Głowa kurdupla

futboloweczka Wtopka z Arką w Gdyni 0-2 na początek sezonu nie nastraja optymistycznie. Kto winien przy pierwszym golu? Kuba Wrąbel, który nie drgnął, czy obrona, która pozwoliła oddać strzał głową kurduplowi? W sumie nieistotne. Co z tego, że w I połowie optycznie Śląsk był lepszy, skoro nie oddał w tym czasie ani jednego celnego strzału. Ani jednego.
Drugi gol to ewidentny błąd Łyszczarza. Tak piłki tracą jedynie amatorzy.
Trudno oprzeć się porównaniu tego spotkania, do meczu rozgrywanego przed rokiem. Też było 0-2, ale w tamtym meczu Śląsk stanowił tło. Teraz był równorzędnym przeciwnikiem. Co być może daje nieco podstaw do optymizmu, jednak wynik jest dokładnie ten sam.
Pozytywnym elementem jest jedynie to, że zagrało trzech młodych zawodników. I to wszystko, co w tym meczu co można zapisać na plus dla nas. Drużyna firmowana przez Dutkiewicza zaczęła sezon od przykrej porażki i powrotu na dół tabeli, gdzie znajdowaliśmy się przez pół poprzedniego sezonu.
RZ, fot. futboloweczka.pl
39+

komentarzy: 21

 1. @Okolice_Oporowskiej…. w ogóle klimatu nie czujesz…. Taravsos nie wyskakuje do góry bo musi chronić dolne partie ciała przed Koseckim…. Już raz na Łazienkowskiej próbował go ratler ugryźć w kostkę w obronie jakiejś tępej z TVN-u…. A kostki są ważne dla piłkarza, więc musi uważać….hahahaha

  10+

 2. Ok, na pewno można dostrzec w tym „myśl” szkoleniową Pana Janka…
  Pomysł jest taki że mamy grać bokami, dużo wiatru mają robić mali…ok… szybkość, ruchliwość ok… i teraz pytanie! kto ma te piłki otwierające, penetrujące grać ??? Madej,Srnić??? Rozumiem wymienność w trójkącie (Kosa, Pich, Mak)…ok… Tosz gdzie jest jakieś rosłe 9 w polu karnym które to wykończy Panie Matysek…. I Panie Trenerze okazało się po wejściu Chrapka że ma Pan człowieka od grania dobrych piłek po ziemi…dokładnych, na wolne polne wykorzystujących mozliwości fizyczne Piecha. I kolejny wniosek jak dla mnie po tym meczu… jak najdalej Tarasovas od pola karnego! Nie mam takiej części ciała którą dałbym sobie uciąć, ale mam przekonanie graniczące z penością że przy Pawelcu jako ŚO krasnal by tej głowy nie wygrał! Poza tym przy tej sytuacji dla Arki było widać jak na dłoni dlaczego Pitrek Celeban nigdy nie pograł w żadnym „poważnym” klubie… brak cm. I na koniec Łyszczarz…. a może nie… bo mi się to jeszcze przyśni, wszak po północy…. reasumując moje żale: silna rosła 9 potrzebna jak tlen, środkowy pomocnik (6ka) w typie Jodłowca z dobrym pasem + środkowy obrońca (wysoki, szybki) w typie Golli i będzie dobrze… no tak Ślak nas jednak trafił i marzenia ściętej głowy trzeba odłożyć na bok… wszak po północy.. dobranoc!

  21+

 3. Miałem napisać to wcześniej, bo w tej chwili, to łatwo się madrzyć. Mam złe przeczucie, że po dwóch, a całkiem możliwe, że po trzech kolejkach, Śląsk będzie miał na koncie zero punktów. Obym się mylił…

  26+

 4. Nie napinałbym się specjalnie po tej porażce – dwa gole po indywidualnych błędach. Ogólnie gra całkiem niezła, momentami wręcz przekombinowywali.
  Zawiodła skuteczność – gdyby Piech wykorzystał połowę setek, mielibyśmy minimum punkt. Ciężko spodziewać się zgrania, gdy w pierwszej 11 jest 7 nowych, którzy znają się od kilkunastu dni. Nie można odmówić też zaangażowania, bo chłopacy gryźli trawę – zabrakło szczęścia.
  Na minus na pewno Mak, Tarasovs i Piech (nie ma miażdżyć młodego, bo pewnie grał na miękkich nogach, a cała przyszłość dopiero przed nim), a na plus jak dla mnie Chrapek, bo miał kilka naprawdę ciekawych zagrań.
  Głowy do góry – ten sezon jest nasz.

  32+

 5. Ja tam szat nie rozdzieram. Muszą się zgrać, a w przodzie konieczny jest egzekutor. Np. silny, skuteczny Robak. Myślę, że warto by się w najbliższych meczach dobrze przyjrzeć grze Tarasovsa. Dzisiaj miałem wrażenie, że mamy drugiego Rierę. Igorkowi nie chciało się kilka razy nawet podskoczyć w polu karnym. Oby nie był to kolejny gwiazdor. Piech dzisiaj beznadziejny, Szybki, ok, ale partolił wszystko, co możliwe. Mam nadzieję, że szybko wróci do formy. Aż się dziwię, że to piszę, ale podobał mi się Kosecki. I w tym kontekście coś rozweselającego. Oglądałem w knajpie. Przy kilku stołach ludzie w zielonych koszulkach. W pewnym momencie słychać czułe ” dobrze Kuba „. I szybki komentarz kolegi siedzącego przy tym samym stoliku: ” jak strzeli, to będzie Kubuś… „.
  Ot, takie chłodne podsumowanie misia w koszulce Śląska, który od razu poczuł sympatię do młodego Koseckiego.

  36+

 6. ludzie wyluzujcie pierwszy mecz muszą się zgrać Urban musi lekko przemeblować dzisiejszy skład i nie bd źle szkoda że ze Ślakiem wyszła lipa bo na pewno jakieś 2-3 wzmocnienia by się zrobiło i było by git a ż 2 strony patrzcie na transfery Arki. Wymienili 2 skrzydłowych i patrzcie co dzisiaj grali.

  22+

 7. No i znowu gwiazdeczki pokazują ,że jak nie ma kasy to nie na grania. To samo było w zeszłym sezonie. Pod koniec jak na horyzoncie pojawił się sponsor to pokazali jak mogą grać łojili przeciwników. Teraz to samo w sparingach mlòcka a jak ze sponsorem zrobił się problem to też zaczynają pokazywać. Nie zwalać winy że brakuje napastnika czy pomocnika. Jedynie potrzeba sponsora i zobaczycie jak ręką odjął. Hej Śląsk!!! Niech sprawy właścicielskie się już wyjaśnią.

  18+

  1. Sprawy właścicielskie już się wyjaśniły – przez najbliższy rok właścicielem pozostaje miasto (ew. miejska spółka Wrocław 2012)…

   12+

  2. Z drugiej strony, to piłka nożna jest wykonywanym zawodem tych gwiazdeczek. Ciekawe, czy Ty przychodziłbyś do pracy z uśmiechem na ustach i wykonywał sumiennie swoje obowiązki, gdybyś miał świadomość, że całkiem niedługo Twój pracodawca może stracić płynność finansową, a wypłaty dla pracowników mogą się przenieść w bliżej nieokreśloną przyszłość?

   17+

 8. Rzeczywiście, nie grali źle, personalnie to nie jest słaby zespół, bardziej boję się o finansowo-organizacyjną stronę Śląska. Niedoszła prywatyzacja i miejskie zarządzanie to nie wpływa dobrze na drużynę. A wiadomo, że „ryba psuje się od głowy”, jak nie pozbierają do kupy spraw klubowych, które czekały do decyzji na nowego właściciela, to może się okazać, że problemy z kasą i organizacją mogą się przełożyć na drużynę.

  19+

  1. Zobacz sobie strzał Bilińskiego z meczu Wisła Płock – Lechia Gdańsk 89 minuta.
   Jak mogliśmy go wystawiać w 1 składzie przez cały sezon nie mam pojęcia.

   3+

  1. Nie wiem czemu wszyscy tak się uparli na tego Robaka. Gość już 35 letni, bliżej mu do emerytury niż do grania. Kasę z teansferu tego gracza lepiej przeznaczyć na pensję Sobiecha, który ma 27 lat i jest bez klubu.

   11+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *