Ksiądz święcił siekiery

tuwroclaw Niewiele, choć i tak najwięcej na podobnych imprezach w Polsce, bo około 130 osób uczestniczyło we wrocławskim marszu upamiętniającym polskie ofiary jakie zgotowali na wschodnich terenach naszego kraju Ukraińcy w 1943 roku. Ale za to klimat demonstracji był taki, jaki kilka lat temu na swoich wrocławskich demonstracjach tworzył NOP. Hasła były nawet bardziej radykalne.
Marsz był wyjątkowo krótki, bo do przejścia było jakieś 300 metrów. Bardzo symboliczne miejsca stratu i zakończenia – spod pomnika ofiar Katynia pod pomnik ofiar band Ukraińskiej Powstańczej Armii.
Chodzenia wiele nie było, było zatem sporo do wysłuchania. Najwięcej miał do powiedzenia Jacek Międlar, ale przynajmniej w części ktoś go musiał wyręczyć, bo Międlarowi siadły struny głosowe.
W swoim przemówieniu były ksiądz skoncentrował się na tym, jak do rzezi odnosił się kościół na Ukrainie. Jak tamtejsi księża namawiali Ukraińców do mordowania Polaków i święcili narzedzia zbrodni.
Na zupełnie inny aspekt kontaktów polsko – ukraińskich zwracał uwagę niżej podpisany. Otóż okazuje się, że program 500+, który w swoim założeniu miał promować dzietność wśród Polaków, finansuje również Ukraińców, którzy legalizują swój pobyt w naszym kraju. Za nasze pieniądze hodujemy w naszym kraju nie nasze dzieci, nie nasze zwyczaje, nie nasz język i nie nasze tradycje.
Jeszcze to nie jest jakiś poważny liczbowo problem, lecz trzeba przewidywać najgorsze scenariusze. Powinni to robić politycy, tymczasem to my musimy wskazywać miejsca, w których zaczyna się patologia.
Oprócz tego zwrócona została uwaga na fakt, że już co 20 osoba w Polsce to Ukrainiec, bo skoro w 38-milionowym narodzie przyjmujemy obecnie około 2 milionów Ukraińców, to zaczynamy mieć problem.
tuwroclaw 2Ten problem sami sobie sprowadzamy na głowy. A jak już „Ukry” się zalegalizują, to będą chcieli praw. Najpierw będą chcieli wejść do samorządów, później do Sejmu…
Polacy na Wołyniu czy w województwie stanisławowskim ginęli właśnie dlatego, że były mniejszości narodowe. Teraz sami sobie sprowadzamy dokładnie ten sam kłopot na głowę. Symbolem tego spodziewanego kłopotu jest zaparkowane niemal na stałe pod dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim auto na ukraińskich blachach. To „punkt oczekiwań” dla Ukraińców, którzy w tymże urzędzie ustawiają się w kolejce do legalizacji, gdzie codziennie przyjmowanych jest tylko 30 wniosków. A chętnych jest kilka razy tyle.
Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Hymnu i Roty. Trzeba przyznać, że podczas gdy leciał Mazurek Dąbrowskiego wszyscy policjanci okalający teren przyjęli postawę zasadniczą. Przy Rocie już tylko najbliżsi.
Roman Zieliński, MG, fot. tuwroclaw.pl

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

36+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 11

 1. Choć daleko mi do waszego klubu i prawie wszystkiego co kojarzy się z Wrocławiem (prócz dziewczyny z Osiedla Szkockiego z którą spedziłem rok będąc skoszarowanym) to zawsze byłem jednym z was kiedy chodziło o poglądy narodowe. Muszę przyznać, że zazdrościłem w latach 90-tych i wcześniej waszej postawy względem lewackiej dziczy. Na szczęście i u nas ogarnięto temat i nie muszę się już wstydzić. Wracając do sedna,mamy ten sam problem jak i u was z „przybyszami” coraz więcej tego bydła lokuje się na naszych osiedlach, kamienicach, stancjach, coraz więcej sobie pozwalają, a obawiam się, że to dopiero początek. Jeśli nie będziemy reagować na to quano to będziemy mieć problem. Trzeba poważnie się zastanowić, co zrobić by nie obudzić się z gałęzią w ustępie.

  8+

  1. Na początek wyjaśnienie – nie cierpię Ukraińców, właśnie za Wołyń, za barbarzyństwo, za czystkę etniczną na Polakach. Więc jestem ostatnią osobą, która by tej banderowskiej dziczy broniła.
   Ale teraz obiektywnie. Podczas naszych zrywów, księża w kościołach też święcili kosy. Te stawiane na sztorc. Kosynierzy raczej nie ścinali nimi zboża, a… ruskie głowy.
   Tak więc nie tylko księża grekokatoliccy święcili siekiery i tryzuby. Naszym księżulom też się zdarzało…
   I jeszcze odnośnie artykułu. Krew się we mnie burzy, że 500+ rozdajemy Ukraińcom. Może jakiś poseł zadałby zapytanie lub interpelację, ile na to poszło w 2016 roku. Cały program kosztował 17 miliardów, w 2017 będzie to ponad 24 miliardy. Ciekawi mnie, jak cholera, ile z tego wydrenowali Ukraińcy.
   Poseł Pisu nie zapyta, bo to program rządowy. Poseł PO, czy Nowoczesnej nie zapyta, żeby nie wzbudzać niechęci do naszych wschodnich „Braci”.
   Jedyna nadzieja w parlamentarzystach Kukiza, najlepiej z opcji narodowców.
   Program trzeba jak najszybciej uszczelnić, żeby obcy nie paśli się z naszych podatków.

   16+

  2. Mój Boże, naprawdę porównujesz wielowiekową tradycje święcenia broni dla żołnierzy (walczących w regularnych wojskach z innymi regularnymi armiami) z błogosławieniem band psychopatów, którzy dokonywali mordów na cywilach w taki sposób o jakim twórcy nastraszniejszych horrorów nawet nigdy by nie pomyśleli??

   0

 2. „Trzeba przyznać, że podczas gdy leciał Mazurek Dąbrowskiego wszyscy policjanci okalający teren przyjęli pozycję zasadniczą.” Postawę zasadniczą bo pozycje to są w kamasutrze…

  29+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *