To już jest koniec

wks-pl-cracovia Miał być bój o życie, a chyba będzie gra o pietruszkę. Spotkanie Śląsk – Cracovia kończy sezon we Wrocławiu. Kończy go także dla kibiców. Piłkarze jeszcze później pojadą do Płocka, ale bez asysty fanów.
Teoretycznie jeszcze Śląsk może polecieć, lecz aby tak się stało musiałyby zajść wręcz nieprawdopodobne okoliczności. Z naszymi orłami niczego nie wiadomo, jednak na szczęście oprócz dwóch porażek naszych mistrzów piłki kopanej musiałoby się zdarzyć parę innych cudów, zatem chyba można zakładać, że przyszły sezon zaczniemy w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Kto poleci? Ruch na bank. Już pół roku temu od dobrze zorientowanych dochodziły pogłoski, że Ruch się w lidze nikomu nie podoba i zrobione zostanie sporo, by się ich z tej ligi pozbyć. No i rozwalono ich działaniami z zewnątrz (licencja itp.) oraz od wewnątrz (piłkarze dostali wyraźny sygnał, że na pieniądze, to sobie poczekają do… nie wiadomo do kiedy). I polegli.
Według speców wojna o pozostanie rozstrzygnie się między Arką (1/3 szans na pozostanie) i Górnikiem Łęczna (pół na pół). Za przekręty w meczach barażowych sprzed 13 lat trzymamy kciuki za spadek Arki.
Mecz Śląsk – Cracovia zapewne meczem „na noże” nie będzie. We Wrocławiu nie odczuwa się ciśnienia z okazji tego pojedynku. Owszem, będą „darmowe dzieciaki” na sektorze „D”, ale to chyba właśnie one będą stanowić trzon frekwencji.
cracoviakiW Krakowie też specjalnego ciśnienia na mecz ze Śląskiem nie ma. Pół roku temu było, bo kibice Pasów bardzo chcieli zobaczyć byłego zgodowicza ich największego wroga. Ciekawość swoją zaspokoili i teraz do Wrocławia nie wybiera się ich zbyt dużo. Jak się pojawią w 200 to będą to mogli uznać za spory sukces organizacyjny.
Mecz Śląsk – Cracovia rozpocznie się w sobotę 27 maja o godzinie 18:00.
xcracoviaRZ, fot. wks.pl zdjęcie sektora gości z meczu Śląsk – Cracovia z października 2016 (to najniżej, było ich wówczas około 600). Zdjęcia powyżej z wcześiejszych eskapad Cracovii na stadion an Pilczycach, kiedy było ich zdecydowanie mniej.

14+

komentarzy: 15

 1. Oby było tak jak piszecie ale z tymi nieprawdopodobnymi okolicznościami aby Śląsk spadł to pojechaliście zdrowo. Po pierwsze czy aż tak nieprawdopodobne są nasze dwie porażki i cztery punkty Arki w meczach z praktycznie zdegradowanym Ruchem i zaprzyjaźnionym Zagłębiem? Po drugie promowana przez Was była liczba 24 a jej jeszcze nie osiągnęliśmy. Dzisiaj potrzebna jest maksymalna koncentracja i postawienie kropki nad i bez oglądania się na innych.

  13+

 2. Pewni utrzymania to będziemy, jak pogonimy Cracovię i zgarniemy 3 pkt., albo zrobimy to samo później z Wisłą Płock. Póki co, przy ewentualnych naszych dwóch przegranych, albo porażki i remisu i dwóch zwycięstwach Arki i jednego Łęcznej wcale nie musi być różowo. Jednak raczej nie wierzę, że Arka wygra oba mecze. Jakby nie patrzeć, karty rozdaje Zagłębie Lubin. Wygrywając dziś w Łęcznej, przy braku kompletu punktów Płocka, zapewnia sobie 9. miejsce i z Arką gra o pietruszkę. Jak przegra, a Wisła Płock dziś wygra, to wtedy z Arką musi co najmniej zremisować, żeby zająć 9. miejsce. Remis w ostatnim meczu Lubinianom nic nie da, jeśli Płock wygra dwa razy, albo zdobędzie 4 punkty, tak więc jest szansa, że będą chcieli Arkę puknąć. Zakładam, że Lubinowi zależy na tym 9-tym miejscu. T podobno jakieś premie za wygranie grupy spadkowej od klubu i większe pieniądze od C+ na koniec sezonu. Może nie będę popularny, wypowiadając te słowa, ale chcąc nie chcąc, w przypadku naszego niepowodzenia, musimy dobrze życzyć krecikom.

  8+

 3. Naczelny nie bądź takim optymistą, żeby ten mecz nie odbił się Nam Radomskiem.
  KMWTW co się wtedy stało jak nas pół Polski przekręciło.

  9+

 4. Taaa….
  Pesymizm staje się cool. Zawsze po wtopie będzie można napisać „a nie mówiłem/pisałem”? Jesteśmy obecnie słabi, tak jak 5 innych drużyn z dolnej 8-ki. Śląsk rozbił chorzowian i gdynian, zatem są przesłanki do optymizmu przed meczem z równie słabą Craxą. Ale co tam, bezpieczniej wyrażać obawy swoje pięty.
  Ja jutro oczekuję zaangażowania, liczę na 3 punkty i uważam, że są na to realne szanse. Mam też nadzieję, że od jutra będziemy emocjonowali się tym, czy w klubie nastąpią zmiany właścicielskie, z kim klub się pożegnamy, kto przyjdzie itp.

  15+

 5. Tak wiem jestem niedouczony, chciałem kupić 2 bilety przez internet, ale przy płatności źle zaznaczyłem sposób zapłaty (zamiast karta…..przelew) no i się zaczęło. Okazało się że już kupić biletu nie mogę, bo już kupiłem tylko nie zapłaciłem, ale zapłacić nie mogę bo strona z dystrybucją biletów tego nie przewidziała. Nie chce mi się rozpisywać, ale powiem tylko tyle że sam pracuję w handlu i za takie numery by mnie szef wywalił na zbity pysk, bo dziś klient jest najważniejszy. Ale do tego musi ktoś dorosnąć, albo przyjść prywaciarz i kogoś zjechać, wygonić. Pozdrawiam wnerwiony. Tak to moja wina, jak by ktoś pytał.

  49+

  1. No i się w końcu udało, trzeba tylko poczekać 30 minut + jakieś 10 minut i wszystko się anuluje. Nie będę narzekał na kupno biletów bo już swoje zdanie na ten temat wyraziłem, czy na wejście na stadion, bo każdy kto bywa ten wie jak jest na kołowrotkach, ale wam powiem że jestem za zburzeniem molocha, przynajmniej o połowę,może wszystkim będzie łatwiej szczególnie zarządzającym nierobom. Pozdrawiam wszystkich wku….zdenerwowanych.

   21+

  2. Ponów po 4~ godzinach – to normalne, że system blokuje sprzedaż po nieudanej próbie płatności.

   12+

 6. Cracovia w 200? Wątpliwe.
  W meczu Arka – Ruch dla nas najlepiej jakby Ruch wygrał, wtedy mielibyśmy kłopot z głowy i nawet punkt nie byłby nam do niczego potrzebny.

  11+

  1. Wyjdź z założenia, że Ruch już nikomu nie będzie przeszkadzać w walce o utrzymanie, bo sam już spadł i na kolejne mecze ma wywalone, chyba, że ktoś ich w jakiś sposób zmotywuje, ale nie bardzo w to wierzę.

   5+

 7. Jeszcze nie popadajmy zbytnie samouspokojenie. Nasi wspaniali piłkarze są w stanie wywinąć taki numer, że nam w pięty pójdzie.

  37+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *