Grill ciągły

wp pl 222 Jak to mają rozegrać? Najprościej. Poprzez wrzucenie sznurka do szamba i wyciąganie pierwszego lepszego utaplanego w syfie. Kogo się nie wyciągnie, to będzie to albo platfus, albo ktoś bardzo związany z platfusami.
Właśnie odbywa się ciągły, polityczny grill. Reprywatyzacja w Warszawie (na razie, już są zapowiadane prześwietlenia podobnych przypadków w innych miastach), Amber Gold – to dwie najbardziej medialne historie. Ale tego jest całe mnóstwo. Pinior załatwiający za łapówki swoje własne, malutkie interesiki, mafia sędziowska w Krakowie wyłudzająca miliony na remonty, których nie było, Police i zakupy nieistniejących kopalni od Murzynów, taśmy z Sowy i całe mnóstwo pomniejszych afer, aferek, cwaniactwa – wszędzie nielegalne działania, nielegalne pieniądze i powiązania z politykami z PO.
Możemy być pewni, że to nie koniec. Tego będzie wyłaziło całe mnóstwo. I można zakładać w ciemno, że PO będzie umoczona we wszystko, co tylko miało znamiona afery. To, że Bolek jest już Bolkiem oficjalnie, na dodatek Bolkiem okradzionym przez pilnującego go esbeka, to naprawdę najmniejszy problem PO. Problemem platformersów jest każdy następny dzień. Bo każdego dnia odbywa się polityczne grillowanie totalnej opozycji.
Choć do wyborów samorządowych pozostało jeszcze kilkanaście miesięcy (jesień 2018), to kampania wyborcza już się rozpoczęła. Wątpliwe, by PiS zaprzestał grillowania PO nawet nie do wyborów samorządowych, lecz będą rozjeżdżać złodziejaszków przynajmniej do wyborów parlamentarnych, jakie odbędą się za dwa lata. Po prostu, jest okazja dojechać najpoważniejszego rywala politycznego, to czemu mieliby z tego nie skorzystać?
Dodatkowo PO brnie w syf, jakim niewątpliwie jest polityka ściągania do Polski islamskiej dziczy. Co powoduje, że PO forsuje pomysł, z którym nie zgadza się ponad 90 procent społeczeństwa? Przecież kto jak kto, ale Schetyna idiotą nie jest, wręcz przeciwnie – to facet, który doskonale wyczuwa nastroje społeczne. Jaka zatem musi być siła, która trzyma go przy samobójczej idei? Tego można się jedynie domyślać.
PO ma nadspodziewanie wysokie poparcie w sondażach. Oczywiście weryfikacją tych wątpliwych sondaży będzie głosowanie, ale te słupki poparcia dają wrażenie, że PO to jeszcze spora polityczna siła.
Właśnie jesteśmy w momencie początku upadku PO. Teraz z każdym dniem platfusy będą bici w mediach i będzie to miało przełożenie na ich wyniki wyborcze.
newsweek 22Z przerażeniem temu co się dzieje, przygląda się trzeci szereg platfusów. Skoro zaczynają się dobierać do szeregu drugiego, a nawet zahacza o szereg pierwszy, to z takimi szarakami jak oni nikt specjalnie patyczkował się nie będzie. I te „peowskie szaraczki” zaczynają pękać. Odpytywani przed komisjami Amber Gold i reprywatyzacyjną strzelają z ucha seriami. Pogrążają mocodawców w szambie. W tym właśnie szambie, do którego wystarczy spuścić sznurek i kogoś wyciągnąć.
A ten wyciągnięty na bank będzie z PO lub związany z PO… I tak kółko się zamyka, jedynie poszerza się krąg podejrzanych.
Ciekawe, co teraz jest największym problemem urzędującego na fotelu prezydenta Wrocławia Dutkiewicza? Bo głupi to on nie jest i doskonale widzi, co się teraz w Polsce dzieje…
Roman Zieliński, fot. wp.pl, newsweek

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

43+

komentarzy: 23

 1. Kiedyś usłyszałem fajne określenie PO. Nie wiem, czy to przypadkiem redaktor naczelny nie powiedział: „W każdej partii są złodzieje, w PO jak nie jesteś złodziejem, to cię nawet na szatniarza nie wezmą, bo szatniarz za dużo widzi”.

  15+

 2. Wczytuję się uważnie w komentarze. Nie tylko na Fanie, lecz na różnych portalach, w tym onet, wp, interia oraz wiele pomniejszych. Nie tylko na tych głównego nurtu, lecz również prawicowych daje się wyczuć oczekiwanie „dobrania się do skóry” przekręciarzom z PO czy PSL. Daje się również wyczuć zniecierpliwienie brakiem sankcji wobec ewidentnych wałkowiczów.
  Widzę dwa rozwiązania. Albo PiS zacznie represjonować, to znaczy skazywać, a przynajmniej wsadzać do aresztów przekręciarzy w białych kołnierzykach najpóźniej parę miesięcy przed wyborami, albo ludzie się wnerwią i przerzucą swoje głosy na kogoś radykalniejszego.
  Obecnie jedyną realną siłą, która zdaje się być radykalna jest ruch Kukiz’15.
  Nie można odrzucić możliwości, że pojawi się jakaś nowa polityczna opcja z orientacją na prawo, ale na to się nie zanosi.
  Podsumowując: ludzie są wnerwieni, że byliśmy okradani i niecierpliwią się, że karanie winnych odbywa się ślamazarnie, niemrawo, w zasadzie nie dotknęło jeszcze nikogo. Wszyscy czekają na spektakularne zatrzymania i areszty, a później więzienie dla cwaniaków z najwyższej półki polskiej polityki.

  29+

  1. Zgoda co do ślamazarności wymiaru niesprawiedliwości. Przypominam, że twórcami powojennego sądownictwa polskiego są Andrejew oraz Duracz. A ich wychowankowie to w Sadzie Najwyższym, są usadowieni, gotowi na każde skinienie ręki do działania jak trzeba. Madoffa skazano w zaledwie po 6-cio miesięcznym procesie. Za przekręt. Mimo ze żyd z koncesjami.

   8+

 3. Serdecznie przepraszam pisałem to na szybko w czasie podróży.

  Wielu z was pamięta wał okrągłostołowy a ja znam go tylko z historii. I tknęła mnie taka myśl, że jestem trzecim pokoleniem i od momentu tych sprzedanych rozmów już tyle zniszczyli, okradli nasz kraj, z jak słyszę w telewizji te komisje to aż się nóż w kieszeni otwiera.

  Z reguły chodzi mi o to, że, przekaz telewizyjny, fakt, ukaże błędy instytucji publicznych i ich urzędników w przypadku prywatyzacji, ale nie ukarze winnych. Przy Amber Gold to widać, ewidentnie wyuczony złodziej w dziedzinie ekonomii, dobrze obracający się w przepisach prawa. Przeciętny zjadacz chleba widzi, że wał poszedł z samej góry. PiS, zamiast brać się za pracę, a nie wyborczy pijar, traci czas i nerwy wyborców. Pan Ziobro nie chce ich zamknąć, woli tracić naszą kasę w telewizji publicznej na komisje. I zgodzę się z wcześniejszą wypowiedzią: po materiale z nocnej zmiany ludzie wiedzieli, kto grał tam główne role. Mimo kilku lat aktorzy zagrali kolejny raz główne role w naszym kraju. Rząd platfusów wyrządziły tyle krzywdy, że powinniśmy nie spać teraz, tylko dalej kontynuować mocno prawość i patriotyzm. Powinniśmy żądać usuniecie starej nomenklatury resortowej w sądach, urzędach, szkołach. Skazać winnych oprawców, szkodników tego kraju wtedy możemy reformować kraj. Bo celem każdego z nas jest Wielka Polska.

  5+

 4. Nie ma się czym podniecać bo jak ktoś napisał wcześniej nikt nie został skazany i nie zostanie, post sb-ckie lewatywy siedzą w sądach, prokuraturach i na wysokich stołkach od kilkudziesięciu lat i tylko czekają czujnie na rozwój wypadków nie wychylając się za bardzo. A są oni przyzwyczajeni do chorągiewki bo beznapletkowcy zrobią wszystko aby się utrzymać, nawet sprzedadzą swoją matkę, mają w tym doświadczenie…

  11+

 5. W czasach PRL wszyscy główni gracze z opozycji brali kasę od wywiadów. Większość od USA tylko jeden Donek z RFN. Ciekawe dlaczego? I w sumie jak widać po dalszej jego działalności dlaczego nie przestał. Gdy trzymają cię za jaja, serce i umysł szybko podążą tym śladem …

  6+

 6. Prawie dwa lata rządów PiS -u i żadna osoba z tych wszystkich afer nie została skazana. Obstawiam, że po czterech latach bilans będzie identyczny.

  11+

  1. Dokładnie ! Nic się nie zmieni, nikogo nie zamkną, wszystkich przesłuchają i sprawa ucichnie, ja to tak widzę że to się właśnie tylko tak skończy.

   3+

  2. Tia…
   Głosuj zatem w kolejnych wyborach na uPOśedzi, bo skoro nikt z nich nie siedzi, to za ich (nie)rządów pewnie było wszystko ok. i lepiej niż teraz.
   Żeby uczesać włosy, trzeba mieć grzebień, żeby załadować taczkę piaskiem, trzeba mieć łopatę, żeby ulepić bałwana, trzeba mieć śnieg, żeby bzyknąć laseczkę, trzeba być sprawnym, żeby wywiercić dziurę w ścianie, potrzeba wiertarki.
   Jaką mamy kastę sędziów w Polsce (nie chcę obrażać oczywiście wszystkich), wszyscy chyba wiemy, a niektórzy (np. Roman) przekonał się o tym osobiście.
   Jak zatem wyobrażasz sobie skazanie kogokolwiek z wierchuszki uPOsledzi, kiedy nie masz do tego odpowiednich instrumentów (obiektywnych sędziów)? Co z tego że prokurator przygotuje rzetelni materiał dowodowy w śledztwie, skoro wyrokował będzie sędzia uPOśledź lojalny wobec kaścianki Gersdorf? To tak, jakbyś chciał wygrać ligę turniej Czterech Skoczni bez nart i kombinezonu. Masz skocznię (obiektywną prokuraturę), ale nie masz nart (obiektywnych sędziów).
   Oczywiście osąd społeczny w tym zakresie zawsze będzie subiektywny. Oceniasz jednak PiS i do tego tylko się odnoszę. Uważam, że Zb. Ziobro ma za zadanie zrobić dekomunizację w prokuraturach i sądach, a dopiero będzie można oczekiwać, że coś w poruszanej przez Ciebie kwestii się dzieje (zaczną od Ustawy dot. KRS, która wnet będzie procedowana w Sejmie).
   Podobnie jest IMHO w sprawie tajnego raportu z likwidacji „wsi”. Podejrzewam, że obiecana jego publikacja wstrzymywana jest do którejś kampanii wyborczej (pewnie prezydenckiej, bo to AD obiecał jego publikację), aby mieć jakieś asy w rękawie. PiS liczy się z tym, że kontrkandydatem AD może być DT, w związku z tym użycie teraz takiego bonusa, jakim może być ten raport, byłoby taktycznie zmarnowaniem „asa z rękawa”.
   Oczywiście też chciałbym dynamiki w sprawach aferowych POprzedniej ekipy, ale rozsądek nakazuje cierpliwość.

   25+

  1. W mojej ocenie Pinior w procesie pokazowym (obiektywnym) POwinien zostać skazany na karę bezwzględnego POzbawienia wolności. Przetarłby szlak do programu „Cela+”.

   18+

 7. U mnie na grilu w pierwszej kolejności skwierczeli by, Nowak, Nitras , Szczerba.
  Ciekawy bardzo jestem jakie są Wasze typy na grila, zapraszam do dyskusji.

  10+

 8. Nie cierpię PO, gdyż nienawidzę złodziei. Lecz nienawidzę równie mocno oszołomów. Wybieraj człowieku między dżuma i cholerą. Niech nikt mi nie piszę, że można głosować alternatywnie bo to cały czas robię ale obecnie nic niestety nie ma przełożenia na te dwie opcje-niestety.

  10+

  1. Ja ich wręcz patologicznie nienawidzę,kiedyś ktoś powiedział że moja nienawiść do PO, III RP i jej twórców,oraz obrońców ociera się wręcz o jakąś chorobe psychiczną,i z czasem chyba stwierdzam że ten ktoś ma rację.Poważnie.

   0

  2. Rozumiem, że pisząc o oszołomach masz na myśli obecną władzę i ugrupowanie, z którego ta władza się wywodzi. Możesz rozwinąć Twoją definicję terminu „oszołomy” w odniesieniu do PIS-u?
   Mniemam, że skoro rzucasz coś takiego w przestrzeń publiczną (forum), to potrafisz przedstawić racjonalne argumenty na poparcie swojej tezy. Chętnie podejmę polemikę, a ten komentowany artykuł wydaje się być dobrym do tego miejscem. Może mnie przekonasz do zmiany jakiegoś dotychczasowego poglądu/oceny. Do tego muszę jednak wiedzieć, czy oceniając PiS jako „oszołomy” potrafisz wskazać obiektywne dowody na tę kwalifikację, muszę też znać Twoje znaczenie określenia „oszołomy”.

   18+

 9. Dla mnie to co się osobiście dzieje to rozkład Państwa na czynniki. Gdzie tylko zostało to co polskie to chwytali się okazji aby zarobić, rozkraść, zniszczyć to co polskie. Tylko co z tego , że pokażą to w TV jak Pan minister Ziobro nic nie robi w kierunku prawa aby cokolwiek zmienić. Jestem trzecim pokoleniem tego kraju i od 1939 nic się nie zmieniło. Co dają nam media, opis afer, książki itp jak ci od okrągłego stołu jak i pokolenia komunistycznych resortowych rodzin wciąż obsadzają stanowiska!
  Moim zdaniem nieważne jest teraz czy zgadzamy się z polityką PiS. Powinniśmy teraz ta prawa strona nie koniecznie bronic programu partii ale tego co polskie, chrześcijańskie nasze. Bo tak jak staniemy z boku to zauważymy, ze osiedliśmy na laurach ta skrajna ale cala prawica po wygranych wyborach PiS jeżeli My teraz nie będziemy się angażować chcąc zmian naciskając władzę to w okrętkę nic w tym kraju się nie zmieni. Mam świadomość tego ,ze wiele jest do zmiany trzeba czasu i ze każdy z tej prawej strony ma inne propozycje zmian ale zacznijmy dalej organizować marsze transparenty itp aby odzyskać naszą Wolną Wielką Polskę!

  12+

  1. Za konstrukcje pierwszego zdania należy Ci się nagroda „Pulitzera”. Mimo wyróżnienia gorąco namawiam do zapoznania się z terminem „interpunkcja”.
   Nie pokuszę się o merytoryczna ocenę przekazu, bo mógłbym Cię w sposób niezamierzony urazić.

   2+

  1. To byłoby zbyt łatwe rozwiązanie i obawiam się, że w XXI wieku mało realne. Dla ludzi żyjących na określonym poziomie dobrobytu (dzięki przestępczej działalności w POlityce) zapewne gorsza karą byłaby odsiadka kilkuletnich wyroków w pierdlu.

   9+

  2. Nie odsiadka, a zwrot skradzionego mienia. Nie wiem czy to nie w tym celu, PiS pracuje/pracował nad projektem aby przy wałach na szkodę Państwa, majątkiem odpowiadał nie tylko wałkarz ale i rodzina i powinowactwo. Więc może na razie są walki gladiatorów, a niedługo zostaną wpuszczone lwy.

   5+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *