Cenzura prewencyjna

Harald Tribune Są tacy ludzie i są takie miejsca, w których Fan lubiany nie jest. Czasem jest wręcz znienawidzony.
Nie jest zatem większą niespodzianką fakt, że dostęp do Fana na terenie Niemiec jest utrudniony. Jeden z naszych stałych Czytelników właśnie przybył zza naszej zachodniej granicy i zakomunikował, że ostatnio na wszelkie możliwe sposoby próbował wejść na stronę i za nic w świecie mu się to nie udawało.
No cóż, specjalnie nie ma się co dziwić. Skoro we Wrocławiu znajduje konsulat niemiecki, który ponoć jest największą placówką dyplomatyczną na świecie jeśli chodzi o zatrudnienie, to coś tam ci zatrudnieni muszą robić. A Fan tropi i ujawnia germanizatorów Polski, co żadnym niemieckim placówkom ani ich poplecznikom podobać się nie może.
Roman Zieliński, P-B, rys. Harald Tribune

24+

komentarzy: 26

 1. Witam,

  U Niemca mieszkam i pracuję jako Inżynier Serwisu. Wiąże się to z tym, że bywam w wielu miejscach, także w RFN. Fana odwiedzam często, problemów z wejściem przy użyciu różnych urządzeń nigdy nie było.

  Pozdrawiam
  ManiekCBR

  2+

 2. Z antypodów wchodzę bez problemu z innych krajów tez, komentuje jak widzicie. Tylko 2 raz nie mogłem wejść było to w Chinach na lotnisku. Kilka kat temu to było. Wtedy strona miała (jak to się nazywa nie wiem) nie fanatik.ognicom.pl tylko jakoś inaczej (?) pamięć zawodzi. Nawet napisali ze na tą stronę wejść nie można. Ale dlaczego fan zblokowany w Chinach na lotnisku to pojęcia nie mam.

  6+

  1. Oczywiście, że nie zaszkodzi. Sam staram się poironizować na Fanie od czasu do czasu, ale artykuł jest napisany wcale nie ironicznie.

   4+

 3. Właśnie piszę z krainy tulipanów.Nigdy nie miałem tu problemu.Jestem tu często.Może firer Makrela używa urządzenia zagłuszającego starej generacji,rodem z NRD.

  16+

  1. Nie „firer”, a „furer”, z dwoma kropkami nad „u”. Nie napisałem poprawnie, bo nie chce mi się przełączać klawiatury na niemiecką czcionkę, zresztą honor i herb szlachecki nie pozwalają.

   4+

  2. Niemiec raczej napisze przez „u” z dwoma kropkami, „ue” też jest dopuszczalne.
   A po naszemu najbardziej mi się podoba Makrela.

   2+

  3. @Pietras czepiasz się. Celowo nie użyłem pojęcia „umlaut”, bo nie każdy musi wiedzieć, co to znaczy, a tak obrazowo i po polsku do każdego dotrze.

   1+

 4. Właśnie dlatego uważam, że na chwilę obecną należy bardziej uważać na agenturę niemiecką a nie rosyjską. Mam wrażenie, że wszyscy dziś patrzą na Rosję przez pryzmat ZSRR i słusznie ale nie wolno zapominać czym była III Rzesza. Całkiem niedawno czytałem jakie plany miał Hitler wobec Polski gdyby wygrał wojnę. Coś strasznego. Nie kto inny jak S. Michalkiewicz mówi, że Merkel buduje IV Rzeszę „środkami pokojowymi”. IV Rzeszę a nie drugie ZSRR. Buduje czerwonymi metodami. To tylko upewnia mnie w przekonaniu, że nazizm i komunizm to bliźniacze totalitaryzmy. A, że Niemcy są hegemonem i trzęsą całą UE to na nich dziś trzeba zwrócić szczególną uwagę.

  19+

  1. @KarabinMaszynowy. Zgadza się. Trzeba uważać tak samo. Podobnie jak na Żydów. Szkopy i kacapy od zawsze są naszymi wrogami. Ale w tym właśnie danym momencie uważam, że bardziej zagrażają nam Niemcy. To nie w Rosji mówią o polskich obozach śmierci (albo nic o tym nie wiem). Nie Rosja prowokuje Ukraińców tylko sami Ukraińcy występują przeciwko nam. To Putin powiedział, że Lwów jest polskim miastem. A jak oglądam TVP to co by się nie działo to wszystko wina ruskich. O Niemcach mówi się tylko i wyłącznie ze względu na nasz sprzeciw wobec islamu. Ale nie mówi się o Niemcach jako o wrogu tylko dofinansowuje się ich fabryki z pieniędzy budżetu czytaj naszych pieniędzy i pitoli o wspaniałej przyszłości. Ja się pytam jakiej przyszłości skoro szwaby od zawsze nam szkodzą? I szkodzić będą nadal. Nie przyjmuję tego słodkiego pierdzenia o porozumieniu bo wiem, że nie ma na to szans. Pietras dzięki.

   9+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *