Decydująca godzina

gol24 pl W meczu z Arką Gdynia nie chodzi tylko o zdobycie punktów dla siebie. Chodzi również o uwalenie przeciwnika. Bo każdy punkt zdobyty będzie odebraniem punktów rywalowi. A obecnie klub z Gdyni to jest nasz najpoważniejszy rywal w walce o pozostanie w lidze.
Rzecz jasna, że wiele się może w naszej śmiesznej lidze wydarzyć i Ruch wcale nie musi być tym, który zostanie zdegradowany. Tym bardziej, że dochodzą słuchy, że bronią się wszelkimi możliwymi sposobami. Przynajmniej organizacyjnie, bo piłkarze to chyba jednak mają wywalone. Pewnie za zaległości finansowe. I właśnie chyba ten ostatni element okaże się decydującym o ostatecznym losie chorzowskiego klubu.
Ciągle jednak odbywa się poszukiwanie drugiego spadkowicza. Z tej zabawy już wyłączone są Wisła Płock i Zagłębie Lubin. Reszta drży, liczy punkty i na cuda, kombinuje jak konie pod górkę i marzy o łucie szczęścia.
Mecz Śląsk – Arka jest kluczowym dla nas. Oczywiście w razie wpadki można liczyć na wygraną z Cracovią i pokonanie Wisły w Płocku (bo przecież już nie będą grać o nic), lecz takie kombinowanie może okazać się złudne. Bo ktoś jeszcze Wisłę Płock odpowiednio zmotywuje, jak w 2002 roku Radomsko…
Jest tak, że wygrana z Arką daje duży dystans do strefy spadkowej, tym bardziej, że w przypadku takich samych zdobyczy punktowych z Arką jesteśmy lepsi. Na dodatek ktoś z tria Górnik Łęczna/ Piast Gliwice/ Cracovia jakieś punkty stracić musi. Ale nasza strata jakiegokolwiek oczka to problem. To poważny problem.
W czym nasza nadzieja?
Może w tym, że Arka słabo sobie radzi na wyjazdach, choć akurat we Wrocławiu wygrała. Może w tym, że zdobycie Pucharu Polski odbija im się czkawką. Może 12 zawodnikiem Śląska będzie sędzia Paweł Gil, na którego raczej narzekać nie powinniśmy, a który został oddelegowany na ten pojedynek?
Na brak determinacji u gdynian nie ma co liczyć. Wie to każdy, kto obejrzał II połowę ich ostatniego spotkania z Wisłą Płock.
pp arkaArka zamówiła 1000 wejściówek na to spotkanie. Każdy rozsądny wie, że z Gdyni tylu ich nie przyjedzie. Tym bardziej w piątek. Liczą na wsparcie z Wałbrzycha i Lubina.
Piątek 18:00 dla jednej z tych drużyn może się okazać sądną godziną.

Poniżej tabela uwzględniająca wyłącznie spotkania za trzy punkty, czyli po podziale ekstraklasy na lepszych i leszczy (4 rezultaty, punktywytłuszczone, oraz bramki):

Zagłębie Lubin   2-2 1-1 3-1 2-0 – 8    8-4
Wisła Płock       1-1 3-2 1-1 1-0 – 8    6-4
Piast Gliwice     1-1 2-0 1-3 3-0 – 7    7-4
Górnik Łęczna   2-0 2-3 0-1 3-0 – 6    7-4
Cracovia            2-2 2-0 1-1 0-3 – 5    5-5
Arka Gdynia      1-1 0-2 1-0 0-1 – 4    2-3
Śląsk Wrocław 0-2 0-2 6-0 0-2 – 3    6-6
Ruch Chorzów  1-1 1-1 0-6 0-3 – 2    2-11
AP, RZ, fot. gol24.pl – zdjęcia z meczu finałowego o Puchar Polski z 2 maja 2017

12+

komentarzy: 12

 1. Żenada, 2 liga, wkłady są tak beznadziejne, że to oni powinni płacić za możliwość gry w Śląsku. Niestety ale tu trzeba wywalić wszystkich i zbudować całkiem nową drużynę, która w sezonie 2018/2019 powalczy o awans do ekstraklasy. Bo sezon 2017/2018 w 2 lidze to niestety będzie sezon na zgranie się.

  7+

  1. Jak się mam czuć? Wygrane z dwiema ostatnimi drużynami u siebie to jest sukces? Swojego zdania nie zmieniam i w dalszym ciągu twierdzę, że należy budować całkiem nową drużynę bo te wkłady są żałośnie słabe i jeśli zostanie tak jak jest to w kolejnym sezonie znowu będzie rozpaczliwa walka o utrzymanie. Aczkolwiek jeszcze się wkłady nie utrzymały…

   2+

 2. 6 lat temu to my spuściliśmy Arkę z ligi i zagraliśmy w europejskich pucharach, teraz oni grają w nich dzięki pucharowi Polski… to mnie martwi, że karma wraca, nie widzę zbyt dużego zaangażowania wśród naszych wkładów… życzę sobie i Nam wszystkim abym się mylił!

  21+

 3. Już pisałem prę dni temu. Arka się utrzyma na 100 % . Przedostania kolejka – Ruch u siebie ( zakładam ,że Ruch zagra jak z nami i Piastem). Ostatnia wyjazd do kreciej farmy i przyjacielska wygrana. 6 pkt w 2 meczach, idę o zakład.

  15+

  1. Ruch to, niestety, w tej chwili dostarczyciel punktów i nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało zmienić. Praktycznie pewne jest, że każdy kto będzie grać z Ruchem, dopisze sobie 3 oczka. To nie napawa optymizmem. Śląsk musi liczyć tylko i wyłącznie na siebie. 6 punktów da utrzymanie i trzeba je zdobyć w dwóch najbliższych meczach, żeby się nie zdziwić w Płocku, jak Wisła będzie grać tak, jakby miała walczyć o mistrzostwo Polski.

   11+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *