Będziemy Niemcami

wyszperane pl Pamiętacie jak próbowano nazwać Wrocław „Breslau” podczas Euro 2012? Autorem „projektu” oficjalnie był Rafał D. okupujący fotel prezydenta Wrocławia. Nie mamy dowodów, lecz nos podpowiada, że był inspirowany z gmachu przy ulicy Podwale, gdzie znajduje się pewna instytucja, o której zaraz będzie kilka słów. Z takich akcji, którą zaproponował Dutkiewicz, na pewno dumny byłby Adolf Hitler, a Joseph Goebbels sam przypisałby sobie jej autorstwo.
Nazywanie Wrocławia „Breslau” to nie jedyny przypadek w którym podważano polskość naszego miasta (a i całego regionu dolnośląskiego oraz generalnie ziem odzyskanych po II Wojnie Światowej).
Specem od tej tematyki jest profesor Tadeusz Marczak.
We wtorek 30 maja odbędzie się spotkanie z profesorem Marczakiem pt. „Powrót kwestii niemieckiej. Czy polskość Wrocławia jest zagrożona?”. Gość omówi dla nas m.in. zjawisko regermanizacji Wrocławia i Ziem Zachodnich, obecne relacje polsko-niemieckie i ich historię.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 maja o godzinie 18:00 do sali 105 im.bł.ks. Jerzego Popiełuszki na 1 piętrze w budynku przy pl.Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu (obok placu Jana Pawła II).
Link do wydarzenia:
https://pl-pl.facebook.com/events/1676812642626847/

Co łączy Dutkiewicza z Hiterem? Temat regermanizacji Wrocławia na Fanie traktowany jest bardzo poważnie. Nie bez podstaw. Zbieramy takie informacje jak te o niemieckim konsulacie we Wrocławiu, który ponoć jest jedną z większych placówek dyplomatycznych na świecie (kilkadziesiąt kilometrów od własnych granic – na dobrą sprawę, gdyby jakiś Niemiec miał naprawdę poważny problem, to w ciągu dwóch godzin jest w stanie zajechać do siebie).
Dziwi nas decyzja o powrocie nazwy Hali Ludowej do „Hali Stulecia”, czyli pierwotnej, niemieckiej, odnoszącej się do zwycięstwa Prus nad wojskami Napoleona w bitwie pod Lipskiem, w której to bitwie zginęło około 2 tysięcy Polaków walczących po stronie Napoleona, a jednym z poległych był książę Józef Poniatowski*. Nazywanie ulic nazwiskami Niemców i dziesiątki innych drobnych przykładów w których tropy wiodą ze wspomnianego konsulatu do wrocławskiego, polskiego magistratu i mają swój delikatny, niemiecki wydźwięk jest znacznie więcej.

* Za dwa tygodnie, 13 czerwca (wtorek) o godz.17:00 w auli gimnazjum salezjańskiego ul. B.Prusa 78. we Wrocławiu gościem będzie Zuzanna Kurtyka, żona byłego szefa IPN, Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku.
Tematem spotkania będzie polskie podziemie niepodległościowe w pracach Janusza Kurtyki.
RN, LS, RZ, fot. wyszperane.pl

* Halę wybudowano w roku 1913, czyli sto lat po wspomnianej bitwie. Ostatnio coraz częściej mówi się, że nazwa „Hala Stulecia” została nadana z uwagi na stulecie odezwy cesarza Niemiec Fryderyka Wilhelma III, które wygłosił we Wrocławiu, a które wzywało do oporu przed Napoleonem. Tak szyderczo – to również bardzo „polska” rocznica.

Tytuł, niewątpliwie złośliwy, ma zwrócić uwagę na procesy, które mają miejsce na ziemiach, jakie przed 1945 rokiem należały do Rzeszy.

18+

komentarzy: 14

 1. Kto rządzi Europą… czy nie Niemcy…? Jeżeli tak to komu zależy na uchwalaniu prawa, które spowoduje degradację białej jednostki i rodziny za razem jako podstawowej komórki społecznej… Wychowującej dzieci konserwatywnie…. Niekonserwatywnie wychowywane dzieci z papką w mózgu i kredkami do pisania na asfalcie po każdym ataku Islamskim nie będą w stanie odebrać nam ani Wrocławia ani Szczecina ani Gdańska…. bo kto by miał to zrobić….skoro Niemieckie społeczeństwo dalej jest kastrowane przez swoje elity…zatykając im usta…
  http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/nowe-przepisy-do-walki-z-mowa-nienawisci-w-internecie/kh0wws
  Skoro dzisiaj we Francji nie da się wygrać wyborów bez muzułmanów to tak będzie za dekadę w Niemczech…. Kto będzie im klepał auta, wymyślał nowinki techniczne…. przecież nie araby bo to niemożliwe….. Człowiek, który pół mózgu ma przeznaczone na pilnowanie godzin modlitwy i swojego dywanika…. a drugie pół obciążone jest klimatem bliskiego wschodu w którym nic się nie robi bo jest gorąco… nie jest w stanie odebrać nam Wrocławia… Szczecina czy Gdańska. To nie arabusy z Arabii Saudyjskiej kastrują niemiecka młodzież tylko Elity z Brukseli… i lobby zarabiające na wynajmowaniu mieszkań niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania jednostkom, lobby zmieniające płcie… lobby knajpy sprzedające narkotyki, portale dla dewiantów i zboczeńców, klany produkujące jednorazowe ciuchy w Chinach sprzedawane za tysiące Euro w sklepach dla hipsterów…. ale to
  jest właśnie ale ten klient nie zostawiający po sobie potomstwa to klient na najbliższe 20-30 lat zanim się zaćpa… kto będzie potem kupował produkty „wielkich tego świata”…. oni o to nie dbają bo sami nie mają komu zostawić finansowego imperium….więc żyją ile się da jak rosyjska arystokracja w 1919 roku….

  0

 2. Będziemy Niemcami?.Fantastich!,krzyknęła Róża Maria Grafin von Thun und Hohenstein und Ficken Ficken und Platforma Obywatelska und Bronek musisz!und Donaldzie Tusk ich liebe dich und ajwaj! ten cholerny PiS und łyse ogolone łby und „polski faszyzm”. Żarty ,żartami ale temat jest bardzo poważny.

  0

 3. Bez paniki. Za dwa góra trzy lata Niemiec, Francji i reszty zlewaczałego euro kołchozu już nie będzie tak że jakiekolwiek roszczenia terytorialne nie będą miały już sensu. A czarodzieja to należałoby wywieź na taczkach z miasta z zakazem powrotu w jego granice( Jak to Niemcy nazywają „Hausverboten” .).

  0

 4. Witam,
  Jeśli prześledzić historię od 1945 roku to tylko w dwa państwa są pod okupacją USA Niemcy i Japonia. I dziwnym trafem do polski wkraczają wojska USA a polskie oddziały przenoszą się na wschód.

  Proszę poniżej artykuł na temat Gdańska. Wygląda to wszystko na zaplanowaną akcję…
  http://educodomi.blog.pl/2014/09/12/229/

  2+

  1. @Mati Artykuł dobrze napisany. Jest w tym sporo racji.ale… no właśnie ale…. dlaczego nas interesuje co Niemcy sądzą o Gdańsku, Szczecinie czy Wrocławiu. Nawet jakbyśmy mieli kwity, że nasze po wsze czasy co nam by to dało…. jakby za euroszekle „Kieł”, Bul Komorowski czy Grzesiu kartofel zrobiliby euroregion… dwujęzyczny…. apotem stałby się jednojęzyczny… z tym, ze nie Polski. Co nas obchodzi to, ze przez jakiś czas Gdańsk był Niemiecki… jeżeli nie będziemy mieli siły fizycznej w narodzie, żeby to utrzymać to tego nie utrzymamy…….. tak naprawdę granice Polski były bezpieczne za czasów PRL bo żadnemu niemieckiemu kretynowi nie przyszłoby do głowy, żeby rzucić się na 300 tysięczną armię Polską za którą stała 3 milionowa Krasna Armia…Teraz mamy… dobrobyt jakiego nie mieliśmy od czasów Jagiellonów…. ale to ma swoja cenę. Rozkład społeczny, ciapole, bezmózgie tępe lewactwo, i CIA która, żeby wspierać partyzantkę w Ameryce południowej wprowadzała na rynek amerykański tony heroiny… Jaka może być mentalność takiej organizacji….? Co jest gorsze….? Ja uważam, że najdalej w 2030 roku będziemy musieli Unię opuścić… O ile ona jeszcze będzie istniała. Po czasie dochodzę do wniosku, że „Robienie Amerykanom laski” mimo wszystko to jedyne wyjście, żeby oprzeć się tandemowi Niemcy-Rosja…
   Euroarmia i NATO to Gówno…. bo nie wyobrażam sobie, żeby Niemcy, którzy obronią Gdańsk przed atakiem z Kaliningradu po obronie miasta po prostu by się wycofali… zostawiając miasto Polakom…. Wrocław jest Niemcom nie potrzebny ale Gdańsk tak…. Szczecin….też zawsze miał jako pierwszy wprowadzane, nowinki techniczne, programy pilotażowe i nowoczesną infrastrukturę…. drogi w dolnośląskiem to szrot a w Zachodniopomorskiem od Gorzowa aż pachną świeżością..i gdyby nie zielone drogowskazy myślałbym, że to Brandenburgia….W taki sposób RFN płaciła NRD za darmo kolosalną kasę… na drogi, na odbudowę infrastruktury… ale tao były lata 60-70-80 te…. Niemcy rosły w siłę ale po woli gniły… teraz siłą są Ciapole… więc po co im były by te tereny….. nie mniej jednak…..tak czy siak pocieszeniem są uchodźcy w Niemczech…. jakieś 30 lat problemów i młodzież Niemiecka wyglądająca jak Konczita Wurst….trzy pokolenia… zanim zaćpają się na śmierć i zostanie tylko zdrowa tkanka… ale czy przeżyje pod naciskiem Ciapoli…?
   Pamiętajcie jeszcze, ze w historii Polski nie wygrał z nami nikt, kto by nas sam zaatakował…. potrzebny jest tylko pobór powszechny… tak na wszelki wypadek.

   2+

 5. Z Halą Ludową wiąże się jeszcze kilka interesujących historii.
  W 1813 roku we Wrocławiu Fryderyk Wilhelm III /który nie był nigdy cesarzem Niemiec lecz królem Prus/ wydał odezwę „Do mojego ludu”, wzywającą do walki z Napoleonem. We Wrocławiu ustanowił też wtedy słynny pruski Żelazny Krzyż. Co ciekawe w tymże 1813 r. studenci uniwersytetu zorganizowali w Rogowie Sobóckim oddział ochotniczy /czyli Freikorps/ którego barwy mundurów /czerwony, złoty, czarny/ stały się wzorem dzisiejszej flagi Niemiec.
  I nazwa Hala Stulecia miała nawiązywać do setnej rocznicy tych właśnie wydarzeń.

  13+

 6. Moje ukochane miasto, na równi z Krakowem.. Prawie 5 lat spędzonych we Wrocławiu. Szkoła,stan wojenny, Centralka, Rynek, spalony kościół garnizonowy, Jaś i Małgosia,KDM, Melpomena, Bahus, Piwnica Świdnicka, Melpomena, a w niej wyrwana kelnerka, speluna Orient z drzwiami jak w westernie, gdzie w łeb dostałem, Pałacyk, Pod Papugami, Index, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka,Hala Ludowa. Fujara gitarzysty Lady Pank. Ech, a tu się pakować trzeba. Może zdążę jeszcze wnuczce pokazać to cudowne polskie miasto.

  24+

  1. Melpomena i okolice to moja lata od jeden do trzydziestu…. A melpomenę zmienili na coś tam…

   6+

 7. Eeeeee tam… Konsulat jest duży bo i zakres obpwiązków mają duży inwestycje i naciągane mniejszości pod Opolem…nie może szkop, który będzie pracował w Mercedesie w Jaworze jechać do Berlina po pomoc gdy go złapią po sznapsie bo to nie ich juryzdykcja… Podatki, nadzory, PIP, PIH, sanepid, nadzór budowlany… I setki tłumaczy… Oni będą tu kupę kasy inwestować…

  7+

 8. Cześć. Mam pytanie. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego przed konsulatem niemieckim znajduje się „posterunek” policji (jeszcze nie tak dawno była niebieska buda z czasów prl a teraz jest nowa). Rozumiem za komuny ale teraz ?? Czyżby konsulat nie stać na ochronę że muszą mieć za darmo finansowaną z naszych podatków??

  9+

  1. Na całym świecie tak jest i to wynika z konwencji o stosunkach dyplomatycznych, a z Niemcami stosunki dyplomatyczne przecież utrzymujemy. To Polska w myśl tych przepisów musi zapewnić bezpieczeństwo placówce dyplomatycznej, która znajduje się na naszym terytorium. Tak samo jak Niemcy i inne Państwa mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo naszym placówkom rozmieszczonych w swoich krajach.

   18+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *