Debiliada

sztukadobrejzmiany tumblr com Jest coś dziwnego w obecnej „totalnej opozycji”. Teoretycznie mają mnóstwo atutów w swoich rękach, takich jak armię ludzi pozatrudnianą na stanowiskach samorządowych i wciąż jeszcze na tych obsadzanych przez administrację rządową. Mają własne media, mają zaplecze finansowe, świat kultury jest ich, środowisko sędziowskie – także jest ich. Na dodatek aktualnie rządzący popełniają błędy pijarowe. Dlaczego zatem „totalna opozycja” jest taka słaba?
Kombinowanie czy to wina wewnętrznych przepychanek opozycji (.Nowoczesna kontra PO kontra KOD) czy głupoty poszczególnych „wodzów” jak Petru, Schetyna, Kijowski – czasem jak któryś coś palnie to można ze śmiechu spaść z fotela, ten ostatni swoimi głupimi gadkami tak się ośmieszył, że go wyrzucono, czy jeszcze czegoś… no po prostu nie wiadomo. Opozycja szczuje, a wyników w postaci realnego spadku poparcia dla rządu nie widać.
Uśmiać się można do łez czytając komentarz w tej właśnie sprawie autorstwa Rafała Ziemkiewicza. Długi, ale śmieszny naprawdę: http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-wladek-frasyniuk-siadl,nId,2406663
Dla tych, którzy są zbyt leniwi skrót w paru zdaniach:
Obóz byłej władzy jest tak umoczony, że wystarczy zgarnąć byle kogo i okazuje się, że to złodziej, aferzysta, a przynajmniej jest uwikłany w korupcję. A że z nich gangsterzy co to na pierwszym przesłuchaniu chcą robić za świadka koronnego i ze strachu są się gotowi nawrócić, zatem…. Co z takim robi władza? Nie przerabia ich na gorliwych wyznawców nowych układów, lecz nakazuje działać w totalnej opozycji w ten sposób, by tą opozycję ośmieszać. Poprzez nadmierną gorliwość.
Jak to skomentować?
Tak pomyśleć logicznie, to faktycznie. Cała ta „totalna opozycja” robi wszystko, żeby każdy normalnie myślący patrzył na nich z politowaniem lub wręcz z obrzydzeniem. Nawoływanie do przyjmowania uchodźców. Robienie burzy w szklance wody po normalnych wypowiedziach przedstawicieli rządu. Wyciąganie afer przez osoby, które same są umoczone w afery dokładnie takie same, lecz o znacznie większym zasięgu i poważniejszej skali. Wmawianie ludziom rzeczy, które na pierwszy rzut oka są zupełnie inne nawet dla osoby nie zainteresowanej polityką. Robienie bohaterów z ewidentnych niedorozwojów… To nie ma prawa się skończyć sukcesem.
degrelle, fot. sztukadobrejzmiany.tumblr.com

40+

komentarzy: 12

 1. Degrelle – generalnie co istoty artykułu zgadzam się z Tobą. Działania opozycji, w tym propozycje programowe i inne zapowiedzi kierunków rządzenia, tejże opozycji, po ewentualnych wygranych wyborach, wydają się nieprzemyślaną bieżączką polityczno medialną. Podobnie osoby stojące na czele opozycji. Skompromitowany Kijowski (kij z nim), mało obyty politycznie i słabo wykształcony humanistycznie Petru (sweter mu na drogę) i Schetyna … no właśnie. Ja bym się gościa do końca nie przekreślał. Może mało lotny, ale na swojej (mokrej) robocie zna się jak mało który z polityków. Dowodem są czystki w PO wg jego planu i sondaże pomiędzy 20-30 %, Ponadto, chyba jest on najbardziej do przełknięcia przez Kaczyńskiego jako oponent. Dlatego szkody mu nie wyrządzi.
  A teraz moje wątpliwości do Twojego akapitu:,,Wyciąganie afer przez osoby, które same są umoczone w afery dokładnie takie same, lecz o znacznie większym zasięgu i poważniejszej skali”. Zacząłbym od słowa przekręt. Przekręty robiła PO i PSL (wcześniej SLD), przekręty robi i PiS. Czym się różni niemerytoryczna wymiana na stanowiskach w radach nadzorczych spółek państwowych za PO i za PiS? Dajmy już spokój osławionym Misiewiczom i Pietraszynom oraz setkom innych nominatów, ale przywołajmy najnowszy przykład pani Sadurskiej, która za (jak sądzę) straty moralne pokazywania się przy boku pana Dudy, zażądała rekompensaty w postaci miesięcznej gaży w kwocie 90 tyś zł. Nepotyzm. Ciekawe ile ,,córek leśniczych” dostało robotę tylko dlatego, że kamera czy mikrofon stacji TV nie upubliczniły takiego faktu? Zapewne wiele. Skąd tak wnioskuję? Gdyby działo się inaczej, to taki Szyszko bezczelnie na posiedzeniu rządu nie posunął się do tak jawnego pośrednictwa. Grzech śmiertelny jest grzechem śmiertelnym i czy zamordowało się kilka milinów ludzi czy ,,tylko” kilka tysięcy, to ogień piekielny czeka i jednych i drugich. Próbujesz jeszcze ratować rządzących ,,mniejszą skalą”. Ale to słabe tłumaczenie. Po pierwsze skąd wiesz o mniejszej skali? Jakoś nie widzę tych 400 miliardów przekręconych przez PO w prokuraturze. Za to uważam , że uwalenie kontraktu na 13 miliardów na Caracale, przez dziwną postać zza Oceanu, za co najmniej kryminalne. Pal licho, gdyby miast caracali na polskim niebie latały transportery innych ,,marek”. A tu nic, kolejne terminy mijają. Rzucane daty nie są dotrzymywane. A nasze niebo dziewicze jak przykładna gimnazjalistka (powiesz zapewne , że przy okazji ktoś przygarnął niezłą prowizję, zapewniam, że przy następnym przetargu, jeżeli kiedykolwiek się odbędzie, to też ktoś zgarnie).
  Nieraz jedno zdanie za dużo, może zniweczyć z gruntu słuszną myśl.

  7+

  1. Puszczam Ci tą PO-wską agitację propgandową. Tylko po to, by podać dane jednej państwowej firmy.
   W 2015 roku, czyli za rządów PO firma Lotos zanotowała 300 milionów straty.
   W 2016 roku, czyli za rządów PiS firma Lotos zanotowała 1 miliard zysku.
   W pierwszym kwartale (styczeń – marzec) 2017, czyli za rządów PiS firma Lotos zanotowała 200 milionów zysku.

   Masz jeden z kamyczków do tych 400 miliardów skradzionych przez PO.
   LOT – 300 milionów straty za PO (2015), i 300 milionów zysku za PiS (2016).
   I tak dalej, i tym podobne.
   RZ

   19+

  2. Puszczenie mojego postu świadczy o Waszej otwartości intelektualnej a nie, jak to się dawniej mówiło, zakutym łbie. Okopanie się się dwóch stron na swoich pozycjach nigdy nie doprowadzi do rzetelnej wymiany argumentów. Nie dostrzeże się belki we własnym oku, a drzazgę w cudzym owszem. Bynajmniej nie uważam, żeby mój wpis był POwską agitką. Nie ma w nim nieprawdy, przekłamań czy fantazji. Po prostu rządzi nami PiS (nota bene bardzo to higieniczne dla demokracji) i dlatego właśnie tej partii patrzę obecnie na ręce (nie zapominając o machlojach PO rzecz jasna). W przeciwnym razie wszyscy stali by się TVPiS, gdzie każda wpadka, niedoróbka czy wręcz wałek władzy jest odpowiednio interpretowany przez usłużnych, wazeliniarskich tzw dziennikarzy. Natomiast co do wyników LOTOSU i LOTu poszperam w szczegółach wyników finansowych obu spółek. Skąd olbrzymia strata jednego roku, i nagłe mega odbicie w następnym. Nie chce mi się wierzyć, że bez inwestycji czyli kosztów, zapisów, odpisów czy innych księgowych zabiegów w ramach 24 miesięcy powstała taka potężna dysproporcja.

   4+

  3. Wiesz, pamiętam, jak śp. Kaczyńskiemu wywleczono, że miał szalik Polski odwrotnie. Pamiętam, jak z tego tytułu robiono mu jazdę. Dotarłem do sekwencji fotek. Wyszło na to, że Kaczyński wziął szalik, podniósł, zorientował się, że ma go odwróconego, poprawił.
   Wyciągnięto jedno zdjęcie z serii. To z odwróconym szalikiem. Usłużni dziennikarze zrobili z tego temat dnia. A w zasadzie temat kilku dni.
   Gdy wykryłem jak to wszystko było, od tej pory nie mam litości dla PO na polu wpadek medialnych. Z takim sk…syństwem trzeba jechać do spodu.

   Co do wyników ekonomicznych – szperaj. Będziesz miał mniej czasu na wchłanianie syfu. Wybacz, ale to, że TVN jest dla Ciebie źródłem wiedzy – to czuć na odległość. A czym jest TVN – masz akapit wyżej.
   RZ

   13+

 2. Degrelle masz rację,ja dodam jeszcze że bardziej dziwi mnie postawa obecnie rządzących , którzy ten totalny szajs tolerują , i pozwalają im huczeć,ale jak dojdzie do tragedii to może wrócą po rozum do głowy.Ale widać prezes lubi sobie urządzać bitwę na głosy z tym ku….stwem.

  13+

 3. „…oni nic nie rozumieją bo nie walczą dla idei. Gdy My myślimy o swojej ojczyźnie, oni liczą brudne pieniądze. Naprawdę są zdolni nawet sprzedać własna duszę….” Kto to zna…? hahahaha ! I wszyscy Polacy to czują…Jest nas dużo…I tak czasami myślę, że głupota szkopów nam w tym pomaga …. w zasadzie im więcej będą mieli z własnej winy problemów z ciapatymi tym mniej będzie czasu rozmyślać o ziemiach utraconych na Wschodzie, wasalom też ochłapy spadają ze stołu a nie wielkie kąski….bo pieniądze są potrzebne na pilnowanie porządku w szkoplandii…. słyszeliście o naborze do Niemieckiej Policji….szkopy się ciapoli tak boją, że szukają wśród Polaków 200 chętnych do robienia porządku w Berlinie…. Słyszeliście, że tylko w roku 2016 Niemieckie Jugend Amty… odebrały szkopom 80 tys dzieci….między innymi za niepoprawność polityczną rodziców….a naród niewolników dalej nie ma prawa głosu. Sądy wykonują polecenia rządu….bez zmrużenia oka i tam nikt nie buczy tak jak u nas przy odczycie listu prezydenta… Nie ma prawa szkop powiedzieć słowa o ciapatych bo ląduje z wyrokiem…. i faktycznie wyroków…tzw „rasistowskich” jest setki tysięcy w skali roku a ciapatych kilka tysięcy… bo większość zamiatane jest pod dywan…dlaczego ? Bo uchodźca nie zna się jeszcze na prawie karnym i zwyczajowym zachodniej Europy…. Jaki wiec kretyn może głosować na przedstawicieli Liberalnego Terroru w Polsce….? I dobrze, ze się kompromitują….Niech nakładają na nas kary…. Oni jeszcze polaków nie znają….Napoleon mówił, że: „Największa zaletą Polaków jest umiejętność walki z przeważającymi siłami wroga”, a wiedział co mówi patrząc na statystyki wojskowe w konfliktach Polski, Rosji, Turcji, Szwecji i Niemiec przez ostatnie 1000 lat….Nie straszna nam wojna Partyzancka, Szarpana albo w otwartym Polu…
  Bójcie się chamy…to My Europą władamy…
  …..więc nie straszny nam Lewacki Terror Liberalny….

  35+

 4. A’propos totalnej opozycji w temacie Nowośmiesznej taka ciekawostka.. SzPani @JoankaSW mam do Pani ogromną prośbę. W nawale informacji na Pani temat, które zalewają moją skrzynkę znalazła się między innymi taka:
  „Wielgus to była żoną Jacka Scheuringa, gitarzysty nazistowskiego zespołu Zadruga, swoją drogą bardzo porządny człowiek, i można ją zobaczyć w 2 minucie załączonego wideo z koncertu tej kapeli. Aśka biegała wtedy w glanach i flejersach”.
  Jak udało mi się potwierdzić w kilku źródłach, faktycznie była Pani żoną owego skina, ale nie mam pewności, czy to Pani występuje w załączonym materiale filmowym. Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości, gdyż lubię dochowywać rzetelności w publikowanych informacjach, i tak jak w przypadku relacji z wesela mam papierowe oświadczenia świadków, tak tutaj niestety nie mam pewności co do jednoosobowego źródła.
  Jako ciekawostkę dodam, że w Internecie ruszyła akcja Pani dawnych znajomych, którzy przetrzepują właśnie archiwa fotograficzne z lat Pani związku z Panem Jackiem. Nie wiem za bardzo jaki ma cel, ale nadmieniam o tym na wypadek gdyby Pani o tym nie wiedziała.

  Z wyrazami
  Rafał Otoka-Frąckiewicz Film do wyhaczenia na forumce Legii w PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

  21+

 5. A Ja nie chcę takiej opozycji. Mają swój silny elektorat, który jest totalnie ogłupiony, i żadne argumenty nie przemawiają do niego. Znajomy doi kasę z 500+, ale i tak wmawia mi że za PO miał lepiej. Dla wielu Wyklęci to bandyci, a władza ludowa ze swoimi dziarskimi chłopcami żydkami z UB, wspomaganymi NKWD, to była słuszna konieczność, by zaprowadzić powojenny porządek. Zlikwidować taka opozycję, to i zausznicy znikną.

  38+

 6. Krótko: cieszę się mamy taką opozycje i nie chcę innej.
  Wiedzą, że są pod butem narodu kundle, a czasami wydaje mi się, że są aby nie było monotonii i ciągłej powagi.

  31+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *