Trzy na trzy

my Oto dowód, że jest bezsensownie. Niemal dokładnie trzy miesiące temu, 22 kwietnia Śląsk grał w Lubinie. Mecz okazał się ważny, gdyż remis 1-1 spowodował, iż Zagłębie zamiast spokojnej gierki z najlepszymi, musiało się użerać z potencjalnymi spadkowiczami w grupie futbolowych lebieg.

Niespełna miesiąc później, 16 maja, Śląsk ponownie zagościł na tym samym stadionie w Lubinie. Tym razem spotkanie, jak się później okazało, nie miało większego znaczenia. Jedni i drudzy ostatecznie dość spokojnie utrzymali się w lidze, choć po 2-0 dla Krecików sytuacja Śląska mogła jeszcze okazać się spadkową.

Teraz ponownie Śląsk będzie się wyprawiał za miedzę. Obecnie rezultat będzie jedynie „wejściem w sezon”.

Trzy mecze Zagłębie – Śląsk, wszystkie w Lubinie, wszystkie o ligowe punkty. To chyba jednoznacznie udowadnia, że system ESA37 nie należy do najszczęśliwszych rozwiązań. Ciekawi, jaka będzie na tym meczu frekwencja. Dla przypomnienia, w kwietniu bez kibiców Śląska oficjalna liczba widzów wyniosła 8 282. Kolejny mecz, mimo, że z wypełnionym sektorem gości (990), liczba widzów okazała się minimalnie niższa i odnotowano 8 109 osób. Teraz ponownie mecz odbędzie się z pustym sektorem gości, co ma być karą nałożoną przez Komisję Ligi za latające race z maja.

AP, RZ, fot. NI-FO zdjęcie sektora fanów Śląska z meczu Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław z 16 maja 2017.

Mecz Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław w ramach II kolejki rozgrywek ekstraklasy odbędzie się w poniedziałek 24 lipca o godzinie 18:00.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

26+

komentarzy: 9

 1. Nie ze Ślakiem jest na rzeczy. Pakiet mniejszościowy kupi hamburger. Miasto dofinansowało klub, to amerykaniec jako mniejszościowy udziałowiec też dofinansuje.
  Oto cała zagadka. Za parę miesięcy sprzedadzą mu resztę udziałów i po sprawie.
  Myślę, że to od dawna było ułożone. Pozdrawiam

  15+

  1. Ciekawy pogląd przedstawiłeś. Z tym, że pytanie, czy hamburger faktycznie już zapłacił za pakiet mniejszościowy, bo czytałem, że tylko umowę przedwstępną podpisał… A kasy nie ma…

   11+

 2. Wydaje mi się, że z Ślakiem musi być coś na rzeczy. Chyba nawet nasz zarząd nie był na tyle głupi, aby dawać zawodnikom kontrakty (niemałe z resztą) bez pewności, czy oby na pewno wypłacą należną im gażę.

  13+

 3. A ja swoje !!! Wszyscy po karnety na mecze zacznijmy chodzić !!! na każdej stronie narzekanie, że źle, miasto złe, Ślak zły itp., itd….Legia właśnie gra cały stadion stoi , śpiewa hymn Legii…niestety brakuje nam dużo do czołówki ligi…zacznijmy od siebie poprawę , a później możemy wymagać !!! Mamy Robaka, trzymajmy kciuki żeby zaskoczyli bo w Gdyni aż tak źle nie było. Hej Śląsk!!!

  28+

  1. Aż tak bardzo jesteś zainteresowany meczem Legii z amatorami, bo mnie ten mecz w ogóle nie obchodzi.

   17+

  2. Pełna zgoda z tym co pisze „wierny od zawsze”, frekwencja to też jest nasze zadanie. A co do Legii, to się nie ma co wstydzić, tylko dobrze czasem spojrzeć, żeby zobaczyć, że świat nam trochę odjeżdża i trzeba go gonić. Wszyscy na stadion !!!

   9+

 4. A mnie interesuje nadal temat Ślaka, co tam się odwala, macie więcej informacji? Mamy Robaka w klubie! Coś się dzieje, pytanie co dalej?

  21+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *