Nagroda za zdradę

wyszperane prl Uważający, że „Wrocław jest jego miastem” urzędujący na stanowisku prezydenta stolicy Dolnego Śląska Rafał D. za niecałe dwa tygodnie wyprawi się do Berlina. Można stawiać w ciemno, że zrobi to za pieniądze podatnika, czyli nasze. Cóż go tam wyciągnie? Otóż ma zostać uhonorowany nagrodą. Nagrodę przyznała mu (uwaga!!!) Niemiecka Fundacja Narodowa, a nazywa się Niemiecką Nagrodą Narodową.
Za co? Oczywiście za, jak to ujęto „kształtowaniu europejskiego charakteru swojego miasta oraz na rzecz stosunków polsko-niemieckich” Kapuś jako prezydent Wrocławia „przekształcił trudną wieloaspektową historię miasta w jego własną, otwartą na świat tożsamość i tym samym przyczynił się do budowania mostów pomiędzy Polską, a Niemcami”.
Nie jest to pierwszy przypadek honorowania przez Niemców działalności Rafała D. Już w 2011 roku Wrocław został odznaczony nagrodą, za szczególne zasługi w rozwijaniu polsko – niemieckich stosunków. Specjalnie się nie ma co dziwić, jedną z „zasług” kapusia Rafała D. w kształtowaniu tychże stosunków było odebranie budowy stadionu (inwestycja ponad miliardowa) polskiemu wykonawcy i przekazanie jej wykonawcy niemieckiemu. Innym aspektem poprawy polsko – niemieckich stosunków było uczestnictwo w organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim hucpie niemieckiej socjaldemokracji, na którą zaproszono wojennego zbrodniarza Zygmunta Baumana.
Nazywanie w polskim mieście polskich ulic imionami Niemców – to również miało miejsce podczas kadencji kapusia Rafała D. A chęć nazwania Wrocławia „Breslau” na okres mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku, czy jakże częstego eksploatowania niemieckiej nazwy polskiego miasta stało się wręcz znakiem firmowym Rafała D.
Najlepszym dowodem czyich interesów pilnuje kapuś był fakt jego reakcji na dwa podobne wydarzenia. Po tym jak na jednej z demonstracji został spalony jego portret – nie zareagował, choć „zastanawiał się, czy nie złożyć zawiadomienia z uwagi na nakrycie głowy w jakim się znajdował” (dla przypomnienia – była to mycka).
Natomiast deklarował złożenie wniosku do prokuratury gdy na podobnej demonstracji spłonął portret Angeli Merkel. Wycofał, gdy się zorientował, jakie jest społeczne poparcie dla tego typu zachowań w kontekście przyjmowania przez tłustą Kanclerz islamskiej dziczy i jak zostało to jego zawiadomienie odebrane przez ludzi.
Jak widać własne oblicze obchodziło wyłącznie go z uwagi na myckę, ale kanclerz Niemiec… o, to już była bardzo poważna historia.
Rafał D. i formacje polityczne, z którymi się identyfikował wcześniej (PO) lub identyfikuje obecnie (.N) są jawnie proniemieckie. PO z uwagi na pieniądze za jakie została założona, a .N z głupoty lidera i jej członków.
Jakie profity ze swojej proniemieckości ciągnie kapuś Rafał D. możemy się jedynie domyślać. Natomiast konsekwencje tych jego proniemieckich sympatii za kilkanaście/ kilkadziesiąt lat mogą być dla Polski bardzo opłakane. Co nie każdy z nas może dostrzegać, ale dla polityków powinno być jasne i wyraźne.
Roman Zieliński, fot. wyszperane.pl

14+

komentarzy: 10

  1. Kilka miesięcy temu z pewnej prywatnej wyższej szkoły z Wrocławia odbyła się tygodniowa wymiana, podczas której wrocławscy studenci na tydzień wyjechali za Odrę. Nie jest to nic dziwnego, gdyż szkoła ta trudzi się w naukach filologicznych. Dziwi jednak to, że na prezentacji na temat relacji polsko – niemieckich wykonanych przez mentalnych rodaków Rafała D. sam Rafał D. został ukazany jako wielki przyjaciel Niemiec i orędownik dobrych stosunków między sąsiadami. I nie, wyjazd jak i prezentacja nie miały podłoża politycznego, szwabusy dobrze wiedzą, kto dba o ich wpływy w naszym kraju. Jak trzeba podeśle fotkę.

    6+

    1. @antykomuch – wszystko zależy od punktu widzenia. Podatnik wrocławski powie „zabiera”, „kradnie”. Koledzy zatrudnieni na stanowiskach w Śląsku lub w spółce stadionowej na te same pieniądze powiedzą „daje”.

      0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *