobić wręcz ikonę polityczną Europy, człowieka, który zatrzymał „katofaszystów”, „ksenofobów”, itp, który „uratował” Polskę przed rzekomą zgubą, który uratował UE przed odejściem kolejnego państwa. Co tu dużo mówić – pod banderą PiS kariery politycznej w Europie nie zrobi. A to tam są prawdziwe pieniądze, co zapewne potwierdziłby „nasz” ryżawy księciuniu. Mówiąc krótko – jestem przekonany, że jeżeli Duda zacznie stawiać się Kaczyńskiemu, to czeka go błyskawiczna kariera w UE.

  5+
 21. Dzisiaj właśnie Duda przestał być urzędnikiem a zaczął być politykiem, a przy okazji rozpoczął się proces zmian w przywództwie w PiS. Mogę się założyć, że za 3-4 miesiące projekt ustawy prezydenckiej nie będzie zbytnio odbiegał od założeń dzisiejszych jednak zostaną z niego wycofane zapisy sprzeczne z Konstytucją RP oraz takie które by spowodowały w przyszłości zagrożenie w przypadku przejęcia władzy przez naprawdę niebezpieczną opcję polityczną.
  To jest własnie polityka i będzie się liczył efekt końcowy.
  PiS to nie moja bajka, ale nie muszę sypać popiołów za przygłupa Bolka, którego nawet za gówniarza nie szanowałem w najmniejszym stopniu.
  Do naczelnego: sądowa klika zostanie rozpieprzona pół roku później a przy okazji poparcie będzie bezwzględne.

  16+
  1. Dokładnie, Prezydent Duda dzisiejszymi wetami może załatwić sobie 2 sprawy: odciąć się od wizerunku notariusza i prezydenta pisowców oraz zaproponować ustawy „w duchu PIS”. Klikę trzeba rozwalić, ale można to zrobić w białych rękawiczkach. Ustawa o KRS jest jawnie niezgodna z konstytucją w zakresie skrócenia kadencji, która i tak wygasa w marcu-kwietniu 2018. Duda będący jednocześnie doktorem prawa nie mógł tego przyklepać. Myślę, że dzisiejsze weta są częścią większego planu, Kaczyński nie dałby się tak wyrolować.

   14+
 22. Z tego artykułu… hm, pewne są gratulacje dla Cyryla. Reszta.. rd. nacz. zawsze nieszczęśliwie się kochał. Obecna miłość polityczna również skazana jest na zdradę. Choć w polityce, to jasne, bo to k…a. I dziwię się, że red. nacz. się ciągle dziwi. Ale akurat dzisiejsza decyzja prezydenta się z tego lekko wyłamuje (choć wyjątki tylko potwierdzają regułę). Kompletnie nieprzygotowane ustawy (jak mogły się różnić wersje przyjęte przez sejm i senat!!) bez uwzględnienia poprawki prezydenta (i tu zapowiadał veto) to nie wiem czego można było oczekiwać? A jeśli chodzi o sprawy „na dole”, to jednak ustawa o sądach powszechnych została podpisana!.

  23+
 23. Tak nomen omen to skoro towarzycho już usatysfakcjonowane to chyba powinno się rozejść do domów a nie stać pod sejmem i HGW gdzie jeszcze. Majdan się nie udał i tak do następnego razu, znowu coś się nie spodoba to znowu będą się skrzykiwać. Natomiast ciekawym i niebezpiecznym zjawiskiem była działalność ukraińskiej V kolumny, przyjechali do nas do naszego kraju i już jak widać na tyle się oswoili że podnoszą łeb ze swoimi żądaniami. Szybko, oj za szybko się oswoili i tutaj wyczuwam spore zagrożenia.

  12+
 24. Witam,
  2/3 ustaw zawetowane, tłum uradowany bo ‚wygrali’, tylko opozycja niezadowolona z faktu że skonczyło sie paliwo na demonstracje.
  Prezydent złoży teraz swój projekt (pewnie kosmetyczne zmiany), PIS i Kukiz przyklepią i przeforsują to co nie udało się teraz.
  Opozycja znowu podniesie głosy że atakują sądy, ale tym razem nabierze się juz tylko garstka ludzi.
  Nie wiem czy było to zamierzone, ale wyszło nieźle. Poczekajmy pare miesięcy, bo prędzej czy później te ustawy wejdą.

  19+
 25. Zrobił tak jak jak myślałem że zrobi,ja również na niego nie zagłosuję.Długo po decyzji Dudy, musiałem myć ręce.Ciekawe co będzie dalej.Chyba że jeszcze jakoś się wyprostuje.K…a szkoda gadać.UBecja,”elyty” IIIRP, i totalne ścierwo cieszą się i piją szampana.

  14+
 26. Z decyzji na teraz nie jestem zadowolony, ale gra się nie skończyła, czasem żeby wygrać trzeba parę razy przegrać. Jaro jest więc geniuszem, stworzył partię rządzącą i zorganizował sobie sam opozycję (Prezydenta). Ciekawe rzeczy się dzieją, nie oszukujmy się to jest rozgrywka polityczna, bo kto z nas śmiertelników czytał projekt ustawy i do tego wie o co chodzi? Pamiętać trzeba, że wojnę wygrywa nie ten kto ją rozpoczął, tylko ten co się do niej przyłączył, opozycji dni są policzone, bo co zrobią jak Prezydent złoży teraz swój projekt, poparty przez PiS i Kukiza? Figury się tak ustawiają, że wielu nie będzie miało wyjścia.

  13+
  1. Jaka gra? Gumiś się wystraszył protestów, ale też rozmawiał ostatnio telefonicznie z Makrelą. Zresztą, ja się nie dziwię. To był szeregowy działacz Unii Wolności. I pewnie też żonka swoje dołożyła. A ona z „tych starszych braci i sióstr”. Gumiś to tylko figurant.

   2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com