Zdrada została naznaczona

krzyze Dziś w Berlinie Niemiecką Nagrodę Narodową otrzymał kapuś zajmujący wciąż stanowisko prezydenta Wrocławia, imć Rafał D.
Kogo wyróżniają Niemcy? Są trzy kryteria wyróżnianych tą nagrodą. Dostają ją zasłużeni na jednym z trzech pól:
1. zjednoczenia Niemiec,
2. umacniania tożsamości niemieckiej
3. poprawiania więzi solidarności pomiędzy Niemcami a Europą
W jakiej kategorii Rafał D. zasłużył się najbardziej? Stawiamy na „dwójkę”, choć wyraźnie widać, że Rafałek najchętniej chciałby być dekorowany za „jedynkę”.
Roman Zieliński, fot. ebay

35+

komentarzy: 12

 1. No i mamy skutki zabawy w politykę gardłujacych śpiewaków z „ka-ke.Jah” na czele.
  Pomyśleć, że motywem utworzenie festiwalu właśnie w Opolu było aby zaznaczyć …polskość Ziemi Opolskiej. No to niemiaszki będą znaczyć teraz tych ziem ….niemieckość? Ponownie Drang nach Osten? Dzięki różnym „spiewakom ?

  6+

 2. Teraz, wydaje się że Rafał ma inny,że tak powiem „target” niż brzydka NRD-ówka Angela. Otóż, marzy mu się zakumplowanie z Donaldem Trumpem. Kupił już sobie pewno przyrząd do treningu dłoni,by nie było lipy tak jak z Macronem ,kiedy Trumpek ściskał mu łapę.Wysłał do Białego Domu foto-email ,jak z rodziną ,i przyjaciółmi w ogródku grillują na styl amerykański,oczywiście,obowiązkowo w koszulkach i czapkach z flagą Stanów Zjednoczonych Ameryki,jakieś krótkie przesłanie video,do Trumpa, że głosował na niego,że wręcz modlił się o to ,by Trump został prezydentem ( oczywiście łgał,byle tylko osiągnąć osobiste korzyści) itp. Założę się o wszystko że,pseudo biznesmen Rafał D,nie śpi po nocach marząc o przyjażni z Trumpem,i o posadzie w jednej z jego firm.

  1+

 3. Spokojnie. Tonący brzytwy się łapie. Ten skretyniały do szczętu Wizard von Mikstat czuje przez skórę że niedługo trzeba będzie szukać azylu a pod płaszczykiem cioci Angeli mogłoby być ciepło i przyjemnie. Ale tutaj zła wiadomość. Szwaby jak już nie będzie potrzebny to oleją leszcza ciepłym moczem i powiedzą „spadaj łosiu”.
  Smutny i żałosny będzie koniec Rafałka, ale ja po nim nie będę płakał, a nawet zatańczę na jago padle.

  19+

  1. Jak uciekając do Merkelowej będzie pisał wniosek azylowy, to stwierdzi „byłem prezydentem niemieckiego miasta Breslau”.

   10+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *