Nieciecza 17 III 2017

 Termalica Bruk-Bet – Śląsk 1-2
Mecz w Niecieczy ze sportowego punktu widzenia mógł być gwoździem do trumny. Ewentualna porażka jednoznacznie wskazywałaby nas jako potencjalnych spadkowiczów. Miał również zupełnie inne podteksty.
Przygotowania
Zorganizowano trzy autobusy.
nieciecza stadionJazda
Nic nadzwyczajnego się nie działo. Natomiast przy samym wchodzeniu na stadion można było wyczuć jakąś taką nadspodziewaną grzeczność miejscowych służb.
Zabrzmi śmiesznie, lecz stadion Termaliki robił naprawdę fajne wrażenie. Nawet od strony pola był podświetlony w barwach klubu, co w przypadku kolorów niebieskiego i pomarańczowego nie jest rzeczą zwyczajną.
Mecz na boisku
Widowisko sportowe trzeba podzielić na dwie części. Pierwsza, choć w statystykach wyrażała się niemal idealnym remisem, jednak optycznie przedstawiała się mało optymistycznie.
Natomiast po przerwie Śląsk zagrał jakby odmieniony. Niesamowita liczba oddanych strzałów, w kornerach bodajże 5-0… Gol dający zwycięstwo padł co prawda w końcówce spotkania, lecz wręcz wisiał całą drugą połowę.
Ta druga połowa tchnęła optymizmem.
Mecz na trybunach
nieciecza myMiejscowi z mniej więcej 20 machajkami. Śląsk z flagami „Łaziory” i „AS” oraz transparentem dla jednego z kolegów. Za to praktycznie bez dopingu i niemal zupełnie bez barw innych, niż te na płocie.
Powrót
Jazda z jednym, ponadprogramowym postojem, gdy na drugiej nitce drogi stało pewne zgromadzenie, przebiegała spokojnie. I dość wesoło.
Ilu nas było?
Oficjalnie odnotowano na sektorze gości 156 osób, z tego 10 z Legnicy.
Oprócz tego 18 osób z KKN-u.
RZ, X, SC, F-M, CZ, G-K, fot. Ni-Fo

13+

komentarzy: 9

 1. No właśnie to jest nasze zezowate szczęście. My wgrywamy, ale reszta leszczy też wygrywa i układ zachowany. Teraz mecz z Koroną to taki za 6 pkt.

  12+

 2. My w piątek zaczęliśmy „kolejkę cudów”
  Słoniki – WKS 1-2
  Piast Gliwice – Arka 3-2
  Kreciki – Niebiescy 0-1
  Amica do przerwy z Łęczną 0-0
  Scyzoryki – nożownicy z Kałuży do przerwy 1-0

  10+

 3. Jeden Pich robi więcej roboty na boisku niż Biliński i ten talenciak z Pogoni. Powrót Roberta to jedna z niewielu dobrych rzeczy, która spotkała tę drużynę o ostatnim czasie

  40+

  1. Angielski debiutował w Koronie i chyba jest wychowankiem Korony. Natomiast jest faktem, ze przyszedł do Śląska jako młodziutki chłopak i w zasadzie nie dostał swojej szansy.

   30+

  2. To fakt. Dodam tylko – zwróćcie uwagę kto jest piłkarzem meczu ? Jakub Wrąbel ! Cóż mam nadzieję, że ktoś (może w końcu Matysek) po ograniu się, rozwinięciu sprowadzi do Śląska z powrotem tych kilku przyszłościowych piłkarzy z wypożyczenia. Dla Śląska w nowym sezonie mogą być bezcenni i zająć miejsce w podstawowej jedenastce meczowej.

   28+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *