Selekcja intelektualna

fakt pl prl Władziowi żyłka pękła. W mózgu. Coś mu pierdyknęło i uznał, że obecna władza jest na tyle zła, że Władek musi przeciw niej protestować.
Można nie lubić Kaczora, Macierewicza, całego PiS-u można nie lubić, można przeciwko PiS-owi protestować. Nawet nielegalnie. Ale jak się załapie na wynoszenie z tejże nielegalnej demonstracji, a potem łazi się po mediach i porównuje obecne interwencje do tych ze stanu wojennego, to znaczy, że albo z wiedzą coś nie tak, albo pod kopułką.
Wiedzę na temat „jak było za komuny” Władek Frasyniuk ma. I to wiedzę doskonałą, bo z autopsji. Siedział, uciekał, był bity, pozwiedzał zakłady karne. Znał takich, którym pogruchotano kości. Spotykał się z pobitymi, spotykał z takimi, którzy za swoją działalność wylatywali z roboty z wilczym biletem. Teraz załapał się na delikatne wynoszenie za ręce i nogi i porównuje swoje obecne legitymowanie do aresztowań w czasie komuny.
Jebło w dekiel.
Władek swego czasu walcząc z komuną, walczył z kolesiostwem, korupcją, zniewoleniem Polaków, przeciwko ludziom dla których ojczyzną tak naprawdę był Związek Sowiecki. Teraz Władek staje po stronie kolesiostwa, korupcji, zniewolenia (tyle, że brukselskiego) i staje ramię w ramię z tymi, którzy służyli Związkowi Sowieckiemu.
Władkowi nie jebło nagle. On na stronę czerwonych przechodził konsekwentnie przez ostatnie lata. Próbował namawiać do stawiania pomników Jaruzelskiemu. W roku 2010 przylazł 11 listopada na wrocławski Rynek by gwizdać na narodowców, później chciał to święto likwidować, uznając je za „ponure”. Teraz na demonstrację przylazł z wpiętym znaczkiem, na którym były wypisane jakieś głupoty… cyrylicą (ruskim pismem).
Ostatnio udzielał się w KOD-zie, teraz jeszcze bardziej się zradykalizował. Tylko czekać, jak zacznie być kreowany na męczennika systemu. W postawie Frasyniuka interesujące jest pytanie: czego broni? Co takiego może na Władka wypłynąć, że tak bardzo chce powrotu PO do żłoba? Jakieś intratne interesy mu uciekły, że chce „powrotu do tego, co było”? Co nim kieruje?
Musi mieć w tym jakiś interes. Bo chyba nie jest aż tak głupi?
Roman Zieliński, fot. fakt.pl

46+

komentarzy: 44

 1. Frasyniuk wpływa, bo to on ma dać twarz do zorganizowania „aktu obywatelskiego sprzeciwu wobec PiS ” wierzą, że będzie bolkiem 2 (działacz Solidarności, twardziel, legenda stanu wojennego) . Niby odszedł z polityki. ……ale teraz, gdy takie rzeczy się dzieją, on gotowy jest poświęcić się raz jeszcze. …szkoda, że tym razem nie dla Polski tylko dla bandy oszustów oraz kolegów Mazguły.

  0
 2. Czytam Was od wielu lat. Po raz pierwszy pisze komentarz:
  Artykuł jest super

  Piotr Gruszka brat Tomasza Gruszki. Kiedyś Romek byłeś u Nas w domu i robiłeś wywiad…pewnie pamiętasz.

  2+
 3. Umberto bez nadmierności językowej.A co znaczą słowa…,,coś tam,coś tam,,. Kolego nie równaj wydarzeń z Pereca,Grabiszyńskiej do tej hucpy urządzonej przez Frasyniuka teraz z esbecją i kodziarstwem. To czysta profanacja prawdziwej historii. Nie dawaj znaku = między prawdziwymi bohaterami tymi żyjącymi i pomordowanymi a tymi zmyślonymi na potrzeby esbecji. Mit Frasyniuka = skok Bolka przez płot. Jedna, dwie lektury to mało aby być obiektywnym. Np. jest strona działaczy WZZ-Wybrzeża. Poczytaj. Wiesz kto to jest Jerzy Piórkowski? A co łączy go z Frasyniukiem? A hucpa na Politechnice Wr. podczas prelekcji dr, Skonki .Przeczytaj książkę M.Krupińskiego. Siedział z nim w jednej celi. Ikona związkowego-opozycjonisty. A teraz zabrania zakładania Zw. Zaw. w firmie.
  Koniec nadchodzi. Dawni koledzy z opozycji już mu zapowiedzieli. Następnym razem taczki. Jakoś nie obawiam się o słupki poparcia.

  7+
 4. Bolek,Michnik,Frasyniuk,oraz inne resortowe drużyny, robią wciąż za autorytety.Obić go i PO kłopocie.Pi…y z PiS nie umieją sobie poradzić z parchami.W sumie nie dziwię się,jaki prezes,taka drużyna.

  9+
 5. Jaro też tam byłem.Stałem na schodach przed kościołem.Taki był ścisk.Ale głowa do góry.Kac minie jak te szumowiny znikną i przestaną ujadać.Oszukali cały naród.Dotarło to do mnie w 89r.Dlatego moje pierwsze wybory w życiu zaliczyłem 2 lata temu.A mogłem już u schyłku prl-u.Może dlatego niemam takiego kaca.

  12+
  1. @adaś masz rację trzeba mu zabezpieczyć te ciężarówki….bo gotów taki zradykalizowany wjechać następnym razem w pochód odmawiający różaniec z okazji kolejnej miesięcznicy….Dzisiaj w Radio Z słyszałem Błaszczaka to myślałem że się położę ze śmiechu…. otóż mędrcy z Brukseli na spotkaniu szefów MSW krajów członkowskich wymyślili (oprócz kredek)…., że będą radykałów muzułmańskich….aktywizować sportowo… i to pomoże rozładować ich napięcia….miliardy Euro do przerobienia…. wał… jak „od bieguna do bieguna” grunt im płonie pod nogami a oni dalej z twarzą pokerzysty palą głupa i cyckają Unię na kolejną kasę „dla swoich” Zaproponujmy cos i my… hahahaha Ja myślę, że…..może stada kóz biegające (swobodnie acz pod czujnym okiem) po miastach zachodniej Europy… Romek zróbmy projekt… wystąpmy o dofinansowanie ze środków integracyjnych UE oczywiście w ambasadzie RFN… taki „Ziege konzeption”…… i pędźmy stada na Zachód jak Zeb Mckain bydło w Ameryce…. kurna pełne ręce roboty… i kasa na zakup klubu się znajdzie…hahahahai.

   11+
 6. @W 18 – dziwisz się, że o zmarłym czy też zabitym piszę ,,śp”? – no tak już jest w naszej kulturze, że nawet o przeciwnikach, adwersarzach, ba nawet zmarłych czy też zamordowanych ćpunach – pod tą szerokością geograficzną, zwykło się tak mówić. A to z racji majestatu śmierci a to z racji tego, że nie zawsze prosili się o tę śmierć, która została im zadana, a to z racji swojej naturalnej już bezbronności. Co do Frasyniuka powiadasz ,,wagon bydlęcy, Sybir, ścieżkę zdrowia”. Gratuluję, cytując klasyka ustawiasz się tam, gdzie stało ZOMO. Jeszcze raz gratuluję postawy. Wiesz, stojąc po środku obecnego sporu nie powiedziałbym tak ani o Frasyniuku ani o Andrzeju Gwieździe, ani o Mazowieckim, ani o Wyszkowskim ani o Rulewskim, ani o Morawieckim.
  @antykomuch – co do aspektu prawnie masz rację, Frasyniuk złamał prawo. Zatem czekam, aż go wsadzą do pierdla a następnie obejrzę słupki poparcia dla rządzących…
  Co do zachowań policji, to dzielą się na: akcje z zachowaniem procedur i czyny zwyrodnialcze. W przypadku śp Igora były te drugie. W przypadku Frasyniuka, raczej proceduralne, ale jednak zbyt nachalne. Jak to u psów bywa, każdej władzy będą wiernie lizać … ,,coś tam coś tam”.
  @wierny, proszę Cie nie opowiadaj niemądrych rzeczy o pseudo opozycjoniście. Jedna, dwie lektury i świat stanie się nie bieżączką polityczną, ale zgodny z faktami. Ot przeczytaj choćby wpis SW, który totalnie nie zgadza się z obecnymi poglądami Frasyniuka, ale jego pamięć o czasach schyłku komuny jest ciągle żywa, dlatego nie ,,pisze” na nowo podręcznika historii, co najwyżej komentuje bieżącą postawę omawianej osoby, szkoda, że radykalnie, bezpardonowo.
  Mam taki postulat: komentujmy postawy, zachowania i wybory osób publicznych. Ok nawet radykalnie, choć wolałbym merytorycznie i bez nadmierności językowej. Ale nie zaprzeczajmy logice, historii i faktom. Szczególnie, gdy dotyczy to naszego ,,solidarnościowego” pnia, z którego, w wyniku ewolucji, wyrosły gałęzie i konary pnące się na różne strony świata. W przeciwnym razie w historii najnowszej sprawcą wszystkiego będzie SB i gen. Jaruzelski do spółki z Kiszczakiem. Nie będzie dolnośląskiej solidarności, nie będzie ul. Grabiszyńskiej ani Pl. Pereca, nie będzie kardynała Gulbinowicza, nie będzie Morawieckiego, Frasyniuka, Labudy i setek innych bohaterów tamtych czasów.

  8+
 7. Umberto mord to mord. Winni powinni siedzieć. Ale co ma wspólnego Igor z Frasyniukiem? Promujesz go na maksa. Do Błaszczaka można mieć pretensje, że nie idzie drogą Macierewicza. Dopóki w policji i sądach będzie UBecja takie grzybki będą się nasilać. Poszukaj, poczytaj, kto tak naprawdę chodzi teraz po rynku i protestuje. Tu chodzi o dowalanie obecnej władzy na każdym centymetrze Polski. A ten pseudoopozycjonista Frasyniuk ma szczęście, że była tam policja. Teraz wychodzi kto Polaków i Polskę sprzedał. Takie bolki ,frasyniuki, piniory, rulewscy, krzywenosy. A prawdziwi opozycjoniści albo nie żyją, albo na emigracji albo żyją na skraju ubóstwa i zapomnienia. A teraz pytanie. Staje na przeciw legalnej manifestacji niepodległościowej. Protestuje. Wolno mi? Wolno! Ale zadaje sobie i Tobie pytanie. Co by ze mnie zostało po przejściu manifestacji?

  18+
 8. Kij z Frasyniukiem. On w pewnym momencie zrozumiał ile można zarobić i zaczął to robić po drodze gubiąc ideały.
  Potrzebujemy na Fanie teraz analizy tego co kombinują z przejęciem Śląska. Jak ten amerykański wałkarz się dorwie do Śląska i to nas wywali tak, że nawet nie będzie co zbierać. Czwarta liga. On przemieli na stadionie, na dziurze i ucieknie. Miasto o tym wie ale przecież znowu im posmarują łapki tak jak przy umowie na zarządzanie stadionem. Grozi nam katastrofa, przy której nieudaczność Kuchara to mały pikuś.
  Polityczność Fana jest ok ale jeżeli nie zapomina o drugim członie swojej nazwy.

  9+
  1. Masz jakieś racjonalne argumenty na poparcie swojej tezy odnośnie Amerykanina? To jest akurat artykuł o oszołomach. Masz jakąś wiarygodną wiedzę o procesie sprzedaży udziałów Śląska, to się nią podziel i napisz artykuł. Jeżeli będzie coś wart, to Redakcja zapewne go opublikuje.

   11+
  2. Do antykomuch. Przecież informacje o tym co zrobił Amerykanin z klubami w USA i w Belgii są ogólnodostępne. To że jest udziałowcem w SMG zarządzającym stadionem to też fakt. To że umowa, której skutkiem było płacenie przez Wrocław co roku milionów SMG za zarządzanie stadionem była wałem nie ulega wątpliwości, bo nikt o zdrowych zmysłach niemający w tym interesu nie podpisałby tak kretyńsko skonstruowanej umowy. Obym się mylił ale skoro raz miasto przemieliło hajs podpisując umowę pośrednio z nim to dlaczego nie mieliby zrobić tego drugi raz tylko, że tym razem bezpośrednio z nim. Biorąc pod uwagę wał, bezczelny wał z Masiotą, który ponad pół bańki zawija praktycznie za nic to wiadomo, że zrobi to co mu każą a nie to co uważa jako doradca prywatyzacyjny. Jedyna nadzieja, że ten Amerykanin ma tylko służyć do tworzenia sztucznego zainteresowania inaczej jest pewne, że będzie motał ze stadionem, z dziurą i się zawinie a nas zaleją szroty pokroju Rier, Lewandowskich, Romanów, Engelsów, tanich robiących PR.

   2+
 9. Jaki on bohater, to zwykły komuch i towarzysz, taki sam jak bolek. Komuchy wykreowały tego typu szuje tylko po to, aby utrzymać system pod przykrywką wolności w Polsce. Jaką wolność mieliśmy, to widać po wydarzeniach 1992 r. Już nawet nie mówię o poziomie intelektualnym tych stworzonych przez komunę kreatur. To są jednostki nastawione na poświęcanie wszystkich i wszystkiego tylko i wyłącznie dla korzyści własnych. Bez skrupułów do teraz żerują na naiwności, całe szczęście już coraz mniejszej grupy Polaków. Reszta ścierwo traktuje tak jak powinno się to traktować.

  15+
 10. Szczerze – gdy mówi to człowiek który był dla takich jak ja kiedyś wzorem i legendą (do 1986 roku). Facet który dobrze wie czym był stan wojenny. Naprawdę nie wiem co o tym napisać. Zwykłe sk..syństwo Władeczku – to za mało aby określić twoją postawę. Byłeś dla mnie bohaterem – na każdej zadymie we Wrocławiu rozpoczynałem okrzyk – „Frasyniuk”.
  Pamiętam jak wyszedłeś z pudła – msza powitalna na Bujwida – Ks. Orzechowski powiedział „niech będzie to pocałunek miłości” (w ramach przekazywania sobie znaku pokoju)., pamiętam jak stałem i czekałem aby uścisnąć Władka…. Znam chłopaków którym za Władka wybijano zęby, bito na komisariatach… Niejedną zadymę prowadziliśmy pod dom Władeczka – kur…….a! Przypominając to sobie – ściska mnie za gardło. Co mogę o tobie napisać teraz? Zdrajca sk…syn? Debil? To wszystko mało… Władeczku….

  42+
  1. Byłem na tej mszy z rodzicami , na moich plecach podpisywał autografy. Frasyniuk jest większym dla mnie kacem niż Wałęsa na którego oddawałem głosy w wyborach prezydenckich.

   19+
 11. Z sieci.
  Łęczyca-Był tam internowany Frasyniuk. Lokalni klawisze, którzy wtedy pracowali, mówią,że obchodzono się z nim jak z jajkiem. Osobna cela, nie można było wywierać ani presji fizycznej ani psychiczne Dostawał dziesiątki paczek z zagranicy, w których były rzeczy, o których w tamtych czasach nikt nawet nie marzył. Słodycze, puszki, szynki, orzechy, napoje. Gdy całą Polska jadły barszcz trepem zaprawiany on żył, co prawda za kratami jak pączek w maśle. Ot taki przypisek do martyrologii internowanych.

  29+
 12. Romku, 11 listopada o nie GWizdał „na nas” tylko na hymn Polski!
  A teraz przedstawia się w wywiadzie dla GWna nie tylko jako bohater stanu woj ale i porównuje się do powstańców styczniowych i listopadowych, choc sam ma plakietkę po rusku (cyrylicą).
  Ot, POżyteczny idiota, kolejny „od bohatera do zera”. Tusk z nim!

  43+
  1. Po drugie żaden prawdziwy, niezłomny opozycjonista (taki jak np. Kornel Morawiecki, który nota bene bywał u nas na trybunie na O62) nie zasiadłby w jednym szeregu z oficerem LWP umacniającym „kulturalny stan wojenny” – imć Mazgułą…

   30+
 13. Skoro o narodowcach, to co sadzicie o Narodowym Froncie Polskim, czy coś takiego, którego współtworzy Rybak, Olszański vel Jabłonowski, Poręba? Wczoraj kongres założycielski był tego ruchu.
  Są bardzo aktywni na YT.

  5+
  1. Według mnie „Jabłonowski vel…” jest sterowany. Pojawił się … Właśnie skąd??? Pitoli o swoich wychowawcach z NSZ-u, Związku Jaszczurczym, sadzi się do L. Żebrowskiego i innych … Po prostu ma za zadanie siać ferment.

   20+
  1. No właśnie…Jak kierowca MPK stał się właścicielem dużej firmy transportowej? Cały czas mnie intryguje, czy pieniądze podjęte przed wprowadzeniem stanu wojennego przez wiadomych panów z konta Solidarności, zostały rzetelnie rozliczone? Nie tylko ja mam co do tego wątpliwości.

   13+
 14. Tak to już jest, że w czasach opresji i totalnego zniewolenia porządni, waleczni i bohaterscy ludzie stają po jednej stronie (tej moralnie właściwej) do walki z agresorem i uzurpatorem. Ciemiężcą i najeźdźcą (czytaj komuną). Co nie znaczy, że nawet wówczas nie ma wśród nich różnic (politycznych, światopoglądowych). Władek jako myślący robotnik, na taką Polskę zgody nie dawał. Dzisiaj od wielu swoich ówczesnych kolegów myśli inaczej. Dlatego, jeżeli dzisiaj w sposób radykalny głosi poglądy będący antypodami polityki PiSowskiej i dopóki nie spotkają go szykany, karcer czy inny dołek rodem z komuny, to powiem, że mamy demokrację i ścieranie się poglądów. Wolno mu? Wolno! Jednakże jeżeli obecna władza zacznie przymykać swoich adwersarzy, a policja działać tak jak w przypadku ze śp. Igorem, to już tak kolorowo nie będzie. A propos śmierci Igora i rocznego zamiatania sprawy pod dywan, gdyby premier Szydło podeszła do sprawy w kategoriach kompetencji czy też ich braku, tudzież odpowiedzialności politycznej, to jeżeli nawet oszczędziłaby Błaszczaka (choć nie powinna), to wiceministra Zielińskiego dzisiaj nie powinno już być w składzie jej rządu.

  14+
  1. @Umberto e co… śp. Igor….?!? Pogadaj z jego rodziną…Jaki to bohater… Bo urasta do mitu walki z systemem…Widziałem takich setki razy na…”Bajzlu”.
   Tacy jak Twój bohater na rynku w Mc Donald’s… chodzą zabierają ludziom żarcie i plują na ekspedientów…terroryzują małolatów…
   Co bym robił z Frasyniukiem..?.K…wa „Ścieżkę zdrowia bym mu zrobił” wagon bydlęcy i na Sybir.

   19+
  2. @Umberto e co
   Podobnie jak Ty uważam, że spór polityczny jest fundamentem demokracji i każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji, do odmiennych poglądów i ich manifestowania, nawet jak taki Frasyniuk, czy Rulewski wywodzą się z obozu, który dzisiaj w dominującej większości stoi z drugiej strony barykady.
   Wyrabiając sobie ocenę np. tego komentowanego tutaj zajścia warto trzymać się faktów, a one są takie, że mamy legalną demonstrację z wyznaczoną trasą przemarszu i wiecem (miesięcznica smoleńska) oraz drugą legalną demonstrację zlokalizowaną w pobliżu, której uczestnicy siadając, kładąc się na trasie przemarszu tej pierwszej uniemożliwiają konsumpcję demokracji i wolności słowa, o którą rzekomo walczą.
   Wielu ludzi dostrzega fałsz intencji UBywateli RP, KODomitów, POpaprańców itp. swołoczy, bo czym innym byłaby legalna kontrmanifestacja z przedstawianiem odmiennych poglądów i przekonywaniem do nich, a czym innym jest hucpa z blokowaniem przejścia, przekrzykiwaniem, zagłuszaniem i umyślnym prowokowaniem do reakcji służb, które akurat w tej sytuacji zachowywały się jak kółko różańcowe i delikatnie wyniosły oszołomów za kordon. Jestem przekonany, a moje przekonanie graniczy z pewnością, że gdyby role demonstrantów się obróciły i działoby się to jeszcze 3-4 lata wstecz (za PO-PSL), to siedzący/leżący na drodze przemarszu protestujący sami bez znoszenia zeszliby na chodnik pod wpływem magicznych dotknięć pałek milicyjnych, fenomenalnego aromatu gazu i odświeżającej bryzy z armatki wodnej.

   15+
 15. Pamiętacie jak krzyczeliśmy na świdnickiej, na stadionie: „Władek Frasyniuk” i teraz co, sprzedał nas, coś jak Bolek. Jest mi przykro, jestem wpieniony. Chciałbym go spotkać i powiedzieć w twarz – zdrajco, ubeku pier..co nim kieruje? Myślę, że tu chodzi o jego powiązania z SB, o początki jego biznesu. Z jednej strony boi się o własną d. a z drugiej SB ma papiery na niego i musi durnia robić z siebie.

  39+
  1. 11 listopada 2010 roku zobaczyłem go, jak stoi z gwizdkiem obok Dutkiewicza. Podszedłem, on wyciągnął rękę, ja mu jej nie podałem i powiedziałem, kim jest. Było coś o gwizdaniu na patriotyzm i o zdrajcach. Mówiłem do niego, ale nie tylko, do Dutkiewicza i jego ówczesnego przydupasa Janickiego – również. Był tam jeszcze typek z SLD, pamiętam gębę, zapomniałem nazwiska.
   RZ

   49+
  2. Znowu muszę kogoś poprawiać. Nie „męda” tylko menda. Czytaj jeszcze raz swoje wpisy przed publikacją, a jak masz wątpliwości, zajrzyj do odpowiedniego słownika.

   6+
  1. Na prezydenta to miał Tejkowski startować a Geremek na premiera…. Hahaha Izraela…..
   Brat zabierał mnie na spotkania na początku lat 80-tych widziałem wtedy we Władziu bojownika… Potem ojciec mi zabronił chodzić jak w (chyba) „WW” ukazał się komunikat, że Władzia poszukują za pedofilię…wszyscy wiedzieli, że to kit aaaale dla wszelkiej pewności dostałem ZOMZ-ę…bezterminowo… Brat chodził sam knuć dalej…

   19+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com