Lista 11 samobójców

psychiatria pl Mamy do czynienia ze zbiorowym samobójstwem. 11 zdrowych ponoć na umyśle ludzi postanowiło się wykluczyć z życia. Co prawda tylko politycznego, lecz jest to ciekawy przypadek tak dla socjologów jak i psychiatrów.
11 prezydentów największych miast w Polsce, czyli (kolejność alfabetyczna) Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia zadeklarowali chęć przyjęcia tak zwanych uchodźców.
Jak ktoś chce się pożegnać z życiem, to łazi po torach albo po dachach wieżowców w czasie śnieżycy i silnego wiatru. Jak ktoś chce spaść na margines polityczny, to robi coś wbrew wyborcom. 11 głupków właśnie powiedziało „już nie chcemy zajmować obecnych stanowisk”. Oczywiście każdy ma własne motywacje. Hanka z Warszawy i tak by nie została wystawiona na kandydata, bo jej „prywatyzacja” ciągnie całą PO, której jest wiceprzewodniczącą, w dół. Dutkiewicz ma tak zszarganą opinię, że sam szans na reelekcję nie ma najmniejszej, z Nowoczesną szanse są takie same, czyli żadne, a możliwości dogadania się ze Schetyną wobec wzajemnej wrogości obu osobników nie ma najmniejszej.
11 idiotów własną karierą chce udowodnić, że hasło „totalna opozycja” nie jest tylko gadaniem.

Kim są samobójcy:
Białystok: Tadeusz Truskolaski, prezydent od 2006 roku, wybierany zawsze z poparciem PO.
Bydgoszcz: Rafał Bruski, prezydent od 2010 r. członek PO, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Gdańsk: Paweł Adamowicz, prezydent od 1998 r., założyciel struktur regionalnych PO.
Kraków: Jacek Majchrowski, prezydent od 2002 r. z ramienia SLD, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Lublin: Krzysztof Żuk, prezydent od 2010 r, członek PO, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Łódź: Hanna Zdanowska, prezydent od 2010 r, startowała z ramienia PO, w roku 2015 jedna z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Poznań: Jacek Jaśkowiak, prezydent od 2014 r, startował z ramienia PO, czynny uczestnik poznańskich parad równości.
Rzeszów: Tadeusz Ferenc, prezydent od 2002 r, startował z ramienia SLD, były członek PZPR, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Szczecin: Piotr Krzystek, prezydent od 2006 r, startował z ramienia PO, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.
Warszawa: Hanna Gronkiewicz-Waltz prezydent od 2006 r, wiceprzewodnicząca PO.
Wrocław: Rafał Dutkiewicz, prezydent od 2002 r, startował z poparciem PO, w roku 2015 jeden z założycieli Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.

dziennik-plSpośród tej 11 jeden obchodzi mnie w sposób szczególny. Rafał Dutkiewicz zwany Franciszkiem z Mikstatu (miejsce pochodzenia) lub kapusiem (z racji popełnianych czynów) udowodnił, że jest politycznym idiotą już wielokrotnie. Najdobitniej podczas wydarzeń związanych z wizytą we Wrocławiu komunistycznego zbrodniarza Zygmunta Baumana. Zresztą był to moment zwrotny w jego karierze. Od tej zawieruchy jego notowania maleją z każdym dniem.
Powiedzieć mieszkańcom Wrocławia „wy nie chcecie islamskiej dziczy, a ja ich wpuszczę do miasta, bo ja tu rządzę” jest głupotą tak skrajną, że w zasadzie brak słów. Każdy konkurent może teraz chodzić po mieście i wygłaszać przemówienia, w których się będzie insynuowało, że właśnie w tych rejonach ma się znaleźć miejsce do przetrzymywania arabsko – murzyńskich najeźdźców. Nikt rozumny nie będzie ich chciał w swojej okolicy. A obecne, prezydenckie panoszenie się (ja rozkazuję, wy nie macie nic do gadania) też zostanie odpowiednio odebrane.
Kapuś, już po tobie! Bieganina wokół spraw Śląska ci nie pomoże, bo nawet na trybunach każdy czuje, że ci nie o Śląsk chodzi, lecz o krycie własnego zadka. Nie masz ani 1947, ani nawet jednego procenta poparcia.
Roman Zieliński, fot. psychiatria.pl, dziennik.pl

71+

komentarzy: 40

 1. Nie chcemy uchodźców, nie chcemy i już, nie chcemy ciapatych o zło-ta, niech łapy od miasta zabierze wpizdu ta cała poznańska hołota

  4+

 2. To celowa robota tych szumowin,byle tylko wkurzyć PiS i iść na centralne zderzenie,tyle tylko że oprócz tego , wku…..ią niemal całą Polskę.Zakładam że wściekli ludzie,wywalą ich ze stołków na boleśnie zbity ryj. Zakały pieprzone.

  14+

 3. Przecież Dutkiewicz definitywnie zerwał z PO i to w atmosferze małego skandalu. Do tego jasno zapowiedział, że wakat prezydenta Wrocławia już go w następnych wyborach nie interesuje. Parcie na przyjmowanie uchodźców mają środowiska hotelarsko-developerskie, które wiedzą, że gdy opchną pod ośrodek swoje mury, mają stały dopływ dochodu z kasy państwowej i unijnej. Analogicznie agencje ochrony i wszelakie firmy usługowe, które by się załapały pod taki lukratywny kontrakt, jak obsługa ośrodka.
  A teraz mam takie pytanie z gatunku zasad. Typ ucieka z pilnowanego ośrodka i kluczy po mieście pytając gdzie są Germany. Takiego typa należy złapać i przekazać policji czy dać mu bułkę i kupić bilet do Goerlitz?

  16+

 4. POjeby i biskupi wzięli już kasę za przyjęcie tego tałatajstwa z UE. A ,że przypadkiem PiS wygrał wybory, muszą szmaty szczekać. Jeszcze tych pseudo polityków rozumiem, ale że biskupi…

  19+

  1. @ŁS… Jarmułki biskupi już mają, czarne chałaty też… wystarczy trzy razy powiedzieć…Allah moim Bogiem a Mahomet prorokiem….I z biskupa zrobi się Mułła.

   9+

 5. Dzisiaj w TVP słyszałem, że po ostatnich sukcesach armii irackiej i wywalaniu isistów ze sporego obszaru spora liczba uchodźców przebywających w obozach tureckich (dotowanym lub utrzymywanym przez eurokołchoz) już wyjechała w kierunku swoich domów lub tego, co po nich zostało. Zwolnili zatem sporo namiotów w obozach w Turcji. Trzeba teraz pilnie relokować tam część „uchodźców” z Włoch i już będzie częściowo rozwiązany problem makaroniarzy. Skoro UE płaci Erdoganowi za te obozy, to mamy prawo korzystać i wypełniać te „hotele” na full.

  30+

  1. Problem z IS jest taki że wyrzuceni oknem, wrócą przez otwarte drzwi.Jestem pewien że łatwo skóry nie sprzedadzą.Będą szturmować odbite miasta, zamachy,porwania, itp.Długo jeszcze nie będą sobie mogli z nimi poradzić.

   0

 6. Relokacja równa się samobójstwo. Będziemy mieli kolejną wojnę, teraz musimy mocno odpowiedzieć na decyzje tych lemingów. Myślę,że nie tylko prezydenci miast polegną, ale także Schetyna, który podjął te decyzje. I przydałaby się ustawa kadencyjności stanowisk w kraju. Ma ktoś propozycje na hasło na marsz bądź trybuny stadionów w tej sprawie?

  19+

  1. To empatia z jego strony wobec „uchodźców”, bo on ich zapewne rozumie, gdyż za niedługo on może być „uchodźcą” np. do Niemiec.

   26+

 7. O czym pisać? Targowica, przy tych typach, to drobnostka. Mam już dosyć w naszym kraju sprzedawczyków, sługusów obcych państw, facetów, którzy wjeżdżają samochodem do tramwaju o 5 rano wracając ze śniadania u biskupa (ha, ha, ha). Czy biskup był ponętną blondynką? Dosyć kłamstw, agentów wpływu, ludzi, którzy potrafią sprowadzać na wykład zbrodniarza, którzy bez skrupułów mordował Naszych rodaków. Dosyć. Dosyć poniżania naszego wielkiego kraju, Polski – kraju wspaniałych, zdolnych ludzi. Dosyć.

  38+

  1. Wszyscy wiedzą, że Gulbinowicz od kilkunastu lat mieszka w Henrykowie, a nie na Ostrowie.
   Rafałek nie wiedział. Tak samo, jak żona Rafałka, co robi ( i z kim ) w przytulnym hoteliku na Ostrowie Tumskim.
   O 5 rano jechał do Kardynała.
   Albo:
   1. Nawalony w 3D, że mu się przekręciło w główce zamieszkanie Gulbiego
   2. Ktoś tu łże jak pies i ma mieszkańców za idiotów

   19+

 8. Brakuje mi na tej liście towarzysza Matyjaszczyka z Częstochowy. Wokół Jasnej Góry tyle żeńskich klasztorów, mieliby gdzie ubogacać kulturowo nasze zacofane społeczeństwo.

  13+

 9. Jesteście straszni. Tak się powołujecie na hasło „Bóg Honor Ojczyzna”, a gdzie wasz katolicyzm. Papież wzywa do przyjmowania uchodźców, a wy co?

  9+

  1. Papież wzywa to niech weźmie do siebie. Ty też możesz. Jurne chłopaki z Afryki ze smartfonami czekają. Tylko potem nie płacz.

   32+

  2. @Monisia
   pisząc tak zachowujesz się jak uPOśledzona. Kanale POwołują się na Kościół Katolicki, gdy im wygodnie, ale już faktyczne wartości głoszone przez Kościół mają gdzieś.
   Przypomnę Ci, że nauce Kościoła Katolickiego istnieje pojęcie „ordo caritatis” czyli porządku miłosierdzia. Oznacza to, że najpierw trzeba kochać własną rodzinę i własny kraj, a potem dopiero dbać o inne wspólnoty. To kochanie polega m.in., a może przede wszystkim na zapewnieniu wszelkiego bezpieczeństwa. Dokładna wykładnię tej dewizy zinterpretował s.p. kard. Wyszyński (poszukaj sobie w necie).
   Liźnij zatem trochę wiedzy z dziedziny, którą chcesz poruszać w dyskusji, a nie ślepo POwtarzaj argumenty za uPOśledziami.
   Odpowiedz sobie też na pytanie, ilu ten przywołany przez Ciebie papież przyjął „uchodźców” do Watykanu i ile wyłożył z watykańskiego banku na pomoc Syryjczykom, Erytrejczykom i innym -czykom.
   Solidarność europejska nie polega na nakazywaniu nam (suwerennemu państwu) łamania zasad bezpieczeństwa wewnętrznego, bo ocena ryzyka jest naszą wewnętrzna sprawą. O taką solidarność miała zadbać Merkelowa i przed swoją kretyńska decyzją wypracować stanowisko w ramach Rady Europejskiej. Zachowała się jak durna dyktatorka licząc na ubogacenie kulturowe uzupełnienie taniej siły roboczej. Teraz apeluje solidarność? Jej na pewno zgwałcenie nie grozi i to z wielu względów.

   34+

  3. Można być dobrym katolikiem idąc drogą św.Franciszka z Asyżu,można również kroczyć drogą św.Jerzego…Czy muszę dodawać,która w obecnych (i nie tylko….) czasach zdaje się być tą właściwszą?P.Krzystek zdawał się być osobą nie do ruszenia a tak pięknie strzelił sobie w kolano!

   7+

  1. Ogólnie przy pomocy islamistów, chce się wprowadzić totalną destabilizację, wojna religijna może być doskonałym narzędziem. Próbę mieliśmy w byłej Jugosławi. Później wprowadzi się nowy ład o zasadach trudnych w tej chwili do wyobrażenia.

   27+

  2. Oglądałem dzisiaj obie konwencje; PiS-u i PO. Na tej pierwszej przemawiał JK, Gowin, Ziobro i Mateusz Morawiecki. Było o tym co już zrobiono i co jest w planie do końca tej kadencji. Oczywiście były wrzutki odnoszące się do POpaprańców, a nawet her Schultza, ale w rozsądnym wymiarze czasowym.
   Na tej drugiej konwencji widziałem Szetynę, SKopacz, podBudkę i czerwonego Arłukowicza. Około 90% czasu to plucie na PiS, a 10% to imigrancie (wg nich „uchodźcy”). To już chyba agonia lub podgrzewanie trupa. Sami raczej do wyborów nie dotrwają, a jeżeli, to muszą stworzyć koalicje wyborczą (.N, PSL-jeszcze funkcjonują?, może jakiś jeszcze nowy twór). Takie rozdrobienie będzie sprzyjało PiS-owi, który jeżeli wygra, a wygra, to najlepiej gdyby z Kukizami miał większość konstytucyjną.

   22+

 10. Ciekawe ilu nachodźców zdecyduje się przyjąć do któregoś ze swoich licznych mieszkań prezydent Adamowicz? Chyba, że znów zapomni o ich posiadaniu.

  60+

  1. Islamiści rzadko wieszają, najczęściej odcinają głowy… W przypadku tej 11 widać część nieużywaną.

   30+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *