Jak wielu kradło!

gram pl Nie doceniłem odrywanych od koryta. Protestując przeciwko zmianom w sądownictwie zbierają się w grupach większych, niż to przewidywałem. Jest ich dużo więcej.
To z kolei oznacza coś innego. Nie doceniłem ilu ludzi… powiedzmy delikatnie… uwłaszczało się na państwowym pieniądzu. Okazuje się, że koryto było naprawdę olbrzymie.
Jako stary recydywista* i stały bywalec sądów w charakterze oskarżonego, w kwestii zmian w przybytkach temidy mam coś do powiedzenia. Zatem:
Zostałem skazany za używanie czasowników modalnych oraz za powielanie stereotypów w książce „Jak pokochałem Adolf Hitlera”. Na szczęście nie na odsiadkę, bo jakbym wpadł pod celę i powiedział, że kiwam „za czasowniki modalne”, to bractwo by padło. Ze śmiechu.
Zostałem również skazany za protest przeciwko zbrodniarzowi komunistycznemu, Zygmuntowi Baumanowi.
Kilka razy mnie albo uniewinniano, albo prokuratura odstępowała od wszczęcia postępowania – no było tego trochę. Jak nie za race, to za inne protesty przeciw Baumanowi, to znów za palenie Merkelowej czy mycki Dutkiewicza, albo za transparenty lub inne duperele.
O wcześniejszych sprawach związanych z życiem kibicowskim nawet nie wspominam. Generalnie chodzi o to, że wymiar sprawiedliwości nie jest mi obcy. Od strony kogoś, kto może mieć z nim kłopoty.
Sądów się nie boję, pudła również się nie boję. Ale swoje zdanie o sądach mam.
Bandę w togach należy przetrzebić. Po prostu.
Nie ma co pisać o tych przykładach, które podają media głównego nurtu, kradzieżach pendrajwów czy aferze w sądzie w Krakowie, gdzie na najwyższych stanowiskach zainstalowała się mafia. Tu będzie o przyziemniejszych sprawach.
Pewnie jest trochę przyzwoitych sędziów. Na porządną sędzinę trafili koledzy, którzy mieli kłopoty za trzymanie transparentu „Bauman + Dutkiewicz = czerwona koalicja”. Kobieta wiedziała, że jest to oskarżenie z d…, zatem nie chcąc wydawać kuriozalnych wyroków i jednocześnie nie podpaść przełożonym, pozwoliła tak przeciągać sprawę, że ta się przedawniła.
supertv24 plSędzia Paweł Chodkowski (na zdjęciu obok), ten od prostowania protestujących przeciwko Baumanowi na Uniwersytecie Wrocławskim okazał się złamasem nie lada. Paru moich kolegów skazał na bezwzględny areszt. Choć byliśmy sądzeni nie z kodeksu karnego, lecz z kodeksu wykroczeń.
Sędzia ów odrzucił wszystkie wnioski dowodowe składane przez obronę. Wszystkie.
Jak wspomniałem wyżej, sędzia Kupiec nie wiedząc jak zrealizować polityczne zamówienie, skazał mnie za to, że w książce „Jak pokochałem Adolfa Hitlera” używałem czasowników modalnych. W zasadzie uczciwiej byłoby stwierdzić „panie Zieliński, masz pan wyrok skazujący, bo musisz zostać skazany”. Prokuratorka z tej sprawy, Harasimowicz, na pewnym spotkaniu w Legnicy raczyła powiedzieć, „a ja miałam taką sprawę, kibic napisał książkę. Sprawa polityczna”. Nie wiedziała, że w jej rodzinnej Legnicy Fan ma swoich wiernych Czytelników.
Tak na marginesie – wyrok odbębniony, książka legalna.
Tak wiem to wszystko to sprawy pierdółkowate. Jednak te znam dogłębnie, gdyż na tych sprawach byłem na wszystkich rozprawach i widziałem oraz słyszałem co tam się mówiło i robiło.
Wielu ludzi ma swoje doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości. I to takie, których konsekwencje są naprawdę poważne. Wielu Czytelników Fana – również swoje widziało.
Piotra Rybaka skazali w I instancji na 10 miesięcy odsiadki za spalenie… kukły żyda. Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego, w którym zginęło wiele osób nie spadł włos z głowy. „Prywatyzatorzy” sprzedający zakłady pracy warte miliardy złotych za niewielki procent ich wartości uznani za osoby, wobec których nie dopatrzono się jakiejkolwiek odpowiedzialności, za to karanie kibiców za hasło „Donald matole…”.
Sędziowie, którzy kompletnie nie znają akt sprawy. Będący znajomymi jednej ze stron. Którzy za pieniądze skażą człowieka za mówienie o tym, że ziemia jest okrągła… to nie głodne kawałki, to polska rzeczywistość.
Czterdziestoparoletni sędziowie z pensją kilkunastu tysięcy, posiadacze kilkumilionowych fortun… sędziowie śpiący na rozprawach, kradnący w sklepach, których sędziowskie komisje dyscyplinarne karzą upomnieniem…
Normalny człowiek nie może być przeciwko zmianom w sądach.
Ostatecznie jeśli po zmianach sędziowie dalej będą wałować, to trudno. Niczym nie ryzykujemy. A przy zmianach – przynajmniej jest nadzieja.
Roman Zieliński, fot. supertv24.pl, gram.pl

* żart oczywiście.
Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

51+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 36

 1. Nawet na Fanie jest debata o reformie i to naprawdę mocne argumenty. Nie jestem partyjniakiem,ale głosowałem na PiS za patriotyczne podejście do mojego kraju. Ja także nie czytałem tej nowelizacji,ale parę ciekawych artykułów przeczytałem i wysłuchałem ciekawych komentarzy. Teraz tak naprawdę zadajmy sobie pytanie wszyscy patrioci organizacje itd. O co walczyli nasi bohaterowie, których upamiętniamy, organizujemy marsze, oprawy o Wolność, Niezawisłość, Suwerenność. Sprawy w kraju toczą się latami gospodarcze, polityczne itd. W końcu chcą likwidować te patologię tych ubeków, rozbić organizacje, która nie była reformowana. O to walczymy my obywatele, skazańcy, patrioci. Trzeba pozbyć się komunistycznego betonu ostatniej ostoi tego przeklętego tworu. Jestem zdumiony ilu ludzi jest nieświadomych tego ,że demonstrują w niesłusznej sprawie, bo na pewno mieli do czynienia i byli poszkodowani przez sądy. Być może z drugiej strony faktycznie tak jak pisze redaktor naczelny tylu mamy jeszcze czerwonych, bądź resortowych, którzy się ujawniają. Ja osobiście wyjdę w ramię w ramie w obronie Rządu i każdy z nas powibien wyjść i zgasić ten czerwony jazgot. Brakuje im argumentów więc szukają pomocy w Parlamencie Europejskim ile już razy szuka Targowica pomocy u tej hołoty co reforma to wojna. Długo jednak trwa to odciąganie od koryta tych świń.Sam chce odsunięcia komunistycznych sędziów, skazania zbrodniarzy którzy wydawali wyroki, kary za kradzieże gospodarcze niszczenie życiorysów, odpowiedzialności dyscyplinarnej. Chce sprawiedliwości równych szans do obrony

  5+

  1. Niestety większość protestujących to albo idioci albo ludzie oderwani zupełnie od rzeczywistości ( jedni mają za dobrze drudzy są zwykłymi ciamajdami życiowymi).
   Przydałaby się odpowiedź na te badziewne zamartwianie się o ojczyznę.

   4+

 2. Witam. Czytając w/w posty chciałbym zadać pytanie, szczególnie do Ciebie Romku. Hipotetycznie Pan Dutkiewicz ( Pan XXX) jest z ugrupowania PiS zaprasza p. Baumana i sprawy jakie miały miejsce, mają taką sam obraz.
  To jak myślisz po wprowadzeniu tej ustawy jakie będą wyroki ?
  P.S Takich przykładów będzie więcej a w przyszłości kibiców, którzy będą chcieli wypowiedzieć wolne słowa o polityce i politykach rządzących nie tak szybko zobaczymy na stadionach.
  Pozdrawiam

  7+

  1. Zakładając, że po zmianach w sądownictwie do rządu dorywają się największe zakały, które faktycznie sprowadzają do Wrocławia zakałę taką jak ów Bauman:
   1. Dostajemy dokładnie takie same wyroki.
   2. Może się jednak okazać, że zmiany w sądownictwie mimo wszystko zadziałały i że wyroki okażą się niższe.
   Zatem naprawdę niczym nie ryzykujemy.

   22+

  2. Po pierwsze , sędzia rozpatrujący ten wniosek będzie losowany. …a nie wskazywany przez prezesa danego sadu. Ja rozumiem emocje podgrzewane przez media niemieckie, postkomunistyczne czy stworzone przez służby specjalne ale proszę poświęcić te kilkanaście minut na przeczytanie tej ustawy. Minister sprawiedliwości nie będzie wybierał sędziów do rozpatrywania spraw. Nawet w KRS, SN nominacje będą efektem porozumienia pomiędzy Prezydentem RP, przedstawicielami sędziów, ministra oraz polityków – gdzie decydujące będzie poparcie 3/5 . Jeśli szkoda komuś czasu na analizę ustawy polecam dzisiejszy wywiad z B.Piwnik, której chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie posadzi o wspieranie PiS. Systemy nominacji i kontroli sędziów są w wielu krajach UE jak np Niemcy, Hiszpania, Holandia zdecydowanie bardziej upolitycznione , a jednak nikt tam nie widzi żadnych zagrożeń dla demokracji. Sędzina od „zupełnie nadzwyczajnej kasy ludzi ” zapytana czy przystałaby na przepisy obowiązujące np w Niemczech, odpowiedziała nie, bo tam jest inna świadomość polityczna społeczeństwa. W tłumaczeniu na polski to znaczy, ze Polacy są jej zdaniem zbyt głupi i maja pozostawać pod kontrola bezkarnej KASTY. Te protesty to nic innego jak obrona postkomunistycznego układu magdalenkowego. gdzie sędzia mógł zostać syn sędziny choćby nie wiem jak slaby ale nie syn pielęgniarki czy sklepowej, która wyrabiała setki nadgodzin, żeby wysłać dziecko na studia , nawet jak ukończył je z najlepszym wynikiem to i tak nie miał żadnych szans. To właśnie sady spinały ten cały układ, który jak rak rozprzestrzeniał się w każdej dziedzinie, życia publicznego czy to prawników czy geodetów powstawały dynastie. W Polsce, mimo upadku komunizmu nadal nie decydowały wykształcenie czy wiedza ale załatwiactwo i znajomości. Teraz jest szansa to zmienić .

   18+

  3. Kit15, powiem tak:
   Jeśli nie odróżniasz postawy „anty PO” od „za PiS-em”, to powinieneś się zastanowić nad tym, skąd czerpiesz wiedzę.
   Prywatnie podpowiem: za dużo TVN-u.

   Dla jasności, gdybyś nie doczytał, mój stosunek do PiS-u:
   http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/7586
   I gdybyś się wczytał, to jednym z niżej umieszczonych przypuszczeń widnieje coś, co nas teraz interesuje najbardziej.
   RZ

   11+

 3. To co robi PiS ma prawo się nie podobać, ma prawo budzić obawy, ale nie zapominajmy, że po 2 stronie mamy istną armię Mordoru. Obalenie obecnej władzy = dalsze hulanie potężnych mafii paliwowych, wyłudzaczy miliardów z VAT, realną władzę nad Polską obrzydliwych ludzi pokroju Timmermansa, Verhofstadta, Schultza, Merkel, Sorosa, Junckera w Polsce za pomocą obrzydliwych pacynek których emanacją są polakożercy Tomasz Lis, czy Adam Michnik. To dalsza władza w rękach obrzydliwych, małych ludzi opitych władzą – mam tu na myśli kastę sądowniczą, nadludzi będących ponad prawem, spolegliwych wobec cwaniaków z afer typu Amber Gold i wielu innych, a bezwzględnych wobec patriotycznej gównażerii, czy uciskanych biedaków. Nie możemy się zgodzić, my, potężne siły zwykłych Polaków by jakaś 10.000 grupka starych UB-eków, hipsterów, kosmopolitek pod wodzą Lisa, Giertycha, Frasyniuka z tępymi celebrytami typu Maciej Stuhr, Anja Rubik, Ostaszewska, Janda itd. u boku dokonywała nam na naszych oczach zamachu stanu na tą nieidealną, ale legalną, polską władzę. Gdy ta władza upadnie – Polska straci suwerenność, stanie się mało znaczącą prowincją europejską tańczącą w rytm wszystkiego co zagrają w Berlinie i Brukseli. To wreszcie dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn wychowanych w slumsach Afryki, czy na pustyni, którzy rozrabiać będą w naszych spokojnych miastach siejąc przemoc, gwałty, a gdy ośmielisz się takiemu postawić sądzić Cię będzie jakiś michnikopodobny oszołom. Nie wolno nam, młodym Polakom dopuścić by grupa ludzi która nie byłaby w stanie wypełnić stadionu Jagielonii Białystok rządziła na ulicach Warszawy pod Sejmem, kiedy my, o wiele potężniejsi – drzemiemy. Trzeba być gotowym. https://www.facebook.com/dragobloq/

  27+

 4. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet nie ma kogo tych łachmytów zastąpić bo w kolejce są po prostu ich dzieci i rodzina bo nikt spoza tego układu nie ma szans na zostanie sędzią czy prokuratorem…

  16+

 5. @heh i @k…. Jak ..K…wa odsiedzisz ze dwa lata za darmo bo wyrok masz już ustalony przed rozpoczęciem sprawy to będziesz wiedział dlaczego… Ta banda twierdziła trzy miesiące temu, że: „…..o Polsce nie decyduje suweren… naród tylko zespół norm prawnych na czele której stoi kasta prawników”…. jakoś to tak leciało…. Władza deprawuje….władza absolutna deprawuje absolutnie….
  Masz grupę 10.000 ludzi, Widziałeś kiedyś jakiegoś sędziego na …. zabawie sylwestrowej, na wieczorku tanecznym, na zabawie karnawałowej ze szkoły….Mówił mi adwokat AH z Sądowej….że im szkoda czasu na zabawy z motłochem. Dzieci prawników…. Ty kończysz studia prawnicze i jesteś radcą… w najlepszym przypadku, bo notariuszem, adwokatem, prokuratorem albo sędzią w życiu nie zostaniesz….Nawet tam demokratyczna republika raz na jakiś czas musiała być rządzona przez dyktatora…. który czyścił wszystko i zaczynał budować republikę od nowa….. Grecja antyczna padła bo zgniła w takim samym stylu jak gnije teraz Zachodnia Europa….Rozwiązania są dwa… albo rewolucja, gilotyna i lecące głowy albo musiałby się znaleźć jakiś Mojżesz, który wyprowadziłby tą kastę na pustynię….żeby zdechli powoli w męczarniach.

  26+

  1. Władza deprawuje …… władza absolutna deprawuje absolutnie ….., @W18 – pełna zgoda w tym zakresie. I dlatego ktoś, kiedyś wymyślił trójpodział władzy, jedna stanowi prawa, druga rządzi a trzecia rozstrzyga spory.
   Co do dostępu do zawodów prawniczych to dostęp do zawodów radcy prawnego, adwokata i notariusza jest otwarty (aplikantów w tych trzech zawodach jest co roku w tysiącach) tj. po studiach egzamin na aplikacje, ukończenie aplikacji zakończonej egzaminem i możesz wykonywać zawód. W przypadku sędziów i prokuratorów podobnie, przy czym tutaj ograniczona jest ilość etatów przydzielanych przez Ministerstwo Sprawedliwości.

   9+

  2. @K -Zaraz tym, którzy postawili ci łapkę robi się łyso: w teorii fajnie to wygląda. A teraz przejdź do praktyki i tu się okaże, że cały ten wywód możesz sobie…. wiesz co możesz sobie. I druga sprawa. To, że radcami mogą być ludzie kompletnie z zewnątrz to zasługa… i tu zaczyna się bul (proszę nie poprawiać na ból)… zasługa rządów PiS – LPR – Samoobrona, która uwolniła dostęp do zawodów prawniczych.

   13+

 6. Coś nowego. Jest w Polsce książka, za napisanie której autor został skazany? Interesujące. Gdzie można w coś takiego się zaopatrzyć?

  25+

 7. Niech PiS robi swoje,im większy kwik tych brudnych świń,tym bardziej upewniam się że robią dobrze.Niech nie cofną się ani na krok,jak będzie trzeba to myślę,że dużo ludzi wyjdzie na ulicę bronić rządu Szydło,nawet ci którzy jak ja są od nich daleko. Tymczasem próbka „radosnej” tfurczości oszołomów sprzyjających totalnemu ścierwu http://www.magnapolonia.org/drwiny-z-boga-i-polski-tak-wygladala-demonstracja-zwolennikow-totalnej-opozycji-pod-sejmem-film/

  34+

 8. Tylko oby Pisowi starczyło sił i nerwów do walki z odrywanymi od koryta. Totalna opozycja czy to zjednoczona razem, czy to osobno, protestuje coraz agresywniej. Ogólne wygląda na to, że dążą do swoich celów nawet kosztem do wojny domowej. Dlaczego my czyli przeciwnicy PO,Nowoczesnej i reszty tworów (nie koniecznie miłośnicy/wyznawcy PIS) nie możemy coś zamanifestować, coś pokazać, wesprzeć w boju PIS, niech zobaczą że ich walka jest słuszna. Tak podbudować pozytywnie ich działania a zagrać na nosie tym Petru, Lubnauerom, Schetynom itd. Czemu protestują tylko przeciwnicy, a nie robią tego zwolennicy. Przecież z nami pójdą tysiące ludzi, kibiców, rodzin, matek (dzięki 500+), nawet moherowe berety od Rydzyka. Nas jest więcej! Wyznaczmy jakąś datę, zgłośmy manifestację, rozreklamujmy gdzie się da i pokażmy co myślimy o tamtych, a wesprzyjmy tych. Bo boję się iż wrócą tamci, i będzie już za późno, będzie korupcja, uchodźcy, pokazowe rozliczanie itd.

  47+

 9. Najlepiej środowisko sędziowskie obrazuje to, co wyszło wśród sędziów piłkarskich. Niby nie ci sami ludzie, lecz dokładnie te same zasady. Jeden z najbardziej skorumpowanych sędziów był ekspertem od sędziowskich pomyłek w popularnym programie telewizyjnym.

  31+

 10. Zgadzam się, że normalny człowiek nie może być przeciwko zmianom w sądach, bo jest w nich wiele patologii. Problem w tym, że proponują nam zmiany, na które ja się zgodzić nie potrafię. Przecież to co nam dzisiaj wprowadzają to powrót do przeszłości. Czym się różni Kaczyński od Jaruzelskiego, Gierka czy Gomułki? Tylko tym, że mówi o sobie prawdziwy patriota i neguje tych co wymieniłem. Ma też na swoim koncie nieporównywalnie mniej przestępstw ale to akurat kwestia czasu, bo jeszcze nie ma takiej władzy jak wyżej wymienieni. Ale właśnie próbuje taką władzę osiągnąć. Ja nie chcę rządów jednej partii i jednego lidera. To już przerabialiśmy i wszyscy wiemy jak to działało. Światopogląd mam zbliżony do Redakcji ale jednak różnimy się w tym jaką drogą powinniśmy iść. I mimo wszystko dziwię się, że może wprost nie popieracie ale jednak też nie negujecie ludzi, którzy proponują nam powrót do czasów słusznie minionych. I dla jasności – nie popieram PO, KOD-u czy innego badziewia. Właściwie to nie popieram żadnej z partii politycznych, bo ja tam widzę samych złodziei, od prawej do lewej. Nie zostałem też oderwany od koryta, bo nigdy przy nim nie byłem. UB-kiem też nie jestem bo pełnoletność osiągnąłem w latach dziewięćdziesiątych, a od małego uczono mnie jakim g… jest komuna.
  Na koniec mały eksperyment myślowy. Załóżmy, że Kaczyński jest prawdziwym patriotą i chce dobrze dla Polski. Więc fajnie, że będzie miał pełnię władzy, bo w końcu zrobi porządek. Tylko co będzie jak zejdzie z tego świata? Ma chłop swoje lata i z tej półki już biorą. Zacznie się walka o stołek. Jaką macie pewność, że ten, który go zastąpi też będzie chciał dobrze dla Polski? A co jak na jego miejsce wskoczy ktoś kto Polskę ma w głębokim poważaniu? Będzie miał w ręku policję, armię, prokuraturę i sądy. I co mu wtedy zrobicie? Dlatego jestem za zmianami ale nie w taki sposób.

  23+

  1. Być może zauważyłeś, że nie odnoszę się do konkretnych punktów reformy sądownictwa, piszę jedynie o ogólnikach. Wiesz czemu? Bo nie czytałem nowej ustawy, znam jedynie jej założenia.
   Podejrzewam, że Ty również nie czytałeś.
   Co będzie, gdy do władzy dojdzie ktoś kogo można się obawiać?
   Trudno. I tak gorzej jak z PO i tym systemem być nie może.
   Patologie były, są i będą, niezależnie od tego kto sprawuje rządy. Chodzi o ich ograniczenie. I co by teraz i PiS nie powiedzieć – właśnie ograniczają patologie. Że za jakiś czas to trzeba będzie zmienić? Takie życie, wszystko się zmienia.
   RZ

   42+

  2. Zauważyłem, że nie ma tu mowy o konkretnych punktach ustawy. Zauważyłem też, że Redaktor nie popiera wprost PiS-u, a tylko ich nie neguje.
   Tak, całej ustawy nie czytałem, bo też nie widzę w tym sensu. Nie jestem prawnikiem tylko inżynierem i mam świadomość, że najmądrzejszy na całym świecie też nie jestem więc w takich sytuacjach staram się zrozumieć to co mogę i podpierać się zdaniem tych co się na tym znają. Konstytucja, art. 180, ust. 1 mówi: Sędziowie są nieusuwalni., a ust. 2, że Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie. No ja to rozumiem tak, że nie może sobie wyjść na mównicę polityk i powiedzieć „a ja sobie ich przeniosę”. Potwierdzają to też profesorowie prawa. Jasne, można powiedzieć, że bronią swojego koryta ale jakby nie patrzeć, mówią tak wszyscy nie związani z politykami PiS. Mi to daje do myślenia. Można też krytykować konstytucję. Ok, to ją zmieńmy ale w sposób jaki reguluje to prawo. Bo jeśli uznamy, że mamy prawo w poważaniu, to w końcu na najwyższy stołek wskoczy ktoś, kto siłą nam zafunduje dyktaturę rodem z Białorusi czy Korei Płn. Zgadzam się w pełni, że zarówno w sądach, jak i innych instytucjach publicznych jest wiele patologii i trzeba to zmieniać, bo wszyscy chcemy żyć w wolnym, dobrze funkcjonującym kraju. Tylko róbmy to w cywilizowany sposób, a do tego podstawą jest prawo. Przeciwieństwem jest anarchia, która też już była testowana i też się nie sprawdziła. A co do rządów PO to jestem zdania, że jednak PZPR była gorsza.

   13+

  3. I jeszcze słowo odnośnie tego, czy może być gorzej niż za PO. A co jeśli kolejne wybory wygra właśnie PO i przejmie rządy mając w ręku takie prawo ustanowione przez PiS i argument, że w sumie to tego prawa przestrzegać nie muszą, bo poprzednicy też tego nie robili? Ja mam obawy, że jednak byłoby gorzej.

   7+

  4. Poczytaj konstytucje uważnie a nie wybiorczo…
   Stanowi tam wyraźnie, że jak zmienia się ustrój sądow, a zmienia się ustrój SN, to można takiego sędziego przenieść na emeryturę tj. Stan spoczynku.
   W samej ustawie o SN jest zapis o wznowieniu postępowań dyscyplinarnych wcześniej umorzonych….
   Tego sie kasta boi….
   Dlatego kwiczy…..

   14+

  5. Wskaż jeden kraj w UE gdzie sędziowie wybierają się sami na każdym poziomie orzecznictwa gdzie oni i tylko oni decydują o awansach oraz sami są dla swojego środowiska sędziami dyscyplinarnymi. Jak znajdziesz to skrobnę coś na resztę Twoich rozważań.

   7+

 11. 2003 rok zajęcia dla aplikantów sędziowskich (przyszłych sędziów) w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, dzień po zadymie z Arką na Grabiszyńskiej, sędzia prowadzący zajęcia tłumaczy aplikantom, że niezawisłość sędziowska to odporność na wszelkie, w tym medialne naciski, także w takich sprawach jak ta głośna zadyma. Z tego co pamiętam to sąd odmówił zastosowania tymczasowego aresztowania wobec prawie wszystkich uczestników zadymy, gdyż policja nie zgromadziła wystarczających dowodów. Polskie sądy to miliony spraw rocznie, które rozstrzyga ponad 10 000 sędziów. Od karnych, przez alimenty, księgi wieczyste i te o małą i dużą kasę. Nieraz widziałem sądy (w szczególności Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Wawie) które wbrew instytucjom finansowym reprezentowanym przez międzynarodowe kancelarie stawały w po stronie konsumentów. Sądy nie są krystalicznie czyste, ale zostały zlustrowane i służą w nich ludzie oddani temu zawodowi. To są długie godziny analiz spraw i nieprzespane noce. Ci którym zależy na kasie przechodzą do radców prawnych i adwokatów, chociaż ostatnio zaczyna się to zmieniać w drugą stronę (na szczęście). Oczywiście zdarzają się błędy, ale instancyjność pozwala na ich eliminowanie (niestety to trwa). Afery w sądownictwie były i pewnie będą, chociaż przy politykach, sędziowie to niewiniątka.

  15+

  1. ” Oczywiście zdarzają się błędy, ale instancyjność pozwala na ich eliminowanie”

   Naprawdę nie wiesz, co jest tematem powyższej publikacji? Pilisz głupa dokładnie tak, jak towarzystwo próbujące usprawiedliwiać środowisko sędziowskie. Świetny przykład: w postępowaniach dyscyplinarnych w Polsce bardzo niewielu sędziów poniosło jakiekolwiek konsekwencje. Dlaczego? Bo wyroki wydawali ich koledzy korporacyjni. Teraz to jest dowodem na to, że sędziowie są w porządku. Jaki dowód? Ano taki, że bardzo mało sędziów było karanych dyscyplinarnie.

   39+

 12. Jak wczoraj włączyłem na chwilę tv i zobaczyłem leżących na ziemi i kopiących płoty po prostu zdębiałem.
  Nie wiem ile musieli im zapłacić, żeby w środku tygodnia, w środku dnia, gdzie normalni ludzie biegną za najniższa krajową, leżeć i udawać wariata.
  Albo te protesty ze świecami. Brakowało tylko gestu Viktori i było by prawie jak strajki Solidarności.
  A nasz kapuś, na naszym stadionie kończy przemówienie tej pedalskiej imprezy, gdzie napakowana syfem „Polka” śpiewa o tolerancji, słowami. „Niech żyje wolność, niech żyje demokracja”.
  Nosz kurrrrrr.
  Czekam, aż zawisną na szubienicach te zdradzieckie ryje !

  34+

 13. Ostatnio w tv słyszałem wypowiedź jednej z posłanek niby nowoczesnej. Dla zobrazowania zmian, które wdraża PiS posłużyła się takim oto przykładem cyt:. „Jeżeli dziecko jednego z członków PiS zabije Twoje dziecko, to oczywiście będzie to wina Twojego potomka”. Co trzeba mieć w głowie, żeby mówić takie rzeczy? A kreowali się na partie ludzi wykształconych…

  37+

  1. Bo to durnie są. Pozują na fachowców, zwłaszcza od finansów. A partia ma długi na bodaj 2,7 miliona złotych. I prawdopodobnie będą musieli oddać jeszcze 2 miliony za złe sprawozdanie finansowe. I oni chcieliby operować budżetem państwa?
   Dziwnym też jest, że wśród kobiet z Nowoczesnej, sporo z nich posiada obco brzmiące nazwiska. I ciekawostka. Pierwszy mąż Scheuring Wielgus był muzykiem z Zadrugi. Zaczynała jako pogańska nacjonalistka. A teraz typowa lewaczka za nasze pieniądze. Coś podobnego było u Palikota. Armand Ryfiński grał wielkiego lewaka, a wcześniej handlował naszywkami i plakietkami ze swastykami.

   20+

 14. Chichotem historii jest to, ze wszystkie zachodzące obecnie zmiany to efekt ciężkiej pracy Szoguna, Schetyny i byłych oficerów i prowokatorów WSI. Cale to środowisko poświęciło wiele miesięcy, żeby przejęć PO. Od początku istnienia ton tej partii nadawały dwa środowiska reprezentowana przez Tuska opcja niemiecka, która dala wsparcie polityczne i finansowe oraz komunistyczne służby specjalne dające układy, wpływy w świecie biznesu, prokuraturach i sadach pod czujnym okiem Bronisława. To właśnie oni w chwili awansu rudego na cesarza europy zrozumieli, ze nadszedł ich czas na samowładztwo w Polsce. Musieli tylko wyczyścić PO z wszystkich pretorian cesarza. W tym celu zorganizowali przedwyborcza prowokacje u Sowy i kolegów w starym dobrym stylu podłożono podsłuchy i usunięto w polityczny niebyt gwardie rudego. Do upublicznienia tej bomby użyto starego kapusia Stonogę. Przed wyborami rozumowali tak, mamy TK, SN i prezydenta (wygranej PAD nikt nie brał pod uwagę nawet w PiS ) , wygrana PiS w takim układzie doprowadziłaby do sytuacji patowej , czyli braku możliwości spełnienia obietnic wyborczych i paraliżu władzy . To oznaczało jedno, kolejne wybory . Już oczami wyobraźni widzieli prezydenta Bronka premiera Grzesia MSW z twarzą Mazguły a MON Dukaczewskiego. Oczywiście bez Tuska I jego ekipy , takie PRL bis. Nie docenili tylko jednego elementu tej układanki, Polaków i teraz te wszystkie świnie i knury wyją, zgubiła ich pazerność i zamiast opływać w luksusy będą musieli normalnie pracować, żeby mieć co włożyć do koryta. To ich wycie tych wszystkich Szturów, Michników, Bolków i reszty tej ubeckiej obory, to najpiękniejsza muzyka dla każdego Polaka.

  46+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *