3 = 3

tapety na pulpit prl Co prawda mówiło się o tym od jakiegoś czasu, lecz teraz już bez odwrotu zapadła decyzja o wycofaniu się z idiotycznego punktu regulaminu, który dzielił na pół zdobycze wszystkich drużyn z pierwszej części rozgrywek ligi pierwszej, dla niepoznaki zwanej ekstraklasą.
Jedynym sensownym głosem za utrzymaniem tegoż zapisu był fakt, że wkraczając w decydującą fazę rozgrywek szanse zespołów się znacznie wyrównywały. Co wpływało na zwiększenie emocji.
I gdyby chodziło tylko o wyrównywanie szans i zwiększenie emocji to drugą rundę można by zaczynać od poziomu zero punktów. Albo przynajmniej zwiększyć dzielnik z 2 do pięciu.
Dobra, pożartowaliśmy sobie.
Teraz na poważnie. Dobrze, że bardzo niesprawiedliwy regulamin odchodzi do lamusa po czterech latach eksperymentu. Oby już nikt nigdy nie wpadła na równie „innowacyjny” pomysł. Od lipca każdy zdobyty punkt w lidze będzie się równał punktowi, a nie jego połowie.
Andrzej P, RZ, fot. tapety na pulpit

18+

komentarzy: 14

 1. Jadąc na mecz Lechia – Pogoń spotkaliśmy na stacji benzynowej Józefa Młynarczyka, który jechał do Grudziądza obserwować naszego bramkarza. Wrąbel miał ostatnio kontuzję i dopiero łapie formę także nie oceniajcie bramkarza po jednym meczu. A Młynarczyk wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

  8+

 2. Ja tam uwielbiałem poczytać komentarze awanturujących się, że to nie są mecze o półtora punktu, bo przecież w tabeli dodaje się trzy. Zawsze fajnie widzieć, że część jest mało rozgarnięta, łatwo sobie podwyższyć własną samoocenę.

  10+

  1. Kolego rozgarnięty bardzo się cieszę ze zmiany regulaminu, mam nadzieję, że następnym krokiem będzie likwidacja podziału na grupy i zwiększenie ligi do 18 drużyn. A dla Ciebie mała zagadka matematyczna.
   Po 29 kolejkach granych na dotyczczasowych zasadach zespół X ma 36 punktów a zespół Y 38. W 30 kolejce zespół X podejmuje w meczu za 1,5 punktu zespół Y. Czy może odrobić w tym meczu dwa punkty?

   6+

  2. Kolego „Magic” właśnie tym pytaniem obnażyłeś głupotę tego, na szczęście odchodzącego do lamusa, systemu. Nie ma się czym chwalić, ale moja noga nigdy nie stanęła na stadionie na którym rozgrywano mecze za 1,5 punktu, a posiadałem karnety i chodziłem regularnie na mecze u nas i czasem na wyjazdy. To było jawne oszustwo. Moje pytanie również choć nie tylko matematyczne: czy bilet na mecz za połowę punktów powinien kosztować połowę ceny normalnego biletu?

   9+

  3. @magic
   Odpowiedź na Twoją zagadkę:
   1. Zespoły nie mają 36 i 38 punktów, lecz X ma ich 18 a Y – 19.
   2. Po meczu, w którym wygra drużyna X, ten zespół ma 20 punktów. Y zostaje z 19.
   3. W meczu teoretycznie o trzy punkty zespół mający stratę jednego punktu po zwycięstwie nad swoim rywalem ma tylko jeden punkt przewagi nad przeciwnikiem, którego pokonał.
   4. Szkoda, że nie podałeś przykładu gdy zespoły przed meczem mają odpowiednio 35 i 37 punktów, wyszłyby jeszcze lepsze jaja, bo by się okazało, że po zwycięstwie zespół X ma dokładnie tyle samo punktów co zespół Y.
   5. Dalej uważasz, że rzeczywiście grano o trzy punkty?

   8+

  1. To po pierwsze po drugie gdyby nie sezon w Grudziądzu gdzie chłop zagrał 30 spotkań, to chyba właśnie ogarnialibyśmy połączenia w 1 lidze . No fajny 2 metrowy bramkarz …na II ligę. Wydaje mi się że będziemy płakać za Pawełkiem . PS kolega ze Szczecina podobno już prawie został chwytakiem , ale teraz woli poczekać . Nie chce trafić jak Kiełb na Rumaka w końcu nasz potencjalny nowy bóg Michał odpalił go z Jagiellonii.

   7+

  2. Bardzo słaby występ. Nie dowalił co prawda żadnego konkretnego „pawełka”, ale nie miał żadnej pewnej interwencji. Słabo na linii, słabo na przedpolu. Piłki wypluwał przed siebie, a piąstkował na 16 metr. Gra nogami także na nie najwyższym poziomie. Jak na piłkarza, który rozegrał pełny sezon w swojej drużynie i pierwszego bramkarza reprezentacji młodzieżowej, dał nam do myślenia, co do obsady bramki w następnym sezonie. Do wczoraj byłem względnie spokojny. Dziś jestem pełen obaw.

   12+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *