Pamięci strasznej śmierci

TVP Polonia Wielu mieszkańców Dolnego Śląska ma swoje korzenie na Kresach Wschodnich. W tym na Wołyniu. Ale nie trzeba być spadkobiercą wołyńskich tradycji, by czcić pamięć tych Polaków, których ukraińska swołocz z OUN i UPA okrutnie wymordowała w 1943 roku tylko dlatego, że byli Polakami. Ci, z naszych rodaków, którzy zginęli od kuli, mogli mówić o szczęściu.
Nowo powstające stowarzyszenie Wielka Polska Niepodległa w przyszły wtorek 11 lipca organizuje we Wrocławiu demonstrację upamiętniającą polskie ofiary ukraińskich mordów.
Przemarsz zacznie się od pomnika Katyńskiego przy promenadzie Staromiejskiej (tuż obok Panoramy Racławickiej) i będzie bardzo krótki bo tylko do Pomnika Pamięci Ofiar UPA przy ul. Modrzewskiego (na bulwarze Xawerego Dunikowskiego). Do przejścia będzie raptem ze dwieście metrów. Początek o godzinie 19.00. Wśród przemawiających będzie znienawidzony przez środowiska lewackie były ksiądz Jacek Międlar.
DT, RZ, fot. TVP Polonia

Dla zmotoryzowanych dobra wiadomość. O tej porze jest sporo wolnych miejsc parkingowych przy Urzędzie Wojewódzkim, czyli jakieś 100 metrów od miejsca w którym wszystko się zacznie.
Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

43+

komentarzy: 4

  1. Marzą mi się biało-czerwone płótna na trybunie wzdłuż boiska podczas meczu z nimi tak aby kamery nie mogły tematu ominąć: „Wołyń – pamiętamy”, „Lwów”, „Drohobycz”, „Tarnopol”, „Stanisławów”.

    18+

  2. Małe sprostowanie: Polaków nie mordowali tylko Ukraińcy zrzeszeni w zbrodniczych organizacjach OUN i UPA ale także zainspirowani przez tych zbrodniarzy zwykli Ukraińcy, obywatele RP, sąsiedzi. Ponadto Ukraińcy nie mordowali Polaków tylko w 1943 roku, wtedy nastąpiło apogeum ukraińskich zbrodni, a swój ludobójczy proceder rozpoczęli już w roku 1939, gdy tylko państwo polskie osłabło i przestało działać, zaś zakończyła go dopiero w 1947 roku Operacja Wisła. O tym powinni pamiętać entuzjaści sprowadzania Ukraińców do Polski!

    49+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *