Kandydat na Bolka II

Anna Kaczmarz Oglądanie obecnych protestów przeciwko ustawom mającym uwalić sędziowską mafię sprawia mi masochistyczną satysfakcję. Widzę tych w…nerwionych „obrońców wolności i demokracji”, widzę jak się produkują, palą znicze (do niedawna ogień był faszystowski), łażą od Sejmu pod Belweder i odwrotnie, robią spędy w miastach, głównie typowo platformerskich (to znaczy tam, gdzie jest ich dużo i gdzie maja najwięcej do stracenia), protestują, drą ryja. Jaką ja mam radochę widząc to wszystko. Oczywiście radochę złośliwą, pełną jadu.

Oglądałem obrady komisji sprawiedliwości z satysfakcją tak dziką, że powinienem stać się obiektem zainteresowania psychiatry. Tym większą radochę czułem, gdy postkomunistyczny układ dobijał były komuch Piotrowicz. I robił to ze stoickim spokojem, gdy „totalni” szaleli. Skakali po krzesłach, wyrywali mikrofony, rzucali kartkami i cały czas darli japy.

Kolejnego czytania projektów ustaw w sejmie ani komisji senackiej oglądać mi się nie chciało. Wciąż napawałem się obrazkami trzymającego nerwy na wodzy Piotrowicza i skaczącego, nowoczesnego Misiło. Chociaż nie umknął mojej uwadze strój senatora Rulewskiego. Bardzo przypadł mi on do gustu. Jak ktoś nie wie – Rulewski siedział za komuny, teraz przybył na obrady senatu w swoim starym, więziennym drelichu. Miał być happening, a wyszło tak, że co poniektórzy dostrzegli przepowiednię własnego losu.

Senat skończył o drugiej w nocy. Oczywiście ustawy przeszły. Teraz aby dorwać się do sądów potrzeba tylko jednego: podpisu prezydenta. Którym obecnie jest Andrzej Duda.

I to jest jedyny element, który budzi moje obawy. Co tam Dudzie przyszło ostatnio do głowy, że zaczął coś marudzić przy wprowadzaniu reform, tego nie wiem, choć mam pewne podejrzenia. W każdym razie słabość Dudy wyczuwają „totalni” i to na nim teraz skupi się ich złość. Zresztą już wcześniej w niego skierowano ostrze, wywlekając choćby transparent z interesującym napisem „wetuj, k…”. Oczywiście na transparencie nie było kropek.

Powiem krótko. Na razie Duda jest moim prezydentem. Ale jak nie podpisze tych ustaw, będzie dla mnie drugim Bolkiem.

Roman Zieliński, fot. Anna Kaczmarz

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

30+

komentarzy: 37

 1. Czytam, oglądam,słucham i wyciągam wnioski.

  Merytorycznie zacznijmy od tych tłumów, którym są zadawane pytania o co im w ogóle chodzi? Za czym protestują?nie potrafią sensownie odpowiedzieć, słychać tylko, że łamana jest konstytucja. Nie znają ustawy i nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Bardzo duża niewiedza historyczna, polityczna i sytuacji, wtedy kiedy faktycznie prawo w Polsce było mocno łamane na marszach, na pielgrzymkach,stadionach możemy podawać setki spraw, afer gospodarczych, niszczonych karier i utraty życia. Niewiedza edukacyjna o tych zdrajcach narodu przeraza wśród osób mojego rocznika 92′. Ludzie już nie widzą i nie pamiętają kto prywatyzował kraj rozkradał majątek ,że nowe resortowe i stare betony komuny chcą powrotu do władzy. Ważna i fundamentalną sprawą tej ustawy jest koniec komunistycznych oprawców i kasty stojącej ponad prawem. Nie wiem, czy nie powinniśmy pomóc naszym bohaterom solidarności, patriotom w uświadomieniu Polaków co za oszołomy chcą wrócić do władzy i kto powinien odpowiedzieć za zdradę naszego narodu. Mocno odpowiedzieć na to, że śpiewają nagle hymn, nagle utożsamiają się z faszystami, narodowcami to nie może tak wyglądać. Zobaczmy jak Węgrzy jednoczą się dla dobra kraju zacznijmy my Kibole bronić tego o co walczyli nasi przodkowie dajmy sygnał!

  6+

 2. Odnoszę wrażenie , że im bardziej głupawy i niedorzeczny apel o wystąpienia anty rządowe to tym więcej przychodzi ” spacerowiczów „. Kto wie ale nie wykluczam ,że opozycja totalna zacznie nawoływać właścicieli psów do protestów anty PIS w kontrze do premiera Jarosława Kaczyńskiego , który jak wiadomo ma kota .

  7+

  1. To proste środowisko ubekow które za chwile zostanie pozbawione wysokich uposażeń emerytalnych rozpuściło plotkę, że następni będą komunistyczni prokuratorzy, sędziowie, działacze PZPR szczebla centralnego oraz kapusie co po przeprowadzeniu reformy byłoby możliwe teoretycznie ale nie praktycznie. Jednak wystarczyło by cale rodziny aparatczyków ruszyły na ulice broniąc swych emerytur pow 10 000 zl.

   3+

 3. Gra tu się toczy o większą stawkę. Polska jak i Węgry stoją na przeszkodzie w realizacji Nowego Porządku Świata. Światowi mafiosi przy pomocy lokalnych zdrajców chcą obalić polski rząd w Polsce. Zdradzieckie nowotwory w postaci PO, N., PSL, Razem są wspierane przez ludzi mający w garści większość „Świata Zachodniego”. Polscy bandyci jeśli chcą przetrącić Polsce kręgosłup, muszą zrobić to jak najwcześniej, zanim stracą kompletnie poparcie. W CNN jak i innych „demokratycznych” zagranicznych mediach pokazują pajaca w fartuchu w senacie czy Bolka jak coś bredzi. To właśnie oni chcą obalić polski, niezależny rząd. Przypomnę, że na knowania Bilderberga zapraszano „polaków”, którzy związani są Przestępczą Organizacją. Polecam temat grupy Bilderberg. Według mnie to nie jest teoria, to w dużej mierze prawda. Jak do tego się doda poczynania tych gnid z PO, N, PSL dotowane przez żyda Sorosa, to układanka zaczyna się domykać. Europa Zachodnia została już zniszczona. Multikulti, mała świadomość historyczna, ginąca kultura, tradycja i religia. Teraz czas na Europę Wschodnią. Ale przedtem trzeba zniszczyć polski (nie tak jak do tej pory w znacznej mierze było – zdradzieckie) rząd.

  https://www.youtube.com/watch?v=0wlYQ5wDM8M

  11+

 4. Jak czytam komentarze że będzie dyktatura kaczora po reformie sądownictwa to ręce opadają. Poczytajcie ludzie uchwalone ustawy a później się wypowiadajcie. Skąd niby pis weźmie nowych sędziów? Ano spośród tych którzy są. Z tą jednak różnicą że wymieni tych umoczonych politycznie (co to często brylują w tv i wiadomo jakie mają poglądy) na takich którzy są niezależni i merytoryczni. To ci którzy wcześniej nie mogli się przebić z różnych powodów – nie masz pleców to nawet jak będziesz zajebisty to co najwyżej w rejonie. Czy przywrócenie normalności i oczyszczenie szamba to dyktatura? Tak na marginesie a kim był donek? Kto mu podpadł wiadomo jak kończył. Czy to nie dyktatura?

  9+

 5. Kontroli cywilnej podlega prokuratura , wojsko , policja i inne służby . Dlaczego spod kontroli cywilnej mają być wyłączone sądy i sędziowie ? . Przecież w bardzo wielu europejskich krajach , sądy podlegają takiej cywilnej kontroli .Różnie to wygląda w poszczególnych państwach ale taka kontrola jest i ma się dobrze . W Polsce próba wprowadzenia nadzoru i kontroli nad sądami i sędziami to zdaniem opozycji totalnej zamach stanu , upadek demokracji i faszyzm .Tam można u nas nie !. Przychylam się do opinii jednego z kolegów . Jak nie teraz to nigdy .

  8+

 6. op cit
  „Lewactwo przychodziło pod dom J. Kaczyńskiego opętani propagandą opozycji. Skoro tak chcą się bawić, to zapraszamy pod dom Schetyny, Wrocław, Wojszyce ul. Siewców 11a o godzinie 20:00”

  14+

 7. Oczywiście nie można wszystkich w togach wsadzać do jednego worka ale już najwyższy czas wziąć się za tą sędziowską klikę powiązaną układami z adwokatami i komornikami. Proste sprawy ciągnące się latami, bezsensowne i nielogiczne wyroki. Kto miał pecha w tym uczestniczyć ten mi przytaknie i wie o czym mowa.

  8+

 8. Lemingi powiadają , że „Demokracja jest niedoskonała ale nikt nic lepszego nie wymyślił” Co jest oczywista bzdurą .Niestety podobnie w dzisiejszej sytuacji można stwierdzić, że „PiS nie jest zaj…ty ale w chwili obecnej nie ma innej realnej alternatywy”…

  Niedawno kodomici walczyli o wolność słowa…otóż w Głosie Tel Awiwu dostałem bana i zakaz komentowania do 2027 roku za takie zdanie „Pan redaktor Aaron Szechter jest zwykłym chamem co pokazał posługując się plugawym językiem podczas spotkania z dziennikarzem TVP”
  Wolność słowa.

  24+

  1. Demokracja jest wtedy, kiedy Szechter dostaje dotacje do szmatławca i bryluje na salonach, ma wpływ na władze i tworzone prawo.W innych przypadkach-demokracji niet.

   11+

  2. Szechterowi wydaje się , że został namaszczony świętym ,boskim olejkiem nieomylności .Wszelkie odstępstwa lub próby podważenia autorytetu Michnika kończą się eliminacją oponenta .

   3+

  3. @Lisek
   Wyszło chamisko z żyda Szechtera i jego prymitywizm. Dziad już ciśnienia nie wytrzymuje, Już się ze swoim prostactwem nie kryje. To już padlina.

   5+

 9. Panie Romku jest Pan bardzo inteligentnym człowiekiem napisał Pan zajebiste książki i nie piszę tego jako wazelinę. Ale czyś Pan zwariował? Przeczytaj Pan swój post. Jakie poprawki? Guzik tam jest nie poprawki, zwykły wybieg do ludzi.
  Po drugie. Dyktatura jest normalna? Nie wierzę.
  Po trzecie. Mam 38 lat. Wiem dla Pana nic nie przeżyłem.

  10+

  1. 1. 3/5. I to w zasadzie kończy temat.
   2. Dyktatura (ale nie dyktatura proletariatu lub idioty) ma swoje dobre strony. Piłsudski, Horthy, Franco, Pinochet – to pozytywne przykłady w historii, i to tylko XX wieku. Demokracja taka, z jaką mamy do czynienia obecnie w naszym kręgu kulturowym jest nie do przełknięcia dla normalnych ludzi. Stąd wzięły się eurokretynizmy, gendery, multikulturalizm, a w Polsce sądowa anarchia. Wyobrażasz sobie, że stado arabsko – murzyńskich imigrantów płynie konwojem pontonów do Włoch, gdyby w Italii panowali spadkobiercy Mussoliniego?
   3. Skoro jesteś rocznik 1979, to musisz pamiętać kolejki. Za mięsem, za papierem toaletowym, za meblami. Buty były na kartki. Po prostu nie wierzę, że mając 10 lat, gdy komuna się uwłaszczała, nie wiedziałeś jak się żyje. W tamtym okresie sądownictwo było, wzorem ustrojów totalitarnych, podporządkowane Komitetowi. Centralnemu, wojewódzkiemu, powiatowemu czy gminnemu – w zależności od szczebla. Komitetowi PZPR oczywiście. Tego możesz nie wiedzieć, ale skoro zabierasz głos w tej sprawie, to wiedzieć powinieneś.
   RZ

   26+

  2. @Redaktor Naczelny
   Pragnę Panu przypomnieć, że główne ostrze dyktatury Piłsudskiego i jego towarzyszy było skierowane głównie przeciwko endecji. Prasa endecka była tłamszona cenzurą prewencyjną i konfiskatami nakładów. Fałszowano na masową skalę wybory samorządowe i parlamentarne w endeckich matecznikach (Wielkopolska i Pomorze ). Pod byle pozorem wprowadzano zarząd komisaryczny w samorządach rządzonych przez endecję. Aparat urzędniczy w tych województwach, czyszczony był z ludzi o sympatiach endeckich. Na boczny tor odstawiano narodowców w armii i policji.

   0

 10. Zawetowanie tych ustaw nie przyniesie prezydentowi żadnych korzyści. Skonfliktowałby się tylko z elektoratem PiS, a opozycja i tak go nie poprze. Myślę że jego poprawki jak i poniedziałkowe spotkanie z Gersdorf ma pokazać jego niezależność i zdolność wysłuchania opinii z różnych środowisk. Jednak nawet jego podpisy nie gwarantują, że reforma wejdzie w życie.

  16+

 11. Podpisze na milion procent i wtedy zrobi z siebie idiote, bo wcześniej mówił że nie podpisze. Ja jak każdy kibic nienawidzę platformersów ,ale Kaczyński próbuje wprowadzić dyktaturę pasuje to panu Panie Romku? Oczywiście że trzeba wywalić tych komuchów z sądów, ale tu chodzi o przejęcie władzy absolutnej. To jak powrót komuny.

  22+

  1. 1. Mówił, że nie podpisze, jeśli nie zostaną uwzględnione jego poprawki. Poprawki zostały uwzględnione.
   2. Dyktatura, ale normalna, jest znacznie lepsza od kulawej demokracji.
   3. Powrót do komuny – jeśli masz mniej niż 35 lat, to masz usprawiedliwienie. Jak masz więcej niż 40, to znaczy, że zacząłeś mieć kłopoty z pamięcią.
   RZ

   45+

  2. Dyktatura nie może być normalna,na dłuższą metę prowadzi do patologi i jeżeli PiS zawłaszczy sądy to boleśnie się o tym przekonamy. Oskarżać w sądzie będzie prokurator,którego szefem jest Ziobro a wyrok wyda sędzia,którego szefem jest Ziobro. Odwoła się taki oskarżony do wyższej instancji a tam szefem jest Ziobro. Pasuje? Urząd skarbowy,który jest w rękach władzy,uwali Tobie firmę bez konkretnego powodu. Odwołasz się do sądu,który jest w rękach władzy? To tylko przykłady ale niewesoło to wygląda i mam nadzieje,że prezydent(na którego głosowałem)zawetuje te ustawy.

   17+

  3. Kibol 13 – tak to było za komuny i za PO. Chodzi by czerwonych sędziów wywalić na zbity pysk. Oczywiście oni się bronią i gadaj bzdury które ludzie łykają jak młode pelikany. Myślę, że za „dyktatury” PiS będzie o wiele więcej swobody niż za „demokracji” PO. Myślę, że nowi sędziowie nie będą dowalać baboli jak starzy. Może być tylko lepiej, super dobrze nigdy nie będzie. Co mnie martwi to to że „ktoś” chce na sile eskalować emocje i doprowadzić do zadymy, walki, zmiany w rządzie. Może chodzi by przez to otworzyć Polskę na nachodźców i parę innych spraw.

   23+

  4. @kibol13
   Albo żartujesz albo kpisz bo to co napisałeś dokładnie obrazuje czasy 8 lat rządów platfusow. Nie sądzę żeby PiS chciało iść w tym kierunku bo widać, że Polacy mogą odsunąć ich od władzy podczas najbliższych wyborów. Zresztą, mówią przecież otwarcie, że tę władzę będzie miał Ziobro tylko w okresie przejściowym, do czasu powstania nowych struktur wymiaru sprawiedliwości.

   18+

  5. Odpowiem na przykładzie znajomego z Warszawy,który prowadzi poważną firmę. Nie kręci wałków,uczciwie handluje z podmiotami zagranicznymi. Od dwudziestu lat przeszedł mnóstwo kontroli,które nie wykazały żadnych nieprawidłowości w jego działalności. Zwrot podatku vat w jego przypadku decyduje o płynności finansowej jego firmy. PiS szukając kasy(prawdopodobnie na 500+)zablokował wielu firmom zwrot podatku. To znaczy zablokował urząd skarbowy ale każdy zdrowo myślący człowiek wie dlaczego. Teraz znajomy walczy w sądzie i jeżeli nie odzyska kasy ze skarbówki to może zwijać interes. Warto się zastanowić jak ta walka będzie wyglądać jak sąd będzie w tych samych łapach co urząd. I nie mówcie o tym,że za platfusów było właśnie tak bo w niektórych przypadkach owszem(sprawa baumana)ale znam wiele przypadków gdzie było odwrotnie.Łudziłem się,że PiS nie powtórzy błędów z poprzedniego rządzenia a szaleją jeszcze bardziej.

   12+

  6. @kibol13
   To kiedy zablokowali te konta i od kiedy się sądzi ? Bo z tego co kojarzę to skarbówka ma 3 miesiące i albo jest jakaś nieprawidłowość, albo muszą odpuścić.

   15+

  7. W teorii masz rację,w praktyce mogą takie kontrole przeciągać rok a nawet dłużej. Nie chodzi mi o to by kogoś przekonać do swoich racji bo sam nienawidzę komuchów i przygłupich postkomuchów z po. Jednak PiSem jestem rozczarowany a jeśli chodzi o Ziobrę to już podczas poprzedniego ministrowania miał zapędy by najpierw wsadzać a potem udowadniać i kontynuuje to dzieło z uporem maniaka. Dlatego w kryminałach każde wybory wygrywa po. A co do skarbówek wystarczy trochę zgłębić temat ilu firmom wstrzymano zwroty z uwagi na podejrzenie nieprawidłowości. I w takiej sytuacji jeżeli nawet po trzech miesiącach okaże się,że jest o.k. i urząd odda kasę to tracisz płynność finansową i firma leży. Który kontrahent będzie czekał trzy miechy na pieniądze? I jeszcze ostatnio nowym standardem jest wstrzymywanie wypłat chorobowego pracownikom i kontrole czy przypadkiem podczas zwolnienia pacjent po bułki do spożywczaka nie wyskoczył. No „swobodna” ta dyktatura.

   11+

  8. Z vatem firmy mają cholerny problem bo te 3 miesiące to fikcja. Do dziś większość ma cykora by zwrócić się od zwrot nadpłaconego podatku z uwagi na 100% prawdopodobieństwo kontroli co przy naszych niespójnych przepisach kończy się jak u Dzierżyńskiego…czyli co by nie było to i tak jakieś uchybienie się znajdzie. Jako nowość to odwrócone obciążenie dla podwykonawców robót budowlanych czyli obowiązek wystawiania faktur w kwotach netto. Nikogo nie interesuje że za materiały trzeba płacić vat. Chcesz go odzyskać? Poproś o zwrot….czyli patrz pkt 1. Efektem jest masowe na terenach przygranicznych wycieczki do hurtowni sąsiadów…tam można zapłacić cenę netto (przedsiębiorca z nr VAT UE) A teraz popatrzmy na chwalebne wyniki ile więcej vatu w budżecie… Popytajcie kumpli co prowadzą działalność i występują jako podwykonawcy wraz z dostawą materiałów.

   13+

  9. „Demokracja” według IIIRP,Bolka ,Michnika i innych.Dziękuję postoje hehehehehe. A największe jaja są ,gdy co drugie słowo o demokracji wylatuje z przechlanej, nalanej,parszywej mordy,komunistycznego apartczyka Kwaśniewskiego, czy innej komunistycznej moczymordy,to człowiek ma odruchy wymiotne.

   15+

  10. Kaczyński to gość który raz samodzielnie oddał władze. Decydując się na wcześniejsze wybory w 2007, które przegrał, więc z zapędem dyktatorskim bym nie przesadzał.

   2+

 12. Ale trzeba przyznać, że tym razem na ulice wyszli nie tylko koderaści. To coś poważniejszego i dlatego trzeba szybko to uciszyć. Najlepiej błyskawicznym załatwieniem sprawy.

  23+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *