Wojna c.d.

wolna polska Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Komuś z decydentów lub osób interesujących się Śląskiem zależy na dorwaniu się do żłoba i zaczął się cyrk medialny. Kto to jest? Na pewno ktoś, komu usuwa się grunt pod nogami. Czy ma zostać wygnany, czy nie potrafi się dorwać do koryta… tego być może nigdy się nie dowiemy, choć jest nadzieja, bo dziennikarz Sylwester Latkowski poprzez którego do prasy wyciekają informacje wzorem trzymania tajemnicy nigdy nie był.

Jedną osobę z kręgu podejrzanych można wykluczyć – Grzegorza Ślaka, bo to w niego skierowany był pierwszy atak.

Co takiego się wydarzyło? Ano mamy kolejny przeciek medialny tak zwanych danych wrażliwych.

Nie chcąc robić tego, co już zrobili inni – cytat z Gazety Wrocławskiej:

Z dokumentów dowiadujemy się, że najwięcej z nowych piłkarzy zarabiać ma Jakub Kosecki – przez trzy lata umowy zainkasuje 2 292 958 mln zł brutto, co miesięcznie daje ok. 63 tys. zł. To z pewnością plasuje go wśród najlepiej zarabiających zawodników drużyny.

Warto dodać, że na przykład Marco Paixao zarabiał w Śląsku ok. 10 tys. euro miesięcznie, czyli ponad 40 tys. zł.

Pozostałe wynagrodzenia nowych zawodników:

Michał Chrapek – 1 036 500 zł (43 tys. zł miesięcznie)

Dorde Cotra – 713 574 zł (30 tys. zł miesięcznie)

Arkadiusz Piech – 971 640 zł (40 tys. zł miesięcznie)

Oktawian Skrzecz – 251 424 zł (10 tys. zł miesięcznie) Jakub Słowik – 624 592 zł (26 tys. zł miesięcznie)

Igors Tarasovs – 775 800 zł (32 tys. zł miesięcznie). 

Dane są szokujące, bo zawodnicy pokroju Michała Chrapka to zwykła ligowa średniawka, a porównanie do Marco Paixao, było nie było, jednego ze skuteczniejszych grajków polskiej ligi w GW też nie pojawiło się przypadkiem.

Że ktoś mąci widać gołym okiem. Czy ma na uwadze interes Śląska, czy raczej własny? Bardziej skłaniałbym się do tej drugiej wersji.

Do wojenki próbuje się zaprzęgnąć Fana. Wejdźcie sobie w poprzedni artykuł. Tam po raz pierwszy na Fanie opisuje swoje przemyślenia ktoś o nicku „niepoprawny poprawnie”. Dobry pod względem technicznym, interpunkcyjnym, ortograficznym, językowym tekst, nawet nie posiadający błędów w robieniu zbędnych spacji, nawołuje do „zrobienia czegoś”. Mało tego, tekst jest „pilotowany”, nie dość, że momentalnie dostaje kilka „łapek”, to jeszcze niemal natychmiast po redakcyjnej odpowiedzi ukazuje się kontrwypowiedź. Co więcej – w zasadzie jest w tym tekście przyznanie się, że nie tylko jego autor nie jest stałym czytelnikiem Fana.I to w pierwszym zdaniu, bo stali Czytelnicy wiedzą, że fejsbuka w praktyce nie używamy. Na dodatek nie jest nawet czytelnikiem uważnym, bowiem w ostatnim zdaniu artykułu, pod którym się wpisuje, nasz stosunek do fejsa jest określony tak jasno, że jaśniej nie można.

Wiara w przypadki to naiwność.

Pozostaje pytanie: kto kręci i jaki ma cel. Ponieważ nie wiadomo, zatem ze stoickim spokojem będziemy się przyglądać walce buldogów pod dywanem. Z nadzieją, że ta wojna nie pogrąży klubu do końca.

Dziś na stadionie przy ul. Oporowskiej odbędzie się prezentacja drużyny. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj: http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/kolejne-atrakcje-na-prezentacji-slaska-wroclaw-12841613  

Roman Zieliński, RC, fot. Wolna Polska


Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

36+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 14

 1. Wg. Mnie to Kuchar wk…y bo miał dostać WKS i już był blisko i witał się z gąską i już w oczach mnóstwo $ a tu wykiwali Kuchara, więc teraz wykorzystuje to czym dysponuje..

  3+

  1. Raczej nie on. Za szybko był odstrzelony, Ktoś, kto puścił przecieki musiał mieć jeszcze coś do ugrania. Przy takich pieniądzach zemsta dla samej satysfakcji raczej nie wchodzi w rachubę.

   10+

 2. Można szukać winnych przecieków informacji o zarobkach piłkarzy tak samo jak szukano winnych nagrań z Sowy i Przyjaciół. Nie zmienia to jednak faktu, że zarobki powinny być jawne, tym bardziej że póki co klub należy w większości do gminy i to podatnicy go w jakimś procencie sponsorują. Inna sprawa ze podane informacje najzwyklej porażają. 64 tyś zł brutto i kontrakt na 3 lata dla piłkarza który jawnie deklaruje przywiązanie do innego klubu, nie mówiąc już o umiejętnościach! Idąc tropem redaktora naczelnego, pozwolę sobie zadać pytanie. Komu i dlaczego zależy na tym żeby pewne sprawy nie były jawne i transparentne?

  11+

 3. Latkowski to gość do wynajęcia. Równie dobrze można zadzwonić do burdelu i wynająć sobie panienkę. Może będzie gorzej pisać (panienka), ale będzie miała inne przymioty. Dlaczego to kolega Latkowski, sorry, za ile kolega Latkowski, tak zainteresował się Śląskiem? Z tego co wiem nie jest kibicem, tym bardziej kibicem Śląska. Tak jak pisałem kilka dni temu – na dzisiaj jedynym poważnym inwestorem jest Grzesiek Ślak.

  23+

 4. Ciekawie się robi. Pan Latkowski to nieskończone źródło wiedzy ciekawe kto tak udziela informacji na temat klubu? I czy w zamiarach ma dobry cel w zwróceniu uwagi na klub i to, co się zaczyna być może dziać bądź odwrotnie może to celowe uderzenie i temat zastępczy i odwrócenie uwagi. Kolejne z pytań to czy warto czekać z boku i obserwować, czy zacząć działać nim będzie za późno?. Kontrakty grajków to przesada, ale można z tej sytuacji wyciągnąć konsekwencje za grę w nadchodzącym sezonie.

  5+

 5. A My dalej swoje…..Jacek Masiota…..wróć tzn. Lechia Gdańsk…. Chyba faktycznie lepiej usiąść z boku na fotelu i się przyglądać, tylko radzę lepiej zapiąć mocno pasy bo tutaj jeszcze mogą jakieś szopki wyjść. Tak się zastanawiam jeszcze jaka musiała być oferta beznadziejna Kuchara, że nie wszedł do drugiego etapu? Zarzutów prokuratorskich (jak Ślak) nie ma, nie ciągną się za nim żadne dziwne szemrane sprawy sportowe (Amerykanin), myślę, że gwarancje bankowe miał wydane przez lepszy bank niż Gwatemali albo jeszcze czegoś dziwnego. Swoją drogą, jaki ten doradca to musi być, żeby doradzić gościa który dał gwarancje z banku z Koziej Wólki. Mi się widzi, że może się okazać, że specjalnie zadłużają już teraz klub (kontrakty), żeby później zrobić akcję jak z konsorcjum, tzn. zamienić dług na akcje gdyby Ślak nie chciał spłacić zadłużenia, albo spłaci część np. 10 mln z 13mln i wtedy zrobią deal zamienią resztę długo na akcje i Ślak przestanie być głównym udziałowcem. Zostanie nim Amerykanin wespół np. z miastem i posadki zostaną…

  19+

 6. „– Czy oni myślą, że znaleźli jelenia, który spłaci za nich kilkanaście milionów złotych długu Śląska i jeszcze będzie wykładał pieniądze na utrzymanie urzędników stadionowej spółki? Dziwne, że nie boją się zarzutów prokuratorskich za to, do jakiego zadłużenia doprowadzili Śląsk. Powtarzam jeszcze raz – mnie chodzi o dobro i rozwój Śląska, a nie spółki stadionowej – mówi Ślak.” Jak dla mnie ma 100% poparcia w tej kwestii.
  Swoją drogą miasto próbowało „rozwiązać” sprawę w swoim stylu:
  „Ze strony miasta pojawiła się propozycja, żeby do umowy został dołączony list intencyjny, w którym przedstawiciele gminy zapewniają, że później doprowadzą do spełnienia warunków inwestora. Ale Ślak nie chce się na takie rozwiązanie zgodzić.”

  34+

  1. Masz rację, nie chce wchodzić w polityczne bagno, więc tego nie będę komentował. Jak napisała redakcja: „zatem ze stoickim spokojem będziemy się przyglądać walce buldogów pod dywanem”. Mnie bardziej interesuje strona sportowa. I tu red. Latkowski przegiął. Zarobki zawodników poruszyły czytelników, więc jego nadmierna troska o dobro Śląska (sic) została dostrzeżona. Sukces. Ale wywleczenie zarobków, czy wartości zawodników (pełna wersja dotyczy także drugiego zespołu, dostępna na twiterze Latkowskiego) to cios w drużynę. Ktoś już napisał, że na prezentacji, zamiast numerów, powinni mieć wysokość kontraktów. Na pewno będzie przyjemnie.

   17+

 7. Śmieszna sytuacja. Tyle lat nie było sponsora stadionu. Teraz gdy nagle pojawia się nadzieja na fundusze zarządcy naszego pięknego stadionu wyciągają łapy i kłócą się pieniążki.
  A gdzie byli przez tyle lat? Nie mogli poszukać sponsora wcześniej? Dla mnie G. Ślak specjalnie dociska i patuje. Dobrze wie, że jak teraz odpuści to Ślązeczek pakuje się spada do 4 ligi. Chociaż może miasto ma w tym interes by zniechęcić G.Ślaka by docelowo upchnąć akcje Hamburgerowi? Cieżko się w tym wszystkim połapać…

  30+

 8. Poprawka do pierwszego akapitu, napisałem, że przez facebooka się skontaktowałem to fakt, bo tak zwyczajnie najwygodniej mi było. Cóż, lenistwo, trudno zwalczyć. i jeszcze jedno. Poprawka. To jest słowo klucz, o którym zapomniałem. Napisał Pan, że rzadko kiedy tu spoglądam, co nie jest prawdą, umieszczoną w poniższym komentarzu. Hej Śląsk!

  7+

 9. Fakt faktem, czytelnikiem Fana jestem że tak powiem codziennym. Z resztą już się średnio zgadzam, sam jestem kibicem Śląska i jak już napisałem, zależy mi na dobrze tego klubu. Chyba łatwo mnie sprawdzić, żadnym szkodnikiem tego klubu nie jestem i zwyczajnie mi przykro, że o takową funkcję jestem posądzany. Raz jeszcze powtarzam, niczyim wysłannikiem nie jestem, a sprawdzić to jest (chyba) nader łatwo.

  9+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *