Dawaj kasę!

polskie radio 119 tysięcy złotych wydała z pieniędzy gdańszczan Rada Miejska Gdańska na organizację zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w styczniu 2014 roku.
Ani WOŚP ani spółki/ firmy/ fundacje Owsiaków, czyli „Złoty Melon”, „Mrówka Cała”, „Jasna Sprawa” tych pieniędzy nie oddały. Nawet nie miały takiego zamiaru.
To nie dotyczy tylko Gdańska i tylko 2014 roku. Corocznie w kilikuset miastach, gminach, miasteczkach organizowane są komitety, które naciągają władze swoich miast/ gmin/ osiedli na wydawanie wspólnego grosza. Scena, koncert, ochrona, lokale, pirotechnika, złote węże – za wszystko trzeba płacić. Płacą miasta. Kasę zabiera ferajna Owsiaka.
Na co idą te pieniądze?
Pięknych kwiatków się można doszukać.
„Mrówka Cała” tak sobie współpracowała z WOŚP, że „licencja na wykorzystanie materiału muzycznego” to czasem 14 000 (z 13 XII 2005), choć trzy miesiące wcześniej to tylko 10 tysięcy.
Ale już w 2007 roku, w październiku ta sama usługa to koszt 19 520 złotych. Trzy miesiące później kolejne 19 520 zmieniło właściciela.
W 2011 WOŚP za rejestrację materiałów reportażowych i koncertów „Przystanku Wodstok” to skromne 89 tysięcy dla „Mrówki Całej”. Jak ten artykuł przeczyta szef projektu TV Fan Śląsk to się za głowę złapie. Za taką kasę to cały rok by się przebujał. I to nieźle sobie żyjąc.
Montaż video digipack to kolejne niemal 28 tysięcy.
Wynajem lokalu na magazyn i potrzeby sklepu na przełomie 2010 i 2011 za okres 9 miesięcy to, bagatela, 43 784,97 złotych. Średnio 4865 złotych miesięcznie sobie wydawali z zebranych pieniędzy.
garnek plplTo nie koniec. W tym samym czasie inna pozycja „wynajem lokalu” to po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Nie chce mi się liczyć, na oko 12 tysięcy miesiąc w miesiąc.
Jest kolejny hicior fakturowy. W 2012 na film o 20-leciu WOŚP poszło 143 918 złotych. Niech nawet materiały ktoś zbierał i obrabiał przez miesiąc, jeśli jest wyjątkowym leniem… prawie 150 koła… „Mrówka Cała”, a w zasadzie raczej truteń. Pewnie dlatego „Mrówka” została zlikwidowana, o przepraszam, zawieszona. Natomiast pojawiła się „Jasna Sprawa”. Chyba taka jasna sprawa to to nie jest, gdyż jak dziennikarz o nią zapytał podczas konferencji prasowej, to go z sali natychmiast usunięto.
Ale my tu cały czas o drobnej kasie mówimy.
Jurek za prezesa robi w „Złotym Melonie”, który w roku 2013 zarobił 1 milion 418 tysięcy złotych.
wykop plplWysypał się swego czasu szef TVP 2 Wojciech Pawlak (był nim w latach 2006-09) twierdząc, że stacja zainwestowała w WOŚP 1,6 miliona złotych. Chodziło o sam rok 2009. Czy to oświadczenie spowodowało, że Pawlak niedługo potem poleciał ze stanowiska? Dla takich szaraczków jak my to zagadka.
Pod koniec 2013 roku WOŚP posiadała środki trwałe wartości 18 milionów 155 tysięcy złotych. Z nieba Owsiakowi miliony na budynki i auta nie spadły.
Rocznie 1 600 000 złotych idzie na pensje dla pracowników i członków zarządu. W sumie normalne, nikt za darmo robił nie będzie, lecz po kiego grzyba mówić o charytatywnym charakterze organizacji?
Służbowy samochód, służbowa komórka, lecz to jeszcze nie koniec. Z tego samego sprawozdania finansowego WOŚP z 2013 roku wynika, że ma ona na koncie 64 miliony 300 tysięcy złotych. Tyle kasy kilka dni przed kolejną zbiórką? Oj, widać, że Jurek to człek zapobiegliwy. Gdyby coś nie pykło, to jest z czego urządzić sobie miękkie lądowanie.
Roman Zieliński, fot. garnek.pl, polskie radio, wykop.pl

Do napisania tego artykułu przewertowałem ze 30 artykułów, ale jedynym miarodajnym miejscem jest strona kontrowersje.net Piotra Wielguckiego vel Matka Kurka – szukanie na innych stronach jest zbędną stratą czasu. I tak wszystkie redakcje we wszystkich artykułach podają za źródło danych artykuły Wielguckiego.
Poczytałem także sprawozdanie finansowe WOŚP za okres 1 I 2013 – 31 XII 2013

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

komentarzy: 68

 1. Gdzie kasa ( duża ) tam duże emocje..!!! Uważam , że rodzice dzieci przebadanych zdiagnozowanych i co najważniejsze uratowanych mają wywalone czy Owsiak się dorobił mniej, czy więcej !

 2. Owsiaka pamiętam z lat 80 jak tymi ” chińskimi ręcznikami” chciał rozwalić Pomarańczową Alternatywę (latał wszędzie w otoczeniu kilku zomowców, którzy udawali rockmanów ) .
  Co do WOSP , to chyba każdego prywatna sprawa daje czy nie nikt nikogo nie zmusza, ale żadnych datków ze strony urzędów państwowych, firm skarbu państwa, samorządów. Jak pan prezes, burmistrz czy wojewoda lub inny nominat z nadania ma chęć oddać na ten szczytny cel własną wypłatę to proszę bardzo.

 3. Każdy kij ma dwa końce ale warto przytoczyć klasyka:
  -ty wiesz po co jest ten miś???
  -no właśnie, po co?
  -otóż to, nikt nie wie po co…
  -największe pieniądze zarabia się na dużych, słomianych inwestycjach…

 4. Policzyć w sumie zebrane pieniądze, policzyć ile wyniosły koszty organizacji WOŚP (przez te 25 lat). Co się okaże? Zapewne ,że cała ta impreza jest deficytowa. No zarobił na niej organizator i jego ekipa.

  1. Hym, a czy ktoś z twierdzących że jest rentowna, zna dokładne koszty organizacji imprez ze wszystkich miast i miasteczek ? Proszę o takowe dane.

  2. Oczywiście, deficytowa. Sprzęt medyczny WOŚP bierze na zeszyt. Co roku sa sprawdzani przez 3 różne instytucje, ale nie – są deficytowi, bo tak Ci się zdaje. Ludzie, pomyślcie te 4 sekundy przed naciśnięciem „Dodaj komentarz”.

 5. Owsiak publiczny minister zdrowia i naczelnik od nieustającej samopomocy!!!
  A co robi pan Owsiak własnymi rękoma? !!! Udaje showmana w TVN? A kto tu zbiera pieniądze on czy tysiące ludzi bez których WOSP i pan Owsiak nie cieszył by się z zdobytego majątku i medialnej sławy !!! Zapytany przez dziennikarza niezależnej stacji rozkazał użyć wobec dziennikarza siły za co czeka go proces w sądzie!!!
  Za taką kasę jaka przepływa przez firmy które pozakładał on i jego …! to każdy by to robił i to o wiele uczciwiej niż ten tam bohater narodowej zbiórki i taplania się w błocie młodzieży raz na rok, oraz słynnego hasła róbta co chceta …
  Kwestią jest tylko to czy znalazł by się taki pionek do wylansowania medialnego TVN próbował z niejakim Kijowskim który miał się stać II albo i I trybunem ludu następcą Wałęsy i słowem społecznego gniewu tyle ze się szybko okazało iż ten jest na tyle głupi ze się kraść nie nauczył wpadł poza tym z różnych …
  Od 27 lat sukcesywnie system służby zdrowia w Polsce był niszczony przez każdą ekipę rządzącą w Polsce a kto rządził w tych latach Liberałowie i czerwoni w większości
  Służba zdrowia stała się polem do działania różnego rodzaju cwaniaków lobbingu potężnych koncernów medycznych oraz firm farmaceutycznych. Ze służby zdrowia zrobiono pralnie pieniędzy a nie publiczną służbę zdrowia.
  Pacjenci stali się zbędni poza ich pieniędzmi na tym polu wyrosło wiele pseudo organizacji pro społecznych i fundacji.
  Każdy chce tu ugrać coś dla siebie. Tyle ze pacjent nadal umiera w kolejce lub nie jest leczony.
  Doszło do chorej sytuacji iż szpitale i cała służba zdrowia stała się nie tylko pralnią pieniędzy ale i maszynką do ich zarabiania kosztem pacjentów. Paranoją jest to że pacjenci muszą przywozić nawet środki opatrunkowe do szpitali ze nie wspomnę o kolejkach do lekarza do operacji i całej tej machinie którą twoja ukochana lewacko liberalna władza utworzyła…
  Mało tego dziesiątki fundacji i publicznych stowarzyszeń w których zatrudnione były całe klany i rodziny a także ci którzy przy tym korycie byli grzeczni i wspierali rzekomo pożytecznie społeczną działalność!!! Swego czasu pracowałem jako odpowiedzialny za IT w jednej z takich fundacji cały zarząd dorobił się mieszkań willi samochodów i ustawiał po kolei znajomych i całe rodziny dokładnie tak jak to ma miejsce u Owsiaka Bo kto może stwierdzić iż pan iksiński wpisany jako specjalista to spraw jakiś tam rzeczywiście jest tym który ma takie kwalifikacje w papierach wszystko się zgadza nie zależnie czy jest to nepotyzm korupcja czy nie G wiesz na ten temat!!!
  Pomijając wątki lewej kasy i zarabiania na naiwności ludzkiej następną sprawą jest umoczenie WOSP i generalnie innych fundacji w lobbing firm medycznych koncernów farmaceutycznych itp.
  Jeśli jakaś organizacja ma do wydania kilka naście milionów co roku to oczywistym jest iż wokół niej rośnie krąg chętnych!!! Do tej pory nikt Owsiaka nie rozliczał i nie prześwietlał i mimo iż Owsiak przegrał kilka spraw między innymi z Blogerem Matką Kurka który po części ujawnił rzeczy które dzieją się w WOSP ni nikt nie chcę ruszać G bo Owsiak i WOSP ma szerokie konekcje i poparcie POlityczne Po przegranej PO Owsiak poczuł że ktoś może zacząć patrzeć mu na łapy stąd uciekł z współpracy z TVP Wiadomo iż TVN walczy z Polskim rządem a także z Prezydentem i obecną władzą w takim towarzystwie nikt Owsiaka rozliczał nie będzie ani patrzył mu na ręce zwłaszcza iż ten oficjalnie pluje na Polski rząd w wielu wywiadach..
  Dziennikarze niezależnej stacji TV którzy przed 25 finałem orkiestry ośmielili zadać Owsiakowi niewygodne pytania zostali brutalnie pobici przez służby Owsiaka na jego polecenie czemu dowodzą oficjalne nagrania z całego zajścia!!!
  Istotą nie jest to że istnieje taka organizacja jak WOSP i że ona pomaga bo to oczywiście jest pozytywne !!! Istotą rzeczy jest to iż Polski system opieki zdrowotnej nie działa bo są organizację takie jak WOSP jest lobbing firm farmaceutycznych i koncernów medycznych i ciemne powiązania POlityków mediów NFZtu i ministerstwa zdrowia
  Wszystko w ma rzekomo pomagać ale za tym wszystkim stoją wielkie pieniądze wpływy przekręty i bagno które od 27 lat doprowadziło do zapaści Polskiej służby zdrowia do stanu agonii!!! Nic tego nie zmieni żadne piękne frazesy cynizm i hipokryzja!!!
  Rzeczy postawione są na głowie w stacjach takich jak TVN pokazywane są chore biedne niepełnosprawne dzieciaczki jak dobra reklama co powoduje że czy chcą tego czy też nie stają się narzędziem medialnej maszynki do robienia kasy!!!
  W Polsce nadal ludzi chorych i niepełnosprawnych nazywa się kalekami a niewidomych ślepymi itp… Medialna propaganda mówi nam wszystko co jeść z kim i kiedy spać a reklamy koncernów farmaceutycznych i ich środków medycznych na wszystko stanowią 80 procent reklam na przykład w TVN I wszystko gra wiec róbta co chceta !!! Pacjenci jak czekali do lekarzy tak i czekają nadal ten kto ma kase i stać go na leczenie za granicą lub w prywatnych placówkach ten trochę dłużej pożyje choć i jego ten chory system dopadnie!!!
  I kto tu jest chory?!!!!

  1. O chorej sytuacji świadczy też fakt iż w przeciągu kilkunastu lat środki na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 100% a efektów brak…

  2. Dobrze kombinuję? na zbiórkach PCK korzystają koncerny spożywcze,a wypoczynek wakacyjny dzieci z „biednych rodzin” korzystają ośrodki Caritasu…często same przeprowadzają zbiórki (Caritas) który jest dotowany przez państwo

 6. Do Loopztroopz i czytelnika I to jest fenomen III RP!!! Resortowy chłopak, układy, układziki (jak to tak można Jurka do prokuratury zapodać przecież on tak pomaga tym dzieciom i osobą starszym hihi). Po tylu latach ktoś się odważył i tylko zapytał o przejrzystość, ale larum się podniósł GW, TVN (ciekawie ile telewizja dostanie za WOŚP od Jurka bo za darmo nikt nie robi, ciekawe ile jest teraz takich łosi, jeleni którzy mówią TVN nie ogląda GW, nie czyta itd ale za to sponsoruje haha tak to jest do was wykształceni z wielkich miast haha ,1947% hihi)
  25 lat propagandy robi swoje!!
  Na pytanie do Pana Romana które zadał czytelnik dotyczące stadionu, pokazuje że ludzie nie mają pojęcia od kogo co zależy i na takich ludziach jak w/w można robić kasę…

  1. Napisz jeszcze raz, o co Ci chodzi i co ja mam z tym zrobić, bo nie nadążam za strumieniem świadomości.

   Ile by Owsiak nie zarabiał – to sprawa jego i tych, którzy powierzają mu pieniądze. Nawet „pierwszy garnitur” PiSu deklaruje poparcie dla akcji, więc może nie jest to taka trefna inicjatywa, jak Ci się zdaje (o własne zdanie Cię nie podejrzewam). Nie kumam jak można w ogóle mieć wąty, że ktoś kto objął całą Polskę kilkoma zajebistymi programami opieki zdrowotnej i sprowadził do szpitali tony sprzętu, ma za drogi samochód, albo nie zarabia minimalki krajowej.

   Kim był ojciec Owsiaka – dla mnie bez znaczenia. Owsiaka proponuję oceniać po tym, co robi Owsiak, a robi rzeczy wielkie (nawet gdyby część hajsu szła bokiem). Działalność ojca jako młody bąbel miał raczej znikomy wpływ.

 7. Nie daję na Owsiaka. Nie daję, bo dla mnie jest cwaniakiem, który żeruje na ludzkiej naiwności. Wille, samochody, ustawienie całej rodziny. Kolejne złote dziecko III Rzeczpospolitej.

 8. Nie rozumiem fenomenu zjawiska „nie płacę na WOŚP, ale sobie ponarzekam, jak wydają cudze pieniądze”. Gdyby to było naciągactwo, Owsiak już by siedział. Tymczasem ma się dobrze.

  Poszczególnych „szokujących” przykładów w zasadzie żal komentować. Fundacja to przedsięwzięcie prywatne, takie jak większość firm. Jak firma (w której nie pracujesz, ani nie dajesz jej zarobić) kupuje sobie drogi sprzęt, wynajmuje siedzibę w prestiżowym miejscu i sporo za to płaci, albo zamawia diamentowe pisuary – też Was boli? Ech, „prawica”…

  Odniosę się tylko do przykładu ostatniego. Dlaczego WOŚP w styczniu jeszcze ma tyle pieniędzy? Bo zbiera kasę cały rok, w styczniu organizuje finał, a rozlicza się z roku obrachunkowego bodajże w kwietniu. Ta dam! Zagadka rozwiązana. Padło to w przegranym przez Matkę Kurka/Matkę Kurkę procesie.

  http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

  1. Wpłać mi 100zł, ja jutro z tej kasy wpłacę 50zł na rachunek bankowy pewnego hospicjum. Za resztę zatankuję sobie auto, albo kupię swojej żonie szminkę. Ok? Będzie git?

 9. Pan o podpisie bsk sam się zaplątał we własne poglądy. Dyskusja wygląda tak:

  @bsk:
  A ja mam takie pytanie: rodzi Wam się dziecko, które musi trafić do inkubatora. Inkubatory zakupione przez WOŚP. Co wtedy zrobicie? Rozumiem, że rozejrzycie się za innym szpitalem, gdzie Wasze nowo narodzone dziecko nie będzie musiało walczyć o życie w tym złym urządzeniu zakupionym przez krętacza Owsiaka…?

  Moja odpowiedź:
  A jak płacący na WOŚP trafi na sprzęt bez serduszka, to ma zasuwać do innego szpitala?

  Na co @bsk:
  Twój wpis nie odpowiada na moje pytanie, więc wznieś się na wyżyny i spróbuj napisać coś konstruktywnego. W odpowiedzi na Twoje pytanie- podejrzewam, że jeżeli ktoś, kto płaci na WOŚP, będzie musiał skorzystać ze sprzętu bez serduszka, to skorzysta, bo nie pluje na wszystkich, którzy taki sprzęt zakupują.

  No to teraz moje podsumowanie:
  Nie zauważyłeś, że ja napisałem dokładnie to samo, co napisałeś Ty, tylko odwróciłem kierunek uderzenia? To Twój sposób myślenia, który własnie sam skrytykowałeś.
  Wyszło śmiesznie, prawda? Nie mam nic więcej do dodania.

  1. Różnica jest taka, że ja odpowiedziałem na Twoje pytanie, a Ty na moje nie. Poza tym nie przypuszczałem, że odnosząc się do jakiejś opinii musisz opracowywać „kierunki uderzenia”…

  2. Do bsk:
   Nabranych na numer Owsiaka „na biedne dzieci” jestem w stanie zrozumieć. Mogę ich nawet lubić, za naiwność.
   Ludzi nie rozumiejących co się do nich mówi również rozumiem. Kwestia lotności, zasobu wiedzy, umiejętności kojarzenia. A raczej ich braku. Są do polubienia jeśli nie są uparci.
   Przyłapanych na głupocie i nie potrafiących się do tego przyznać też chyba rozumiem. Uszczerbek na dumie, wstyd, no takie mało chwalebne uczucia. Tyle, że za nimi nie przepadam.

  3. Moje dzieci korzystały z inkubatorów z serduszkiem. Jednak do puszek nie wrzucałem i nie mam zamiaru wrzucać.
   Uprzedzę Cię, to nie hipokryzja. Poprostu Jurek przywiózł do szpitala jeden inkubator i kilka serduszek. Serduszka to na te inkubatory zakupione przez szpital. Poprostu takie stawia warunki, a potem idzie fama ile to tego sprzętu jest od Jurka.
   Tak więc wrzucajcie dalej.
   Ps. Nie miałbym nic gdyby Owsiak brał to co mu się należy z samej fundacji, ale podbieranie za pomocą firm to sk…syńska kradzież.

 10. A ja swoje!!!!!!
  Wspierając Owsiaka wspieranie III RP czyli korupcję, lewe sądownictwo, drobnych cwaniaczków, KODO-mitów G-Prawdę,Bolków,Shettinów,Frasinów i HGW-ie -kogo jeszcze.

 11. Nie rozumiem czemu się wszyscy oburzaja??Czy to jest zazdrość,że owsik wymyślił WOŚP?Że ma hajs z tego?Ja wrzucę z 50 zł.Miałem problem z córką.Wiele razy kończyło się to wizyta w szpitalu.I zawsze była informacja o sprzęcie zafundowanym przez WOŚP.

  1. I zamiast sprzętu z WOŚP byłby sprzęt normalnie kupiony, za kasę którą samorządy wydaja na organizację im imprez. Czasem tego sprzętu mogłoby być więcej bo wydana kasa z publicznej kasy jest większą niż zbiórka.

  2. To dlaczego takiego sprzętu nie ma? To co wydają na organizację samorządy to nawet sprzętu się nie kupi bo jest droższy.

 12. Mnie najbardziej bawi teza o tym, że „będę dawać na Orkiestrę jeszcze więcej niż w zeszłym roku żeby zrobić na złość Pisowcom…”
  Tylko chwila…
  Wspierając Orkiestrę poprawiasz wizerunek: polskiej służby zdrowia>Ministerstwa Zdrowia>Ministra Zdrowia>Pisu

 13. Wielką hipokryzją jest to, że sporo miłośników Owsiaka krytykuje inwestycje Rydzyka, finansowane w dużej mierze z dobrowolnych datków oraz dzięki wsparciu budżetu państwa, a nie widzi niczego złego w dokładnie takim samym pozyskiwaniu środków przez „wośp”. Kodomita Kijowski krojąc leszczy wpłacających na działalność kodu miał się na kim wzorować, bo Owsiak osiągnął mistrzostwo.

 14. A ja mam takie pytanie: rodzi Wam się dziecko, które musi trafić do inkubatora. Inkubatory zakupione przez WOŚP. Co wtedy zrobicie? Rozumiem, że rozejrzycie się za innym szpitalem, gdzie Wasze nowo narodzone dziecko nie będzie musiało walczyć o życie w tym złym urządzeniu zakupionym przez krętacza Owsiaka…?

  1. Od dwóch godzin czekałem na taki komentarz. Co kilkanaście minut odświeżam Fana doszukując się podobnego wpisu. Uwielbiam ten „argument” ogłupionych przez cwaniaka naszych czasów.

   A jak płacący na WOŚP trafi na sprzęt bez serduszka, to ma zasuwać do innego szpitala?

  2. @bsk
   Właśnie owsikom chodzi o stosowanie przez ludzi takiej właśnie logiki. Przemodelował myślenie tłumów i to mu się udało. Napisałeś o „…inkubatorach zakupionych przez wośp…”. Przez jaki wośp pytam? Czy jeżeli dam ci 50zł i wyślę po krzynkę piwa , ba, dam Ci swoje auto, abyś się nie przemęczył, to spożywając ten złoty trunek w czasie grilla w towarzystwie powiesz, że to Ty kupiłeś piwo?

  3. mwhahaha. Taki argument do mnie nie trafia. Sprzęt do szpitala nie powinna kupować jakaś podejrzana fundacja tylko on tam już tam powinien być! Z naszych podatków. Uzdrowić system, NFZ, służbę zdrowia i wośp nie będzie potrzebny

  4. A inkubator gdzie się znajduje, na ulicy ? Nie jest w szpitalu wybudowanym z naszych podatków. A lekarz, pielęgniarki, salowe to ludzie opłacani prze Owsiaka. Leki i inne środki potrzebne w opiece jak się tam znalazły, kto je kupił ?

  5. .. a ja odpowiem :
   rodzi mi się dziecko ,które musi trafić do inkubatora zakupionego przez WOŚP i co robię ? Dlaczego mam się rozglądać za innym szpitalem ,skoro na organizację tej imprezy idzie kasa z moich podatków . Czy chcę czy nie i tak się dorzucam Owsiakowi jak każdy z Nas.

  6. Jeśli ktoś wstawia sprzęt do publicznego szpitala utrzymywanego z podatków, to powinien być dostępny dla wszystkich pacjentów. Jeśli ma być tylko dla wybranych, to niech sobie go postawi w swojej własnej klinice z własnym personelem.

  7. Nie, ten sprzęt mimo tego że jest zakupiony przez WOŚP jest też sfinansowany przez tych co nie chcą dawać na WOŚP a dają przymusowo bo imprezy w całej PL są organizowane z ich pieniędzy.

  8. ~szyderca
   Napisałeś „Od dwóch godzin czekałem na taki komentarz. Co kilkanaście minut odświeżam Fana doszukując się podobnego wpisu.” Twoje zachowanie jest delikatnie mówiąc niepokojące. Masz gotowy komentarz i z niecierpliwością czekasz na odpowiedni wpis. Może warto porozmawiać o tym z lekarzem? Tylko wcześniej upewnij się czy gdzieś w pobliżu nie ma tego strasznego, czerwonego serduszka.

  9. po kolei:
   1. szyderca – Twój wpis nie odpowiada na moje pytanie, więc wznieś się na wyżyny i spróbuj napisać coś konstruktywnego. W odpowiedzi na Twoje pytanie- podejrzewam, że jeżeli ktoś, kto płaci na WOŚP, będzie musiał skorzystać ze sprzętu bez serduszka, to skorzysta, bo nie pluje na wszystkich, którzy taki sprzęt zakupują.
   2. antykomuch – wtedy to ja kupię piwo za pieniądze, które mi dałeś, natomiast jeżeli nie dasz pieniędzy na piwo, a wszyscy dokoła się do tego piwa dorzucą – i jeszcze Cię poczęstują butelką lub dwoma, to czy będziesz twierdził, że z ich logiką jest coś nie tak? Wypijesz, podziękujesz – następnym razem Ty się dorzucisz.
   3. hmn – tak jak piszesz, w normalnym państwie sprzęt powinien być do szpitali kupowany na bieżąco, a stary modernizowany, tak, żeby państwo nie musiało być wyręczane przez taką fundację. Niestety żyjemy w Polsce, i gdyby nie jednorazowa roczna zrzutka na taki sprzęt, dużo takowego by w szpitalach nie było.
   4. Pablo – wszystko to, co napisałeś to oczywiście prawda, to z naszych podatków. Jednak gdyby nie zrzutka obywateli podczas finału WOŚP, w wielu szpitalach nie było by tyle sprzętu, ile jest teraz.
   5. siwus – dokładnie, Twoje dziecko trafia do inkubatora w Twoim szpitalu, nie rozglądasz się za innym. Tylko czy wtedy mówisz pielęgniarce, że Twoje dziecko leży w tym złym inkubatorze zakupionym przez Owsiaka za pieniądze zebrane od zwykłych ludzi? Nie sądzę. Domniemuję, że wtedy cieszysz się z tego, że Twoje dziecko wraca do zdrowia w urządzeniu, które zostało zakupione wszystko jedno, przez kogo.
   6. Henio w berecie – taki sprzęt jest dostępny dla każdego, również dla tych, którzy plują na wszystkich dokoła, którzy organizują zbiórki pieniędzy od zwykłych ludzi w celu zakupu takowego sprzętu.
   7. Adas – jest w kraju wiele rzeczy, na które ja też nie chcę dawać swoich pieniędzy, ale muszę – mimowolnie, np. finansowanie Rydzyka.

  10. Pablo – masz rację, ale również gdyby nie ta zrzutka, to w szpitalach nie było by sprzętu na kilkaset baniek. Co wybierasz?

  11. Niech korzystają wszyscy bo jest dla wszystkich. Tylko nie krytykujmy źródła sprzętu bo by inaczej tego sprzętu nie było

  12. Pablo – pomimo tego, że Owsiak bierze jakąś kasę ze zbiórki dla siebie – ja wybieram dodatkowy sprzęt – w tym przypadku nawet takim kosztem. Pozdrawiam.

  1. Piszesz , że miasto wydało 100 tyś na WOSP niby strasznie dużo . Wyobraź sobie ze 1 inkubator kosztuje 50 tyś do tego potrzebny jest sprzęt dodatkowy . W większości przypadków szpitale dostają więcej sprzętu niż miasto inwestuje w WOSP . Fundacja , każda w tym kraju pracuje w granicach prawa . Pieniądze które zatrzymuje dla siebie też są jasno określone i rozliczane . Prowadzą normalną księgowość . Wyobraź sobie , że w krajach zachodnich 15% biurokratów pracuje w fundacjach które są bardzo potrzebne . Nie podoba Ci się WOSP daj na Caritas jak ludzie chcą pomagać to niech pomagają . A główną cechą narodową jest zaglądanie drugiemu w kieszeń a jak się idzie modlić to nie modli się za siebie czy rodzinę tylko żeby sąsiadowi samochód ukradli bo sobie kupił nowy i na pewno jest złodziejem . I gwarantuje Tobie , że nie jestem lewakiem .

 15. WOŚP średnio zbiera +- 50 mln zł. Teraz odejmijmy od tego :

  – koszty imprez dla WOŚP w całej Polsce organizowane przez samorządy itd.
  – do 2016 roku cały zysk z reklam publicznej TVP z tego dnia trafiał na konto WOŚP
  – zakup złotych serduszek przez państwowe firmy

  Takie małe miasto jak Kalisz na organizację im imprez wydaje 100 tys. zł. W całej Polsce to kilkaset miasteczek i miast! http://www.calisia.pl/articles/na-organizacje-finalu-wosp-w-kaliszu-miasto-wylozy-100-tysiecy-zlotych

  Jestem pewny, że kwota publicznych pieniędzy wydana w tym dniu przewyższa i to o dużo kwotę zebraną przez WOŚP. Czyli pieniądze te mogłyby bezpośrednio trafić do szpitali bez „pośrednika” Owsiaka&company no, ale za co by w/w żyli na takim poziomie jak żyją? Za co byłby finansowany przystanek Woodstock gdzie wtłaczana jest ludziom jedyna słuszna lewicowa ideologia ?

  Wtedy nie było by wylansowanego Owsiaka jako „autorytetu moralnego” założycieli III RP, który jak jest potrzeba skrytykuje publicznie prawice,Kościół,Kaczora itd., a i jeszcze powie gawiedzi kto jest fajny , a na kogo nie głosować w wyborach…

  Szkoda w tym cyrku ogłupiałych przez media ludzi, którzy myślą, że Owsiak „ratuje dzieci”, a one nieświadomie stoją na mrozie z puszkami, a on w ciepłym studiu TV się wygrzewa….

  Też polecam polubić profil na fb Matki Kurki na którym jest wszystko wyłożone łącznie z wyrokami sądów i fakturami. Udostępniajcie to u siebie na fb: https://www.facebook.com/Kontrowersjenet-173052046084636/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *