Przyznanie do winy

info elblag pl Kontrowersyjny bramkarz Mariusz Pawełek przestanie być zawodnikiem Śląska. Tym ruchem udowodniono, że zeszłoroczny pomysł na obsadzenie bramki duetem Pawełek – Kamenar to był błąd. O ile nie głupota.
Ale to jeszcze nic. Ze Śląskiem pożegnają się również Alvarinho, Grajciar, Kovacević, Roman, Stjepanović i Zwoliński. To kolejne przyznanie się do głupoty, gdyż poza Grajciarem wszyscy przyszli w trakcie ubiegłego sezonu lub tuż przed nim. A to oznacza, że transfery ostatnich miesięcy to jeden wielki niewypał.
Biorąc pod uwagę fakt, że przez Śląsk jak meteoryty przemknęli Mervo, Dwali, Gosztonyi, Gecov i całe tabuny innych grajków, którzy przyszli nie wiadomo skąd i poszli nie wiadomo gdzie, trzeba sobie zadać pytanie – kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za politykę personalną w Śląsku i w ogóle jaka ta polityka jest. Bo gdzie ona prowadzi, to już dokładnie widać. Donikąd.
Andrzej P, RZ, fot. info.elblag.pl

21+

komentarzy: 36

 1. Wiem, że nie na temat ale jest już podany terminarz na nowy sezon. Zaczynamy dwoma wyjazdami do Gdyni i Lubina, a potem mecz przyjaźni z Lechią we Wrocławiu.

  0

 2. Co myślicie o tym,żeby Ślak kupił akcje naszego klubu,bo wydaje się najpoważniejszym graczem. O Kucharze raczej nikt słyszeć nie chce, a o Ślaku wiadomo, że od dawna interesuję się kupnem naszego klubu. Gość jest „od nas” i wydaje się, że zna się na interesie.

  0

  1. Musisz wiedzieć że to pionek rodziny Gudzowatego bez większego majątku. Oczywiście kasy mu nie brakuje ale to nie ta skala i najważniejsze w branży bio go nienawidzą i mają za co. To nie jest altruista a do filantropa też mu daleko. Musi mieć w tym jakiś biznes albo nagle tak bardzo pokochał Śląsk, w co wątpię znając go. Prawdopodobieństwo, że mu pozwolą kupić Śląsk jest praktycznie zerowe bo ludzie o tym decydujący to nie jego układ. A nawet jeżeli to módlmy się, by Śląsk stał się jego zabawką i żeby swoje umiejętności wykorzystywał do robienia kombinacji dla Śląska, a nie na Śląsku.

   1+

  2. @Piotrek1. Jakoś nie liczyłbym, żeby akcje Śląska kupił jakiś altruista albo filantrop. Nie sądzę, żeby ktoś tak po prostu jako swój kaprys kupował piłkarski klub, bo to atrakcyjna zabawka. Każdy kupujący będzie chciał, żeby to był interes. Przynajmniej taki, żeby klub był częścią składową innych interesów, na których da się zarobić pieniądze i to takie niemałe. Sęk w tym, żeby robione przy okazji Śląska, interesy jego przyszłego udziałowca większościowego, były korzystne dla obu stron i nie doprowadziły do upadku klubu. No ale tego to raczej nigdy nie można być pewnym.

   4+

 3. Kovacević, Dvali i Roman w Śląsku by się przydali – Ci piłkarze są potrzebni. Roman – pokazał, że był najlepszy w Śląsku – wystarczyło dać mu sie rozegrać.

  Pawełka – to nawet nie szkoda – w końcu człowiek nie będzie bał się każdego strzału na bramkę.

  4+

  1. A jak między słupkami stanie Kamenar, co to nawet prostych piłek boi się łapać? Cała nadzieja w Budzyńskim, chyba, że działacze planują jakiś nowy nabytek.

   3+

  2. Zapomniałem oczywiście o Wrąblu. Na turnieje rangi mistrzowskiej to się raczej lebiegi nie powołuje, chyba, że są jakieś inne układy, ale mam nadzieję, że w przypadku Wrąbla zadecydowała tylko jakość sportowa.

   2+

 4. Gdy liczyłem ile straciliśmy punktów przez Pawełka w 2 sezony wyszła mi liczba 30, Grajciar i Ostoja to też jakaś parodia była. Pozbycie się tych grajków powinno brzmieć w tytule udana deratyzacja.

  12+

 5. Nie wydaje wam się,że po to ściągany był ten cały szrot za małą kasę, żeby tylko się utrzymać? Może były takie plany, a teraz ktoś wyłoży kasę?Jestem optymistą. Hej Śląsk.

  6+

 6. Niestety, ale jestem przekonany, że właścicielem zostanie Kuchar, nieważne, że inni zaprezentują lepsze oferty, znów przyjdą Żelemy i inne porażki. Obym się mylił!

  9+

 7. Wszyscy na wylocie. Pozostaje pytanie kto będzie grał? Nie ważne jak, ale kto będzie reprezentował Śląsk kiedy obecnie ciężko jest znaleźć zmiennika za danego gracza?

  10+

 8. Jest: „…przyszli nie wiadomo skąd i poszli nie wiadomo gdzie…”.
  Powinno być: „…poszli nie wiadomo dokąd…”.

  Jest: „…Bo gdzie ona prowadzi, to już dokładnie widać…”.
  Powinno być: „…Bo dokąd ona prowadzi…”.

  3+

  1. „nie mamy inwestora, nie mamy sponsora, nie mamy drużyny, za to mamy pusty stadion i niespecjalne perspektywy” – dobre na transparent

   15+

 9. Pozostaje jeszcze do odstrzału Kamenar. Niestety, ma kontrakt do końca czerwca 2018 (kto o zdrowych zmysłach taki długi z nim podpisał?). Niech działacze teraz kombinują, jak tu się pozbyć takiej kuli u nogi

  25+

  1. Postawić ultimatum, że albo zrywa kontrakt albo rok spędzi w rezerwach na ławce. Ciekawe kto później weźmie zawodnika, który rok spędził na ławce w czwartej lidze (zwanej trzecią).

   0

  2. @TomaszWKS. Albo skończy się tak jak z Plaku i klub zapłaci drakońskie odszkodowanie. W tym przypadku trzeba się dogadać, a nie stawiać ultimatum. Wcale nie jest powiedziane, ze Kamenar nie wybierze rozwiązania bycia rezerwowym, żeby bez wysiłku brać pieniądze z kontraktu. A czy ktoś poważny go potem zatrudni? Odpowiedzią jest pytanie, czy w tej chwili zatrudnia go poważny klub? Może takie są ambicje Kamenara…

   5+

 10. A jeszcze wszystko wskazuje na to, że Śląsk opuści Morioka. Ma przejść do Belgii. Tego akurat należało się spodziewać, bo pewnie takie były ustalenia, że Morioka przestanie sabotować i zacznie grać na poważnie, a w zamian Śląsk pozwoli mu odejść po zakończeniu sezonu.

  15+

 11. To już pewne, że Juan Roman opuścił Śląsk definitywnie? Z tego co udało mi się pośpiesznie poczytać, to wynika, że z powodu kontuzji wyjechał z Wrocławia, ale nigdzie nie znalazłem, jaki jest jego status.

  12+

 12. Spółdzielnia Patalasa naściągała nam piłkarskiego szrotu i mamy to co mamy. Za nasze pieniądze.
  Ale się nie martwmy. Patalasa odsunięto, serdecznie mu podziękowano i teraz na tak zwanych transferach bezgotówkowych będzie zarabiał ktoś inny.

  16+

  1. Lechia nie zgodziła się na ponowne wypożyczenie Kovacevicia, chcą go gotówkowo odpalić, a na takie interesy Śląska nie stać.

   0

 13. Poza Grajciarem nie szkoda nikogo… Z zawodników, którzy dobrze zagrali w końcówce sezonu zostają wszyscy… Szkoda, że Shit-o zostaje bo w praktyce ligę udało się utrzymać dzięki przesunięciu Madeja do środka i wstwaieniu na całe 90 minut Engelsa…. Przy zmianie bramkarza takim składem można spokojnie walczyć o pudło… Bo oni naprawdę dobrze wyglądają… Urban nie jest zły… Hitem jest ….Smuda w wywiadzie powiedział, że Górnicy z Łęcznej… Hahahaha „walczą o spadek” i cel osiągnął….

  14+

 14. Akurat Kovacević, Dvali i Roman w Śląsku by się przydali. Jak ktoś mi napisze że Roman jest słabym piłkarzem, to się na piłce nie zna. Denerwuje nadmiar obcokrajowców, ale mieć w całej kadrze powiedzmy pięciu na dobrym poziomie to ja nie widze nic złego. Lubię np Dankowskiego, Madeja itp ale obiektywnie oceniając kto gra lepiej w piłke – Oni czy ten Hiszpan, to chyba nie trzeba wiele pisać.

  26+

  1. Jak debiutował Roman to pisałem, że może to być kawał dobrego grajka. Wszedł w debiucie na boisko jakoś razem z Rierą w 70-80 minucie i razem zagrali zajebiście, najlepsi na boisku. Późniejsze mecze pokazały, że obaj nie bez powodu trafili do Śląska bo obaj są marni i nie nadają się do niczego. Roman jest słabym piłkarzem, a na piłce to nie znasz się ty. Z wymienionej przez ciebie trójki nadaje się tylko Dvali bo pokazał, że grać potrafi. W dodatku nie jest emerytem. Jego wypożyczenie powinno skutkować dyscyplinarką dla osoby, która do tego wypożyczenia doprowadziła ale marzenia są za darmo.

   Ja muszę zwrócić uwagę na inny aspekt, który łączy wszystkich piłkarzy, którzy do Śląska przyszli stosunkowo niedawno i grali regularnie (a część z nich przynajmniej grała w rundzie jesiennej). Ubolewam, że do tej pory redaktor naczelny nie wytknął tego oczywistego idiotyzmu. Zastanówcie się jakie warunki fizyczne posiadają Roman, Alvarinho, Pih, Morioka, Engels, Lewandowski. Do polskiej ligi gdzie liczą się przede wszystkich warunki fizyczne i gra jest bardzo siłowa naściągali jakichś leszczy, których pierwszy lepszy przepchnie bez problemu. Dodajcie do tego zawodników, których już mieliśmy, np. Pawelca, Dankowskiego oraz Bilińskiego, (który może i walczy ale jak na grę jednym napastnikiem to wcale za mocarny nie jest) i wyjdzie wam, że ze Śląska zrobiono jakąś śmieszną drużynkę maminsynków. Nie jest problemem jak paru piłkarzy jest wątłej postury. Problem robi się gdy 90% drużyny jest wątła. Później sobie zobaczcie na wzrost poszczególnych zawodników. Dodajcie sobie do tego to, że nie ma w tej drużynie choć jednej osoby, która potrafi dobrze dośrodkować. Ile bramek strzeliliśmy z główki w tym sezonie? Osoba odpowiedzialna za transfery do wy… rzucenia od zaraz. Choćby nie wiem jak bardzo była związana ze Śląskiem to ta osoba jest niekompetentna.

   0

 15. Niby proste i widoczne, ale trzeba przeczytać, żeby zauważyć, że Śląsk stał się zwykłą przechowalnią dla niezbyt udacznych zawodników.
  Pytanie zadane w artykule powinno brzmieć „kto na tym procederze zarabia?”

  18+

  1. Ja nie liczę na wiele w przyszłym sezonie gdy trenerem będzie Urban
   Czekajmy na wynalazki z III ligi hiszpańskiej czy portugalskiej który te ligi niby zna.
   Może któryś odpali…

   6+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *