Remisik

paczkowskaW kolejnym meczu sparingowym Śląsk zremisował w Wisłą Płock 2-2. Jedną z bramek dla rywali Śląska zdobył, a jakże, Kamil Biliński. Co pokazuje, że w Śląsku raczej nie mają dobrego oka do zawodników. Fakt, że Biliński niemal cały sezon grał słabo, ale w końcówce rozkręcił się niesamowicie. I to powinno być sygnałem, że chłop ma „to coś”, i przynajmniej można go było zakontraktować na krótki okres. Gdyby znów zaczął udawać grę, wówczas byłoby wiadomo, co tak naprawdę chodzi mu po głowie. A może swoją nadzwyczajną dyspozycję strzelecką jednak by zachował? Mało jest w Polsce sensownych napastników. To, że Biliński może być sensowny udowodniła końcówka sezonu, kiedy zdobył aż 8 goli. W tym ostatnią ligową bramkę Śląska w spotkaniu przeciw… Wiśle Płock.

Wracając do meczu sparingowego. Gola dla Śląska zdobył także Pich, a na boisku pojawili się młodzieżowcy Łyszczarz i Pałaszewski, w bramce stał Wrąbel.

Andrzej P, RZ, fot. Krystyna Pączkowska

35+

komentarzy: 26

 1. Droga Redakcjo, czy nie zauważyliście że Bilińskiego dopadł typowy syndrom końca kontraktu? Tzn. widać było że chłop generalnie jak na polską ligę coś potrafi, moim zdaniem nawet sporo. Ale strzelał dlatego i tylko dlatego że kończyła mu się umowa. Jak to jest że w jednym fragmencie sezonu wali po kilka bramek w paru spotkaniach kiedy drużyna gra dobrze, a w każdym innym meczu, czy reszta piłkarzy grała padakę czy dobrą piłkę on nie może się odnaleźć? Nie wierzę w przypadki, to bumelant, niech się zawija.

  9+

  1. Zauważyliśmy.
   Ale zauważyliśmy również, że jak chce, to potrafi strzelać bramki.
   A większość innych bumelantów nie potrafi strzelać nawet wówczas, gdy tego chce. I to jest zasadnicza różnica między Bilińskim a całą resztą.

   Teraz będziemy czekać na popisy strzeleckie następców. Tak w fazie aklimatyzacji w zespole, później w fazie totalnego olewactwa oraz w okresie poprzedzającym koniec kontraktu.
   RZ

   12+

 2. Wcale nie jest takie pewne, że jak strzelał gole cieniasom z dolnej ósemki, to w następnym sezonie będzie strzelał gola za golem od początku rozgrywek. Zobaczymy, jak mu pójdzie w Płocku. Niebawem okaże się, czy działacze się pomylili, czy też nie.

  15+

 3. Nie można go było zakontraktować na krótki okres, bo nie chciał umowy 1+1. Tłumaczył się tym, że szuka stabilizacji. Więc mu podziękowano i w Wiśle podpisał roczną umowę. Ktoś więc tu kręci ewidentnie – albo klub, albo sam piłkarz. Szkoda Bili, bo wrocławianin, ale piłkarz co najwyżej średni.

  7+

 4. Nie lubię KB i nigdy to się nie zmieniło, chociażby za starych czasów była to słaba postać. Bardzo dobrze się stało ,że opuścił O62 potrzebujemy rasowych napadów typu Robak, Kownacki, mamy nowego właściciela. Poczekajmy do września trochę zostało czasu, nie ma co się podniecać kimś kto nie zasługiwał na noszenie barw Śląska!

  22+

 5. Biliński strzelił kilka bramek różnym ogórkom pod koniec sezonu, kiedy trzeba było walczyć o utrzymanie. Oczywiście tej walki by nie było, gdyby szanowny Pan Kamil przykładał się do swojej gry w zasadniczej części sezonu. Żegnamy bez żalu jak Ciolacu, Adamca i inne Ljubisie Vukelje. Wrocław trzeba mieć w sercu, nie tylko w dowodzie osobistym!

  48+

 6. Moim zdaniem Biliński, czego by o nim nie powiedzieć, ma jedną zasadniczą zaletę – jest z Wrocławia i jest wychowankiem Śląska. I jeśli chcemy, żeby trzon drużyny, bo o całości nie ma co marzyć, identyfikował się z Klubem, miastem i regionem, to takich ludzi trzeba zatrzymywać, nawet jeśli nie są wirtuozami. Chyba, że ewidentnie mają w nosie ale w tym przypadku chyba nie było z tym tak źle.

  16+

 7. Niech sobie Redakcja przypomni, jak jechała po Bilińskim pod koniec sezonu, już wtedy, kiedy się rozstrzelał… a teraz okazuje się, że to jednak wartościowy gracz? Poza tym, z tego co pamiętam, dla Bili najważniejsza była długość kontraktu, więc „zakontraktowanie go na krótki okres” raczej nie było możliwe.

  25+

  1. Oczywiście, że na Bilińskiego leciały gromy.
   Oczywiście, że udowodnił, że potrafi lecieć w człona.
   Oczywiście, że udowodnił również, że potrafi robić to, co w piłce jest najistotniejsze, czyli strzelać bramki.
   Oczywiście nie ma pewności, że jego następca również nie będzie leciał w człona, oraz jest całkiem prawdopodobne, że nie będzie posiadał tej umiejętności, którą Biliński jednak ma.
   AP

   18+

 8. Miał wiele okazji by udowodnić u nas jakim jest napastnikiem.
  Gdy kończy się kontrakt , jest trochę za póżno.
  A przepalone mięśnie Kamila pamiętacie?

  44+

 9. Biliński przez cały pobyt w Śląsku systematycznie udowadniał, że na napastnika się nie nadaje. Jedna bramka strzelona w sparingu nie znaczy, że Kamil będzie super snajperem.

  56+

 10. Księżniczka z Brochowa chciała się pokazać dzisiaj jedynie, tak samo było w końcówce sezonu, gdy było wiadome, że kończy się kontrakt. Żadna to strata jego odejście a przynajmniej ja to tak widzę.

  42+

 11. nie rozdrapujmy już takich tematów….był, a może by strzelał, może nie, czemu iksińskiego puścili, a gdzieś tam gra…zmiany były są i będą i nie my o tym decydujemy…i wpływu żadnego nie mamy…a żeby mieć coś do powiedzenia to trzeba pokazać, że jest nas dużo i mocni jesteśmy…czyli…Wszyscy po karnety!!! Hej Śląsk !!!

  31+

 12. Cała prawda o decydujących o personaliach w Śląsku. Może jeszcze dodać, że widocznie pieniądze pod stołem były za małe, żeby Bilińskiego zostawić.

  15+

 13. Nie zapominajmy, że przez większość sezonu Biliński walił w człona i również jego postawa spowodowała że musieliśmy się kopać w dolnej ósemce. Poza tym popularny Książę Brochowa miał oferowany kontrakt 1+1 lecz stwierdził, że potrzebuje stabilizacji i chciał kontrakt na 2 lata, po czym podpisał w Płocku kontrakt… 1+1. Żądanie kontraktu na 2 lata pokazuje, że chciał po prostu znów walić w człona do momentu aż kontrakt będzie się kończył, a przy kontrakcie 1+1 będzie musiał się starać od początku, bo mogą mu go potem nie przedłużyć. I on miał czelność całować herb, kino.

  69+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *