Cel pierwszy: Arka

gol24 pl Co będą mieli w głowach piłkarze podczas pierwszego meczu o punkty w sezonie 2017/18? Zakładając, że cokolwiek innego niż stan kasy na koncie ich w ogóle obchodzi.
Gracze Śląska chyba się będą martwić o stosunki właścicielskie. Bo co prawda kto im będzie płacił obchodzi ich niewiele, natomiast na pewno ich obchodzi, czy ma z czego płacić.
W tym temacie co nieco może rozstrzygnąć specjalna sesja Rady Miasta Wrocławia, która ma się odbyć dziś, tj. w piątek 14 lipca o godzinie 17:00, bo okazuje się, że 10 milionów długu to nie jedyny problem przy rozmowach z nowym, potencjalnym właścicielem, Grzegorzem Ślakiem.
Natomiast jest szansa, że piłkarzom Arki będzie się roić w głowach kariera międzynarodowa. Wszakże właśnie się dowiedzieli, że już za niespełna dwa tygodnie zmierzą się z europejskim średniakiem z Danii w meczu III rundy eliminacji do Ligi Europy. Tak nawiasem – szkoda, że nie z Ferencvarosem, ale Węgrzy zawalili swój pierwszy mecz.
Gdyby to było ćwierć wieku temu, wówczas piłkarze myśleliby o darmowej wycieczce za granicę i tym byliby pochłonięci zamiast koncentrować się na meczu ze Śląskiem. Teraz niestety na takiego bonusa liczyć nie możemy. Co najwyżej możemy liczyć na myślenie poszczególnych „muszę się pokazać, będę miał większą szansę wyjechać za granicę by grać za poważne pieniądze, zatem nie mogę przed meczem LE złapać kontuzji”. Ale jakoś w ambicję i perspektywicznego patrzenia na własne życie wśród polskich piłkarzy specjalnie nie ma co liczyć.
Dla przypomnienia. W ostatnim meczu Śląska i Arki, rozgrywanym w ramach dodatkowych siedmiu kolejek ligowych padł wynik 4-1 dla wrocławian, choć to Arka prowadziła. W spotkaniach za półtora punktu Arka tak w Gdyni jak i we Wrocławiu zwyciężyła po 2-0.
AP, fot. gol24.pl – fani Arki na tegorocznym finałowym meczu o Puchar Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

31+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 24

 1. Proponuję zrobić popcorn i oglądać co się będzie działo. Miasto nie pójdzie do sądu. Zapomnieli powiedzieć Ślakowi, że jest w klubie pewien dług. Kilkanaście baniek. Z natychmiastową wykonalnością.

  9+

 2. Usamen kupi akcje konsorcjum, udzieli pożyczki klubowi – którą przekonwertuje na akcje i będzie miał większość, a sprzedajni magistraci zostaną z palcem w d… , taki może też być finał.

  3+

 3. Teraz już jestem pewien, że ta afera ze Śląskiem, to będzie ta kropla, która przeleje kielich goryczy i wysadzi w powietrze polityczną karierę klauna z Ramiszowa… Mam nadzieję, że ludzie mają co najmniej dobrą pamięć.

  16+

  1. Obawiam się, że się mylisz. Wszystkie jego wcześniejsze „akcje” nie przeszkodziły mu kolejny raz wygrać wybory prezydenckie, a wyborcy zno17wu dziwnie dostali amnezji.

   2+

 4. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ktoś kogoś chciał wydymać, pytanie kto i kogo..? Ten niewypał odbije się mikstackiemu kapusiowi wielką czkawką… A jeżeli Masiota za ten syf dostanie 600 tys, to sprawą z automatu powinny zająć się właściwe organa…

  31+

  1. Powinny, ale się nie zajmą, tak jak w wielu innych przypadkach do tej pory. A pewnie jeszcze się okaże, ze to nie niedoszły właściciel zapłaci zapisaną karę za odstąpienie od umowy, a miasto.

   15+

 5. Nie mam dostępu do komputera, a z telegonu ciężko się pisze coś dłuższego, wiec będzie krótko.
  Pajac ( mikstacki ) myślał, że znalazł kolejnego jelenia. Ale, jak widać, biznesmeni dużego kalibru- Solorz, Ślak, nie dają się tak dymać, jak większość firm współpracujących z miastem.
  A pajac wiedział, że spartolił sprawę, dlatego już wczoraj zwołał sesję Rady Miejskiej.
  Partacz, partacz i jeszcze raz partacz. Jeśli zapłaci 600 tysięcy Masiocie, powinien mieć z automatu prokuratora.
  Natomiast obstawiam, że za kilka dni transakcja jednak zostanie dograna. Ślak postawi na swoim i nie będzie finansował synekur dla ludzi kapusia. Mikstacki pajac da sobie przegryźć gardło i podpisze umowę sprzedaży. A wtedy szacunek dla Ślaka. Z palantami trzeba twardo!

  31+

  1. Ślak poważnym biznesmenem. Ha ha. A to dobre. A Tusk mężem stanu. Czy wy wszyscy nie rozumiecie różnicy pomiędzy właścicielem a prezesem. Założę się że oficjalnie Ślak nie ma więcej majątki niż ze 2 bańki plus udziały. Ma pewnie jeszcze walizki z gotówką ale to osobny temat. On nie jest właścicielem tych spółek ani tym bardziej milionerem. Na początku ostrzegałem przed nim. Potem pomyślałem ze może będzie nas traktował jak zabawkę i nie będzie robił wałów jak w branży bio. A będzie robił wały dla Śląska. A jednak on naszym kosztem chciał się tylko wypromować no i się mu udało. Teraz cała Polska myśli że jest milionerem z własnym whisky. Wszyscy w branży się śmiali z tego że na pewno nas przekręci a nawet ja go broniłem naiwnie wierząc że pragnie sławy i uwielbienia i po to mu nasz klub, szczególnie że nie będze wydawał własnej kasy. A on perfidnie wszystkich przerobił. W tym przypadku nasz niemiecki prezydent jest niewinny. On naprawdę chciał sprzedać klub i zgodził się na wszystko czym zdziwił nawet ślaka. Ślak doskonale wiedział że za tą promocje jego i wycofanie z tranzakcji syf spadnie na znienawidzonego Dutkiewicza. I żeby wszyscy wiedzieli ten koleś zasłynął w swojej branży z tego że przewalał wszystkich. Był jak paser kradzionych samochodów, który nie płacił za przywiezione fury ziomkom zlodziejom mówiąc im ze jak się nie podoba to niech pójdą na policje. Taki to poważny biznesmen.

   8+

  2. Oj Piotruś, Piotruś.
   Źli ludzie chcieli podważyć zaufanie do niewinnego prezydenta.
   Biedny uczciwy Rafałek.
   Ślaka nasłał Schetyna albo Kaczyński.
   Przetarg, firma doradcza Masioty, terminy na ostatni dzień, jak by wcześniej nie można było. Znowu wszystko się sprzysięgło przeciwko krystalicznie uczciwemu i profesjonalnemu Prezydentowi.
   No nie rozśmieszaj mnie Hans.

   14+

  3. Ja nie mówię że Dutkiewicz dobry tylko irytuje mnie ze Ślak osiąga właśnie swój cel naszym kosztem się promując a i tak nikt do niego nie ma pretensji.

   4+

 6. No i cale nadzieje poszły w pi….
  Moim zdaniem jedynymi wygranymi (oprócz super doradczej firmy) są pseudo sponsorzy z konsorcjum, którzy okazyjnie opchnęli Amerykańcowi swoje udziały.
  Oczywiście nie znamy (i pewnie nie poznamy) szczegółów negocjacji, ale całe problemy rozpoczęły się, gdy Amerykaniec wykupił udziały od konsorcjum.
  Podejrzewam, że Ślak dowiedział się ile będzie musiał zapłacić za pakiet mniejszościowy i raz jeszcze przekalkulował inwestycję. Dodatkowo myśl o inwestowaniu, gdy partnerem jest ktoś kto się pewnie nie dorzuci do biznesu dodatkowo go zniechęciła.
  Pytanie tylko kto rozpisał przetarg na zasadach, gdzie zainteresowani moga blefować i bez żadnych obciążeń w każdej chwili się wypiąć.
  To przedziwna sytuacja, gdy „super doradcza firma” przygotowuje przetarg, zgarnia za to ogromnie siano, jest 4 chętnych i wychodzą nici z całości…

  23+

  1. Na dzień dzisiejszy (tj. 15.07.2017) Dean Johnson nie wykupił mniejszościowych udziałów, choć miał do tego pierwszeństwo.

   4+

 7. Nie Panie Redaktorze… cel pierwszy to koniec tej miksatowskiej telenoweli…i znalezienie kogoś kompetentnego do wykładania własnych pieniędzy (nie mylić zarządzania pieniędzmi przeznaczonymi na klub przez miasto) na Śląsk! Pomimo wąskiej kadry i tak piłkarsko wygląda ona o niebo lepiej niż ta sprzed roku… będzie lepiej „niewiele lepiej ale lepiej”. Tylko Śląsk!

  17+

 8. Mam swoją teorię, że Ślak wykiwał miasto i miksackiego durnia wspólnie i w porozumieniu za Stanisławem Hanem, którego zrobił wcześniej Dutkiewicz w ciula. Myślę, że dwaj Wrocławscy biznesmeni chcą pokazać, że żaden farbowany lis z Poznania nie będzie tak traktował rodzimych przedsiębiorców. Może to co piszę to dalekie science-fiction nie wiem, niech to już sobie ustali Latkowski, który pewnie też nie jest przypadkowy w tej sprawie. Miłego weekendu złodzieje.

  22+

 9. Po co to Ślakowi było tego nie rozumiem, poniósł same straty na tej operacji, wizerunek i reputacja ucierpiały, być może czeka go proces z miastem o karę umowną. Przecież uprzednio zaudytował klub i wiedział w co się pakuje. Szkoda bo liczyłem w Śląsku na nowe otwarcie organizacyjne, które pociągnie za sobą klub do przodu na wszystkich innych polach.

  23+

  1. Albo nieudolny prezydencik znowu chciał kogoś wykiwać, a gość ma łeb na karku więc się ewakuował. Pasożyty z miejskich spółek chciały przyciąć na hajs więc będzie wielkie g… Przez pięć lat nie potrafili znaleźć sponsora tytularnego dla stadionu, a teraz śmią jakichś procentów żądać. Teraz żadnego sponsora nie będzie, a więc kasy też nie, zostaje po staremu. Śląsk ma grać na miejskim chociaż na tę chwilę w ogóle się to nie opłaca. I dzielić się zyskiem z biletów. A niby dlaczego? To Śląska problem ten stadion? Skoro go wybudowano to powinien być z podatków utrzymywany albo wyburzony. Co ma Śląsk do tego stadionu?
   Ta oferta Ślaka wyglądała na uczciwą. Przynajmniej na początek, dopóki klub się nie rozkręci i „trochę” więcej sympatyków niż te sześć tysięcy będzie chciało na mecze przychodzić. Ale pasożyty chciały przyciąć, więc nie będzie niczego. Z mojej perspektywy tak to wygląda. Byleby Ślak podpisał, a później jakoś się okaże, że aneksy nieważne bo brakuje podpisu jakiegoś ważniaka.

   10+

 10. Mam nadzieję, że pasy były mocno zapięte…
  Ślak nas trafił
  Znowu nie poznamy prawdy, okaże się, że Ślak żadnej kary nie zapłaci, statu
  quo zostanie zachowany, posadki będą, a Dudi z Patalasem będą się bawić za nasz hajs…
  Amerykaniec pewnie pakietu mniejszościowego nie kupi, i będzie jak mówił Siankiewicz ch, d i kamieni kupa.
  Myślałem, że będzie normalnie a wyszło jak zwykle.
  Moim zdaniem jedyne czego możemy, a wręcz musimy się domagać to, jest to aby Masiota nie otrzymał tych 600.000 zł, albo aby przeznaczył je na Śląsk, albo najlepiej na jakieś cele charytatywne wskazane przez kibiców w głosowaniu np. na pomoc na repatriantom na Kresach.
  Ponowię pytanie do Redakcji i kolegów co teraz sądzicie o rewelacjach Latkowskiego?

  28+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *