Lubin 16 V 2017

oni oprawaZagłębie Lubin – Śląsk 2-0
Jakoś mniej elektryczne spotkanie z lokalnym rywalem niż zwykle. Wyraziło się to frekwencją (świadczącą o mniejszej elektryce wśród miejscowych) i długości sprzedawania wejściówek na sektor gości – praktycznie można je było nabyć jeszcze dzień przed meczem, co w przypadku wyjazdów do Lubina jest niespodziewane.
Tym to dziwniejsze, że po roku niespotykania się na meczach (zarówno Zagłębie we Wrocławiu jak i Śląsk w Lubinie w ostatnich spotkaniach miały zakazy) można się było spodziewać znacznego podniesienia poziomu adrenaliny z obu stron.
Przygotowania
Zorganizowano pociąg specjalny. Sens jego robienia tylko jeden. By się nikt nie rozłaził.
Jazda
W Legnicy podczas 20-minutowego postoju dosiadało się sporo osób. W tym fani Miedzi oraz trochę osób z fanklubów, które do Lubina mają bliżej niż do Wrocławia.
Wiele osób się łudziło, że tym razem zostaną podstawione autobusy, gdyż krążyła taka wiadomość. Jednak informacja o tym okazała się plotką.
Mecz na boisku
Po wygranej z Ruchem każdy miał nadzieję, że wola walki naszych orłów będzie podstawowym elementem charakteryzującym ten mecz. A tu niespodzianka. Znacznie większą determinację wykazywali miejscowi. No i skończyło się tak, jak można się spodziewać przy myśleniu „jakoś to będzie”. Na zawodników Śląska nie podziałał fakt obecności na trybunach delegacji w składzie obecny prezydent Wrocławia Rafał D. oraz wiceprezydent Maciej Bluj.
myO tym, że Sito Riera jest osobnikiem udającym piłkarza pisaliśmy od sławetnego debiutu tegoż pana, co miało miejsce podczas potyczki z Bytovią. Trzeba było pół roku i dwóch trenerów, żeby się o tym wszyscy przekonali, Występem w Lubinie udowodnił nie tylko to, że jest słabym kopaczem. Udowodnił, że ma wywalone na wszystko. No, chyba, że trener nie zauważył, iż w szeregach rywala Śląska jest facet, który perfekcyjnie wykonuje rzuty wolne z niezbyt dużych odległości od bramki.
Przyglądaliśmy się złośliwie skośnemu. Skośny też jest dramatyczny. Ponoć ma problemy psychiczne. No to zamiast na treningi i mecze niech sobie chodzi do psychoterapeuty i nie zawraca nam głowy swoimi „występami”.
Mecz na trybunach
Choć frekwencja u gospodarzy, jak na pojedynki ze Śląskiem, nie oszołomiła, to jednak nawet w tym elemencie widać było wyraźną poprawę. I ogólnie więcej „elektryki” z obu stron, niż w innych spotkaniach. O czym świadczą choćby obustronne oprawy z pirotechniką. Najpierw gospodarze pokazali swoją, odnoszącą się do górnictwa.
oni piroDoping – totalna bluzgoteka. Obustronna. Śląsk z dopingiem całkiem przyzwoitym do pierwszego gazowania, czyli do przerwy.
W przerwie miały miejsce przepychanki przypłotowe z demontażem ogrodzenia, co spotkało się z reakcją zagazowywania.
A’propos gazów. Tym razem było go tyle, że był wyraźnie odczuwalny w całym sektorze. Jeden przypadek gdy gazownicy pryskali wzdłuż płotu oddzielającego sektory, akurat zawiał wietrzyk w ten sposób, że chmura powędrował na ochroniarzy.
Uzupełnieniem wrocławskiej oprawy był trans wywieszony w I połowie „Władcy Dolnego Śląska” oraz w II połowie „Śląsk pany”.
Flagi na sektorze Śląska: „Łaziory”, „US”, „Duma Polski”, „W delegacji”
Z oficjalnych danych wynika, że zatrzymanych po wydarzeniach związanych z tym meczem zostało 48 osób. W tym od nas i z Legnicy.
samW piątek można się spodziewać dogrywki do tego spotkania. Na mecz Śląsk – Arka, na który w Gdyni poproszono o tysiąc wejściówek, tymczasem nie ma takiej siły, by kibice gości przyjechali w tej liczbie. Zatem można się spodziewać licznych wycieczek z Wałbrzycha i właśnie z Lubina.
Powrót
Ciągnął się. Pociąg miał być we Wrocławiu o 0:50, lecz dotarł na Główny z półtoragodzinnym opóźnieniem.