O co walka?

blox-plpl Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o to samo. Piłkarze grają o zaszczyty, puchary, o zwycięstwo nad rywalem… a tak naprawdę chodzi o pieniądze. W tym roku Śląsk z tytułu gry w ekstraklasie za sezon 2016/17 otrzyma z Ekstraklasy SA 8 milionów 218 tysięcy 683 złote.
Teraz wszyscy, którzy twierdzili, że dla Śląska lepiej byłoby spaść o klasę rozgrywkową niżej muszą się zastanowić nad formą zrekompensowania takiej gotówki.
Po takim komunikacie łatwiej będzie o oferentów na Śląsk. Ponoć cała kolejka chętnych się już ustawiła. Teraz wiadomo po co się ustawiają.
Kasa to problem nie tylko polski. Nasi ziomale z Czech będą jednym z bogatszych klubów w swoim kraju, choć Opava nie zdołała awansować do pierwszej ligi (zabrakło im jednego punktu). Klub zostanie dokapitalizowany przez… Chińczyków. 250 milionów koron przez pięć lat, czyli 50 milionów rocznie. To około 8 milionów złotych rocznie. Na czeskie warunki jest to kwota bardzo duża. Fani Opavy twierdzą, że będzie to trzeci budżet w klubie piłkarskim w Czechach.
RZ, M-Op, fot.blox.pl

25+

komentarzy: 12

  1. To miała być odpowiedź dla „ciekawskiego”
   Pierwszego zadowolonego z kasy już znamy. Firma sprzedająca Śląsk, która za wycenę dostanie 600 tysięcy złotych.
   – Panie, sprzedaj mi pan klub
   – A ile jest on warty
   – Nie wiem, ale właśnie na konto wpływa 8 milionów
   – Dobra, sprzedam, ale 600 tysięcy muszę na tym zarobić

   5+

  1. To już dawno nie komuchy, jeśli chodzi o biznes. Co będą chcieli ? Robić kasę na sporcie, tak samo, jak rosyjski oligarcha – właściciel Chelsea Londyn. Chińczycy kupują do swojej ligii najlepszych piłkarzy z europejskich klubów, nawet CR7 dostał ofertę od nich. Nie płacą za nic, dlatego wiele gwiazd, które nie sprawdzają się tam, wraca – zostaje wyrzuconych bez odprawy ( tak, jak z podkulonym ogonem wrócił Radovic z Hebei China Fortuna – klub z super ligii chińskiej o 33.500 osobowym stadionie założony w 2010 r.). Dziś Chiny to gospodarka, która wykupiła większość akcji amerykańskich firm, najszybciej rozwijająca się i dyktująca warunki większości krajom, nie tylko azjatyckim. Dlatego Polska też stara się o nawiązanie relacji gospodarczych z nimi – tzw. Jedwabny Szlak. Świat się zmienia wokół nas, gdy nie nadążamy i patrzymy na innych przez pryzmat minionych 50 lat, to przegrywamy… Chinole zalewają świat swoją tanią i coraz częściej dobrej lub lepszej jakości produkcją, a produkują ( kiedyś podrabiają wszystko) tam wszystkie znane światowe marki od chustek do nosa po samochody (Volvo, MG, Rover, Saab, Fiat Sycylijska fabryka, a szacuje się, że w 2021 r. połowa światowej produkcji aut będzie w Chinach i zasili podatkami budżet tamtejszy) i satelity wahadłowce. Jedno jest pewne tam nie robi się wielkich, słomianych interesów, a i sami Chińczycy są dość zamożni, choć istnieją tam też slamsy (mój znajomy pracuje jako informatyk w Chinach i zarabia tam krocie, bo oni gonią świat i chcą go podbić gospodarczo, w sport także bardzo wiele inwestują).

   6+

  2. Chińska Republika Ludowa, system jedno partyjny, Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza, to nie komuna?
   To właśnie są komuchy, a Chińczycy, którzy popierają komunistów, są zamożni, takie Kulczyki itp.

   4+

  3. Johnny, akurat Volvo jest cały czas produkowane w Szwecji, fakt, że należą do Chinoli, a Saaba próbują i próbują wskrzesić, ale nic z tego nie wychodzi. Generalnie w motoryzacji póki co wciąż nie mogą wejść na światowe rynki, co nie znaczy że im się nie uda za 5,10 15 lat. Z resztą posta muszę się w calości zgodzić…

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *