Zamieszanie

M-JO Gdy na 6 kolejek przed zakończeniem rozgrywek II ligi, dla niepoznaki zwanej ligą pierwszą, Miedź Legnica miała doskonała pozycję wyjściową do ataku miejsc dających awans do ekstraklasy, wydawało się, że jest szansa na historyczne dokonanie klubu naszych ziomków. Szansa tym większa, że Miedź wszystkie sześć spotkań miała do rozegrania na własnym stadionie, a tu zdobywa punkty dość systematycznie.
Jednak ludzie z Legnicy, wiedzący „co w trawie piszczy” twierdzili, że awansu nie będzie, ponieważ nie wszyscy są zainteresowani awansem.
– Stracą punkty w najmniej oczekiwanym momencie – twierdził nasz rozmówca.
Tak też się stało. Już w pierwszym z tych sześciu spotkań zdarzył się remis z Wisłą Puławy. A dwa tygodnie później wtopka 1-2 ze Stalą Mielec zdawała się wykluczyć legniczan z wyścigu o awans.
Ale właśnie ta porażka teraz może sporo namieszać.
W katowickim „Sporcie” chyba pracuje jakiś kibic Ruchu Chorzów, bowiem to właśnie katowickie pismo podało do wiadomości fakt, że w barwach Stali Mielec gra serbski zawodnik, który od ponad miesiąca nie ma pozwolenia na pracę w Polsce. To by oznaczało, że jego gra w barwach Stali była nielegalna. Co zatem idzie jest możliwa weryfikacja wyników spotkań rozegranych przez Stal po 26 kwietnia, w których Boris Milekić występował na walkowery dla rywali*. W tym mieści się pojedynek Miedź – Stal.
Gdyby faktycznie taka decyzja została podjęta, wówczas okazałoby się, że Miedzi trzeba dodać trzy punkty, Zagłębiu Sosnowiec jeden. A to by oznaczało, że czołówka tabeli wygląda następująco:
1. Sandecja Nowy Sącz 61 pkt
2. Miedź Legnica 57 pkt
3. Zagłębie Sosnowiec 56 pkt
4. Górnik Zabrze 55 pkt
5. Chojniczanka 55 pkt
Przypomnijmy, ze awans zdobywają dwie pierwsze drużyny. W ostatniej kolejce, która jest zaplanowana na najbliższą niedzielę 4 czerwca na godzinę 12:30 Miedź podejmuje pewną już promocji Sandecję Nowy Sącz.
Może być ciekawie, jeśli faktycznie w Legnicy ktoś nie chce awansu…

Zakładając, że PZPN podejmie decyzję, która najbardziej biłaby w interes znajdującego się obecnie na II pozycji Górnika Zabrze, może się zdarzyć taka sytuacja, w której kilka drużyn ma po 58 punktów.  Regulamin w 12 punkcie mówi o tym, że jeżeli zespoły walczące o awans będą miały równą liczbę punktów, wtedy o awansie zadecydują dodatkowe pojedynki barażowe. Może się zdarzyć, że po 58 oczek będzie mieć parę klubów.
Roman Zieliński, Bz fot. M-JO

PS Początkowo walnąłem babola dodając Zagłębiu Sosnowiec tylko jedno oczko. Teraz wersja poprawiona.

* według regulaminu rozgrywek tejże ligi artykuł 11 punkt g

25+

komentarzy: 8

 1. Mam takie przeczucie, że w Mielcu nagle „odnajdą się” odpowiednie papiery, wskazujące, że jednak niż się nie stało i wszystko było w najlepszym porządku.

  4+

  1. Na ratunek Stali może być fakt ich obozu w Turcji w lutym i pieczątka w paszporcie.
   Lecąc do Turcji opuszcza się granicę UE, a pieczątka powrotna w paszporcie z Turcji to jest jakby nowy zresetowany termin pobytu na terenie UE (Polski)

   0

 2. Dlaczego Miedź nie chce awansować? Stadion na Ekstraklasę mają, kasa z Canal+ by im wpadała… Tam jest jakieś „drugie dno” i tego jestem ciekaw.

  12+

 3. Prawdopodobnie wyniki Stali nie będą zweryfikowane. Ponad to dwie informacje są nieprawdziwe. Po pierwsze Zagłębie mogłoby odzyskać 2 punkty (nie jeden). Po drugie Miedź nie ma lepszego bilansu z Zagłębiem.

  5+

 4. „Gdyby faktycznie taka decyzja została podjęta, wówczas okazałoby się, że Miedzi trzeba dodać trzy punkty, Zagłębiu Sosnowiec jeden. A to by oznaczało, że czołówka tabeli wygląda nastepująco:
  1. Sandecja Nowy Sącz 61 pkt
  2. Miedź Legnica 57 pkt
  3. Zagłębie Sosnowiec 55 pkt”

  Nie do końca. Skoro Zagłębie Sosnowiec zremisowało ze Stalą (1:1, 21 maja), to mając już 1 pkt, mogłoby uzyskać 2 punkty za walkower. Wówczas Miedź miałaby tylko 1 pkt przewagi nad Zagłębiem (57-56).

  Ps. Pojawił się oficjalny komunikat PZPN:

  „W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dot. możliwych nieprawidłowości przy legalizacji pobytu w Polsce i zatrudnienia w klubie Stal Mielec zawodnika Borisa Milekića, jak również ze złożonym przez klub Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi między drużynami Miedź Legnica Stal Mielec, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w zakresie możliwości udziału zawodnika w meczach Nice 1 ligi, a klub Stal Mielec został zobowiązany do złożenia stanowiska w sprawie.

  Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy.”

  http://www.90minut.pl/news/278/news2780023-Komunikat-PZPN-w-sprawie-Stali-Mielec.html (31 maja 2017, 18:41:57)

  3+

 5. Niestety mało prawdopodobne, jednak to jest PZPN i nie wiadomo czego sie spodziewać, warto wierzyć, miło by było wybrać sie na mecz z Miedzianką, u nas i w Legnicy.

  10+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *